|
|
Строка 3: |
Строка 3: |
| <br> | | <br> |
| | | |
- | '''Тема:''' Тема. Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях (складне речення, одн. чл. речення, вставні слова, звертання)<br>'''Мета:'''<br>- систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їхструктуру, засоби зв язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;<br>- вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань,умінь,навичок | + | '''Тема:''' Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях (складне речення, одн. чл. речення, вставні слова, звертання)<br>'''Мета:'''<br>- систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їхструктуру, засоби зв язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;<br>- вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань,умінь,навичок |
| | | |
- | <br><u>'''Хід уроку'''</u> | + | <br><u>'''Хід уроку'''</u> |
| | | |
| <br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1.Опитування.'''<br>— Що таке синтаксис?<br>— Що таке речення?<br>— Чим прсте речення відрізняється від складного?<br>— Які є члени речення?<br>— Що називається однорідними членами речення?<br>— Що таке звертання?Вставні слова?<br><br>'''2. Скласти речення (на дошці)'''<br>Вітерець рушив згодом війнув туман гойднувся на щастя не вгору з місця і вниз поплив а<br>(Вітерець війнув,туман гойднувся,згодом рушив з місця і поплив,на щастя ,не вгору,а вниз)<br>- зробіть синтаксичний розбір речення<br>- просте речення чи складне? Які розділові знаки ставимо між частинами складного речення?<br>- назвіть однорідні члени речення. Намалюйте схему<br><br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Визначте прості і складні речення. (текст на дошці)'''<br>Загомоніла, мовби не спала, Полтава. Кличуть збір литаври. Б'ють коні копитами.Напевно похід чують. Застогнали горна. Озвалися кузні. Точать шаблі козаки. ]<br>Рано-вранці літа тисяча шістсот сорок восьмого вирушає Полтавський<br>полк у далекий похід.<br>Любо-мило було глянути на військо у шеренгах. ІЦе миліше — на силу козацьку, що світилася в очах кожного(Д. Приток)<br>— Утворіть ,де можливо,з простих речень складні.За допомогою чого можуть поєднуватися частини речення?<br>— Назвіть вставне слово. <br> | | <br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1.Опитування.'''<br>— Що таке синтаксис?<br>— Що таке речення?<br>— Чим прсте речення відрізняється від складного?<br>— Які є члени речення?<br>— Що називається однорідними членами речення?<br>— Що таке звертання?Вставні слова?<br><br>'''2. Скласти речення (на дошці)'''<br>Вітерець рушив згодом війнув туман гойднувся на щастя не вгору з місця і вниз поплив а<br>(Вітерець війнув,туман гойднувся,згодом рушив з місця і поплив,на щастя ,не вгору,а вниз)<br>- зробіть синтаксичний розбір речення<br>- просте речення чи складне? Які розділові знаки ставимо між частинами складного речення?<br>- назвіть однорідні члени речення. Намалюйте схему<br><br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Визначте прості і складні речення. (текст на дошці)'''<br>Загомоніла, мовби не спала, Полтава. Кличуть збір литаври. Б'ють коні копитами.Напевно похід чують. Застогнали горна. Озвалися кузні. Точать шаблі козаки. ]<br>Рано-вранці літа тисяча шістсот сорок восьмого вирушає Полтавський<br>полк у далекий похід.<br>Любо-мило було глянути на військо у шеренгах. ІЦе миліше — на силу козацьку, що світилася в очах кожного(Д. Приток)<br>— Утворіть ,де можливо,з простих речень складні.За допомогою чого можуть поєднуватися частини речення?<br>— Назвіть вставне слово. <br> |
Строка 11: |
Строка 11: |
| [[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]] | | [[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]] |
| | | |
- | '''2. Пояснювальний дикант. '''<br>Знайти однорідні члени речення,звертання.<br>О голубе!Чарівна пташко!Здавна українці любили і шанували тебе! Голівка голуба маленька ,витончена,не кругла,а довгестенька.Дзьобик всім подобається:і малому ,і старому,адже він нагадує пшеничне зернятко:ніжний,рожевий,тупенький.Шийка горда,спина вигнута,хвіст трубою-все це про голуба чистої сірої масті. | + | '''2. Пояснювальний дикант. '''<br>Знайти однорідні члени речення,звертання.<br>О голубе!Чарівна пташко!Здавна українці любили і шанували тебе! Голівка голуба маленька ,витончена,не кругла,а довгестенька.Дзьобик всім подобається:і малому ,і старому,адже він нагадує пшеничне зернятко:ніжний,рожевий,тупенький.Шийка горда,спина вигнута,хвіст трубою-все це про голуба чистої сірої масті. |
| | | |
- | <br>'''3. Спіймай помилку.'''<br>А може лихо переплачу води Дніпрової нап юсь на тебе друже подивлюсь | + | <br>'''3. Спіймай помилку.'''<br>А може лихо переплачу води Дніпрової нап юсь на тебе друже подивлюсь |
| | | |
