KNOWLEDGE HYPERMARKET


Високі та низькі звуки. Повні уроки
 
Строка 3: Строка 3:
'''Мета уроку:'''  
'''Мета уроку:'''  
-
Знайомство зі звуками. Формувати вміння сприймати звуковисотність.. Навчитися відрізняти їх звучання.
+
Знайомство зі звуками. Формувати вміння сприймати звуковисотність.. Навчитися відрізняти їх звучання.  
'''Тип уроку:'''  
'''Тип уроку:'''  
Строка 15: Строка 15:
{{#ev:youtube|tHAg3I7sYlI&feature}}  
{{#ev:youtube|tHAg3I7sYlI&feature}}  
-
''Дітки, який [[Виникнення_музичних_інструментів|інструмент]] звучить?<br>''Відкриваємо кришку рояля або піаніно.  
+
''Дітки, який [[Виникнення музичних інструментів|інструмент]] звучить?<br>''Відкриваємо кришку рояля або піаніно.  
[[Image:T6f1.jpeg|480px|T6f1.jpeg]]  
[[Image:T6f1.jpeg|480px|T6f1.jpeg]]  
Строка 41: Строка 41:
[[Image:T6f6.jpeg|480px|T6f6.jpeg]]<br>&nbsp;«Низькі звуки будуть там, куди може дотягнутися твоя ліва рука. Це будуть [[Ілюстрації: Слухання і розповідь казки. Діалог. Речення. Слово. Склади. Голосні і приголосні звуки. Умовне позначення.|звуки]] нижнього регістру.&nbsp; А високі — там, куди дотягується твоя права рука. Це будуть звуки верхнього регістру. Звуки бувають середні по висоті — прямо навпроти тебе, і тягнутися нікуди не треба. Бачиш, як все просто!»<br><br>'''Список використаних джерел'''''<br>''Урок на тему: Музично-виконавський розвиток учня-піаніста у процесі роботи над творами малої форми. Урок з музики. Дороніної Н.І. Викладач класу спеціального фортепіано. Світловодська дитяча музична школа № 1 Кіровоградської обл.<br>"Українська музика" Антона Рудницького. Історично-критичний огляд чи Пасквіль?.- Чікаго: Видання Комітету Оборонців Української культури, 2004.- 60с.<br>•&nbsp; Лобова, Ольга Володимирівна Музика: Підручник для 2 кл.- К: Школяр, 2004.- 142с.- 5.28<br>•&nbsp; Лобова, Ольга Володимирівна Музика: Підручник для 2 кл.- К: Школяр, 2004.- 142с.- 5.28  
[[Image:T6f6.jpeg|480px|T6f6.jpeg]]<br>&nbsp;«Низькі звуки будуть там, куди може дотягнутися твоя ліва рука. Це будуть [[Ілюстрації: Слухання і розповідь казки. Діалог. Речення. Слово. Склади. Голосні і приголосні звуки. Умовне позначення.|звуки]] нижнього регістру.&nbsp; А високі — там, куди дотягується твоя права рука. Це будуть звуки верхнього регістру. Звуки бувають середні по висоті — прямо навпроти тебе, і тягнутися нікуди не треба. Бачиш, як все просто!»<br><br>'''Список використаних джерел'''''<br>''Урок на тему: Музично-виконавський розвиток учня-піаніста у процесі роботи над творами малої форми. Урок з музики. Дороніної Н.І. Викладач класу спеціального фортепіано. Світловодська дитяча музична школа № 1 Кіровоградської обл.<br>"Українська музика" Антона Рудницького. Історично-критичний огляд чи Пасквіль?.- Чікаго: Видання Комітету Оборонців Української культури, 2004.- 60с.<br>•&nbsp; Лобова, Ольга Володимирівна Музика: Підручник для 2 кл.- К: Школяр, 2004.- 142с.- 5.28<br>•&nbsp; Лобова, Ольга Володимирівна Музика: Підручник для 2 кл.- К: Школяр, 2004.- 142с.- 5.28  
-
'''Над уроком працювали:<br>'''Пилипенко В.В.<br>Дороніна Н.І.<br>Відредаговано та надіслано:<br>Пилипенко В.В.<br><br>  
+
'''Над уроком працювали<br>'''Пилипенко В.В.<br>Дороніна Н.І.<br>'''Відредаговано та надіслано'''<br>Пилипенко В.В.<br><br>  
----
----

Текущая версия на 17:50, 29 октября 2012

Гіпермаркет Знань>>Музика>>Музика 1 клас. Повні уроки>> Високі та низькі звуки. Повні уроки
 

Мета уроку:

Знайомство зі звуками. Формувати вміння сприймати звуковисотність.. Навчитися відрізняти їх звучання.

