KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Повторення вивченого протягом року.
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська мова 10 клас|10 к...»)
 
Строка 3: Строка 3:
<br>  
<br>  
-
'''Мета: '''перевірити знання ,уміння і навички учнів.<br>
+
'''Мета: '''перевірити знання, уміння і навички учнів.<u>'''<br>Хід уроку'''</u><br>  
-
<u>'''<br>Хід уроку'''</u><br>
+
[[Image:Jfdgffdbhg2.jpg|320px|українська мова]]<br>  
-
[[Image:Jfdgffdbhg2.jpg|320px|українська мова]]<br>
+
І Організація учнів до уроку<br>  
-
І Організація учнів до уроку<br>
+
<br>ІІ Виконання тестів<br>'''1 варіант'''<br>1. Установіть відповідність між відмінами й рядами іменників, що до них належать.<br>А&nbsp; Перша,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 1. Межа, сирота, дівчинка,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; родичка.<br>Б&nbsp; Друга&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2. Зустріч, верф, приязнь, сміливість.<br>В&nbsp; Третя.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3. Ягня, ім'я, тім'я, пташеня.<br>Г&nbsp; Четверта.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 4. Вечір, розмір, гвинт, хокей.<br><br>2. Позначте рядок, у якому всі складні слова пишуться разом<br>А &nbsp; Внутрішньо/заводський,&nbsp; внутрішньо/галузевий, внутрішньо/політичний<br>Б&nbsp;&nbsp; Різно/сторонній, різно/складовий. фізико/математичний.<br>В&nbsp;&nbsp; Азотисто/водневий, азотно/водневий, азотно/фосфорний<br>Г&nbsp;&nbsp; Матеріально-технічний, матеріально/відповідальний<br><br>3. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені порівняння прикметників.<br>А&nbsp; Найбільш стійкий, хитріший, найменший, лисіший. <br>Б&nbsp; Якнайшвидший, легший, вужчий, більш виважений.<br>В&nbsp; Дорожчий, більш дотепний, найстрункіший, більш присменіший.<br>Г &nbsp; Більш синюватий, якнайдальший, важчий, молодіший.<br><br>4. Позначте рядок, у якому правильно передано ступені порівняння прикметників.<br>А&nbsp; Наймудріший, більш активний, маліший, страшніший.<br>Б&nbsp; Ближчий, більш уважний, здоровіший, найдорощий.<br>В&nbsp; Менш важливий, веселіший, найсумніший, щонайкращий. <br>Г&nbsp; Найменш очікуваний, якнайсильніший, дальший, скляніший.<br><br>5. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний числівник.<br>А&nbsp; Р. в. п'ятисот семидесяги дев'яти. <br>Б&nbsp; Д. в. тисячі ста двадцяти.<br>В&nbsp; О. в. чотирмастами вісімдесятьма двома.<br>Г&nbsp; М. о. (на) восьмистах сімнадцятьох.<br><br>6. Позначте рядок, у якому допущено помилки в закінченнях іменників родового відмінка однини.<br>А&nbsp; гвинта, кодексу, університету, споришу.<br>Б&nbsp; процесу, способу, обліку, Дону<br>В&nbsp; професора, граніту, горизонту, Дністра, <br>Г&nbsp; Квітня, кедру, кілометру, Крима<br><br>7. Позначте рядок, у якому&nbsp; неправильно записані слова з частками.<br>А&nbsp; Ніщо ,деякий,'абиякий. <br>Б&nbsp; Хтозна-де,бозна-де,будь-чий<br>В&nbsp; Будь-хто, нічий, аніскільки,ні в чому<br>Г&nbsp; Неабихто, хтозна-який, дедалі,дезким.<br><br>8. Позначте рядок, у якому неправильно записані слова з частками.<br>А&nbsp; хтозна з якої, будь-якого, як-небудь,<br>Б&nbsp; казна-скільки, .дехто,абияк.<br>В&nbsp; казна -де, абихто,нізким<br>Г&nbsp; нічий,хто-небудь,хтось <br><br>9. Позначте речення, у якому пропущена кома між однорідними членами речення.<br>А&nbsp; У кожного з нас є дома або дружина, або діти, або мати, або наречена.<br>Б&nbsp; Добудь нові слова, новії струни або мовчи.<br>В&nbsp; Розвинена мова людини не тільки форма думки, а й сама думка.<br>Г&nbsp; Запахла осінь в'ялим тютюном та яблуками&nbsp; та тонким туманом.<br><br>10. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний&nbsp; числівник.<br>А&nbsp; Р. в. тисячі вісімдесяти дев’яти<br>Б&nbsp; Д. в. семистам тридцяти восьми<br>В&nbsp; О. в. н’ятистами шістнадцятьма<br>Г&nbsp; М. в. (на) ста шістдесяти одному<br><br>11. Зробити морфологічний розбір виділених слів<br>У небі звучить прощальна пісня солов я,і тобі&nbsp; одній здається,що все навколо посміхається<br><br>  
