Як ви розумієте поняття вільного вірша (верлібру)? Його місте в творчості Волта Вітмена?<br>Основна тематика творчості Волта Вітмена?<br><br>'''Список використаної літератури:'''<br>Урок на тему : Реалізм поезії Волда Вітмена, Мисько О. М., викладача світової літератури Сш. № 7 , м. Полтава. <br>Урок на тему : Поезія Америки, Волд Вітмен, Кравчук В. Д., викладача світової літератури Сш. №22 ,м. Житомир.<br> Крайтон, Майкл Штамм "Андромеда"/ Пер.Перев. с англ. В. Тальми и К. Сенина.- М.: Мир, 2008.- 320с.- (Зарубежная фантастика).- 0.65<br>Литература.- К: Перун, 2007.- 560с.<br> Литература.- К: Освіта, 2002.- 415с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>
+
Як ви розумієте поняття вільного вірша (верлібру)? Його місте в творчості Волта Вітмена?<br>Основна тематика творчості Волта Вітмена?<br><br>'''Список використаної літератури:'''<br>Урок на тему : Реалізм поезії Волда Вітмена, Мисько О. М., викладача світової літератури Сш. № 7 , м. Полтава. <br>Урок на тему : Поезія Америки, Волд Вітмен, Кравчук В. Д., викладача світової літератури Сш. №22 ,м. Житомир.<br> Крайтон, Майкл Штамм "Андромеда"/ Пер.Перев. с англ. В. Тальми и К. Сенина.- М.: Мир, 2008.- 320с.<br>Литература.- К: Перун, 2007.- 560с.<br> Литература.- К: Освіта, 2002.- 415с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>
----
----
-
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
-
Мисько О. М.
+
Мисько О. М.
-
Кравчук В. Д.
+
Кравчук В. Д.
-
Лісняк А. В.
+
Лісняк А. В.
----
----
-
+
<br>
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
Тема: Збірка “Листя трави», її провідні теми й мотиви. Звернення до вільного вірша (верлібру). “Пісня про себе» – програмовий твір поета. Аналіз лірики поета Мета: знайомство учнів із збіркою «Листя трави», аналіз стилюнаписання віршів збірки - розвиток аналітичного мислення учнів; - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний Хід уроку: “Пісня про себе» Славлю себя, воспеваю себя, А что я приму – примешь и ты, Ибо каждый мой атом с тобой разделю. Брожу, свою душу зову, Слоняюсь, склоняюсь над летней травой. Язык мой, каждый атом крови – из этой земли, этого воздуха. Рожденный здесь от родителей, рожденных здесь от своих, и так дальше, Я, тридцатисемилетний, в добром здравии начинаю, Не смолкнуть надеясь до смерти. Застыли веры и школы, Отходят до поры – довольно и таких, да не забудем. Во благо или зло приемлю природы всякое слово – Без преград, с первозданной силой.
Дайте відповідь на запитання:
- Що ви відчули, слухаючи вірш? - Що уявляли під час читання? - чи є щось позитивне в тому, про що розповідається в творі? Негативне? Чому ви так думаєте?
Творчість поета-демократа Волта Вітмена, що захищав своїми творами демократичні ідеали народних мас, великою мірою пов'язана з найважливішим в історії Сполучених Штатів Америки періодом громадянської війни між Північчю і Півднем. Вітмен — син бідних фермерів, що жили недалеко від Нью-Йорку. З дитинства поет почав заробляти собі на життя, змінивши безліч професій: посильного, складача, шкільного вчителя. У війні між Північчю і Півнем Вітмен брав участь як санітар армії мешканців півночі. І перед війною, і під час неї поет в своїх віршах пристрасно закликав до боротьби за відміну рабства. Гуманізм Вітмена, його віра в світле майбутнє народу, пошану до праці, яку він поетизує в своїх віршах, і до розуму людини надають творчості поета оптимістичний, життєстверджуючий характер. Теми віршів Уїтмена дуже різноманітні: фермерське і міське життя, пейзажі, любов, революційні події в Європі, боротьба проти рабства в Америці.
Що ви зрозуміли з почутого? Опишіть ваші враження.
По своїй формі вірші Вітмена наближені до ораторської мови, побудовані на внутрішньому ритмі і, в основному, не римовані. У 50-і роки XIX століття США по суперечок трясали суперечки мешканців півночі з південцями, виступів аболіціоністів. Боротьба народу за землю, проти рабовласництва увінчалася деякими практичними результатами, у тому числі відміною рабства на території штату Канзас.
