|
|
Строка 4: |
Строка 4: |
| '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська мова|Українська мова]]>>[[Українська мова 5 клас|Українська мова 5 клас]]>> Українська мова: «Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1 за темою: «Повторення вивченого в початкових класах». Навчальне аудіювання» ''' | | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська мова|Українська мова]]>>[[Українська мова 5 клас|Українська мова 5 клас]]>> Українська мова: «Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1 за темою: «Повторення вивченого в початкових класах». Навчальне аудіювання» ''' |
| | | |
- | <br>
| |
| | | |
- | <br>
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | '''ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ'''<br><br><u>'''Аналіз тематичної контрольної роботи№1.'''</u><br>'''5 клас'''<br><br>''<u>'''Мета:'''</u>''<u></u> навчити дітей самостійно аналізувати власні контрольні роботи; вміти пояснювати помилки, допущені у диктанті та тестових завданнях; повторити орфограми і пунктограми, вивчені у початкових класах;<br>розвивати мислення й уяву;<br>виховувати критичне ставлення до себе.<br><br>''<u>'''Тип уроку:'''</u>''<u></u> урок аналізу і корекції знань, умінь і навичок.<br><br><u>'''''Обладнання:''''' контрольні диктанти, тестові завдання, картки зі словами для наголошування, додаткові завдання, посібники, комп’ютерна таблиця результативності, «орден «Грамотності», комп’ютерна презентація із завданнями, картки для гри «Мовне лото», комп’ютерні тестові завдання.<br><br>'''''Епіграф уроку:'''''<br>''Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.''<br>Народна творчість<br><br>'''ХІД УРОКУ'''<br>'''І. Мотивація навчальної діяльності учнів.'''</u><br>- Сьогодні на уроці ми з вами проаналізуємо контрольну роботу. Почнемо з диктанту, у якому, як правило, зустрічаються орфографічні та пунктуаційні помилки (V та І).<br>Послухайте, як себе величає цариця Пунктограма:<br>На білому світі<br>На чорній землі<br>Є різні держави, країни.<br>Державу мою Синтаксичною звуть,<br>Бо така у неї суть.<br>Синтаксис – зв’язок, з’єднання, побудова і складання.<br>Синтаксис – це грецьке слово,<br>Що прийшло і в нашу мову.<br>Я ж цариця Пунктуація!<br>Така колюча, як акація,<br>Така манірна, вередлива,<br>Така вимоглива, примхлива.<br>На кожен знак у мене правило.<br>Без них, мабуть, я б і не правила.<br>Тож, люди, певно, мають рацію,<br>Коли шанують Пунктуацію. <br>- Діти, пригадайте, що вивчає Пунктуація? (Правила розстановки розділових знаків).<br>- Не відстає від Пунктуації і Орфограма.<br>А я горда дама – Королева Орфограма.<br>Через оцінки щоб не ридати,<br>Вивчіть всі правила, як писати:<br>Можеш форму поміняти, <br>Можеш інше слово взяти,<br>Аби родичем було<br>І тобі допомогло.<br>- Чи пригадали ви, діти, що вивчає Орфографія? (Правила написання слів).<br>- Щоб правильно писати слова і отримувати високі бали за диктанти, необхідно потоваришувати із Пунктографією та Орфограмою.<br><br><u>'''ІІ. Оголошення результатів тематичної контрольної роботи.'''</u><br>- Перед вами таблиця результативності. Кожен із вас, отримавши зошит, може знайти у ній себе. Невже той, хто отримав низький бал, не може постаратись, вивчити все необхідне, отримати вищий бал і пересунутись трішки вверх. Нехай це буде одна сходинка - це також досягнення. Тому вперед до високих знань та високих балів.<br>(На моніторі комп’ютера висвітлюється таблиця із результатами учнівських контрольних робіт. Результати при цьому не оголошуються поіменно. Тут повинен спрацювати психологічний аспект: «я можу краще».)<br>
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 743px; height: 108px;"
| |
- | |-
| |
- | | colspan="12" | Тематична контрольна робота № 1 1-А клас<br>
| |
- | |-
| |
- | | colspan="3" | І. Високий рівень <br>
| |
- | | colspan="3" | ІІ. Достатній рівень <br>
| |
- | | colspan="3" | ІІІ. Середній рівень
| |
- | | colspan="3" | ІV. Низький рівень
| |
- | |-
| |
- | | 12<br>
| |
- | | 11<br>
| |
- | | 10<br>
| |
- | | 9<br>
| |
- | | 8<br>
| |
- | | 7<br>
| |
- | | 6<br>
| |
- | | 5<br>
| |
- | | 4<br>
| |
- | | 3<br>
| |
- | | 2<br>
| |
- | | 1<br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | colspan="3" | <br>
| |
- | | colspan="3" | <br>
| |
- | | colspan="6" | У перших двох колонках можеш бути й ти!
