KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Речення з однорідними членами.
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська мова 5 клас|5 кл...»)
 
(1 промежуточная версия не показана)
Строка 3: Строка 3:
<br>  
<br>  
-
'''Тема:''' Однорідні члени речення. Вставні слова. Звертання.<br>'''Мета:''' <br>- удосконалити знання учнів про&nbsp; однорідні члени речення, звертання та вставні слова;&nbsp;<br>- розвивати навички пунктуаційної грамотності;<br>- виховувати любов до рідного слова.<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки<br>&nbsp;Тип уроку.Урок узагальнення і систематизації знань&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<br>
+
'''Тема:''' Однорідні члени речення. Вставні слова. Звертання.<br>'''Мета:''' <br>- удосконалити знання учнів про&nbsp; однорідні члени речення, звертання та вставні слова;&nbsp;<br>- розвивати навички пунктуаційної грамотності;<br>- виховувати любов до рідного слова.<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки<br>&nbsp;Тип уроку.Урок узагальнення і систематизації знань&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<br>  
-
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br><u>'''Хід уроку'''</u><br>
+
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br><u>'''Хід уроку'''</u><br>  
-
<br>І. Організація учнів до уроку<br>Дзвенить дзвінок-<br>Починається урок<br>Сіли всі рівненько,<br>Руки покладіть гарненько,<br>І голівку підніміть,<br>Плечі гарно розведіть,<br>Будем з вами працювати<br>І оцінки гарні мати<br><br>ІІ. Актуалізація опорних знань<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Індивідуальні картки'''<br>Картка 1<br>1. Розтавте розділові знаки<br>А) Надворі повсюди лежала роса на жовтій траві осінній на круглій павутині попід стріхою у хліві.<br>Б) Припливайте до колиски лебеді рожеві опустіться тихі зорі синові під вії<br>2. Складіть речення за схемою<br>&nbsp;<br>&nbsp;<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; УС<br>_______ ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Картка 2<br>1. Розтавте розділові знаки<br>А)Сокіл яструб орел лунь та сова всі хижі птахи зібралися разом<br>Б) Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину<br>2.Складіть речення за схемою<br>&nbsp;<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>УС:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br><br>&nbsp; <br>
+
<br>І. Організація учнів до уроку<br>Дзвенить дзвінок-<br>Починається урок<br>Сіли всі рівненько,<br>Руки покладіть гарненько,<br>І голівку підніміть,<br>Плечі гарно розведіть,<br>Будем з вами працювати<br>І оцінки гарні мати<br><br>ІІ. Актуалізація опорних знань<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Індивідуальні картки'''<br>Картка 1<br>1. Розтавте розділові знаки<br>А) Надворі повсюди лежала роса на жовтій траві осінній на круглій павутині попід стріхою у хліві.<br>Б) Припливайте до колиски лебеді рожеві опустіться тихі зорі синові під вії<br>2. Складіть речення за схемою: <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; УС<br>_______ , _______ , _______ , _______&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Картка 2<br>1. Розтавте розділові знаки<br>А) Сокіл яструб орел лунь та сова всі хижі птахи зібралися разом<br>Б) Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину<br>2. Складіть речення за схемою: <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>УС: _______ , _______ , _______ ,_______&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; <br>  
[[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|320px|українська мова]]  
[[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|320px|українська мова]]  
-
ІІІ Узагальнення і систематизація знань,умінь,навичок.<br>1.Навчальний диктант.<br>Мама -найкраща, найдорожча і найдобріша людина&nbsp; на землі. Без маминої любові&nbsp; і ніжності,і доброти дитина почуває себе непотрібною. Найкраще слово в світі – мама. Мамина колискова пісня,мабуть, запам ятовується назавжди. І любов, і щирість , і душевність- все це є скарбницею маминої душі.Все знаходиться в слові мама: краса, багатство, щедрість.Мамо , ти найкраща в світі!Я тебе дуже люблю, мамо! Знаєш, мамо, ти будеш мати від мене повагу й любов на довгі роки!<br>2.Скласти речення&nbsp; зі словом мама так ,щоб у одному з них воно було звертанням ,у другому-членом речення<br>3) Визначити ,де вставне слово ,де член речення<br>Можеш мені допомогти?Може, ти мені допоможеш?<br>Люди кажуть щиру правду.Я,кажуть ,виконав,все правильно.<br>ІV. Підсумок уроку.<br>V. Домашнє завдання<br>Підготуватись до тематичного контролю<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>Картка 1<br>1.Розтавте розділові знаки<br>А).Надворі повсюди лежала роса на жовтій траві осінній на круглій павутині попід стріхою у хліві.<br>Б).Припливайте до колиски лебеді рожеві опустіться тихі зорі синові під вії<br>2.Складіть речення за схемою<br>&nbsp;<br>&nbsp;<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; УС<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Картка 2<br>1.Розтавте розділові знаки<br>А)Сокіл яструб орел лунь та сова всі хижі птахи зібралися разом<br>Б)Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину<br>2.Складіть речення за схемою<br>&nbsp;<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>УС:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>
+
ІІІ Узагальнення і систематизація знань,умінь,навичок.<br>1. Навчальний диктант.<br>Мама - найкраща, найдорожча і найдобріша людина&nbsp; на землі. Без маминої любові&nbsp; і ніжності,і доброти дитина почуває себе непотрібною. Найкраще слово в світі – мама. Мамина колискова пісня,мабуть, запам ятовується назавжди. І любов, і щирість, і душевність- все це є скарбницею маминої душі.Все знаходиться в слові мама: краса, багатство, щедрість. Мамо, ти найкраща в світі!Я тебе дуже люблю, мамо! Знаєш, мамо, ти будеш мати від мене повагу й любов на довгі роки!<br>2.Скласти речення&nbsp; зі словом мама так ,щоб у одному з них воно було звертанням ,у другому-членом речення<br>3) Визначити ,де вставне слово ,де член речення<br>Можеш мені допомогти?Може, ти мені допоможеш?<br>Люди кажуть щиру правду.Я,кажуть ,виконав,все правильно.<br>ІV. Підсумок уроку.<br>V. Домашнє завдання<br>Підготуватись до тематичного контролю<br><br>Картка 1<br>1. Розтавте розділові знаки<br>А) Надворі повсюди лежала роса на жовтій траві осінній на круглій павутині попід стріхою у хліві.<br>Б) Припливайте до колиски лебеді рожеві опустіться тихі зорі синові під вії<br>2. Складіть речення за схемою: <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; УС<br>_______ , _______ , _______ , _______
-
 