- | <br>'''4. Навчальний диктант'''<br>Незабутній куток Звенигородщини<br>Звенигородщино! Чарівний куточок України! Тут усе: і густа блакить неба, і зелений або жовто-зелений килим поля, і гомін гаїв, і журливий та сумний вид могил, і тиха течія річок.<br>Краса природи, мабуть, перш за все сприяла тому, що в цьому кутку пишалося колись малярство. Звідти, крім добрих художників, як Сошенко. Преволоцький та інші, вийшов не один письменник, не один учений, перейнятий ідеєю глибокої національної любові до України.<br>Так у цьому хвилястому та зеленому кутку Звенигородщини є два села: Моринці й Кирилівка. їх до віку вічного не забуде український народ. Бо назви цих сіл навіки зрослися з ім'ям генія українського слова Тараса Шевченка, що став на сторожі нашої національності.<br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання | + | <br>'''4. Навчальний диктант'''<br>Незабутній куток Звенигородщини<br>Звенигородщино! Чарівний куточок України! Тут усе: і густа блакить неба, і зелений або жовто-зелений килим поля, і гомін гаїв, і журливий та сумний вид могил, і тиха течія річок.<br>Краса природи, мабуть, перш за все сприяла тому, що в цьому кутку пишалося колись малярство. Звідти, крім добрих художників, як Сошенко. Преволоцький та інші, вийшов не один письменник, не один учений, перейнятий ідеєю глибокої національної любові до України.<br>Так у цьому хвилястому та зеленому кутку Звенигородщини є два села: Моринці й Кирилівка. їх до віку вічного не забуде український народ. Бо назви цих сіл навіки зрослися з ім'ям генія українського слова Тараса Шевченка, що став на сторожі нашої національності.<br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання |
| | | |
| '''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.''''' | | '''''Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.''''' |
| | | |
- | [[категория:Тематична_контрольна_робота_№_3._Складне_речення._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] | + | [[Category:Тематична_контрольна_робота_№_3._Складне_речення._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Текущая версия на 09:23, 5 декабря 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас Тема: «Тематична контрольна робота № 3. Складне речення»
Тема: Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях (складне речення, одн. чл. речення, вставні слова, звертання) Мета: - систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їхструктуру, засоби зв язку; - поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення; - вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення; - формувати навички пунктуаційної грамотності; - виховувати любов до рідного слова Тип уроку: узагальнення та систематизації знань,умінь,навичок
Хід уроку
І Організація учнів до уроку ІІ Актуалізація учнів дло уроку 1.Опитування. — Що таке синтаксис? — Що таке речення? — Чим прсте речення відрізняється від складного? — Які є члени речення? — Що називається однорідними членами речення? — Що таке звертання?Вставні слова?
2. Скласти речення (на дошці) Вітерець рушив згодом війнув туман гойднувся на щастя не вгору з місця і вниз поплив а (Вітерець війнув,туман гойднувся,згодом рушив з місця і поплив,на щастя ,не вгору,а вниз) - зробіть синтаксичний розбір речення - просте речення чи складне? Які розділові знаки ставимо між частинами складного речення? - назвіть однорідні члени речення. Намалюйте схему
ІІІ Основна частина уроку 1. Визначте прості і складні речення. (текст на дошці) Загомоніла, мовби не спала, Полтава. Кличуть збір литаври. Б'ють коні копитами.Напевно похід чують. Застогнали горна. Озвалися кузні. Точать шаблі козаки. ] Рано-вранці літа тисяча шістсот сорок восьмого вирушає Полтавський полк у далекий похід. Любо-мило було глянути на військо у шеренгах. ІЦе миліше — на силу козацьку, що світилася в очах кожного(Д. Приток) — Утворіть ,де можливо,з простих речень складні.За допомогою чого можуть поєднуватися частини речення? — Назвіть вставне слово.
2. Пояснювальний дикант. Знайти однорідні члени речення,звертання. О голубе!Чарівна пташко!Здавна українці любили і шанували тебе! Голівка голуба маленька ,витончена,не кругла,а довгестенька.Дзьобик всім подобається:і малому ,і старому,адже він нагадує пшеничне зернятко:ніжний,рожевий,тупенький.Шийка горда,спина вигнута,хвіст трубою-все це про голуба чистої сірої масті.
3. Спіймай помилку. А може лихо переплачу води Дніпрової нап юсь на тебе друже подивлюсь
4. Навчальний диктант Незабутній куток Звенигородщини Звенигородщино! Чарівний куточок України! Тут усе: і густа блакить неба, і зелений або жовто-зелений килим поля, і гомін гаїв, і журливий та сумний вид могил, і тиха течія річок. Краса природи, мабуть, перш за все сприяла тому, що в цьому кутку пишалося колись малярство. Звідти, крім добрих художників, як Сошенко. Преволоцький та інші, вийшов не один письменник, не один учений, перейнятий ідеєю глибокої національної любові до України. Так у цьому хвилястому та зеленому кутку Звенигородщини є два села: Моринці й Кирилівка. їх до віку вічного не забуде український народ. Бо назви цих сіл навіки зрослися з ім'ям генія українського слова Тараса Шевченка, що став на сторожі нашої національності. ІV Підсумок уроку V Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 11 клас > Тематична контрольна робота № 3. Складне речення > Тематична контрольна робота № 3. Складне речення. Конспект уроку і опорний каркас
|