| |
- | |}
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | - Орденом Грамотності ми можемо нагородити ..... (вручаю «орден Грамотності»)<br>- Щоб не гнівити горду даму – королеву Орфограму, ми аналіз проведемо, всі помилки розберемо.<br><br><u>'''ІІІ. Аналіз контрольної тематичної роботи.'''</u><br>'''''1. Самостійна робота з диктантами.'''''<br>* Учні у робочих зошитах малюють таку таблицю (таблиця висвітлена на моніторі) і записують у неї слова, у яких допущені помилки.<br>
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 572px; height: 66px;"
| |
- | |-
| |
- | | № п/п
| |
- | | Слово, написане з помилкою
| |
- | | Правило
| |
- | | Приклад
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |}
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | <br>'''''2. Теоретична хвилинка.'''''<br>* Сформулювати правила передачі на письмі ненаголошених [Е] та [И].<br>Правильна відповідь:<br>1) Наголосом:зміною форми слова (сестрА – сЕстри) або добором спільнокореневого слова (втектИ – втЕча)<br>2) Якщо ненаголошений звук випадає, то пишемо Е: справедливий – правда.<br>3) У сполученнях –ере-, -еле- пишемо Е, а –ри-, -ли - - И: берег, гризуни.<br>4) За словником.<br><br>'''''3. Вправа «Обери правильну букву»'''''<br>* Спишіть лічилку-жарт, обравши з дужок правильну букву. Обгрунтуйте свій вибір.<br>Слухай, як лічити треба:<br>Ти з(е,и)мля, я буду небо,<br>Я пушинка, ти п(е,и)ро,<br>Ти трамвай, а я м(е,и)тро,<br>Місто я, а ти с(е,и)ло,<br>Квітка ти, а я ст(е,и)бло,<br>Ти в(е,и)сна, а я з(е,и)ма.<br>Вас багато, я сама.<br><br>- Всі ви знаєте, що серце кожного слова – корінь. Голова слова – префікс. Префікс допомагає глибше зрозуміти значення слова. Але, на жаль, деякі учні не вміють писати слова з префіксом З, С. Та не засмучуйтесь, ми це виправимо.<br>Ви, напевно, вже втомилися. Тому давайте відпочинемо у кафе «Птах» <br>(На моніторі комп’ютера зображено кафе із написом «Птах», а нижче розшифровка:<br>К, П, Т, Ф, Х – префікс С;<br>Інші – префікс З).<br>- Діти, як видумаєте, що означає цей запис? (Якщо корінь слова починається на К, П, Т, Ф, Х, пишемо префікс С; якщо на інші букви – префікс З).<br><br>'''''4. Конкурс «Грамотність»'''''<br>* Два учні біля дошки, а решта в зошитах пишуть слова під диктовку.<br>Збити, зшити, списати, сказати, зцідити, стягнути, сформувати, зчесати, зсунути, сходити, скупити, стягнути.<br><br>'''''5. Вправа-гра «Граматичні будівельники»'''''<br>* Побудуйте піраміди, заповнивши клітинки словами, обгрунтуйте свій вибір.<br>С л о в а д л я д о в і д к и: ... бити, ... малювати, ... хвилюють, ... давати, ... пиши, ... їж, ...питала, ... пи.<br>
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | {| width="200" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1"
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | С
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | с<br>
| |
- | | п<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | с<br>
| |
- | | п<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | ш<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | с<br>
| |
- | | п<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | т<br>
| |
- | | а<br>
| |
- | | л<br>
| |
- | | а<br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | с<br>
| |
- | | х<br>
| |
- | | в<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | л<br>
| |
- | | ю<br>
| |
- | | ю<br>
| |
- | | т<br>
| |
- | | ь<br>
| |
- | |}
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | {| width="200" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1"
