KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.

Конспект до уроку з предметуЕкономіка, 6 клас.
Тема: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»


Тема уроку: “ Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат”.

Мета:


  • сформувати в учнів поняття державного бюджету, його доходів і видатків;
  •  розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
  •  виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;


Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
“Найкраща витрата часу – це праця”.
“ Де руки й охота, там скора робота. ”.
Так говорить українська народна мудрість.
Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.

ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе
Анекдоти:

Бізнес–леді сидить на ланчі в кафе, п’є каву і робить записи в блокноті.
Підходить чоловік:
- Можу я запропонувати вам маленьку і затишну компанію?!
- Дивлячись за скільки продаєте.

Журналіст бере інтерв’ю у мільйонера:
- Що вам допомогло досягти успіху?
- Переконання, що самі по собі гроші не грають ніякої ролі, важлива тільки робота.
- І це переконання допомогло розбагатіти?
- Ні, звичайно, я розбагатів, коли зміг переконати в цьому своїх працівників.
ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення:


  •  Які головні дві функції податків? (фіскальна і регулююча)
  •  Хто такий монополіст? (єдиний продавець на певному ринку)
  •  Назвіть головний чинник, що впливає на попит якісного товару? (ціна товару)


Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування державного бюджету, його доходної та витратної частин.

План.
1. Поняття бюджету країни.
Що ж таке БЮДЖЕТ КРАЇНИ?
Звідкіля беруться кошти в бюджеті? (мозкова атака)
Бюджет держави на наступний рік зазвичай будується на прикладі минулого, адже ««Хто не пам'ятає минулого - не має майбутнього»» ( українська мудрість).

Отже, БЮДЖЕТ

В Законі України «Про бюджетну систему України» подається таке визначення бюджету:
«Бюджет — це план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади України, органами влади Автономної Респуб¬ліки Крим та місцевими радами народних депутатів».
Державним бюджет — кошторис щорічних доходів та витрат держави, виражений у грошовій формі. Уряд розробляє проект державного бюджету й звітує щодо його виконання. Затверджує бюджет Верховна Рада України.

Головна мета Б: створення фонду, який призначений для фінансування народного господарства, со¬ціально-культурних заходів, потреб оборони та державного уп¬равління держави.


2. Доходи бюджету країни.

Доходи Державного бюджету — це частина централізованих фінансових ресурсів держави, які врегульовані відповідними нормативними актами і необхідні для виконання її функцій. Доходи бюджету відображають економічні відносини держави з підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які виникають у процесі стягнення бюджетних платежів.
Доходи
а) Податкові
• Податок
на прибуток
• Прибутковий податок
• Податок на додану вартість (ПДВ)
• Акцизи
• Податки на землю і ресурси
• Мито

б) Неподаткові
• Доходи від державної власності
• Доходи від приватизації
• Доходи від централізованого експорту
• Позики

3. Витрати бюджету.

Витрати

а) Поточні
• Сприяння розвиткові галузей господарства
• Заходи щодо соціального захисту населення (зарплати, пенсії, стипендії тощо)
• Сплата державного боргу

б) На розвиток
• Фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності
• Структурна перебудова господарства

Дефіцит бюджету — сума, на яку витрати держави перевищують доходи за поточний рік.

Профіцит бюджету — державні доходи перевищують витрати.

Державний борг — накопичені за кілька років дефіцити бюджету.


ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


  •  Яка головна проблема бюджетів більшості країн ?



  •  Чи в Україні бюджет країни дефіцитний або профіцитний?


V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів


  •  Навести приклади, звідки можуть надходити кошти для покриття дефіциту бюджету.
  •  Як би ви запропонували зменшити видатки України?


VI Додаткові завдання
Цікаві факти:


  •  Чи знаєте Ви, що в більшості випадків при дефіциті бюджету країни, вона бере в борг кошти як у рамках країни , так і за кордоном.
  •  Чи знаєте Ви, що статок деяких найбагатших людей світу перевищує державний бюджет України у кілька разів? 



VII Домашнє завдання
Джерела:


  •  _________________________________________________________


VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
Підсумки.
“ Треба розумом надточити, де сила не візьме.”(укр. нар. мудрість)




 

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат. > Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.конспект уроку і опорний каркас