-
<br>ІІ Виконання тестів<br>'''1 варіант'''<br>1. Установіть відповідність між відмінами й рядами іменників, що до них належать.<br>А&nbsp; Перша,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 1. Межа, сирота, дівчинка,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; родичка.<br>Б&nbsp; Друга&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2. Зустріч, верф, приязнь, сміливість.<br>В&nbsp; Третя.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3. Ягня, ім'я, тім'я, пташеня.<br>Г&nbsp; Четверта.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 4. Вечір, розмір, гвинт, хокей.<br><br>2. Позначте рядок, у якому всі складні слова пишуться разом<br>А &nbsp; Внутрішньо/заводський,&nbsp; внутрішньо/галузевий, внутрішньо/політичний<br>Б&nbsp;&nbsp; Різно/сторонній, різно/складовий. фізико/математичний.<br>В&nbsp;&nbsp; Азотисто/водневий, азотно/водневий, азотно/фосфорний<br>Г&nbsp;&nbsp; Матеріально-технічний, матеріально/відповідальний<br><br>3. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені порівняння прикметників.<br>А&nbsp; Найбільш стійкий, хитріший, найменший, лисіший. <br>Б&nbsp; Якнайшвидший, легший, вужчий, більш виважений.<br>В&nbsp; Дорожчий, більш дотепний, найстрункіший, більш присменіший.<br>Г &nbsp; Більш синюватий, якнайдальший, важчий, молодіший.<br><br>4. Позначте рядок, у якому правильно передано ступені порівняння прикметників.<br>А&nbsp; Наймудріший, більш активний, маліший, страшніший.<br>Б&nbsp; Ближчий, більш уважний, здоровіший, найдорощий.<br>В&nbsp; Менш важливий, веселіший, найсумніший, щонайкращий. <br>Г&nbsp; Найменш очікуваний, якнайсильніший, дальший, скляніший.<br><br>5. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний числівник.<br>А&nbsp; Р. в. п'ятисот семидесяги дев'яти. <br>Б&nbsp; Д. в. тисячі ста двадцяти.<br>В&nbsp; О. в. чотирмастами вісімдесятьма двома.<br>Г &nbsp; М. о. (на) восьмистах сімнадцятьох.<br><br>6. Позначте рядок, у якому допущено помилки в закінченнях іменників родового відмінка однини.<br>А&nbsp; гвинта, кодексу, університету, споришу.<br>Б&nbsp; процесу, способу, обліку, Дону<br>В. професора, граніту, горизонту, Дністра, <br>Г&nbsp; Квітня, кедру, кілометру, Крима<br><br>7. Позначте рядок, у якому&nbsp; неправильно записані слова з частками.<br>А&nbsp; Ніщо ,деякий,'абиякий. <br>Б&nbsp; Хтозна-де,бозна-де,будь-чий<br>В&nbsp; Будь-хто, нічий, аніскільки,ні в чому<br>Г&nbsp; Неабихто, хтозна-який, дедалі,дезким.<br><br>8. Позначте рядок, у якому неправильно записані слова з частками.<br>А&nbsp; хтозна з якої, будь-якого, як-небудь,<br>Б&nbsp; казна-скільки, .дехто,абияк.<br>В&nbsp; казна -де, абихто,нізким<br>Г&nbsp; нічий,хто-небудь,хтось <br><br>9. Позначте речення, у якому пропущена кома між однорідними членами речення.<br>А. У кожного з нас є дома або дружина, або діти, або мати, або наречена.<br>Б&nbsp; Добудь нові слова, новії струни або мовчи.<br>В&nbsp; Розвинена мова людини не тільки форма думки, а й сама думка.<br>Г&nbsp; Запахла осінь в'ялим тютюном та яблуками&nbsp; та тонким туманом.<br><br>10. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний&nbsp; числівник.<br>А&nbsp; Р. в. тисячі вісімдесяти дев’яти<br>Б&nbsp; Д. в. семистам тридцяти восьми<br>В&nbsp; О. в. н’ятистами шістнадцятьма<br>Г&nbsp; М. в. (на) ста шістдесяти одному<br><br>11. Зробити морфологічний розбір виділених слів<br>У небі звучить прощальна пісня солов я,і тобі&nbsp; одній здається,що все навколо посміхається<br><br>
+
