KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми “ Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)”

Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва  для 6 класу з теми: “Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)”


Мета уроку


Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати форми (реалістичні, декоративні), їх специфіку;
- учні навчаються характеризувати колір природних форм відповідно до змін часу доби та пори року ;
- учні навчаються зображувати геометричну форму, та спрощувати форму предметів до геометричної подібності;
- учні навчаються бачити тональні і кольорові співвідношення, відтворювати об’ємну форму та колорит;
- учні навчаються виконувати замальовки, начерки, фіксувати основні задуми композиції в ескізній формі;
- учні навчаються творчо використовувати різні техніки (змішані), свідомо застосовувати інструменти та матеріали.


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.


Обладнання уроку:
Матеріали:1 Акварель, гуаш.
Техніка: техніка монотипії (відбитки, штампування), набризки.
                2. Авторська презентація ppt «Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)».



План уроку
1. Вступне слово вчителя «Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)».
2. Повторення. Натюрморт як жанр образотворчого мистецтва.
3. Розпізнавання тональних, кольорових співвідношень.
4. Стилізація декоративного натюрморту.
5. Локальний колір і форма у декоративному натюрморті.
6. Вправи на створення колориту натюрморту в теплій гамі.
7. Вправи на створення колориту натюрморту в холодній гамі.
8. Практична робота. Виконання замальовок, начерків, фіксувння основних задумів композиції в ескізній формі. Створення декоративного натюрморту за реальними мотивами. Малюнок.



                                    Хід уроку
1.  Вступне слово вчителя «Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір)». Кольорове рішення розкриває зміст зображеного та посилює його вплив на зрителя.  Темнішим тоном та кольором найчастіше виділяють головне, зосереджуючи на ньому всю увагу.
2. Учні повторюють матеріал 5 класу «Тон і колір в живопису». Натюрморт як жанр образотворчого мистецтва.
3. Оглядаючи  постановки учні розповідають про тональні, кольорові співвідношення.
4. Учні порівнюють реалістичні та декоративні натюрморти. Розповідають про способи стилізації декоративного натюрморту.
5. Учитель розповідає про співвідношення локального кольору і форми в декоративному натюрморті.
6. Учні виконують вправи на створення колориту натюрморту в теплій гамі.
7. Учні виконують вправи на створення колориту натюрморту в холодній гамі.
8. Учні виконують практичну роботу. Виконання замальовок, начерків, фіксувння основних задумів композиції в ескізній формі. Створення декоративного натюрморту за реальними мотивами. Малюнок олівцем.

      
                                 Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що зрозумівши  властивості кольору художники предають свої відчуття, настрій. Виставляються оцінки за відповіді учнів.


   Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Гладченко Ольгою Анатоліївною    
 
 



Предмети > Малювання > Малювання 6 клас > Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір) > Засоби виявлення об’ємно-пластичних якостей форми (тон, колір). Конспект уроку і опорний каркас