KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми “ Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику ”

Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва  для 5 класу з теми  “Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику”

Мета уроку

Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати предмети з різним декором, орнаментом та призначенням;
- учні навчаються розпізнавати декоративну, орнаментовану та сюжетно-декоративну композицію;
- учні навчаються порівнювати орнаменти, колір і поєднання з формою предмету;
- учні навчаються створювати декоративну орнаментовану композицію  в крузі, квадраті, прямокутнику;
- учні навчаються створювати тематичну композицію з казковими образами тварин, птахів.


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:комбінований урок.

Обладнання уроку:
Матеріали:1. Гуаш, акварель, фломастери, кольоровий папір.
                     2. Авторська презентація ppt «Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику. Сюжетно-декоративна композиція. Цілісність композиції (гармонійне поєднання декору, форми, кольору)».
Техніка: Малюнок, аплікація.


План уроку
1. Вступне слово вчителя «Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику. Сюжетно-декоративна композиція. Цілісність композиції (гармонійне поєднання декору, форми, кольору)».
2. Розпізнавання та характеристика орнаментованій та сюжетно-декоративній композиції.
3. Виконання вправ на створення елемента орнаменту для композиції в крузі, квадраті, прямокутнику (на вибір).
4. Практична робота. Малювання декоративної композиції «Зимова пташка» з елементами орнаменту.
5. Творче завдання (колективна робота). Створення декоративної композиції.

                                     Хід уроку
1.  Вступне слово вчителя «Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику. Сюжетно-декоративна композиція. Цілісність композиції (гармонійне поєднання декору, форми, кольору)». Учитель знайомить учнів з основними композиційними засобами скульптурних витворів (статика, динаміка, ритм). Розповідає про важливість ракурсу для повноцінного огляду круглої скульптури. З’ясовує особливості рел’єфа, ролі плановості та фактури.
2. Учні розпізнають та характеризують твори орнаментованій та сюжетно-декоративній композиції.
3. Учні  працюють з аналогами та виконують вправи на створення елемента орнаменту для композиції в крузі, квадраті, прямокутнику (на вибір).
4. Учні виконують практичну роботу. Створюють декоративну композицію «Зимова пташка» з елементами орнаменту.
7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу).  Створюють декоративну композицію з казковими образами тварин, птахів.

      
                                 Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що обмірковування, вибір формату композиції дуже впливає на реалізацію задума художника. Виставляються оцінки за відповіді учнів.



Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Гладченко Ольгою Анатоліївною

 
 



Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику. Сюжетно-декоративна композиція > Декоративна композиція у крузі, квадраті, прямокутнику. Сюжетно-декоративна композиція. Конспект уроку і опорний каркас