Конспект уроку економіки 6 класу
Тема: Яка держава вважається багатою? Що таке національна багатство? Чим багато Україна?
Мета: 1 сформувати в учнів поняття про загальну економічну картину в своїй країні; 2 розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3 виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
“Щаслива родина – багата країна”.
Так говорить народна мудрість, стверджуючи, що добробут усієї країни залежить від добробуту її жителів. Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.
ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе Анекдоти
ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення:
1 Яка країна вважається багатою? (та, яка може задовольнити усі потреби її жителів та забезпечити нормальне функціонування держави)
2 Які фактори є основними у зростанні національного багатства? (природні, трудові ресурси країни, НТП)
3 Що, на Вашу думку, означає суспільне багатство та в якій формі воно проявляється? (сума нагромаджених матеріальних цінностей, гроші - абсолютна суспільна форма багатства)
4 Чим багата Україна?(родовища природних ресурсів - уран, залізна руда, кам’яне вугілля та ін,поклади корисних копалин, трудові ресурси, багата не лише матеріально, а й духовно – своїми традиціями та звичаями)
План. 1. Поняття національного багатства, його визначення, мета.
Що ж таке національне багатство? Що, на вашу думку, впливає на його розмір? (мозкова атака)
Отже НАЦІОНАЛЬНЕ БАГАТСТВО Масштаби, структура і якісний рівень національного багатства визначають економічну могутність країни, потенціал її наступного соціально-економічного розвитку.
Варіанти визначень:
1 це сума матеріальних і духовних благ, які є в розпорядженні суспільства та які створені працею людей за попередній період свого розвитку; 2 це сукупність нагромаджених (накопичених) матеріальних благ (засобів виробництва та предметів споживання), створених працею попередніх і теперішнього поколінь людей і залучених до економічного обороту природних ресурсів та фінансових коштів; 3 це загальний результат постійно повторюваного процесу суспільного виробництва, тобто сукупність нагромаджених матеріальних і духовних благ за всю історію функціонування національної економіки; 4 усе те, чим так чи інакше володіє нація (за такого трактування до нього відносяться не лише матеріальні блага, а й усі природні ресурси, твори мистецтва тощо).
До національного багатства можна віднести: земля, її надра, повітряний простір, водні та інші природні ресурси, що знаходяться в межах території країни, природні ресурси її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, основні засоби виробництва у промисловості, будівництві, сільському господарстві, транспорті, зв'язку, житловий фонд, будівлі та споруди, фінансові ресурси, наукові досягнення, створена завдяки зусиллям народу країни частка в загальносоюзному багатстві, зокрема в загальносоюзних алмазному та валютному фондах і золотому запасі, національні, культурні та історичні цінності, в тому числі й ті, що знаходяться за її межами.
Трішки історії Вихідним моментом класичної політекономії стосовно дослідження національного багатства є робота А. Сміта «Дослідження про природу і причину багатства народів», яку було надруковано 230 років тому. З того часу (1767 р.) категорія національного багатства досліджується багатьма економістами. Дослідження категорії національного багатства необхідне тому, що багатство нації є важливим показником економічної могутності й потенціалу країни.
Головна мета створення НБ: Ефективне використання і збільшення національного багатства сприяють подальшому розвиткові суспільства, зростанню добробуту його громадян.
2. Структурні елементи національного багатства.
Аналіз схеми, кожного з елементів, приклади
ІV Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів
1 Проаналізувати рівень багатства нашої країни, порівнюючи його з країнами-сусідами (Польща, Росія, Білорусь) 2 Як ви розумієте вислів: багата країна з бідними людьми? 3 Як ще можемо називати національне багатство країни?
VI Додаткові завдання
Цікаві факти: 1 В Україні офіційно зареєстровано 7423 мільйонери (гривневих), 2009 рік 2 У минулому році в Бразилії доходи заможних у 58 разів були вищими, ніж у бідних, в Аргентині ця різниця склала 34,5 рази. У Європі ближче всіх до України за цим показником Росія - майже 17-разовий розрив. У той час як в європейських країнах він набагато менший - у Норвегії, наприклад, всього шестикратний.
VII Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней) Джерела: підручник
VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
Підсумки. “Знання дорожче за багатство”. (італ. нар. Мудрість)
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.
Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Яка держава вважається багатою? Що таке національна багатство? Чим багато Україна? > Яка держава вважається багатою? Що таке національна багатство? Чим багато Україна? Конспект уроку і опорний каркас
|