KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Прислівник. Правопис вивчених прислівників

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Прислівник. Правопис вивчених прислівників»


прислівник

Тема: Прислівник

Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прислівник; поглибити знання учнів про особливості правопису прислівників; удосконалити навички орфографії; виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок


Хід уроку


І Актуалізація опорних знань

1.Словниковий диктант із завданнями

Собака Дружок, Дід Мороз, неволити, нездужати, ненавидіти, не бажаю, пишеться, навчишся.

Утворити дієслова:

Сказати-2 ос.мн.майб.ч., радити,сидіти змазати-1 ос.одн Перевірити - Перевіримо Зробити - Зробите Ударити - Ударимо Заснути - заснемо Утворити займенники. Вчитель називає відмінок і особу Тебе вас ми нас нам мене тобі

2.Морфологічний розбір речення В Україні люблять гарно співати народні пісні -Яке це речення спонукальне,розповідне чи питальне? Перетворіть на спонукальне -Визначте відмінки у словах В Україні,пісні народні

3.Спільнокореневі слова .Підкресли зайве. Колиска,колихати,колискова,колись Поле ,польовий,полудень 4.Фонетика і будова слова Дзеркало, пам'ять винахідник надзвуковий

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

1.Опорна схема «Прислівник» Прислівник-самостійна частина мови,яка називає ознаку іншої ознаки і відповідає на питання як?де?куди?звідки? і ін.

2.Робота з підручником

ІV Основна частина уроку

1.. Словниковий диктант із завданням

- Передайте зміст словосполучення одним прислівником.

Із почуттям подяки, готовністю віддячити за послугу. (Вдячно.)

Догори обличчям. (Горілиць.)

Охоче, із задоволенням. (Залюбки.)

Піднявшись на кінчики пальців ніг. (Навшпиньки.)

Без бажання, м.гяво, повільно. (Неохоче.)

Послідовно, один за одним. (Підряд.)

Виражаючи схвалення. (Схвально.)

Дійсно, відповідно до фактів. (Фактично.)

Дуже рано (рано-вранці)

Ще до сходу сонця(вдосвіта)

Не обдумавши щось зробити чи сказати (згарячу)

Бути не в гостях(вдома)

Йти зі школи (додому)

2.Робота над віршем Прослухайте вірш І. Кульської. Випишіть із вірша тільки прислівники. На які питання вони відповідають?

Звідки двійки?

Добре вчилася Софійка,

Добре вчилася Гафійка.

А чому це в них, дивись,

Раптом двійки завелись?

Звідки двійки У Софійки?

Звідки двійки У Гафійки?

От розказує Софійка: 

— Через те у мене двійка,

Що Данило, старший браг,

Виїхав на практику.

Дуже добре знає брат

Мову і граматику.

Знає правила чудово,

Гарно пише кожне слово...

А самій, без брата,

Як мені писати?

От розказує Гафійка:

— Через те у мене двійка,

Що послали в нас бабусю

Аж на місяць в місто Львів.

Там такі відкрились курси

— Навчання бухгалтерів...

А чого навчатись їй?

Зовсім зайве діло,

Бо вона задачник мій

На зубок завчила!

А самій мені, хоч плач,

Не рішить ніяк задач...

V Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником

VІ Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Прислівник. Правопис вивчених прислівників > Прислівник. Правопис вивчених прислівників. Конспект уроку і опорний каркас