KNOWLEDGE HYPERMARKET


Вставка текстової информації. Повні уроки
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>Інформатика>...»)
Строка 61: Строка 61:
*за допомогою заголовків легко регулюється розмір тексту. Чим вищий рівень заголовку, тим більший розмір шрифта. Найбільшим рівнем заголовку є &lt; H1 &gt;, а найнижчим - &lt; H6 &gt;.<br>
*за допомогою заголовків легко регулюється розмір тексту. Чим вищий рівень заголовку, тим більший розмір шрифта. Найбільшим рівнем заголовку є &lt; H1 &gt;, а найнижчим - &lt; H6 &gt;.<br>
-
{{#ev:youtube|fnolxy09MVA&feature=related}} <br>  
+
{{#ev:youtube|fnOlxY09MVA&feature=related} <br>  
*пошукові системи додають рейтинг тексту, якщо він перебуває всередині тегу заголовка. <br>
*пошукові системи додають рейтинг тексту, якщо він перебуває всередині тегу заголовка. <br>
Строка 84: Строка 84:
<br>  
<br>  
-
{{#ev:youtube| VM_cynqxrsm&feature=related}}  
+
{{#ev:youtube|VM_cYnqxrSM&feature=related}}
<br>  
<br>  

Версия 12:45, 25 января 2011

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 10 клас. Повні уроки>> Інформатика: Вставка текстової інформації.

Тема: Вставка текстової інформації.

Мета: Навчити: вставляти текст у веб-сторінку, форматувати абзаци, переносити рядки. Тип уроку: теоретично-практичний.

Хід уроку:


Для вставки і зміни вигляду тексту існує безліч різних тегів.

Це і не дивно, адже текст - найзрозуміліший і найпопулярніший вид інформації.

Абзаци.

Як правило, блоки тексту розділяються між собою абзацами (параграфами).

За замовчуванням між параграфами існує невеликий вертикальний відступ, який називається відбивкою.


Abz1.jpg


Синтаксис створення абзаців такий:

< p >Абзац 1< /p >

< p >Абзац 2< /p >

Кожний абзац починається з тегу < p > і повинен мати обов'язковий закриваючий тег < /p >


Primerabz.jpg


Перенос рядка.

На відміну від абзацу, тег переносу рядка < BR > не створює додаткових вертикальних відступів між рядками і може застосовуватися практично в будь-якому місці тексту.

А такий тег як < NOBR > забороняє автоматичний перенос


Intervals.jpg


Заголовки.

Заголовки виконують кілька важливих функцій на web-сторінці:

  • вони показують важливість розділу, до якого відносяться. Чим більше заголовок, тим більш він значимий. Адже, у газетах заголовки важливих статей набрані великим шрифтом, тим самим, залучаючи до них увагу читача.

Tekst-1.jpg

  • за допомогою заголовків легко регулюється розмір тексту. Чим вищий рівень заголовку, тим більший розмір шрифта. Найбільшим рівнем заголовку є < H1 >, а найнижчим - < H6 >.

{{#ev:youtube|fnOlxY09MVA&feature=related}

  • пошукові системи додають рейтинг тексту, якщо він перебуває всередині тегу заголовка.

А це важливо для «розкручування» сайту і для його заняття перших рядків видачі результату пошуку.

Zagol.jpg

H1h2h3.jpg

  • на web-сторінці цілком достатньо використовувати заголовки з першого по третій рівень.


Нижче наведені ще декілька основних елементів для роботи з текстом.

  • Тег < CITE > потрібний для того, щоб показати, що цей текст цитується або взятий з іншого джерела
  • Тег < PRE > сприймається браузерами як пре-форматирований. Тобто, абсолютно всі пробіли і різноманітні символи наприкінці рядка зберігаються і відображаються Веб-браузерами. Виводиться такий текст шрифтом з фіксованою шириною. До того ж, на нього не діє автоматичний перенос.
  • Тег < Q > використовується для виводу невеликих цитат, які будуть відображатися не окремим блоком (параграфом), а рядком у самій статті.
  • Тег < KBD > вказує приклад тексту, який повинен бути набраний користувачем у полі введення. Цей елемент корисний, коли користувачеві потрібно розрізнити текст, який він повинен ввести і опис самого поля введення.




Самоконтроль:

1. Який елемент використовується для створення абзацу?

2. Тег для переносу рядка.

3. Тег для заголовків. Види заголовків.

4. Навіщо потрібні заголовки?

5. Тег < PRE >


Список використаної літератури:

1. Урок на тему: «HTML: Робота з текстом», Михєєв Н. Н., м. Одеса.

2. Агулар Р. HTML и CSS. Основа любого сайта. - Эксмо, 2010.

3. Квинт И. HTML и XHTML. Языки разметки web-страниц. - Питер, 2010.

4. Богомолова О.Б. Web-конструирование на HTML. - БИНОМ. Лаборатория знаний, 2008.

5. Глинський Я., Ряжська В. Інтернет. Мережі, HTML і телекомунікації. Самоучитель. - Деол, 2007.


Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.


Якщо у вас є виправлення чи пропозиції до цього уроку, напишіть нам.

Якщо ви хочете побачити інші виправлення чи пропозиції до уроків, дивіться тут - Образовательный форум.

Предмети > Інформатика > Інформатика 10 клас