'''2 варіант'''<br>1. Установіть відповідність між відмінами й рядами іменників, що до них належать.<br>А. Перша,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; 1. Книга,Ілля,дівчина,сирота<br>Б. Друга&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2. Мати,ніч, приязнь, радість.<br>В. Третя.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3. Ягня, ім'я, тім'я, пташеня.<br>Г. Четверта.&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; 4. Вечір, розмір, гвинт, хокей.<br>  
-
'''2 варіант'''<br>1. Установіть відповідність між відмінами й рядами іменників, що до них належать.<br>А. Перша,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; 1. Книга,Ілля,дівчина,сирота<br>Б. Друга&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2. Мати,ніч, приязнь, радість.<br>В. Третя.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3. Ягня, ім'я, тім'я, пташеня.<br>Г. Четверта.&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; 4. Вечір, розмір, гвинт, хокей.<br>
+
<br>2. Позначте рядок у якому всі складні слова пишуться через дефіс<br>А.&nbsp; Аграрно/індустріальний, індустріально /розвинений, фізико/математичний.<br>Б.&nbsp; Різно/масштабний, різно/складовий, різно/характерний.<br>В. Азотно/водневий, азотно/фосфорннй, атомно/'молекулярний.<br><br>3. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені прикметників<br>А&nbsp; Найменш приємне, якнайсильніший, сонячніший, дальший.<br>Б&nbsp; Здоровіший, найблишчий, більш уважний, менш успішніший,&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>В&nbsp; Старіший, маліший, більш активніший, найрозумніший.<br>Г&nbsp; Червоніший, иайсумніший, щонайрідніший, менш важливий<br><br>4. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені порівняння прикметників.<br>А. Більш глибокий, дешевіший, дерев'яніший, вищий. <br>Б&nbsp; Щонайсильніший, менш відомий, дущий, лисіший.<br>В&nbsp; Більш вдалий, кращий, розумніший, довший.<br>Г &nbsp; Веселіший, менш вередливий, найкражчий, дорогіший<br><br>5. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний числівник.<br>А&nbsp; Р. в. тисячі вісімдесяти дев'яти<br>Б&nbsp; Д. в- семистам тридцяти восьми<br>В&nbsp; О. в. п'ятистами шістнадцятьма<br>Г&nbsp; М. в. (на) ста п'ятдесяти п'яти<br>  
-
<br>2. Позначте рядок у якому всі складні слова пишуться через дефіс<br>А.&nbsp; Аграрно/індустріальний, індустріально /розвинений, фізико/математичний.<br>Б.&nbsp; Різно/масштабний, різно/складовий, різно/характерний.<br>В. Азотно/водневий, азотно/фосфорннй, атомно/'молекулярний.<br><br>3. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені прикметників<br>А. Найменш приємне, якнайсильніший, сонячніший, дальший.<br>Б. Здоровіший, найблишчий, більш уважний, менш успішніший,&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>В. Старіший, маліший, більш активніший, найрозумніший.<br>Г. Червоніший, иайсумніший, щонайрідніший, менш важливий<br><br>4. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені порівняння прикметників.<br>А. Більш глибокий, дешевіший, дерев'яніший, вищий. <br>Б&nbsp; Щонайсильніший, менш відомий, дущий, лисіший.<br>В. Більш вдалий, кращий, розумніший, довший.<br>Г.&nbsp; Веселіший, менш вередливий, найкражчий, дорогіший<br><br>5. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний числівник.<br>А. Р. в. тисячі вісімдесяти дев'яти<br>Б. Д. в- семистам тридцяти восьми<br>В. О. в. п'ятистами шістнадцятьма<br>Г. М. в. (на) ста п'ятдесяти п'яти<br>
+
<br>6. Позначте рядок, у якому допущено помилки у вживанні закінчень іменників у родовому відмінку однини.<br>  
-
<br>6.Позначте рядок, у якому допущено помилки у вживанні закінчень іменників у родовому відмінку однини.<br>
+
