KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва з теми“ Засоби виразності живопису. Колір ”

Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми:  “Засоби виразності живопису. Колір ”

Мета уроку
Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати твори живопису, їх техніку (акварель, гуаш);
- учні навчаються розпізнавати художні прийоми (акварель «по-вологому», «по-сухому», монотіпію;
- учні навчаються розпізнавати кольори (ахроматичні, хроматичні);
- учні навчаються розпізнавати колорит і створений настрій творів,
- учні навчаються передавати настрій засобами живопису;
- учні навчаються відтворювати задум  композиції, використовуючи колір, мазки, плями, лінії, форми, їх ритм.


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.


Обладнання уроку:

Матеріали:1 Акварель, гуаш.
Кольоровий папір, різний матеріал для штампів.
Техніка: техніка монотипії (відбитки, штампування), набризки.
                2. Авторська презентація ppt «Засоби виразності живопису. Колір».


План уроку
1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності живопису. Колір(ахроматичний, хроматичний), насиченість, світлота, відтінок, мазок, пляма, тонова розмивка».
2. Розпізнавання кольорів (ахроматичних, хроматичних).
3. Розпізнавання колориту та створеного настрою творів.
4.Розпізнавання художніх прийомів роботи аквареллю та гуашшю (мазки, розтяжка кольору по-сухому, по вологому, набризки).
5. Виконання вправ різними прийомами накладання фарб акварелі та гуаші (мазки, розтяжка кольору по-сухому, по вологому, набризки).
6. Практична робота. Створення композиції «Настрій» (дати назву створеній композиції).
7. Творче завдання – створення композиції, підготувавши кольорове тло «за настроєм» (техніка – монотипія, штампування).


                                     Хід уроку
1.  Вступне слово вчителя «Засоби виразності живопису. Колір (ахроматичний, хроматичний), насиченість, світлота, відтінок, мазок, пляма, тонова розмивка». Ахроматичні – це безколірні кольори (білий, чорний), хроматичні – кольорові. Кольоровий відтінок можно створити за допомогою перехода з коліра в колір, або просвітлювання одного слоя фарби через інший. Світлота кольору. Чим більше покладено слоїв фарби, тим колір яскравіший, більш насичений.
2. Учні розпізнають хроматичні, ахроматичні кольори.
3. Оглядаючи  твори живопису учні розповідають про колорит створених художником творів та його вплив на настрій зрителя.
4. Учні розпізнають та порівнюють різні художніх прийомів роботи аквареллю та гуашшю (мазки, розтяжка кольору по-сухому, по вологому, на бризки).
5. Учні виконують вправи з нанесенням фарби мазками, розтяжкою кольору, аквареллю «по-сухому», «по-вологому», монотипія, створюють набризки.
6. Учні виконують практичну роботу. Створюють композицію «Настрій». Дають назву створеній композиції.
7. Учні виконують творче завдання. Створюють композицію, підготувавши кольорове тло «за настроєм» (техніка – монотипія, штампування).

      
                                Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що зрозумівши  властивості кольору художники предають свої відчуття, настрій. Виставляються оцінки за відповіді учнів.


Запитання та завдання для самоконтролю:
  1. Які кольори називаються хроматичними?
  2. Які кольори називаються ахроматичними?
 

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко  Ольгою Анатоліївною



Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Засоби виразності живопису > Засоби виразності живопису. Конспект уроку і опорний каркас