KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми“ Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка ”

Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми  “Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка”


Мета уроку


Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати та характеризувати твори анімалістичного жанру;
- учні навчаються порівнювати художні образи природних форм у статиці і динаміці;
- учні навчаються створювати образи тварин, передавати характер стану спокою;
- учні навчаються передавати характер рухів тварин;
- учні навчаються передавати форми в русі.


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:комбінований урок.


Обладнання уроку:
Матеріали:1. Глина, солоне тісто, пластилін, пластика.
                     2. Авторська презентація ppt «Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка».
Техніка: Об’ємна пластика.


План уроку
1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка».
2. Виявлення учнями особливості форм тварин в спокої та русі.
3. Виконання вправ на зображення тварин в статичній позі або в русі без зайвої деталізації.
4. Практична робота. Створення динамічного образу тварини.
5. Творче завдання (колективна робота). Створення статичного або динамічного образу тварини.
                                    



                                   Хід уроку
1.  Вступне слово вчителя «Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка».
2. Повторення «Анімалістичний жанр». Учні розпізнають та аналізують особливості природних форм (птахів, тварин,).
3. Учні  працюють з аналогами та виконують вправи на зображення тварин в статичній позі або в русі без зайвої деталізації.
4. Учні виконують практичну роботу. Створення динамічного образу тварини засобами пластики.
7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу).  Створюють композицію зі статичним або динамічним образом тварини.
      


                                 Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти яскраві особливості, передавати пластичними засобами особливості статики та динамики. Виставляються оцінки за відповіді учнів.


  Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Гладченко Ольгою Анатоліївною

 
 



Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка > Засоби виразності об’ємної пластики – статика, динаміка. Конспект уроку і опорний каркас