KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку на тему: Створення, відправлення та отримання електронного повідомлення.

Гіпермаркет знань>>Інформатика 11 клас >>Інформатика >> Інформатика: Електронна пошта. Поштові програми.


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 клас» з теми «Створення, відправлення та отримання електронного повідомлення.»



                            Тема:     Створення, відправлення та отримання електронного повідомлення.


Мета:    закріпити в учнів основні поняття електронної пошти, сформувати в учнів навички проведення основних операцій з електронною поштою: створення, зберігання, перегляд, відправлення та отримання електронних повідомлень; закріпити в учнів призначення папок поштового клієнта; сформувати в учнів вміння і навички створення облікового запису; розвивати логічне мислення та формувати вміння і навички роботи з мишею; виховувати інформаційну культуру учнів.


Тип уроку:     урок розвитку і закріплення, формування навичок і вмінь (тренувальний урок).     


Апаратне та програмне забезпечення:

 комп’ютерний клас, проектор, інтерактивна дошка, локальна мережа класу, локальна мережа міста, поштовий клієнт Outlook Express, тестова оболонка з тестом, картки з тестом, учнівські графічні файли-привітання, файл з емблемою школи, програма для зв’язку по локальній мережі PicoPhone, мікрофон, колонки.


                                                            ХІД УРОКУ


I.    Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів

1) Запитання для учнів.

•    Що таке електронна пошта?
Відповідь:  Електронна пошта (або e-mail) – це служба Інтернет для обміну текстовими повідомленнями та прикріпленими до них файлами.
•    Що таке поштовий клієнт?
Відповідь: Поштовий клієнт – це програма для роботи з електронною поштою.
•    Яка будова електронної адреси?
Відповідь:  
„ім’я_поштової_скриньки_користувача”@„доменне_ім’я_поштового_сервера”
•    Які основні операції з поштою?
Відповідь:  створення, відправлення, отримання, створення копії, створення прихованої копії, відповідь, відповідь всім, пересилання, видалення, друкування.


2) Тест

1.    Оберіть протоколи, які використовуються в мережі Інтернет

•    PCI
•    TCFTP
•    FTP
•    HTTP
•    TCP/IP
•    TPC/IP


2.    Серед адрес електронної пошти оберіть правильні

•    www.mail.ru
•    teacher.mail.ru
•    [email protected]
•    baby@mail@ru
•    [email protected]
•    comp@ tim. kiev. ua.


3.    Серед запропонованих протоколів оберіть основний мережевий протокол

•    IP/PCP
•    CTP/IP
•    TCP/IP
•    FTP/IP
•    TCP/PI
•    FTP/PI


4.    Серед ІР адрес комп’ютерів оберіть ІР-адреси класу В

•   154.251.23.21
•    192.168.100.45
•    202.102.12.93
•    134.224.156.98
•    188.96.165.73
•    48.231.49.55


5.    Серед ІР-адрес комп’ютерів оберіть неправильні

•    30,23,56,98
•  
 54.201.41.156.
•    45.45.45.45
•    102.102.103.103
•    192.168.100.11
•    192.168.605.23


6.    Серед ІР-адрес комп’ютерів оберіть правильні

•    239.258.214.235
•    102.135.104.2
•  
 12.12.13.14
•    123.231.321.26
•    22.22.22.22
•    101,101,101,125


II.    Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку


Необхідність знань, навичок та вмінь при роботі з електронною поштою, як невід’ємна складова інформаційної культури людини. У сучасному житті, коли інформація поширюється миттєво, важко уявити собі галузь, працівники якої не користуються електронною поштою. От і ми з вами будемо користуватися електронною поштою. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

Завдання уроку:

Створити обліковий запис в поштовому клієнті.
Створити електронні повідомлення для учнів іншої школи.
Отримати повідомлення від них та записати потрібних адресатів до адресної книги.


III.    Вивчення нового навчального матеріалу


1)    Створення облікового запису.

Сервис -> Учетные записи -> Добавить -> Почта


E-mail: [email protected]
SMTP-server: 192.168.133.1
POP3-server: 192.168.133.1


Порада
. У випадку одноосібного користування поштовим клієнтом пароль для входу на поштовий сервер можна запам’ятати; якщо програмою користуються декілька користувачів, то краще пароль не запам’ятовувати, а вводити його при обміну даними з поштовим сервером.