А&nbsp; Слухача, хокея, тижня, вокзала.<br>Б&nbsp; Конуса, анархізму, Лондона, синтезу. <br>В&nbsp; Процесу, трамвая, Сибіру, малюнка.<br>Г &nbsp; Активіста, мільйона, меду, четверга.<br><br>7. Позначте рядок, у якому допушепо помилки в написанні часток.<br>А&nbsp; Звідки-небудь, абихто. будь-як<br>Б&nbsp; Абикуди, де-небудь, будь-що.<br>В&nbsp; Хтось,дезким,ніякий,абиякийсь.<br>Г&nbsp; Будь у чому, як-небудь , казна-де, казна-що.<br>8. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови<br>А&nbsp; Незгода; ні краплини; ні скільки.<br>Б&nbsp; Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого<br>В&nbsp; Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела<br>Г&nbsp; Не добрий, а злий; ні один: недостатньо<br><br>9.&nbsp; Позначте речення, у якому неправильно поставлено розділові знаки при однорідних членах речення.<br>А&nbsp; Подяка вам за все і за довір'я, й за любов (П. Тичина,».<br>Б&nbsp; В лісі не було нічого: ані грибів, ані ягід, ані черешень (І Франко).<br>В&nbsp; Біля возів, під возами й подалі — скрізь було видно запорожців, що порозлягалися на траві (О. Довженко"».<br><br>10. Позначте рядок, у якому написання числівників у орудному відмінку є ненормативним.<br>А&nbsp; О. в. чотирмастами сімдесятьма шістьма<br>Б&nbsp; О.в.&nbsp; вісьмастами дев'яноста сьома;<br>В&nbsp; О.в. п'ятьмастами сорока вісьма; <br>Г&nbsp; О. в. семистами п'ятдесятьма шістьома.<br><br>11. Зробити морфологічний розбір виділених слів:<br>Голова в нього була темноволоса, велика,&nbsp; в одних&nbsp; очах чомусь світився смуток.<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>[[Image:Jfdgfftfdbfhg2.jpg|320px|українська мова]]
-
А&nbsp; Слухача, хокея, тижня, вокзала.<br>Б&nbsp; Конуса, анархізму, Лондона, синтезу. <br>В. Процесу, трамвая, Сибіру, малюнка.<br>Г.&nbsp; Активіста, мільйона, меду, четверга.<br><br>7. Позначте рядок, у якому допушепо помилки в написанні часток.<br>А&nbsp; Звідки-небудь, абихто. будь-як<br>Б&nbsp; Абикуди, де-небудь, будь-що.<br>В&nbsp; Хтось,дезким,ніякий,абиякийсь.<br>Г&nbsp; Будь у чому, як-небудь , казна-де, казна-що.<br>8. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови<br>А&nbsp; Незгода; ні краплини; ні скільки.<br>Б&nbsp; Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого<br>В&nbsp; Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела<br>Г&nbsp; Не добрий, а злий; ні один: недостатньо<br><br>9.&nbsp; Позначте речення, у якому неправильно поставлено розділові знаки при однорідних членах речення.<br>А&nbsp; Подяка вам за все і за довір'я, й за любов (П. Тичина,».<br>Б&nbsp; В лісі не було нічого: ані грибів, ані ягід, ані черешень (І Франко).<br>В&nbsp; Біля возів, під возами й подалі — скрізь було видно запорожців, що порозлягалися на траві (О. Довженко"».<br><br>10. Позначте рядок, у якому написання числівників у орудному відмінку є ненормативним.<br>А. О. в. чотирмастами сімдесятьма шістьма<br>Б. О.в.&nbsp; вісьмастами дев'яноста сьома;<br>В. О.в. п'ятьмастами сорока вісьма; <br>Г. О. в. семистами п'ятдесятьма шістьома.<br><br>11.Зробити морфологічний розбір виділених слів:<br>Голова в нього була темноволоса, велика,&nbsp; в одних&nbsp; очах чомусь світився смуток.<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>[[Image:Jfdgfftfdbfhg2.jpg|320px|українська мова]]
+
<br>'''1 варіант'''<br>1. Зробити морфологічний розбір виділених слів:<br>Голова в нього була темноволоса, велика,&nbsp; в одних&nbsp; очах чомусь світився смуток.<br><br>2. Провідміняти числівник&nbsp; 476<br><br>3. Утворити ступені порівняння:<br><br>Приємний-<br>Сильний-<br>Довгий-<br><br>4. Позначте рядок, у якому допушепо помилки в написанні часток.<br>А&nbsp; Звідки-небудь, абихто. будь-як<br>Б&nbsp; Абикуди, де-небудь, будь-що.<br>В Хтось,дезким,ніякий,абиякийсь.<br>Г&nbsp; Будь у чому, як-небудь , казна-де, казна-що.<br><br>5. