KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми “ Композиція у живопису – пейзажний жанр. Мінлива форма і колір (небо, хмари-образи) ”


Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва  для 5 класу з теми  “Композиція у живопису – пейзажний жанр. Мінлива форма і колір (небо, хмари-образи). Композиційний центр. Виразні засоби художніх технік і прийомів накладання фарб ”

Мета уроку


Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо);
- учні навчаються порівнювати твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
- учні навчаються створювати образ хмар, краєвиди з небом;
- учні навчаються створювати настрій композиції за допомогою кольору та художніх технік,
- учні навчаються аналізувати художні техніки та прийоми для зображення неба, хмар, настрою.


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:  комбінований урок.


Обладнання уроку:
Матеріали:1. Акварель.
Техніка: Акварель (по-вологому, «лесування», мазками).
                2. Авторська презентація ppt «Композиція у живопису – пейзажний жанр».


План уроку

1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису – пейзажний жанр».
2.  Учні роздивляються полотна художників-пейзажистів, та навчаються  виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
4. Учні навчаються аналізувати художні техніки - акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
5.  Творча робота. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).


                                     Хід уроку
        1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису – пейзажний жанр».
            Найбільш розповсюдженою є станковий живопис, який поділяється  на окремі види – жанри. Жанр живопису залежить від змісту
             картини.
             Учні розповідають про пейзажний жанр. Пейзажем прийнято називати картини в яких художники зображують природу, види міст,
             селищ.
             Спостерігання за навколишнім середовищем викликають у  художника певні почуття. Свої враження він передає в настрої
      пейзажу.

         2. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні навчаються розпізнавати колір неба,
             хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо),   навчаються  виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій,
             задум художника.
       

        3.  Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
        

          4.  Учні навчаються аналізувати художні техніки - акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба,
              хмар, дерев, настрою.

         5.  Учні виконують творчу роботу. Створення краєвиду з хмарами  (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).

     

                                         Підведення підсумків.

Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів.


Надіслано вчителем  Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною



 




Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Композиція у живопису – пейзажний жанр > Композиція у живопису – пейзажний жанр. Конспект уроку і опорний каркас