KNOWLEDGE HYPERMARKET


Урок узагальнення: українські землі в 60–80-ті роки XVII ст. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 8 клас. Повні уроки>> Історія України: Урок узагальнення: українські землі в 60–80-ті роки XVII ст. Повні уроки

Содержание

Тип уроку

Комбінований урок історії та фізичної культури

Мета

Узагальнити набуті знання з тематичного блоку та набути фізичної сили і спритності шляхом участі у козацьких іграх

Завдання

  • узагальнити засвоєні знання;
  • розвинути спритність, витривалість та фізичну силу;
  • виховувати учнів у повазі до здорового способу життя;
  • поглибити знання про козаків-характерників;
  • отримати бали за урок фізичної культури.

План уроку

1. Урок-узагальнення з історії

2. Фізкультурна частина: козацькі ігри

Методичні примітки: урок займає 2 академічні години.

Хід уроку

Привітання вчителя та оголошення теми

Доброго дня, любі учні! Тему сьогоднішнього уроку ви бачите на дошці, запишіть її у зошити, будь ласка. Сьогодні ми узагальнимо і повторимо вивчений матеріал.

Історичний диктант

Учитель диктує дати, учні записують та розшифровують: яка подія/події відбулася/відбулися у той час?


Дати: січень 1654 р., лютий 1654 р., жовтень-листопад 1654 р., 19—21 січня 1654 р., грудень 1656 р., 1657—1659 рр., 16 вересня 1658 р., 1658— 1659 рр., 8—9 липня 1659 р., 21 вересня 1659 р., 1659 р., 1660 р., 1663—1665 рр., 1665—1676 рр., листопад 1663 р., вересень 1665 р., 30 січня 1667 р., жовтень 1672 р., 1676 р., 17 березня 1674 р., 1678—1679 рр., 1677—1678 рр., 1681 р., друга половина XVI ст.

Методичні примітки
Оцінювання історичного диктанту
Учитель звертає увагу на знання основних дат. Оцінка „відмінно” ставиться учням, які правильно розшифрували 90-100% дат, оцінка „дуже добре” – 80-90% дат, „добре” – 70-80%, „задовільно” – до 70%. Якщо учень зміг розшифрувати менше 30% дат, учитель дає йому змогу „перескласти” диктант та проводить бесіду щодо причин таких незадовільних результатів.

Узагальнення з тематичного блоку

Учитель показує презентацію-узагальнення до блоку тем. В той час, які учні продивляються, учитель перевіряє словнички термінів і понять та дат.

Хвилинка-перепочинка

Козаки-характерники

Вважалося, що майбутній характерник повинен володіти професійною спадковістю, і що передача йому сили йде від 7 покоління, (а знати треба своїх предків аж до дев'ятого коліна). Підготовка воїна-характерника починалася з ритуального його зачаття, де враховувалося: сприятливий час, місце, любов між батьком і матір'ю, мати повинна бути до заміжжя дівою та ін. Після народження хлопчика на третій день дитина одержувала ім'я від батьків і в козачому роду приймалися за його виховання. З ранніх років усі діти виховувалися в любові до Споконвічної Віри, Богів і Предків. Знайомство дитини з образними символами своєї віри починалося в дитинстві з огляду обережний знаків і орнаментів, зображених на іграшках.

Залучення дітей до початкової Віри Предків відбувалося у віці від 3-х до 7 років тому в цьому віці у всіх дітей з слов'яно-арійських пологів дуже сильно розвинене общинне мислення. І тому виховання саме в цей час проводилося за допомогою спеціальних ігор-систем, які змінюють структуру мозку, причому робити це треба було своєчасно. Тому з 4-6 років дитину за допомогою ігор ненав'язливо (ні в жодному разі не можна перевантажувати психіку) навчали мистецтву сприймати інформацію в змінених станах свідомості, що дозволяло своєчасно втручатися в формується конструкцію мозку і під час її змінити, як би провести штучну еволюцію. Недотримання зазначених термінів інформаційного виховання призводить до того, що формування цих здібностей у дорослої людини не завжди можливо, а якщо можливо то займає кілька десятиліть.

Для дітей придумувалися цікаві форми гри в реальне життя, де вони намагалися бути схожими на дорослих. Також ці ігри були спрямовані на розвиток фантазії та активізацію правої півкулі мозку і тому діти вільно бачили і сприймали не тільки наш світ Яви, але могли бачити і спілкуватися також і з навними істотами. На дітей крім ігор також впливали інформацією переданої через дотик. Слід знати, що величезну роль в інформаційному спілкуванні відіграє права рука і хребет, тому за допомогою них легше впливати на людину. З шестирічного віку хлопчикам влаштовували воєнізовані ігри. З 7-9 років дітей навчали основам віри, грамоті, рахунку, обчисленням, письма та природознавства. Вихованням, в основному, займалися чоловіки батьки, а здебільшого діди.


