KNOWLEDGE HYPERMARKET


В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська література|Укра...»)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки'''  
 +
<br> '''Тема 71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.'''
-
'''Тема  71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.'''
+
<br> '''Цікaвий світ навкoло тeбе'''  
 +
<br> '''Мета:''' Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання.
-
'''Цікaвий світ навкoло тeбе'''
+
'''Облaднання:''' дошка, малюнки
 +
<br> '''Хід уроку'''
-
'''Мета:''' Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання.
+
<br> '''І. Мовна розминка'''  
-
'''Облaднання:''' дошка, малюнки
+
'''1.'''Чистомовка
 +
Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила.
-
'''Хід уроку'''
+
[[Image:3823291753_968920cf72.jpg]]
 +
Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.
-
'''І. Мовна розминка'''
+
'''2.'''Скоромовка
-
'''1.'''Чистомовка
+
Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку.  
-
Енька-енька-енька — донечка маленька.  
+
'''ІІ. Формування читацьких навичок.'''
-
Ає-ає-ає — маму все чекає.
+
-
Ила-ила-ила — посуд перемила.
+
-
Ла-ла-ла — квіти помила.
+
-
Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.
+
-
'''2.'''Скоромовка
+
'''1.'''Гра "Що переплутали?"
-
Норці не потрібна нірка,  
+
Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: "Діти вчаться ..., А комбайн працює ... , Всіх людей стрижуть ... , А лікують ..., Ми книжки берем ... , Ліки-...".  
-
Норка носить теплу шкірку.
+
-
'''ІІ. Формування читацьких навичок.'''
+
—Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток.  
-
'''1.'''Гра "Що переплутали?"
+
Діти, звісно, вчаться ..., А комбайн працює ..., Ми лікуємось..., А стрижемось ..., Ліки беремо ..., А книжки ... (Г. Малик).  
-
Геть усе, усе на світі
+
На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах.  
-
Переплутав хлопчик Вітя.
+
-
Каже: "Діти вчаться ...,
+
-
А комбайн працює ... ,
+
-
Всіх людей стрижуть ... ,
+
-
А лікують ...,
+
-
Ми книжки берем ... ,
+
-
Ліки-...".
+
-
—Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток.
+
—Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет.  
-
Діти, звісно, вчаться ...,
+
'''II. Повідомлення теми і мети уроку'''
-
А комбайн працює ...,
+
-
Ми лікуємось...,
+
-
А стрижемось ...,
+
-
Ліки беремо ...,
+
-
А книжки ... (Г. Малик).
+
-
На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах.
+
— Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? — Прочитайте назву розділу. — Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються.  
-
—Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет.
+
'''III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»'''
-
'''II. Повідомлення теми і мети уроку'''
+
'''1.''' Робота над заголовком
-
Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте?
+
Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення? — А чи уявляєте собі світ без вас? Чи задумувались ви над цим? Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського.  
-
Прочитайте назву розділу.
+
-
Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються.
+
-
'''III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»'''
+
'''2.''' Читання оповідання вчителем
-
'''1.''' Робота над заголовком
+
— Над яким питанням задумалася Яринка? — Скільки їй минуло років? — Про кого це оповідання? — Що знайшла мама серед одягу?
-
— Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення?
+
'''2.''' Словникова робота
-
— А чи уявляєте собі світ без вас?
+
-
— Чи задумувались ви над цим?
+
-
— Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського.
+
-
'''2.''' Читання оповідання вчителем
+
Років доньці довкола минуло сорочечка шкільне свято сплеснула приміряє трішечки тиждень викладеного Читання слів «дощиком».
-
— Над яким питанням задумалася Яринка?
+
'''3.''' Гра «Бджілки»
-
— Скільки їй минуло років?
+
-
— Про кого це оповідання?
+
-
— Що знайшла мама серед одягу?
+
-
'''2.''' Словникова робота
+
Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі — Прочитайте питальні речення. — Чиї це слова? — З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано) — Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено)
-
Років доньці довкола
+
Фізкультхвилинка
-
минуло сорочечка шкільне
+
-
свято сплеснула приміряє
+
-
трішечки тиждень викладеного
+
-
Читання слів «дощиком».
+
-
'''3.''' Гра «Бджілки»
+
'''4.''' Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання.
-
Напівголосне читання учнями тексту, кожен у своєму темпі
+
Чим була заклопотана мама? — Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка? — Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима? — Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте. — Чому мовчала мама?  
-
— Прочитайте питальні речення.
+
-
— Чиї це слова?
+
-
З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано)
+
-
Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено)
+
-
Фізкультхвилинка
+
'''5.''' Мовно-логічне завдання Учні з'єднують слова із малюнками. (Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована). — Чи можна це довести, посилаючись на текст?
-
'''4.''' Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання.
+
'''6.''' Читання в особах
-
Чим була заклопотана мама?
+
З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) А Яринки? (Здивовано.) Чиї слова треба читати розповідним тоном?  
-
— Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка?
+
-
— Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима?
+
-
Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте.
+
-
Чому мовчала мама?
+
-
'''5.''' Мовно-логічне завдання
 
-
Учні з'єднують слова із малюнками.
 
-
(Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована).
 
-
— Чи можна це довести, посилаючись на текст?
 
-
'''6.''' Читання в особах
 
-
— З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.)
+
'''V.''' Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"
-
— А Яринки? (Здивовано.)
+
-
— Чиї слова треба читати розповідним тоном?
+
-
'''7.''' Робота над ілюстрацією до оповідання
+
'''1.''' Словникова робота. Читання пірамідок слів:
-
— Розгляньте уважно малюнок.
+
сама дала нести пляшку вузлик волосинці пошепки ледачёнький хвилювання першокласник
-
— Кого ви на ньому бачите?
+
-
— Якими рядками оповідання ви підписали б малюнок?
+
-
'''V.''' Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"
+
'''2.''' Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням
-
'''1.''' Словникова робота. Читання пірамідок слів:
+
'''Тест'''  
-
сама дала
+
'''1)''' Першокласник Петрик був ...
-
нести пляшку
+
-
вузлик волосинці
+
-
пошепки ледачёнький
+
-
хвилювання першокласник
+
-
'''2.''' Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням
+
а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. '''2)''' Петрикові вузлик здався дуже ...
-
'''Тест'''
+
а) важким; б) легким. '''3)''' В кущах Петрик побачив ...
-
'''1)''' Першокласник Петрик був ...
+
а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо. '''4)''' Пташка щоразу приносила до гнізда ...  
-
а) працьовитим хлопчиком;       б) ледаченьким хлопчиком.
+
а) по гілочці; б) по волосинці. '''5)''' Петрик стояв ...  
-
'''2)''' Петрикові вузлик здався дуже ...
+
-
а) важким; б) легким.
+
а) задуманий; б) усміхнений. '''6)''' Бабусю, я нестиму з лісу ...  
-
'''3)''' В кущах Петрик побачив ...
+
-
а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо.
+
а) ваш кошик; б) ваше пальто.  
-
'''4)''' Пташка щоразу приносила до гнізда ...
+
-
а) по гілочці; б) по волосинці.
+
Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.  
-
'''5)''' Петрик стояв ...
+
-
а) задуманий; б) усміхнений.
+
'''3.''' Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту.  
-
'''6)''' Бабусю, я нестиму з лісу ...
+
-
а) ваш кошик; б) ваше пальто.
+
— Коли відбуваються події, описані автором? — Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким? — Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому? — Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало? — Чому хлопчик стояв задуманий? — Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку. — Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.  
-
Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.
+
'''4.''' Вправи на розвиток читацьких навичок
-
'''3.''' Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту.
+
А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?"
-
— Коли відбуваються події, описані автором?
+
Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.  
-
— Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким?
+
-
— Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому?
+
-
— Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало?
+
-
— Чому хлопчик стояв задуманий?
+
-
— Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку.
+
-
— Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.
+
-
'''4.''' Вправи на розвиток читацьких навичок
+
Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні).  
-
А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?"
+
Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є).
-
Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.
+
В дзьобику вона принесла волосинку. (Є).  
-
+
-
Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні).
+
-
+
-
Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є).
+
-
+
-
В дзьобику вона принесла волосинку. (Є).
+
-
+
-
Пташка швидко полетіла геть. (Ні).
+
-
+
-
Петрик стояв заплаканий. (Ні).
+
-
Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту)
+
Пташка швидко полетіла геть. (Ні).
-
— ... що дія оповідання відбувається навесні.
+
Петрик стояв заплаканий. (Ні).  
-
— ... що Петрик не допомагав бабусі.
+
-
— ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо.
+
-
— ... що це його дуже вразило.
+
-
— ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.
+
-
'''5.''' Розвиток зв'язного мовлення
+
Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту)
-
Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...".
+
... що дія оповідання відбувається навесні. — ... що Петрик не допомагав бабусі. — ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо. — ... що це його дуже вразило. ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.  
-
'''6.''' Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання
+
'''5.''' Розвиток зв'язного мовлення
-
Хто пішов до лісу?
+
Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...".  
-
— Скільки років було Петрикові?
+
-
— Що дала бабуся нести Петрикові?
+
-
— Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким?
+
-
— Про що це свідчить?
+
-
— Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу?
+
-
— Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте.
+
-
— Що так вразило хлопчика?
+
-
— Чому він замислився?
+
-
— Яка головна думка оповідання?
+
-
'''VI. Підсумок уроку'''
+
'''6.''' Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання
-
А) Гра «Розвідники»
+
— Хто пішов до лісу? — Скільки років було Петрикові? — Що дала бабуся нести Петрикові? — Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким? — Про що це свідчить? — Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу? — Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте. — Що так вразило хлопчика? — Чому він замислився? — Яка головна думка оповідання?
-
— Скільки разів у тексті зустрічається слово?
+
 