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови<br>А&nbsp; Незгода; ні краплини; ні скільки.<br>Б&nbsp; Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого<br>В&nbsp; Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела<br>Г&nbsp; Не добрий, а злий; ні один: недостатньо<br><br>6. Позначте речення, у якому неправильно поставлено розділові знаки при однорідних членах речення.<br>А&nbsp; Подяка вам за все і за довір'я, й за любов (П. Тичина,».<br>Б&nbsp; В лісі не було нічого: ані грибів, ані ягід, ані черешень (І Франко).<br>В&nbsp; Біля возів, під возами й подалі — скрізь було видно запорожців, що порозлягалися на траві (О. Довженко"».<br><br>'''2 варіант'''<br>1. Зробити морфологічний розбір виділених слів<br>У небі звучить прощальна пісня солов я,і тобі&nbsp; одній здається,що все навколо посміхається<br><br>2. Провідміняти числівник&nbsp; 587<br><br>3. Утворити ступені порівняння:<br>Зелений<br>Малий<br>Синій<br><br>4. Позначте рядок, у якому неправильно записані слова з частками.<br>А&nbsp; хтозна з якої, будь-якого, як-небудь,<br>Б казна-скільки, .дехто,абияк.<br>В казна -де, абихто,нізким<br>Г нічий,хто-небудь,хтось <br><br>5. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови<br>А&nbsp; Незгода; ні краплини; ні скільки.<br>Б&nbsp; Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого<br>В&nbsp; Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела<br>Г&nbsp; Не добрий, а злий; ні один: недостатньо<br>  
-
<br>'''1 варіант'''<br>1. Зробити морфологічний розбір виділених слів:<br>Голова в нього була темноволоса, велика,&nbsp; в одних&nbsp; очах чомусь світився смуток.<br><br>2.Провідміняти числівник&nbsp; 476<br><br>3.Утворити ступені порівняння:<br><br>Приємний-<br>Сильний-<br>Довгий-<br><br>4. Позначте рядок, у якому допушепо помилки в написанні часток.<br>А. Звідки-небудь, абихто. будь-як<br>Б. Абикуди, де-небудь, будь-що.<br>В Хтось,дезким,ніякий,абиякийсь.<br>Г. Будь у чому, як-небудь , казна-де, казна-що.<br>.<br>5. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови<br>А. Незгода; ні краплини; ні скільки.<br>Б. Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого<br>В. Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела<br>Г. Не добрий, а злий; ні один: недостатньо<br><br>6. Позначте речення, у якому неправильно поставлено розділові знаки при однорідних членах речення.<br>А. Подяка вам за все і за довір'я, й за любов (П. Тичина,».<br>Б. В лісі не було нічого: ані грибів, ані ягід, ані черешень (І Франко).<br>В.Біля возів, під возами й подалі — скрізь було видно запорожців, що порозлягалися на траві (О. Довженко"».<br><br>'''2 варіант'''<br>1.Зробити морфологічний розбір виділених слів<br>У небі звучить прощальна пісня солов я,і тобі&nbsp; одній здається,що все навколо посміхається<br><br>2. Провідміняти числівник&nbsp; 587<br><br>3. Утворити ступені порівняння:<br>Зелений<br>Малий<br>Синій<br><br>4. Позначте рядок, у якому неправильно записані слова з частками.<br>А&nbsp; хтозна з якої, будь-якого, як-небудь,<br>Б казна-скільки, .дехто,абияк.<br>В казна -де, абихто,нізким<br>Г нічий,хто-небудь,хтось <br><br>5. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови<br>А&nbsp; Незгода; ні краплини; ні скільки.<br>Б&nbsp; Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого<br>В&nbsp; Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела<br>Г&nbsp; Не добрий, а злий; ні один: недостатньо<br>
+
<br>6. Позначте речення, у якому пропущена кома між однорідними членами речення.<br>А&nbsp; У кожного з нас є дома або дружина, або діти, або мати, або наречена.<br>Б&nbsp; Добудь нові слова, новії струни або мовчи.<br>В&nbsp; Розвинена мова людини не тільки форма думки, а й сама думка.<br>Г&nbsp; Запахла осінь в'ялим тютюном та яблуками&nbsp; та тонким туманом.<br><br>ІІІ Підсумок уроку  
-
 
