KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Займенник. Особові займенники

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Займенник. Особові займенники. Числівник. Дві групи числівників (без термінів)»


особовий займенник

Тема: Займенник

Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про займенник; поглибити знання учнів про особливості вживання займенників; удосконалювати орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок


Хід уроку


І Актуалізація опорних знань

1. Словниковий диктант

Балтійське море, «Кобзар» Шевченка, Індійський океан, Кінотеатр «Україна», вулиця М. Пастернака, Івасик-Телесик;

2. Перекласти на українську: Шестнадцать, половина второго.без десяти шесть, в три часа, пять минут десятого, без 15 десять

3. Морфологічний розбір речення

Вони за сто різних робіт беруться, в них і справи не вдаються Визначити відмінок у словах робіт, різних, сто

4. Будова слова

Підземний, поневолений

5.Фонетика

Немовля,мрія,дощик.джерело.

ІІ Мотивація навчальної діяльності

1. Опитування -Чому слова вони ,них-займенники? Займенник — це самостійна частина мови, яка вказує на предме чи особу (він, вона, воно, ти, ми, щось, що-небудь), ознаку (той, цей, такий) та кількість (скільки, стільки), але не називає їх.

2. Опорна схема «Особові займенники»

ІІІ Основна частина уроку

1. Гра «Утвори слово»

Замість крапок поставте займенники й утворіть нові слова. ..рина, ..кола, ..мофій, ..рій, ..ок, ..рок, ..вір, ..зик, ..р, ..ша, ..егрет. (Я, Ми, Ти, ви, він, ви, я, я, ми, ти, він.)

2. Відредагування тексту.

Замініть займенниками виділені слова. В особових займенниках визначте особу, число, відмінок. Провідміняйте займенник воно.

Іванко-богатир

Колись давно жила собі в лісі бабуся, збирала бабуся зілля та лікувала зіллям людей. Знайшла бабуся якось у лісі немовлятко. Мало немовлятко всього місяців шість, але вже говорило. Зраділа стара, взяла хлопчика, виховала. Назвала хлопчика Іванком. Виповнився хлопчику рік. Дала хлопчику бабуся кухлик відвару зілля, випив Іванко і став таким, наче йому п'ять років. Щороку стара хлопцеві відвар давала. За п'ять років став Іван богатирем.

Яка роль займенників у мові?

3. Утворити займенники в певних особах.

Вчитель називає особи –діти записують займенники Я, ти, вони, ми, нас,його, йому, ними

4. Творче завдання.

Складіть казку про займенник, використовуючи подані слова та словосполучення. У царстві; веселі люди; багатство та достаток; зла чаклунка; нашкодивши сусідам; придумаю; чарівна паличка; люди злі, сумні; добрий мудрець; розповіли про горе; допоможу вам; вказувати на особу; «ви» — до кількох людей; «він, вона, воно»; прощавайте; наказав повернути імена; хитрі загадки; віддала імена.

ІV Закріплення вивченого матеріалу

Робота з підручником

V Домашнє завдання

Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Займенник. Особові займенники. Числівник. Дві групи числівників (без термінів) > Займенник. Особові займенники. Числівник. Дві групи числівників (без термінів). Конспект уроку і опорний каркас