 +
'''VI. Підсумок уроку'''
 +
 
 +
А) Гра «Розвідники» — Скільки разів у тексті зустрічається слово?  
І група: бабуся;  
І група: бабуся;  
-
II група: Петрик.
+
II група: Петрик.  
-
+
 
-
Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення
+
Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення  
..бабуся з онуком сіли відпочити.  
..бабуся з онуком сіли відпочити.  
Строка 225: Строка 149:
..й глянув на кущ.  
..й глянув на кущ.  
-
..щоразу приносячи по волосинці.
+
..щоразу приносячи по волосинці.  
Першокласник Петрик..  
Першокласник Петрик..  
Строка 233: Строка 157:
Пташка швидко літала до гнізда,...  
Пташка швидко літала до гнізда,...  
-
Петрик підвівся...
+
Петрик підвівся...  
-
 
+
-
 
+
-
— Чи сподобалося вам оповідання?
+
-
— Що вас найбільше вразило?
+
-
 
+
-
'''V. Домашня робота'''
+
-
 
+
-
Переказувати оповідання.
+
 +
<br> — Чи сподобалося вам оповідання? — Що вас найбільше вразило?
-
'''Матеріали, що використовувалися''':
+
'''V. Домашня робота'''  
-
1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р.
+
Переказувати оповідання.  
-
2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.
+
<br> '''Матеріали, що використовувалися''':  
-
3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В
+
1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р.  
-
4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В
+
2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.  
 +
3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В
-
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
+
4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В  
 +
<br> Відредаговано та вислано Поліщук І.В
-
<br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
+
<br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
[[Категорія: Українська література 2 клас]]
[[Категорія: Українська література 2 клас]]

Версия 17:20, 17 февраля 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки


Тема 71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.


Цікaвий світ навкoло тeбе


Мета: Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання.