2)    Створення електронного повідомлення.

Розглянемо таблицю, яка допоможе вам створити поштове повідомлення

7.06-11.jpg

Вчитель створює повідомлення вчителю іншої школи, демонструючи виконувану роботу на дошці:

7.06-12.jpg
 
•    Клацнути кнопку  Создать сообщение
7.06-13.jpg 
•    Вибрати бланк оформлення

7.06-14.jpg
 
•    В полі От: вибрати свій обліковий запис.
•    Заповнити адресу одержувача.

Вводимо в поле Кому:  адресу [email protected]

•    При потребі вказати адресу одержувача копії листа.
•    Вказати тему повідомлення.
В поле Тема: пишемо Перше повідомлення.
•    Вводимо текст повідомлення
•    Вказуємо тип важливості повідомлення

7.06-15.jpg
 
•    Відправити лист
Файл / Відправити

7.06-16.jpg
 
3)    Отримання повідомлення.

•    Клацнути стрілку на кнопці Доставить Почту

7.06-17.jpg
 
•    Перевірити папку Входящие.
Розгляд заголовка отриманого повідомлення.


4)    Відповідь на повідомлення з прикріпленням файлів.

•    Натиснути кнопку Ответить
•    В полі Кому: вже міститься інформація про адресата.
•    В темі повідомлення додалося слово Re:
•    Ввести текст відповіді.
•    Щоб прикріпити до повідомлення файл, натиснути кнопку Вложить і знайти файл.

7.06-18.jpg
 
•    Натиснути кнопку Отправить.
 

7.06-19.jpg


5)    Створення контакту.

•    І спосіб: створення нового контакту:
У вікні контактів клацнути кнопку Контакты і вибрати Создать контакт.

7.06-20.jpg
 
•    ІІ спосіб:
створення контакту за допомогою отриманого листа.
Клацнути на отриманому листі праву кнопку миші та вибрати Добавить отправителя в адресную книгу.


6)    Використання контакту для створення повідомлення.

У списку контактів двічі клацнути по потрібному адресату. В полі Кому: автоматично з’явиться ім’я адресата.
•    Для економії часу цей лист не відправляти.
•    Закрити лист.
•    На питання про збереження листа відповісти Да.
•    Лист буде розміщено в папці Черновики.


IV.    Первинне застосування набутих знань


1)    Створити обліковий запис.

E-mail: [email protected]
SMTP-server: 192.168.133.1
POP3-server: 192.168.133.1
Ім’я: pupil1-10
Пароль: 123456


2)    Створити електронне повідомлення учню гімназії №1.

Адресат: [email protected].
Тема: Давай познайомимось.
Зміст: Мене звати Іваненко Сергій.


3)    Відправити повідомлення.


V.    Застосування учнями знань і дій в стандартних умовах


1)    Отримати повідомлення від учня гімназії №1.
2)    Створити контакт для цього учня.
3)    Дати відповідь учню: „Приємно познайомитись”.
4)    Відправити повідомлення.


VI.    Творче перенесення знань, навичок і вмінь у змінених умовах


1)    За допомогою створеного контакту створити нове повідомлення на тему: „Подарунок для тебе”. В тексті повідомлення набрати заготовлене вдома привітання.

2)    Вкласти в привітання створений файл з графічним зображенням.
Приклад файла-привітання:

7.06-21.jpg
 
3)    Забезпечити відправлення копії цього листа іншому учню зі списку на дошці.
4)    Відправити повідомлення.
5)    Отримати повідомлення від учнів гімназії.
6)    Відкрити файл, вкладений до повідомлення і зберегти його на робочому столі.


VII.    Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання


•    Як створити обліковий запис?
•    Як відправити повідомлення?
•    Як отримати повідомлення ?
•    Як вкласти файл до повідомлення?


Домашнє завдання:


Підготуватися до практичної роботи: знати і вміти створювати обліковий запис, створювати, відправляти та отримувати повідомлення.






Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК»

Планування з інформатики, матеріали з інформатики 11 класу скачати, підручники онлайн

Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас > Електронна пошта. Поштові програми > Електронна пошта. Поштові програми. Конспект уроку і опорний каркас