KNOWLEDGE HYPERMARKET


Написання слів іншомовного походження. Конспект уроку

Українська мова 5 клас

Тема "Написання слів іншомовного походження"

Конспект уроку до теми "Написання слів іншомовного походження" 


Тема: Правопис слів іншомовного походження. «Навколо Європи за 40 хвилин»

Мета: - виробити навички правильної вимови й написання слів іншомовного походження з подвоєнням букв, м’якого знака, апострофа; розвивати вміння знаходити вивчені орфограми, розвивати спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення, логічне й образне мислення, уміння узагальнюва¬ти й систематизувати; виховувати бажання збагачувати свій словниковий запас.
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу

Хід уроку:

1. «5 хвилин для життя»
«Знайомтесь: слова іншомовного походження»
(робота з автоматизованою системою «Екзаменатор»)

2. Оголошення теми і мети уроку

3. Узагальнення й систематизація знань
3.1. Будь уважним: знайди помилку

3.2. «Орфографічний баскетбол»
Розподіліть грецизми за правилами написання

В..втар, ..кона, кел..я, монаст..р, грамат..ка, д..афрагма, лог..ка, математ..ка, ф..лософ..я, ..дея, б..бл..отека, комед..я, магн..т, ..подром, г..гант, м..гдаль, к..т, крокод..л.

3.3. Отримай проїзний квиток. Перекладіть слова українською мовою

Аккорд
баллон
Апеннины
вилла
Брюссель
ипподром
тонна
Одиссей
мадонна

4. Виконання вправ на застосування й закріплення знань, формування вмінь і навичок
4.1. Знайдіть слова іншомовного походження. Підкресліть їх.

Якось у Флоренції виступав відомий комік. Він звичайно виходив на сцену з якимось предметом, що служив йому об’єктом для дотепів. Цього разу він вийшов із пляшкою. Але дотепи й репліки не вдалися, публіка освистала актора.
Пляшка італійською мовою «фіаско». Актор жбурнув пляшку об землю й вигукнув: «Це ти, фіаско, винна в усьому!» Цей епізод став сенсацією. У Флоренції, а потім у Тоскані, Болоньї, Венеції, де виступав знаменитий арлекін, слово фіаско почали вживати на позначення провалу, поразки.
Минають роки. Забуваються фіаско, надходить ювілей артиста. Все більше стає аплодисментів, вигуків «браво» та «бравісимо».
(А. Коваль)

4.2. Хто швидше? (тестові завдання)
1)Знайдіть слово, в якому не подвоюються приголосні:
а) ві(л)а;
б) не(т)о;
в) а(л)ея;
г) ва(н)а.

2) Знайдіть слово, в якому ставиться апостроф:
а) Кордил...єри;
б) Пхен...ян;
в) П...ємонт;
г) Севіл...я.

3)Знайдіть слово, в якому пишеться и:
а) дев...з;
б) операц...я;
в) фабр...ка;
г) ..нженер.

4) Знайдіть слово, в якому пишеться і:
а) рад...ус;
б) моза...ка;
в) доз...метр;
г) рад...ст.

4.3. «В майстерні художника месьє П’єра Руж’є»

1) Картина, де природа є її основним змістом, нази¬вається ... (пейзаж).
2) Картина, героями якої є різні предмети побуту, фрукти, овочі, квіти, гриби, називається... (натюрморт).
3) Якщо бачиш, що з картини
Дивиться хто-небудь з нас,
Чи то тато, чи то мама,
Або в робі верхолаз,
Льотчик або балерина,
Або принц в плащі стариннім,
А не сцена й не балет, —
То подібна цій картина
Називається ... (портрет).
(За О. Кушнером)
4) Фарби, що розводяться водою, і роботи, написані ними, називаються ... (аквареллю).
5) Малюнки, написані олівцем або тушшю, назива¬ються ... (графікою).

5. Підсумок уроку (Подорож Великою Британією).

6. Виставлення оцінок. Мотивація їх
7. Повідомлення і пояснення домашнього завдання
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Колюченко О.А.

Предмети > Українська мова > Українська мова 3 клас > Написання слів іншомовного походження > Написання слів іншомовного походження. Конспект уроку