Тип уроку:

навчально- виховний.

Хід уроку:

T6f11.jpeg


Дітки, який інструмент звучить?
Відкриваємо кришку рояля або піаніно.

T6f1.jpeg

Перед нами багато, багато клавіш. Білі, чорні. Клавіш так багато, що здається ніколи в них не розібратися. Тоді давайте розбиратися разом з маленькою дівчинкою Ніною і кішкою Муркою.
Казка про дівчинку Ніну і кішку Мурку. Жила  одна дівчинка. Звали її Ніна. Якось подарували їй піаніно на день народження, а вона грати на нім не вміла: ось і давай стукати по клавішах, перелякала навіть кішку Mурку. Розсердилася Ніна і спати пішла, а коли заснула, приснився їй дивний сон.
Ніби удома вона та кішка
 І сидять вони біля  віконця.

T6f21.jpeg
А за спиною: "Бум! Бум!"
 Обернулася Ніна, почувши шум,
Бачить - піаніно крокує    
Кришку, як рот розкриває.
А під кришкою клавіші в ряд, Немов зуби стукають.
Ось-ось сердите піаніно проковтне дівчинку Ніну.

Фізкультхвилинка


Раз, два — руки вгору,

Три, чотири — руки вниз,

Ми не знаємо про втому,

Сила в спорті — наш девіз!

Скільки раз я вдарю в бубон —

Обертатись стільки ж будем.

Раз, два, три, чотири

— обертаймося щосили.

Ми сьогодні рахували,

Притомились, посідали.

Раз, два, раз, два, раз —

Присідаємо гаразд!

Ми всі вправи закінчили,

Хай і руки відпочинуть!

Руки вгору,

підтягніться — раз, два, раз, два.

Щонайнижче

нахиліться — раз, два, раз, два.

T6f3.jpeg

А зараз ми з вами повертаємось до нашої казочки.
Тут кішка на клавіші - стриб!
 І диво сталося враз. 
Мурка по клавішах йде,
А піаніно співає  і  співає.
Мурка нечутно ступає,
А піаніно


Тут друге диво сталося - Кішка раптом говорити навчилася:


 "Няв, все тобі розповім. Хочеш секрет покажу!" -    
Ніні вона говорить
І заглянути в піаніно велить. Сама ж хвостом виляє,
Клавіші лапками натискує.
 Наліво Мурка піде - Низьким голосом піаніно співає
А якщо оберне правіше - Звуки вищі, ніжніші.
Заглянула Ніна в піаніно і ахнула:
до кожної клавіші молоточок прироблений, а ззаду цілий ряд струн, та всі різні!
T6f41.jpeg
Відгадайте загадку
Грати уміє він і «форте», і «піано», За це назвали його...
T6f5.jpeg
У струн коротких і тонких
Голос високий і дзвінкий,
А чим товще, довше струна - Тим нижче звучить вона.    
Клавішу Мурка нажимає- Молоточок по струні ударяє,
 Струна дзвенить, співає,
Мурка далі йде.                        
Думає дівчинка Ніна:                      
 "Зовсім нестрашне піаніно.                        
Треба лише його не бити,                        
Кулаками по ньому не бити,                        
А бережно клавіш торкатись -                       
 Ось воно і не кусатиметься".


Це важливо

T6f6.jpeg
 «Низькі звуки будуть там, куди може дотягнутися твоя ліва рука. Це будуть звуки нижнього регістру.  А високі — там, куди дотягується твоя права рука. Це будуть звуки верхнього регістру. Звуки бувають середні по висоті — прямо навпроти тебе, і тягнутися нікуди не треба. Бачиш, як все просто!»

Список використаних джерел
Урок на тему: Музично-виконавський розвиток учня-піаніста у процесі роботи над творами малої форми. Урок з музики. Дороніної Н.І. Викладач класу спеціального фортепіано. Світловодська дитяча музична школа № 1 Кіровоградської обл.
"Українська музика" Антона Рудницького. Історично-критичний огляд чи Пасквіль?.- Чікаго: Видання Комітету Оборонців Української культури, 2004.- 60с.
•  Лобова, Ольга Володимирівна Музика: Підручник для 2 кл.- К: Школяр, 2004.- 142с.- 5.28
•  Лобова, Ольга Володимирівна Музика: Підручник для 2 кл.- К: Школяр, 2004.- 142с.- 5.28

Над уроком працювали
Пилипенко В.В.
Дороніна Н.І.
Відредаговано та надіслано
Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас