KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тематична контрольна робота «Повторення вивченого в початкових класах»

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 5 клас>> Українська мова:«Тематична контрольна робота «Повторення вивченого в початкових класах»»


План-конспект уроку з курсу «Українська мова 5 клас» з теми «Тематична контрольна робота «Повторення вивченого в початкових класах»»



ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ
Тематична контрольна робота                       
 “Повторення вивченого в початкових класах ”


Мета: перевірити якість та міцність засвоєного учнями у початкових класах матеріалу  з морфології та орфографії, сформованість умінь і навичок з метою внесення коректив;
розвивати логічне мислення, пам’ять, зосередженість;
виховувати бажання до навчання.

Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок.

Форма уроку: диктант, тестові завдання, завдання з розділу «Говоримо правильно!»

Обладнання: тести, картки із завданнями з розділу «Говори правильно!», текст диктанту «Маленький кленочок».

Епіграф уроку:
Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.
Народна творчість


ХІД УРОКУ
І. Повідомлення учням теми, мети і завдань уроку.
     Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Сім уроків ми з вами успішно відвідували помешкання Частин мови, завітали й до району Орфографії. Повторили вивчений у початкових класах матеріал. Розпочали й такий своєрідний розділ, як «Говоримо правильно!», його ми назвали «Вузлик напам’ять», після вивчення якого, я впевнена, ви доречно використовуватимете у власному мовленні певні слова й словосполучення. Це все в майбутньому вам стане у пригоді. Пам’ятайте слова народної мудрості, які я взяла епіграфом до нашого уроку: “Наука в ліс не веде, а з лісу виводить”.
Сьогодні ж настав час це все перевірити і нагородити вас за працю і старання.
Тематична контрольна робота проходитиме у декілька етапів:
І етап: диктант – перевірить ваші орфографічні й пунктуаційні знання – максимальна кількість балів – 12;
ІІ етап-А: 6 тестових завдань на картках – перевірить віші знання з теорії - максимальна кількість балів – 9 (оцінює вчитель);
ІІ етап-Б: завдання з 6 слів, у яких треба поставити знак наголосу – перевірить грамотність вашого мовлення (усного) - максимальна кількість балів – 3 (оцінює вчитель).
- Тож, любі друзі, вперед долати вершини науки і заробляти високі бали за контрольну роботу.


ІІ. Застосування набутих у початкових  класах знань, умінь і навичок.
1. Диктант
1.    Ознайомлення учнів з текстом диктанту.
Маленький кленочок
З кленового гаю прилетіла на вітрильці маленька насінина. Край городу впала. Сховалася під бадилину і до весни пролежала.
Пригріло весняне сонце, весело задзюркотіли струмки. Захотілося насінинці дзвінкої водиці напитися, на сонце поглянути. Пустила вона паростки. Один по землі в’ється, а другий до сонця тягнеться.
Біг якось хлопчик городом і побачив кленочок. Такий кумедний, ледь від землі видно. Вього два мелесенькі листочки. Біля нього кури порпаються, їжу вишукують. Хлопчик подумав, що вони можуть зламати кленочок. Майнув у лозняк, нарізав пруття. Обгородив деревце тинком. (За В.Чухлібом) 
                   
2.    Написання диктанту.
3.    Перевірка написаного учнями

2. Тестові завдання
 
Варіант 1
1. Іменник ...
а) означає предмет і відповідає на запитання який? яка? яке? які?
б) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?
в) означає предмет і відповідає на питання хто? що?

2. Знайдіть речення з особовим займенником:
а) Не дивуйтесь, що співи мої безнадійні.
б) Я прибула з далекого краю.
в) Всім світить сонечко ласкаво, всім світять промені ясні.

3. Дієслова змінюються...
а) за числами, родами, відмінками;
б) за числами, особами і родами (у минулому часі);
в) не змінюються. 

4. Визначте відмінок іменника у словосполученні зустріч з ветеранами:
а) називний;
б) місцевий;
в) орудний.

5. Скільки прикметників у рядку: розмір, великий, різкий, форма, теплий, місяць, яскраво:
а) один;
б) два;
в) три.

6.Усі прислівники написані правильно у рядку:
а) в літку, з давніх давен, ліво руч;
б) вранці, звечора, поблизу;
в) по переду, в ночі, праворуч.