Козаки


Козаки

Стрибок

Учитель питає:
Які ви знаєте козацькі ігри, у які грали діти козаків? Вони є випробуванням на мужність, силу, витривалість та інші якості справжнього козака.


Учні висувають свої варіанти.







Учитель говорить:
Давайте перевіримо, чи ми можемо вважатися козацькими нащадками.

Спортивна частина уроку

Учні перевдягаються у спортивну форму та вирушають до спортзалу. Клас ділиться на дві команди – два курені, на чолі яких – капітани (отамани). Кожна команда обирає назву та девіз, пов'язаний із козацькими часами.

Козацька гра „Загубляшки”

Діти, які беруть участь у цей грі, стають в один ряд, беруться за руки, утворюючи тим самим ланцюжок. По праву сторону ланцюжка призначається ватажок, який по команді починає біг зі зміною напрямку і весь ланцюжок починає рух за ним. Однак ніхто крім ватажка не знає напрямку руху, тому досить складно утримати рівновагу і не роз'єднати ланцюжок. Чим далі гравець знаходиться від ватажка, тим йому складніше втримати рівновагу, не впасти або не розірвати ланцюг.


Козацькі ігри
Козацька гра „Втеча від ворога”
Кожна команда – козачій курінь, що тікає від ворога. Учні стають у дві шеренги. Попереду кожної вимощено трасу з шин (довільно покласти шини або м'ячі на підлозі). Пробігти трасу слід лише перестрибуючи з шини на шину (або доторкнувшись до м'яча). Так біжить по-черзі кожен учасник команди. Хто перший завершив – та команда перемогла.

Козацька гра „Отамане, на фортецю!”
У кожної команди є капітан – отаман. Поряд висять два канати. На рахунок один-два-три капітани починають лізти нагору. Хто перший заліз та спустився – той здолав височінь фортеці. Команда вітає свого отамана дружнім скандуванням девізу команди та імені отамана.

Козацька гра „Збережи бунчук”
Учитель завчасно готує козацькі клейноди – бунчуки для кожної з команд. Курені стають ланцюжком, усі учні заплющують очі. Бунчуки передаються від учасника до учасника. Очі ігроків при цьому повинні залишатися заплющеними. У кого бунчук падає – та команда програла. Хто перший передасть бунчук до останнього козака – той переміг.


Спортивні змагання
Козацька гра „Коні мої, коні”
Для кожної команди попереду на відстані 30 метрів ставиться спортивний „кінь”. Кожен учасник по-черзі повинен взяти старт, зробити два перевороти вперед через голову, добігти до коня, заструбнути на нього, посунутися уперед та зістрибнути через „голову коня” якомога швидше. Останній ігрок якої команди прийшов швидше за останнього ігрока іншой команди – той курінь виграв.

Козацька гра „Витривалий стрибун”
Без опори на спину – один ігрок підсаджується (спиною до стрибаючого), інший перестрибує з розбігу, але момент підсаджування треба вибрати самому якомога ближче до стрибаючого. Яка команда завершила першою – та виграла. Учитель слідкує, щоб правила не порушувалися, жоден ігрок не повинен бути пропущений.


У залі
Козацька гра „Ворожа куля”
Гра для отаманів куренів. Отаман стає біля стінки, а два козаки іншої команди починають кидати у нього волейбольні м'ячі. І так протягом 3 хв. Якщо у отамана потрапив 1 м'яч – отамана ранено. Другий м'яч – отаман вважається вбитим, команда програє.

За кожен конкурс виставляється певна кількість балів для команди, яка виграє. Команда-переможець отримує козацькі дипломи для кожного козака. Усі учні заохочуються відмінними балами з фізкультури. Оцінки з історії формуються судячи з історичного диктанту.


Команда

Домашнє завдання (1-2 хв)

1. Підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

2. Написати повідомлення або створити презентацію на тему "Життя козаків у середині 17 століття"


Список використаних джерел:

1. Урок на тему "Узагальнення: українські землі у 60–80-ті роки 17 ст." Давиденка В. М., учителя історії, Скадовська спеціалізована школа 1-3 ступенів №1, м.Скадовськ, Херсонська обл.

2. Урок на тему "Українські землі у 60–80-ті роки 17 ст." Солдатенко Т. С., учителя історії Срібненської ЗОШ І-ІІІ ст.

3. Горєла І. М. Диктанти з історії України. 7—8 класи. — Х.: Вид-во «Ранок», 2009

4. О. Гісем, О. Мартинюк Історія України. 8 клас. Плани-конспекти уроків: Навчальний посібник. – К., 2008

5. www.cossackstan.ru

6. www.youtube.com

7. kovelgim.at.ua


Скомпоновано та відредактовано Любименко В.В.


Над уроком працювали

Любименко В.В.

Давиденко В. М.

Солдатенко Т. С.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Історія України > Історія України 8 клас