+
-
<br>6. Позначте речення, у якому пропущена кома між однорідними членами речення.<br>А&nbsp; У кожного з нас є дома або дружина, або діти, або мати, або наречена.<br>Б&nbsp; Добудь нові слова, новії струни або мовчи.<br>В Розвинена мова людини не тільки форма думки, а й сама думка.<br>Г Запахла осінь в'ялим тютюном та яблуками&nbsp; та тонким туманом.<br><br>ІІІ Підсумок уроку
+
<br>  
<br>  

Текущая версия на 11:03, 5 декабря 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас
Тема: «Повторення вивченого протягом року»


Мета: перевірити знання, уміння і навички учнів.
Хід уроку

українська мова

І Організація учнів до уроку


ІІ Виконання тестів
1 варіант
1. Установіть відповідність між відмінами й рядами іменників, що до них належать.
А  Перша,        1. Межа, сирота, дівчинка,              
                             родичка.
Б  Друга           2. Зустріч, верф, приязнь, сміливість.
В  Третя.          3. Ягня, ім'я, тім'я, пташеня.
Г  Четверта.     4. Вечір, розмір, гвинт, хокей.

2. Позначте рядок, у якому всі складні слова пишуться разом
А   Внутрішньо/заводський,  внутрішньо/галузевий, внутрішньо/політичний
Б   Різно/сторонній, різно/складовий. фізико/математичний.
В   Азотисто/водневий, азотно/водневий, азотно/фосфорний
Г   Матеріально-технічний, матеріально/відповідальний

3. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені порівняння прикметників.
А  Найбільш стійкий, хитріший, найменший, лисіший.
Б  Якнайшвидший, легший, вужчий, більш виважений.
В  Дорожчий, більш дотепний, найстрункіший, більш присменіший.
Г   Більш синюватий, якнайдальший, важчий, молодіший.

