Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми “Композиція – пропорції, масштаб”
Мета уроку
Навчальна: -учні навчаються розпізнавати природні форми у певному емоційному стані, спокою та русі; - учні навчаються порівнювати художні образи (реалістичні, казкові, фантастичні); - учні навчаються передавати характер, виявляючи особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,); - учні навчаються створювати шаржі та образи людей; - учні навчаються передавати художні образи в композиції, враховуючи масштабність (тварина та людина, велика і мала тварина).
Виховна: -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу; - сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча: -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження; -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку:комбінований урок.
Обладнання уроку: Матеріали:1. Олівці, фломастер, кулькова ручка, туш, перо, вугіль, пастель, клаптики тканини, сторінки журналів, фольга, ножиці, клей. 2. Авторська презентація ppt «Композиція – пропорції, масштаб». Техніка: Малюнок, колаж з різних матеріалів.
План уроку 1. Вступне слово вчителя «Композиція – пропорції, масштаб». 2. Виявлення учнями особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,). 3. Виконання вправ на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини. 4. Практична робота. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей. 5. Творче завдання (колективна робота). Створення образ сучасної вулиці (різні типи, характери людей, тварин).
Хід уроку 1. Вступне слово вчителя «Композиція – пропорції, масштаб. Художні прийоми виявлення характеру і образності природних форм». 2. Учні розпізнають та аналізують особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,). 3. Учні працюють з аналогами та виконують вправи на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини. 4. Учні виконують практичну роботу. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей. 7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу). Створюють образ сучасної вулиці (з різними типами, характерами людей, тварин).
Підведення підсумків. Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти в ньому яскраві особливості. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною
Композиція в графіці – пропорції, масштаб. Конспект уроку і опорний каркас > Композиція в графіці – пропорції, масштаб. Конспект уроку і опорний каркас
|