KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»


українська мова


Тема: Однорідні  члени речення.Кома між однорідними членами речення

Мета уроку:
- поглибити знання учнів про члени речення;
- сформувати поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження;
- розвивати навички пунктуаційної грамотності учнів;
- виховувати  повагу до рідного слова.

Обладнання:
підручник, картки «Однорідні члени речення»

Тип уроку: комбінований


Хід уроку


І.Актуалізація опорних знань учнів.
1.Бліц-опитування:(учні швидко дають відповіді на питання)
Звуки мовлення вивчає наука-……………        Частини мови-……………………………………………….
Особливості мовних стилів-………………………. Правильне написання слів-…………………..
Частини з яких складається слово-……………. Правила   вимови…-………………………………………..
Закони укладання словників-………………….. Словосполучення і речення…-…………………………….
Знаки письма -                                                     Творення слів-
Що вивчає граматика?                                     Правила вживання розділових знаків-……………….
ІІ Вивчення нового матеріалу.
Робота над реченнями.
1.Дощик нитками плететься ,в ється ,сиплеться ,ллється по ріллі
-Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
Розгляньте   схему речення.(вчитель показує картку)
                         ,                     ,                      ,
2.І прядуться тихо в мене під вікном біле павутиння , золота печаль.
Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
Намалюймо   схему речення.
 3.Пісню змагання  уперту,дзвінку хочу відбити у кожнім рядку.
Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
Намалюймо   схему речення.

4.Любимо сонячний цвіт,квіти у полі ,саду
Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
Намалюймо   схему речення.
-Однорідні члени речення вимовляються з перелічувальною інтонацією.Можуть бути як головними так і другорядними  членами  речення.Між ними ставиться кома.
2.Я  буваю більше на свіжому повітрі,а не  вдома перед  телевізором   (протиставлення)
 -Назвіть однорідні члени. Розгляньте   схему речення,коли кома ставиться завжди (вчитель показує картку)
                     ,а                     
Кома не ставиться:
1.Із перлистого туману при яснім моїм вікні устає півсонний ранок ,гасить зорі і вогні (і вжито один раз)
-Назвіть однорідні присудки.Які розділові знаки ставимо?
-Чи є ще однорідні члени речення? Розгляньте   схему речення,коли кома не ставиться.(вчитель показує картку)
                         і
Але:
3.І ліс.і гай,і степ милують мою душу (і повторюється-тоді кома ставиться. Розгляньте схему.)
І                     ,і                     , і
ІІІ Закріплення  вивченого матеріалу.
1.Робота над реченнями.Схеми речень.
 Співом ,дзвоном стріли весну долини, гори ,перевали.Іде веселка ,з броду несе джерельну ,чисту воду.І ліс,і гай і степ видніються в далечині
2.Робота з підручником
І V  Підсумок уроку
 V Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.