KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми “ Петриківський розпис і основи композиції ”

Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва  для 5 класу з теми:  “ Петриківський розпис і основи композиції ”


Мета уроку


Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати та характеризувати твори петриківських майстрів;
- учні навчаються розпізнавати та характеризувати кольорову гаму, традиційні елементи розпису;
- учні навчаються аналізувати прийоми виконання елементів петриківського розпису;
- учні навчаються виконувати як елементи розпису, перехідні мазки, так і створювати власні сюжетні композиції.

Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;

Розвиваюча:

-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку: комбінований урок.


Обладнання уроку:
Матеріали: 1. Гуаш, акварель, котячи пензлі.
                      2. Авторська презентація ppt «Петриківський розпис і основи композиції».



План уроку
1. Вступне слово вчителя «Петриківський розпис і основи композиції».
2. Повторення. Розпізнавання та характеристика творів петриківських майстрів.
3. Знайомство та аналіз кольорової гаму, традиційних елементів петриківського розпису.
4. Практична робота. Вправи на виконання основних типів композицій -«вазон», «букет», «гілочка», «фриз»
5. Творче завдання. Створення колективної роботи – панно «Чарівний птах», «Радість тобі даруємо», «Ранкові роси» для прикрашання класної кімнати.

                                    

                                                        Хід уроку
1.    Вступне слово учителя «Петриківський розпис і основи композиції». Вчитель розповідає про основні типи композицій -«вазон», «букет», «гілочка», «фриз». Знайомство з творами петриківського розпису.
2.    Оглядаючи  твори народного мистецтва учні повторюють способи розпізнавання та характеристики творів декоративно-ужиткового мистецтва.        
3.    Учні знайомляться  та аналізують кольорової гаму традиційних  елементів петриківського розпису.
4.    Діти виконують практичну роботу. Вправи на виконання основних
     типів композицій -«вазон», «букет», «гілочка», «фриз»
5.     Творча робота. Діти виконують колективну роботу – панно «Чарівний птах», «Радість тобі даруємо», «Ранкові роси» для прикрашання класної кімнати.
                   

                                          Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що декоративно-ужиткове мистецтво повинно перед усім задовольняти не тільки матеріальні, але й естетичні потреби людини. Виставляються оцінки за відповіді учнів.


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Гладченко Ольгою Анатоліївною

              

 
 


















Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Петриківський розпис і основи композиції – «вазон», «букет», «гілочка», «фриз» > Петриківський розпис і основи композиції – «вазон», «букет», «гілочка», «фриз». Конспект уроку і опорний каркас