Облaднання: дошка, малюнки


Хід уроку


І. Мовна розминка

1.Чистомовка

Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила.

3823291753 968920cf72.jpg

Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.

2.Скоромовка

Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку.

ІІ. Формування читацьких навичок.

1.Гра "Що переплутали?"

Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: "Діти вчаться ..., А комбайн працює ... , Всіх людей стрижуть ... , А лікують ..., Ми книжки берем ... , Ліки-...".

—Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток.

Діти, звісно, вчаться ..., А комбайн працює ..., Ми лікуємось..., А стрижемось ..., Ліки беремо ..., А книжки ... (Г. Малик).

На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах.

—Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? — Прочитайте назву розділу. — Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються.

III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»

1. Робота над заголовком

— Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення? — А чи уявляєте собі світ без вас? — Чи задумувались ви над цим? — Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського.

2. Читання оповідання вчителем

— Над яким питанням задумалася Яринка? — Скільки їй минуло років? — Про кого це оповідання? — Що знайшла мама серед одягу?

2. Словникова робота

Років доньці довкола минуло сорочечка шкільне свято сплеснула приміряє трішечки тиждень викладеного Читання слів «дощиком».

3. Гра «Бджілки»

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі — Прочитайте питальні речення. — Чиї це слова? — З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано) — Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено)

Фізкультхвилинка

4. Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання.

— Чим була заклопотана мама? — Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка? — Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима? — Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте. — Чому мовчала мама?

5. Мовно-логічне завдання Учні з'єднують слова із малюнками. (Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована). — Чи можна це довести, посилаючись на текст?

6. Читання в особах

— З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) — А Яринки? (Здивовано.) — Чиї слова треба читати розповідним тоном?


V. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"

1. Словникова робота. Читання пірамідок слів:

сама дала нести пляшку вузлик волосинці пошепки ледачёнький хвилювання першокласник

2. Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням

Тест

1) Першокласник Петрик був ...

а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. 2) Петрикові вузлик здався дуже ...

а) важким; б) легким. 3) В кущах Петрик побачив ...

а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо. 4) Пташка щоразу приносила до гнізда ...

а) по гілочці; б) по волосинці. 5) Петрик стояв ...

а) задуманий; б) усміхнений. 6) Бабусю, я нестиму з лісу ...

а) ваш кошик; б) ваше пальто.

Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.

3. Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту.

— Коли відбуваються події, описані автором? — Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким? — Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому? — Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало? — Чому хлопчик стояв задуманий? — Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку. — Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.

4. Вправи на розвиток читацьких навичок

А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?"

Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.

Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні).

Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є).

В дзьобику вона принесла волосинку. (Є).

Пташка швидко полетіла геть. (Ні).

Петрик стояв заплаканий. (Ні).

Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту)

— ... що дія оповідання відбувається навесні. — ... що Петрик не допомагав бабусі. — ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо. — ... що це його дуже вразило. — ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.

5. Розвиток зв'язного мовлення

— Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...".

6. Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання

— Хто пішов до лісу? — Скільки років було Петрикові? — Що дала бабуся нести Петрикові? — Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким? — Про що це свідчить? — Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу? — Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте. — Що так вразило хлопчика? — Чому він замислився? — Яка головна думка оповідання?

VI. Підсумок уроку

А) Гра «Розвідники» — Скільки разів у тексті зустрічається слово?

І група: бабуся;

II група: Петрик.

Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення

..бабуся з онуком сіли відпочити.

..був ледаченьким хлопчиком.

..й глянув на кущ.

..щоразу приносячи по волосинці.

Першокласник Петрик..

Прийшовши до лісу,...

Пташка швидко літала до гнізда,...

Петрик підвівся...


— Чи сподобалося вам оповідання? — Що вас найбільше вразило?

V. Домашня робота

Переказувати оповідання.


Матеріали, що використовувалися:

1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р.

2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.

3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В

4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В


Відредаговано та вислано Поліщук І.В



Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Категорія: Українська література 2 клас