4. Позначте рядок, у якому правильно передано ступені порівняння прикметників.
А  Наймудріший, більш активний, маліший, страшніший.
Б  Ближчий, більш уважний, здоровіший, найдорощий.
В  Менш важливий, веселіший, найсумніший, щонайкращий.
Г  Найменш очікуваний, якнайсильніший, дальший, скляніший.

5. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний числівник.
А  Р. в. п'ятисот семидесяги дев'яти.
Б  Д. в. тисячі ста двадцяти.
В  О. в. чотирмастами вісімдесятьма двома.
Г  М. о. (на) восьмистах сімнадцятьох.

6. Позначте рядок, у якому допущено помилки в закінченнях іменників родового відмінка однини.
А  гвинта, кодексу, університету, споришу.
Б  процесу, способу, обліку, Дону
В  професора, граніту, горизонту, Дністра,
Г  Квітня, кедру, кілометру, Крима

7. Позначте рядок, у якому  неправильно записані слова з частками.
А  Ніщо ,деякий,'абиякий.
Б  Хтозна-де,бозна-де,будь-чий
В  Будь-хто, нічий, аніскільки,ні в чому
Г  Неабихто, хтозна-який, дедалі,дезким.

8. Позначте рядок, у якому неправильно записані слова з частками.
А  хтозна з якої, будь-якого, як-небудь,
Б  казна-скільки, .дехто,абияк.
В  казна -де, абихто,нізким
Г  нічий,хто-небудь,хтось

9. Позначте речення, у якому пропущена кома між однорідними членами речення.
А  У кожного з нас є дома або дружина, або діти, або мати, або наречена.
Б  Добудь нові слова, новії струни або мовчи.
В  Розвинена мова людини не тільки форма думки, а й сама думка.
Г  Запахла осінь в'ялим тютюном та яблуками  та тонким туманом.

10. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний  числівник.
А  Р. в. тисячі вісімдесяти дев’яти
Б  Д. в. семистам тридцяти восьми
В  О. в. н’ятистами шістнадцятьма
Г  М. в. (на) ста шістдесяти одному

11. Зробити морфологічний розбір виділених слів
У небі звучить прощальна пісня солов я,і тобі  одній здається,що все навколо посміхається

2 варіант
1. Установіть відповідність між відмінами й рядами іменників, що до них належать.
А. Перша,         1. Книга,Ілля,дівчина,сирота
Б. Друга            2. Мати,ніч, приязнь, радість.
В. Третя.           3. Ягня, ім'я, тім'я, пташеня.
Г. Четверта.      4. Вечір, розмір, гвинт, хокей.


2. Позначте рядок у якому всі складні слова пишуться через дефіс
А.  Аграрно/індустріальний, індустріально /розвинений, фізико/математичний.
Б.  Різно/масштабний, різно/складовий, різно/характерний.
В. Азотно/водневий, азотно/фосфорннй, атомно/'молекулярний.

3. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені прикметників
А  Найменш приємне, якнайсильніший, сонячніший, дальший.
Б  Здоровіший, найблишчий, більш уважний, менш успішніший,    
В  Старіший, маліший, більш активніший, найрозумніший.
Г  Червоніший, иайсумніший, щонайрідніший, менш важливий

4. Позначте три рядки, у яких неправильно передано ступені порівняння прикметників.
А. Більш глибокий, дешевіший, дерев'яніший, вищий.
Б  Щонайсильніший, менш відомий, дущий, лисіший.
В  Більш вдалий, кращий, розумніший, довший.
Г   Веселіший, менш вередливий, найкражчий, дорогіший

5. Позначте рядок, у якому неправильно вжито кількісний числівник.
А  Р. в. тисячі вісімдесяти дев'яти
Б  Д. в- семистам тридцяти восьми
В  О. в. п'ятистами шістнадцятьма
Г  М. в. (на) ста п'ятдесяти п'яти


6. Позначте рядок, у якому допущено помилки у вживанні закінчень іменників у родовому відмінку однини.