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | 3<br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | з*<br>
| |
- | | ї<br>
| |
- | | ж<br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | | з<br>
| |
- | | б<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | т<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | <br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | <br>
| |
- | | з<br>
| |
- | | д<br>
| |
- | | а<br>
| |
- | | в<br>
| |
- | | а<br>
| |
- | | т<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | | <br>
| |
- | |-
| |
- | | з<br>
| |
- | | м<br>
| |
- | | а<br>
| |
- | | л<br>
| |
- | | ю<br>
| |
- | | в<br>
| |
- | | а<br>
| |
- | | т<br>
| |
- | | и<br>
| |
- | |}
| |
- |
| |
- | <br>
| |
- |
| |
- | <br><br>'''''6. Гра «Мовне лото»'''''<br>''* Одним учням, які бажають відповідати, я роздаю картки, в яких записані правила вживання префіксів. Іншим – картки, в яких записані слова з пропущеними буквами у префіксах. Учень з першої групи зачитує правило, до нього підходить учень з іншої групи, у якого є слово, яке ілюструє прочитане правило.<br>''<u>'''Картки для учнів першої групи:'''</u><br>1. Префікс при- пишеться на означення неповної дії.<br>2. Префікс пре- пишеться на означення збільшеної якості.<br>3. Префікс без- завжди пишеться з буквою «З».<br>4. Якщо слово починається двома приголосними, то пишемо префікс зі-.<br>5. Префікс с- пишемо перед К, П, Т, Ф, Х.<br><br><u>'''Картки для учнів другої групи:'''</u><br>...постерігати, пр...відкрити, ...злий, ...скочити, бе...збройний.<br><br><u>'''Правильні відповіді:'''</u><br> Спостерігати - 5, привідкрити - 1, презлий - 2, зіскочити - 4, беззбройний - 3.<br><br>'''''7. Вправа «Потішимо Пунктуацію»'''''<br>* Простежити вживання розділових знаків у поданих реченнях і пояснити їх.<br>1) Гуляє вітер по полях, несе дощі ласкаві, добрі, щирі.<br>2) Біжить возок через струмок і слід за собою замітає.<br><br>'''''8. Говоримо правильно!'''''<br> <br>
| |
- |
| |
- | [[Image:Vuzlyk.jpg]]<br>
| |
- |
| |
- | ! Переписати слова з дошки у зошит, поставивши знак наголосу.<br>ПоєднАння, ненАвисть, нАскрізь, живОпис, вИпадок, алфавІт, Атлас (збірник карт), атлАс (тканина), диспансЕр, дОнька, дочкА, дужкИ.<br>Запишіть ці слова у свої записнички «Говоримо правильно!», поставте наголоси і запам’ятайте їх з метою правильного використання у мовленні.<br><br>'''''2. Тестові завдання'''''<br>(Тести запрограмовані у комп’ютерній тестовій програмі. Якщо є час на уроці виконуємо їх спільно. По одному учні підходять до комп’ютера і напискають на правильну відповідь. Таким чином ми привчатимемо дітей до самостійної роботи над комп’ютерними тестами.)<br> <br><br><u>'''Варіант 1'''</u><br>1. Іменник ...<br>а) означає предмет і відповідає на запитання який? яка? яке? які?<br>б) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?<br>в) означає предмет і відповідає на питання хто? що? <br><br>2. Знайдіть речення з особовим займенником:<br>а) Не дивуйтесь, що співи мої безнадійні.<br>б) Я прибула з далекого краю.<br>в) Всім світить сонечко ласкаво, всім світять промені ясні.<br><br>3. Дієслова змінюються...<br>а) за числами, родами, відмінками;<br>б) за числами, особами і родами (у минулому часі);<br>в) не змінюються. <br><br>4. Визначте відмінок іменника у словосполученні зустріч з ветеранами:<br>а) називний;<br>б) місцевий;<br>в) орудний.<br><br>5. Скільки прикметників у рядку: розмір, великий, різкий, форма, теплий, місяць, яскраво:<br>а) один;<br>б) два;<br>в) три.<br><br>6.Усі прислівники написані правильно у рядку:<br>а) в літку, з давніх давен, ліво руч;<br>б) вранці, звечора, поблизу;<br>в) по переду, в ночі, праворуч. <br><br><u>'''Варіант 2'''</u><br>1. Прикметник ...