KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми: Купівля. Продаж. Торгівля.

Конспект до уроку з предмету Економіка 5 клас
Тема:Купівля. Продаж. Торгівля.

Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»
 Тема уроку: “Купівля. Продаж. Торгівля.”.
Мета:


  •  сформувати в учнів поняття про сутність торгівлі;
  •  розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
  •  виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;


Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку.
I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
“Найкраща витрата часу – це праця”.
“Не бий дубцем, а карай слівцем.”.
Так говорить народна мудрість.
Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.

ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе
Анекдот:
Два студенти перед сесією:
- Що читаєш?
- Квантову механіку.
- А чого книга нагору ногами?
- А яка різниця...

ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення:




  •  Що таке гроші? 
  •  Які є види грошей? 
  • Як з’явились гроші?

План.
1. Купівля.
Що ж таке КУПІВЛЯ?
Що вам відомо про неї? (мозкова атака)
Купівля — це процес придбання товарів та послуг споживачем .
При здійсненні купівлі певного товару чи послуги споживач (людина, що має бажання та можливість купити товар чи послугу), сплачує ціну товару та передає гроші продавцю.
Як ви вважаєте, як визначається ціна на ринку?
2. Продаж.
Продаж — це процес передачі товарів та послуг продавцем покупцю за певну ціну, що сплачується покупцем.
При здійсненні продажу певного товару чи послуги продавець (людина, що має бажання та можливість продати товар чи послугу), здійснює обмін товару чи послуги за гроші.
Хто, на ваш погляд, отримує переваги на ринку?
3. Торгівля.
Торгівля — це процес, що охоплює операції купівлі-продажу.
Це означає, що при зустрічі покупця та продавця, відбувається торгівля, тобто один купує, інший продає.
Торгівля здійснюється через ринки товарів та послуг, тобто в місці зустрічі покупця та продавця, що мають на меті здійснення торгівельних операцій.
Чи є, на вашу думку, відмінність між поняттями «обмін» та «торгівля»? Яке з цих понять є ширшим?
ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)




  •  “Бджола збирає нектар не для того, щоб запилювати квіти. Вона бажає отримати мед, в кінцевому ж рахунку вона служить інтересам квітів. Те ж саме відбувається і з підприємством”. Поясніть аналогію. (автоматизм регулювання у рин. ек.)
  •  Яка головна проблема економіки?

V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів




  1.  Порівняти процеси купівлі та продажу (головна дійова особа, її мета).
  • Визначити вигоди та втрати для кожного учасника торгівлі.

VI Додаткові завдання
VII Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)
Джерела:




  •  Підручник стор. 90-91;
    VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
    Підсумки.
    “Знання дорожче за багатство”. (італ. нар. Мудрість)
    Література:
  •  Підручник «Загальна економіка» за ред. І.Ф.Родіонової.
  •  Підручник «Економіка», В.Г.Мельничук, Г.О.Ковальчук, В.О.Огнев`юк.
  •  Практикум з економіки для 10-11 класів.

Додаткова література

Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Купівля. Продаж. Торгівля > Купівля. Продаж. Торгівля. Конспект уроку і опорний каркас