Варіант 2
1. Прикметник ...
а) означає ознаку предмета і відповідає на запитання який? яка? яке? які?
б) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?
в) означає предмет і відповідає на питання який? яка? яке? які?

2. Знайдіть іменник, який означає істоту:
а) сорочка;
б) кішка;
в) хмара.

3. Знайдіть речення з дієсловом у неозначеній формі:
а) Лиш боротись – значить жить.
б) Тихо пливе блакитними річками льон.
в) Дерева одягли барвисті шати. 

4. Службовими частинами мови є слова:
а) від, до, за, у, і, але, проте;
б) я, він, той, цей, їхній;
в) високо, вгорі, восени, вчора.

5. Виділене слово є прислівником у реченні:
а) З височини долітав далекий гусячий покрик.
б) Повіяли вітри з теплих країв.
в) Сніги швидко почали танути.

6.У поданому реченні особових займенників:
Дерева вміють розмовляти –
Лиш ти не вмієш слухать їх... (Муляр)
а) один;
б) два;
в) три.


Варіант 3
1. Прикметник...
а) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?
б) означає кількість предметів і відповідає на запитання котрий?
в) означає ознаку предмета і відповідає на питання який? яка? яке? які?
2. Знайдіть числівник, що означає кількість предметів:
а) другий;
б) триста;
в) одинадцятий.

3. Знайдіть іменник, який означає власну назву:
а) гість;
б) місто;
в) Київ.

4. Знайдіть речення з дієсловом майбутнього часу:
а) Буду я навчатись мови золотої.
б) Прийшла журлива пора прощання з літечком.
в) В зелені кучері дерев вплітаються жовтаві кольори.

5. У якому реченні є сполучник:
а) У лісі вже достигли суниці, чорниці і ожини.
б) Школярі не лише посадили, а й полили деревця.
в) У саду росли посаджені школярами груші, яблуні, сливи.
6. Знайдіть речення з особовим займенником:
а) По річці пливли катер і пасажирський теплохід.
б) Уроки зроблені нами ще вчора.
в) Опеньки хлопці збирали в дубняку.


Варіант 4
1. Займенник...
а) вказує на предмет;
б) означає предмет, ознаку, кількість;
в) вказує на особу, предмет, ознаку, кількість, не називаючи їх.

2. Визначте відмінок іменника у словосполученні запитай у друга:
а) називний;
б) родовий;
в) знахідний.

3. Знайдіть числівник, що означає порядок при лічбі:
а) один;
б) двадцять;
в) третій.
4. Визначте, до якої дієвідміни належать дієслова: ненавидять, спить, лежать, стоїть:
а) І;
б) ІІ

5. Усі прислівники написані правильно у рядку:
а) на дворі, в низ, по переду;
б) узимку, вдома, навесні;
в) по переду, в ночі, праворуч.

6. Прикметник...
а) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?
б) означає кількість предметів і відповідає на запитання котрий?
в) означає ознаку предмета і відповідає на питання який? яка? яке? які?

 3. Завдання із розділу «Говори правильно!»
Записати слова, поставити у них наголос:
(Кожній дитині я роздаю 6  карток, на яких записане окремо кожне слово)
ЩАвель, кропивА, листопАд, Олень, католИцький; веснЯнИй, зАвждИ, м’ЯзовИй, пОмИлка, пЕрвІсний, гектАри, стОвбури, дОлари, яблунЕвий, холоднЕнький, текстовИй, ніжнЕнький, нуднЕнький, грошовИй, кухОнний, лапкИ, запитАння, слИвОвий, прОстИй, мАбУть, черговИй.

ІІІ. Збирання виконаних робіт.

ІV. Підсумки уроку.

V. Домашнє завдання
Напишіть міні-твір на тему «Моє перше враження від гімназії»


Надіслано вчителем української мови та літератури Підгребя Н.М., Залищенської гімназії, Тернопільської області

Повний перелік тем по класам, календарний план згідно шкільної програми з української мови онлайн, відеоматеріал з української мови для 5 класу скачати

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Тематичне оцінювання за темою: «Повторення вивченого в початкових класах» > Тематичне оцінювання за темою: «Повторення вивченого в початкових класах». Конспект уроку і опорний каркас