KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Речення з однорідними членами
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська мова 5 клас|5 кл...»)
 
Строка 3: Строка 3:
<br>  
<br>  
-
[[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|360px|українська мова]]
+
'''Тема:''' Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних&nbsp; <br>членах речення<br>'''Мета:'''&nbsp;&nbsp; <br>- поглибити поняття про&nbsp; однорідні члени речення та способи їх вираження;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;<br>- виховувати повагу до рідного слова<br>'''Обладнання:''' картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»<br>Тип уроку:комбінований
-
<br>  
+
<br><u>'''Хід уроку'''</u>
-
'''Тема:''' Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних&nbsp; <br>членах речення<br>'''Мета:'''&nbsp;&nbsp; <br>- поглибити поняття про&nbsp; однорідні члени речення та способи їх вираження;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;<br>- виховувати повагу до рідного слова<br>'''Обладнання:''' картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»<br>Тип уроку:комбінований<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <u>'''Хід уроку'''</u><br>І Актуалізація опорних знань<br>'''1.Перевірка домашнього завдання.'''
+
<br>І Актуалізація опорних знань<br>'''1.Перевірка домашнього завдання.'''  
-
<br>'''2.Пояснювальний диктант.'''<br>Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.<br>По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки<br>
+
<br>'''2.Пояснювальний диктант.'''<br>Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.<br>По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки<br>  
-
<br>ІІ Вивчення нового матеріалу.<br>'''Робота над реченнями.'''<br>1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.<br>— Назвіть однорідні члени речення.<br>— Що ми розуміємо під словом все?<br>— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка<br>Показ схеми речення&nbsp; <br>У.С.:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,<br>2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.<br>— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?<br>Якщо однорідні члени речення стоять перед&nbsp; У.С ставиться тире<br>Показ схеми речення<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>ІІІ.Закріплення&nbsp; нового матеріалу.<br>'''1. Пояснювальний диктант'''<br>Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.<br>
+
<br>ІІ Вивчення нового матеріалу.<br>'''Робота над реченнями.'''<br>1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.<br>— Назвіть однорідні члени речення.<br>— Що ми розуміємо під словом все?<br>— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка<br>Показ схеми речення&nbsp; <br>У.С.:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ,<br>2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.<br>— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?<br>Якщо однорідні члени речення стоять перед&nbsp; У.С ставиться тире<br>Показ схеми речення<br>
-
<br>'''2. Робота з підручником'''<br>ІV. Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br>
+
[[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|320px|українська мова]]
 +
 
 +
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>ІІІ.Закріплення&nbsp; нового матеріалу.<br>'''1. Пояснювальний диктант'''<br>Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.<br>
 +
 
 +
<br>'''2. Робота з підручником'''<br>ІV. Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br>  
'''<br>'''''<b>Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>''  
'''<br>'''''<b>Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>''  
[[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 08:23, 5 декабря 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»


Тема: Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних 
членах речення
Мета:  
- поглибити поняття про  однорідні члени речення та способи їх вираження;
- формувати навички пунктуаційної грамотності;
- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;
- виховувати повагу до рідного слова
Обладнання: картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»
Тип уроку:комбінований


Хід уроку


І Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання.


2.Пояснювальний диктант.
Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.
По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки


ІІ Вивчення нового матеріалу.
Робота над реченнями.
1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.
— Назвіть однорідні члени речення.
— Що ми розуміємо під словом все?
— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка
Показ схеми речення 
У.С.:                 ,                 ,
2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.
— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?
Якщо однорідні члени речення стоять перед  У.С ставиться тире
Показ схеми речення

українська мова

                                                          
ІІІ.Закріплення  нового матеріалу.
1. Пояснювальний диктант
Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.


2. Робота з підручником
ІV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Речення з однорідними членами > Речення з однорідними членами. Конспект уроку і опорний каркас