<br>а) означає ознаку предмета і відповідає на запитання який? яка? яке? які?<br>б) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?<br>в) означає предмет і відповідає на питання який? яка? яке? які?<br><br>2. Знайдіть іменник, який означає істоту:<br>а) сорочка;<br>б) кішка;<br>в) хмара.<br><br>3. Знайдіть речення з дієсловом у неозначеній формі:<br>а) Лиш боротись – значить жить.<br>б) Тихо пливе блакитними річками льон.<br>в) Дерева одягли барвисті шати. <br><br>4. Службовими частинами мови є слова:<br>а) від, до, за, у, і, але, проте;<br>б) я, він, той, цей, їхній;<br>в) високо, вгорі, восени, вчора.<br><br>5. Виділене слово є прислівником у реченні:<br>а) З височини долітав далекий гусячий покрик.<br>б) Повіяли вітри з теплих країв.<br>в) Сніги швидко почали танути.<br><br>6.У поданому реченні особових займенників:<br>Дерева вміють розмовляти –<br>Лиш ти не вмієш слухать їх... (Муляр)<br>а) один;<br>б) два;<br>в) три.<br>
| |
- |
| |
- | <br><u>'''Варіант 3'''</u><br>1. Прикметник...<br>а) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?<br>б) означає кількість предметів і відповідає на запитання котрий?<br>в) означає ознаку предмета і відповідає на питання який? яка? яке? які?<br>2. Знайдіть числівник, що означає кількість предметів:<br>а) другий;<br>б) триста;<br>в) одинадцятий.<br><br>3. Знайдіть іменник, який означає власну назву:<br>а) гість;<br>б) місто;<br>в) Київ.<br><br>4. Знайдіть речення з дієсловом майбутнього часу:<br>а) Буду я навчатись мови золотої.<br>б) Прийшла журлива пора прощання з літечком.<br>в) В зелені кучері дерев вплітаються жовтаві кольори.<br><br>5. У якому реченні є сполучник:<br>а) У лісі вже достигли суниці, чорниці і ожини.<br>б) Школярі не лише посадили, а й полили деревця.<br>в) У саду росли посаджені школярами груші, яблуні, сливи.<br><br>6. Знайдіть речення з особовим займенником:<br>а) По річці пливли катер і пасажирський теплохід.<br>б) Уроки зроблені нами ще вчора.<br>в) Опеньки хлопці збирали в дубняку.<br><br><u>'''Варіант 4'''</u><br>1. Займенник...<br>а) вказує на предмет;<br>б) означає предмет, ознаку, кількість;<br>в) вказує на особу, предмет, ознаку, кількість, не називаючи їх.<br><br>2. Визначте відмінок іменника у словосполученні запитай у друга:<br>а) називний;<br>б) родовий;<br>в) знахідний.<br><br>3. Знайдіть числівник, що означає порядок при лічбі:<br>а) один;<br>б) двадцять;<br>в) третій.<br>4. Визначте, до якої дієвідміни належать дієслова: ненавидять, спить, лежать, стоїть:<br>а) І;<br>б) ІІ<br><br>5. Усі прислівники написані правильно у рядку:<br>а) на дворі, в низ, по переду;<br>б) узимку, вдома, навесні;<br>в) по переду, в ночі, праворуч. <br><br>6. Прикметник...<br>а) вказує на ознаку предмета і відповідає на питання хто? що?<br>б) означає кількість предметів і відповідає на запитання котрий?<br>в) означає ознаку предмета і відповідає на питання який? яка? яке? які?<br><br> <br><br>'''ІV. Підсумок уроку'''<br><br>'''V. Домашнє завдання'''<br>1. Записати правила і приклади на виписані вами помилки (на оцінку)<br><br><br><br><br><br>
| |
- |
| |
- | <br>
| |
| | | |
| <br> | | <br> |
Версия 08:55, 9 апреля 2010
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 5 клас>> Українська мова: «Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1 за темою: «Повторення вивченого в початкових класах». Навчальне аудіювання»
Книги, підручники української мовии скачати, конспект на допомогу вчителю та учням, навчатися онлайн
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|