KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур

Конспект уроку до предмету Образотворче мистецтво, 5 клас
Тема: «Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур»
Композиція у живопису – пейзажний жанр. Мінлива форма і колір (небо, хмари-образи). Композиційний центр. Виразні засоби художніх технік і прийомів накладання фарб


Мета уроку
Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо);
- учні навчаються порівнювати твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
- учні навчаються створювати образ хмар, краєвиди з небом;
- учні навчаються створювати настрій композиції за допомогою кольору та художніх технік,
- учні навчаються аналізувати художні техніки та прийоми для зображення неба, хмар, настрою.
Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку:  комбінований урок.
Обладнання уроку:
Матеріали: 1. Акварель.
Техніка:

1. Акварель (по-вологому, «лесування», мазками).
2. Авторська презентація ppt «Композиція у живопису – пейзажний жанр».

План уроку

1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису – пейзажний жанр».
2.  Учні роздивляються полотна художників-пейзажистів, та навчаються  виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
4. Учні навчаються аналізувати художні техніки - акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
5.  Творча робота. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над
    морем, у горах, у долині).


                                     Хід уроку
1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису – пейзажний жанр».
Найбільш розповсюдженою є станковий живопис, який поділяється на окремі види – жанри. Жанр живопису залежить від змісту картини.
Учні розповідають про пейзажний жанр. Пейзажем прийнято називати картини в яких художники зображують природу, види міст, селищ.
Спостерігання за навколишнім середовищем викликають у художника певні почуття. Свої враження він передає в настрої пейзажу.
Pejzag maluvan 5kl.jpg

2. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо),  навчаються  виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника.


3.  Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар,  краєвидів з небом.

4.  Учні навчаються аналізувати художні техніки - акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба,  хмар, дерев, настрою.

5.  Учні виконують творчу роботу. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).


Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів.

Запитання та завдання для самоконтролю:
  1. Повторення. Який предмет потрібен для створення творів станкового живопису?
  2. Які жанри живопису ви знаєте?
  3. Що таке пейзаж?
  4. Охарактеризуйте техніку роботи аквареллю по-вологому.
  5. Охарактеризуйте техніку роботи аквареллю лесування.
  6. Охарактеризуйте техніку роботи гуашшю мазками.
  7. Охарактеризуйте техніку роботи аквареллю монотипія.
  6. Які матеріали використовуються для техніки штампування?

Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Гладченко О.А.

Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур > Засоби виразності графіки – пляма, силует, контур. Конспект уроку і опорний каркас