KNOWLEDGE HYPERMARKET


В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці
Строка 15: Строка 15:
'''1.'''Чистомовка  
'''1.'''Чистомовка  
-
Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила.
+
Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила.  
-
[[Image:3823291753_968920cf72.jpg]]
+
[[Image:3823291753 968920cf72.jpg]]  
Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.  
Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.  
Строка 24: Строка 24:
Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку.  
Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку.  
 +
 +
[[Image:89765.jpg]]
'''ІІ. Формування читацьких навичок.'''  
'''ІІ. Формування читацьких навичок.'''  
Строка 73: Строка 75:
— З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) — А Яринки? (Здивовано.) — Чиї слова треба читати розповідним тоном?  
— З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) — А Яринки? (Здивовано.) — Чиї слова треба читати розповідним тоном?  
-
 
+
<br>
'''V.''' Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"  
'''V.''' Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"  

Версия 17:21, 17 февраля 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки


Тема 71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.


Цікaвий світ навкoло тeбе


Мета: Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання.

Облaднання: дошка, малюнки


Хід уроку


І. Мовна розминка

1.Чистомовка

Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила.

3823291753 968920cf72.jpg

Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.

2.Скоромовка

Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку.

89765.jpg

ІІ. Формування читацьких навичок.

1.Гра "Що переплутали?"

Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: "Діти вчаться ..., А комбайн працює ... , Всіх людей стрижуть ... , А лікують ..., Ми книжки берем ... , Ліки-...".

—Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток.

Діти, звісно, вчаться ..., А комбайн працює ..., Ми лікуємось..., А стрижемось ..., Ліки беремо ..., А книжки ... (Г. Малик).

На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах.

—Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? — Прочитайте назву розділу. — Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються.

III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»

1. Робота над заголовком

— Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення? — А чи уявляєте собі світ без вас? — Чи задумувались ви над цим? — Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського.

2. Читання оповідання вчителем

— Над яким питанням задумалася Яринка? — Скільки їй минуло років? — Про кого це оповідання? — Що знайшла мама серед одягу?

2. Словникова робота

Років доньці довкола минуло сорочечка шкільне свято сплеснула приміряє трішечки тиждень викладеного Читання слів «дощиком».

3. Гра «Бджілки»

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі — Прочитайте питальні речення. — Чиї це слова? — З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано) — Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено)

Фізкультхвилинка

4. Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання.

— Чим була заклопотана мама? — Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка? — Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима? — Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте. — Чому мовчала мама?

5. Мовно-логічне завдання Учні з'єднують слова із малюнками. (Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована). — Чи можна це довести, посилаючись на текст?

6. Читання в особах

— З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) — А Яринки? (Здивовано.) — Чиї слова треба читати розповідним тоном?


V. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"

1. Словникова робота. Читання пірамідок слів:

сама дала нести пляшку вузлик волосинці пошепки ледачёнький хвилювання першокласник

2. Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням

Тест

1) Першокласник Петрик був ...

а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. 2) Петрикові вузлик здався дуже ...

а) важким; б) легким. 3) В кущах Петрик побачив ...

а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо. 4) Пташка щоразу приносила до гнізда ...

а) по гілочці; б) по волосинці. 5) Петрик стояв ...

а) задуманий; б) усміхнений. 6) Бабусю, я нестиму з лісу ...

а) ваш кошик; б) ваше пальто.

Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.

3. Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту.

— Коли відбуваються події, описані автором? — Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким? — Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому? — Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало? — Чому хлопчик стояв задуманий? — Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку. — Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.

4. Вправи на розвиток читацьких навичок

А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?"

Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.

Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні).

Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є).

В дзьобику вона принесла волосинку. (Є).

Пташка швидко полетіла геть. (Ні).

Петрик стояв заплаканий. (Ні).

Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту)

— ... що дія оповідання відбувається навесні. — ... що Петрик не допомагав бабусі. — ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо. — ... що це його дуже вразило. — ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.

5. Розвиток зв'язного мовлення

— Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...".

6. Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання

— Хто пішов до лісу? — Скільки років було Петрикові? — Що дала бабуся нести Петрикові? — Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким? — Про що це свідчить? — Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу? — Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте. — Що так вразило хлопчика? — Чому він замислився? — Яка головна думка оповідання?

VI. Підсумок уроку

А) Гра «Розвідники» — Скільки разів у тексті зустрічається слово?

І група: бабуся;

II група: Петрик.

Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення

..бабуся з онуком сіли відпочити.

..був ледаченьким хлопчиком.

..й глянув на кущ.

..щоразу приносячи по волосинці.

Першокласник Петрик..

Прийшовши до лісу,...

Пташка швидко літала до гнізда,...

Петрик підвівся...


— Чи сподобалося вам оповідання? — Що вас найбільше вразило?

V. Домашня робота

Переказувати оповідання.


Матеріали, що використовувалися:

1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р.

2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.

3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В

4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В


Відредаговано та вислано Поліщук І.В



Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Категорія: Українська література 2 клас