KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови»


прийменники

Тема: Прийменник.Сполучник

Мета: повторити та узагальниити вивчене в початкових класах про службові частини мови; удосконалювати орфографіні навички; виховувати любов до рідного слова

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок


Хід уроку


І Актуалізація опорних знань

1.Словниковий диктант із завданями Одягаєшся,не вживає,нестямиться,вдосвіта,взимку,Чорне море,левада,попереду,планета Земля Утворити дієслова у 3-ій ос.мн. Обмежимо,виростимо.кинемо,допоможемо,обминемо,захистимо Поставити дієслова у 1 ос. одн.Яке чергуваня відбувається? Сказати,посадити,захистити

2.Знайти спільнокореневі слова. Просо,просити,просто,просьба

3.Навчальний диктант.Визначити тип речення.Морфологічний розбір виділених слів. Ми живемо біля лісу,і тому часто з батьками у вихідні дні гуляємо лісовими стежками.(Розповідне) Ех, чи знаєте ви ,як гарно в лісі восени?(Питальне) Завітайте до лісу цієй пори ,і у вас розсіються будь-які сумніви (Спонукальне)

4..Фонетика і будова слова Розсіятись Дощить

ІІ Мотивація навчальної діяльності

Прийменник — це службова частина мови, яка зв'язує слова у реченн і Уявіть собі, наприклад, таке речення: Я пішов ... школи. Ми можемо сказати Я пішов до школи, а можемо — Я пішов зі школи. Як ба чите, прийменник змінює суть речення, впливає на його значення.!

Що ж таке сполучник?

В королівському палаці

У тяжкій щоденній праці

Дивні мешканці живуть

Їх сполучниками звуть

Слова і речення єднають

Майже не відпочивають

Ось наймення цих служак:

А,АЛЕ,АБО,ОДНАК,

ЩО,ТОМУ ЩО, І ,ПРОТЕ,

ЧИ ,ОСКІЛЬКИ,БО, ЗАТЕ,

ЯК ,НЕМОВ ,НЕХАЙ,НЕНАЧЕ

БУЦІМ ,ТА, КОЛИ,ОДНАЧЕ

ІІІ Основна частина уроку

Вибірковий диктант. Із тексту випишіть тільки сполучники та прийменники (у два стовпчики).

Дощику, припусти!

Ще малим, як дощик лився з висоти,

у струмку я хлюпавсь і гукав з води:

«Дощику, дощику, Припусти, припусти!»

І тепер, як дощик починає йти,я гукаю радо

в простір золотий:

«Дощику, дощику, Припусти, припусти!»

Щоб рясні дозріли і хліба, й плоди,

теплодайний дощик, лийся з висоти:

«Дощику, дощику,Припусти, припусти!»

М. Терещенко

ІV Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником

V Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови > Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови. Конспект уроку і опорний каркас