А  Слухача, хокея, тижня, вокзала.
Б  Конуса, анархізму, Лондона, синтезу.
В  Процесу, трамвая, Сибіру, малюнка.
Г   Активіста, мільйона, меду, четверга.

7. Позначте рядок, у якому допушепо помилки в написанні часток.
А  Звідки-небудь, абихто. будь-як
Б  Абикуди, де-небудь, будь-що.
В  Хтось,дезким,ніякий,абиякийсь.
Г  Будь у чому, як-небудь , казна-де, казна-що.
8. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови
А  Незгода; ні краплини; ні скільки.
Б  Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого
В  Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела
Г  Не добрий, а злий; ні один: недостатньо

9.  Позначте речення, у якому неправильно поставлено розділові знаки при однорідних членах речення.
А  Подяка вам за все і за довір'я, й за любов (П. Тичина,».
Б  В лісі не було нічого: ані грибів, ані ягід, ані черешень (І Франко).
В  Біля возів, під возами й подалі — скрізь було видно запорожців, що порозлягалися на траві (О. Довженко"».

10. Позначте рядок, у якому написання числівників у орудному відмінку є ненормативним.
А  О. в. чотирмастами сімдесятьма шістьма
Б  О.в.  вісьмастами дев'яноста сьома;
В  О.в. п'ятьмастами сорока вісьма;
Г  О. в. семистами п'ятдесятьма шістьома.

11. Зробити морфологічний розбір виділених слів:
Голова в нього була темноволоса, велика,  в одних  очах чомусь світився смуток.
                                          
українська мова


1 варіант
1. Зробити морфологічний розбір виділених слів:
Голова в нього була темноволоса, велика,  в одних  очах чомусь світився смуток.

2. Провідміняти числівник  476

3. Утворити ступені порівняння:

Приємний-
Сильний-
Довгий-

4. Позначте рядок, у якому допушепо помилки в написанні часток.
А  Звідки-небудь, абихто. будь-як
Б  Абикуди, де-небудь, будь-що.
В Хтось,дезким,ніякий,абиякийсь.
Г  Будь у чому, як-небудь , казна-де, казна-що.

5. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови
А  Незгода; ні краплини; ні скільки.
Б  Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого
В  Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела
Г  Не добрий, а злий; ні один: недостатньо

6. Позначте речення, у якому неправильно поставлено розділові знаки при однорідних членах речення.
А  Подяка вам за все і за довір'я, й за любов (П. Тичина,».
Б  В лісі не було нічого: ані грибів, ані ягід, ані черешень (І Франко).
В  Біля возів, під возами й подалі — скрізь було видно запорожців, що порозлягалися на траві (О. Довженко"».

2 варіант
1. Зробити морфологічний розбір виділених слів
У небі звучить прощальна пісня солов я,і тобі  одній здається,що все навколо посміхається

2. Провідміняти числівник  587

3. Утворити ступені порівняння:
Зелений
Малий
Синій

4. Позначте рядок, у якому неправильно записані слова з частками.
А  хтозна з якої, будь-якого, як-небудь,
Б казна-скільки, .дехто,абияк.
В казна -де, абихто,нізким
Г нічий,хто-небудь,хтось

5. Позначте рядок, у якому допущено помилки написанні не ні з різними частинами мови
А  Незгода; ні краплини; ні скільки.
Б  Недоброзичливо; не сам; нічий; ні у кого
В  Не закінчено; ні до кого; ніщо, осінь невесела
Г  Не добрий, а злий; ні один: недостатньо


6. Позначте речення, у якому пропущена кома між однорідними членами речення.
А  У кожного з нас є дома або дружина, або діти, або мати, або наречена.
Б  Добудь нові слова, новії струни або мовчи.
В  Розвинена мова людини не тільки форма думки, а й сама думка.
Г  Запахла осінь в'ялим тютюном та яблуками  та тонким туманом.

ІІІ Підсумок уроку


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 11 клас > Повторення вивченого протягом року > Повторення вивченого протягом року. Конспект уроку і опорний каркас