+
-
'''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.'''''
+
 +
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Картка 2<br>1. Розтавте розділові знаки<br>А) Сокіл яструб орел лунь та сова всі хижі птахи зібралися разом<br>Б) Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину<br>2. Складіть речення за схемою: <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>УС: _______ , _______ , _______ , _______&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>
 +
'''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.'''''
[[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 08:45, 5 декабря 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»


Тема: Однорідні члени речення. Вставні слова. Звертання.
Мета:
- удосконалити знання учнів про  однорідні члени речення, звертання та вставні слова; 
- розвивати навички пунктуаційної грамотності;
- виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: індивідуальні картки
 Тип уроку.Урок узагальнення і систематизації знань                  

                  
Хід уроку


І. Організація учнів до уроку
Дзвенить дзвінок-
Починається урок
Сіли всі рівненько,
Руки покладіть гарненько,
І голівку підніміть,
Плечі гарно розведіть,
Будем з вами працювати
І оцінки гарні мати

ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Індивідуальні картки

Картка 1
1. Розтавте розділові знаки
А) Надворі повсюди лежала роса на жовтій траві осінній на круглій павутині попід стріхою у хліві.
Б) Припливайте до колиски лебеді рожеві опустіться тихі зорі синові під вії
2. Складіть речення за схемою:
                                                       УС
_______ , _______ , _______ , _______      
Картка 2
1. Розтавте розділові знаки
А) Сокіл яструб орел лунь та сова всі хижі птахи зібралися разом
Б) Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину
2. Складіть речення за схемою:
   
УС: _______ , _______ , _______ ,_______               
              

українська мова

ІІІ Узагальнення і систематизація знань,умінь,навичок.
1. Навчальний диктант.
Мама - найкраща, найдорожча і найдобріша людина  на землі. Без маминої любові  і ніжності,і доброти дитина почуває себе непотрібною. Найкраще слово в світі – мама. Мамина колискова пісня,мабуть, запам ятовується назавжди. І любов, і щирість, і душевність- все це є скарбницею маминої душі.Все знаходиться в слові мама: краса, багатство, щедрість. Мамо, ти найкраща в світі!Я тебе дуже люблю, мамо! Знаєш, мамо, ти будеш мати від мене повагу й любов на довгі роки!
2.Скласти речення  зі словом мама так ,щоб у одному з них воно було звертанням ,у другому-членом речення
3) Визначити ,де вставне слово ,де член речення
Можеш мені допомогти?Може, ти мені допоможеш?
Люди кажуть щиру правду.Я,кажуть ,виконав,все правильно.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання
Підготуватись до тематичного контролю

Картка 1
1. Розтавте розділові знаки
А) Надворі повсюди лежала роса на жовтій траві осінній на круглій павутині попід стріхою у хліві.
Б) Припливайте до колиски лебеді рожеві опустіться тихі зорі синові під вії
2. Складіть речення за схемою:
                                                       УС
_______ , _______ , _______ , _______

      
Картка 2
1. Розтавте розділові знаки
А) Сокіл яструб орел лунь та сова всі хижі птахи зібралися разом
Б) Можна все на світі вибирати сину вибрати не можна тільки Батьківщину
2. Складіть речення за схемою:
   
УС: _______ , _______ , _______ , _______                          
          

Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Речення з однорідними членами > Речення з однорідними членами. Конспект уроку і опорний каркас