KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Порівняння чисел»


Конспект уроку з математики 6 класу

Тема. Порівняння раціональних чисел.


Мета: закріпити вміння та навички учнів порівнювати раціональні числа за допомогою координатної прямої та модулів;


сприяти розвитку вміння працювати самостійно, розвивати навики математичної мови, усного рахунку та уваги;


виховувати старанність і наполегливість у навчанні.


Тип уроку:
урок формування умінь і навичок.

Метод: комбінований.

Обладнання: комп’ютер, плазмовий телевізор.
                                                                                  Хід уроку.
I.Організаційний момент.
II. П’ятихвилинка для життя (1- 4 слайди).
III.   Перевірка домашнього завдання.


          Вказані вчителем учні зачитують відповіді до виконання  домашніх завдань, коментуючи їх, решта учнів перевіряє свої відповіді в зошитах.


ІV.   Актуалізація опорних знань.
Технологія « Мікрофон» (Робота за слайдами 5 - 10 слайди)


Що таке координатна пряма?
Де на координатній прямій розміщені точки, які відповідають додатним числам; від’ємним   числам?
Як порівнювати числа за допомогою координатної прямої?
Яке число більше: додатне чи від’ємне?
Яке з двох від’ємних чисел більше?


Математичний диктант ( учні записують відповіді на окремих аркушах, які потім здають учителеві для перевірки)


1. Порівняти:

Asd6.jpg


2.    Між числами -3,5 і 2,8 розміщені цілі числа…


3.    Між числами -1,4 і 2,5 розміщені цілі числа…


4.    Запишіть твердження у вигляді нерівності:
              а) -5,68– від’ємне число;  б) 9 – додатне число;      в)   – від’ємне число;
              г)   - додатне число;        д) х – недодатне число;    е) у – невід’ємне число;
              є) х – не менше від 1;     ж) у – менше або дорівнює -3.
V.   Формування умінь і навичок.
               Розв’язування задач і вправ(підручник Г.Янченко, В. Кравчук, Математика 6 клас) Колективна робота.
               №№ 988, 990.
  Asd7.jpg
Цілих від’ємних чисел, більших -24,3, є 24.
Цілих додатних чисел, менших від 35,7, є 35.
Отже, усього цілих чисел, які задовольняють умову задачі, є 24 + 35 + 1 = 60.


VI.    Підсумок уроку.
Конкурс на кращу координатну пряму (слайди  11 - 13).
Конкурс на знання правил порівняння раціональних чисел.
Конкурс на увагу.


Записи учні ведуть у зошитах, які здають на перевірку в кінці уроку.


  VII.    Домашнє завдання.
             №  989; 994;  996; додаткове завдання №999.

Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"

Предмети > Математика > Математика 6 клас > Порівняння чисел > Порівняння чисел. Конспект уроку і опорний каркас