А зараз невеличка перерва, вдгадайте загадку:
Не лише результат примноження, але і плід праці письменника або поета. (Твір.) Ідеал свободи і демократії, здавалося, близький до втілення. Романтична поезія починає набувати усе більш відвертого характеру, і саме в цей час на літературній арені з'являється Волт Вітмен зі своєю збіркою «Листя трави».
Прочитайте виразно вірш і розкажіть про ваші враження від почутого.
МОЛОДОСТЬ, ДЕНЬ, СТАРОСТЬ И НОЧЬ
Молодость, щедрая, страстная, любвеобильная — молодость, полная сил, красоты, обаянья, Знаешь ли ты, что и старость придет столь же красива, сильна, обаятельна?
День, горячий, роскошный, сияющий — день с великолепным солнцем, полный движенья, стремлений, смеха, За тобой идет ночь, у ней миллионы солнц, и сон, и живительный сумрак. Завдання: Перекладіть і перескажісь про що йдеться у цоьму вірші.
Вітмен повстав проти умовностей романтичної поетики, оспівавши красу простого життєвого факту, що був для нього ідеалом краси. Велика віра в американську демократію, що переживала в 50-і роки період підйому, диктувала Вітмену рядки його передмови до першого видання «Листя трави»: «Зі всіх націй, що будь-коли існували на Землі, американська нація найбільш поетична. Самі Штати — найбільша поема... Нарешті в діянні людини ми бачимо щось, рівне по своїй величі природі. Американці — не просто нація, це нація націй». А поетам він радив: «Ти хочеш, щоб твій твір був прекрасний? Перш за все, не піклуйся про це. Люби землю, сонце і людей».
У збірці віршів «Листя трави» Уїтмен намагався охопити все різноманіття життя, тому що все гідне бути оспіваним: і красень паровоз, створений руками і розумом людини, і Бруклінський міст, і «збіглий негр, і кожен листочок трави...». І знову слухаємо і перекладаємо:
Ідеалом, джерелом і мірилом прекрасного Вітмен проголошує дійсність, реальний світ, і він відкривається у віршах поета, дивуючи нас своєю безмірністю. Вітмен оспівує рух світів і кожну крихітну частку всесвіту, ця особливість поетичного бачення світу відбразилась в назві збірки: ми бачимо траву, але хто з нас схиляється перед травинкою?
Це робить лише поет, закоханий в життя, сп'янілий кожним її паростком. Міру користолюбства і метушні Вітмен протиставляє самовдосконалості, духовній свободі особистості, яка досягається за допомогою пантеістичного сприйняття природи. Вітмен замальовує побут сучасної Америки, цікаво, що до нього це не визнавалося естетичною цінністю: Плотник строгает доску, рубанок у него каждый раз
Шепелявит с возрастающим пронзительным свистом...
...Фермер выходит пройтись в воскресенье,
И останавливается у плетня, и глядит на ячмень и овес.
Чахлый наборщик с седой головою наклонился над кассой.
Во рту он ворочает табачную жвачку, подслеповато
мигая над рукописью... Основний тон поезії Вітмена — захоплення світом. Але не всім письменникам, сучасникам поета, американська дійсність представлялася такою променистою. Тоді, коли сп'янілий мріями не особливо проникливий ентузіаст Вітмен оспівував Америку, Мелвілл в «Мобі Діку» сказав про неї немало гірких слів.
У поезії Вітмена всі сторони життя прекрасні і повні духовного значення: Ничтожное для меня так же велико, как и все остальное.
Что может быть меньше и что может быть больше,
чем простое прикосновение руки?
Я говорю, что все это поэмы и части не только тела,
но и души,
О, все это — сама душа! Шедевр гармонійної завершеності Вітмена «Когда во дворе перед домом цвела этой весною сирень». Це вірш — не лише скорбота по трагічно загиблому президентові Авраму Лінкольну, чиїм ідеям Вітмен був відданий всією душею і якого гаряче любив і шанував, але і опис важкого шляху до збагнення і прийняття смерті як попередниці життя, як її початку, дороги від мороку до світла, від безвихідності і трагізму похоронного співу до патетичного гімну в славу життя.
Суть поезії Вітмена втілює музика сурмача у вірші «Таємничий сурмач»: Слушай! Странный трубач, небывалый трубач играет
в ночи прихотливые песни,
Незримо паря в воздушной стихии.
Трубач, я слушаю, чутко ловлю твой напев —
То бурный, крутящийся вихрем вокруг меня, надо мною.
То робкий, неясный, гаснущий где-то в пространстве. Творчість поета надала великого впливу на творчість багатьох письменників європейських країн, а для американської революційної поезії його вірша стала плідною традицією.
Запитання на закріплення нової теми:
Як ви розумієте поняття вільного вірша (верлібру)? Його місте в творчості Волта Вітмена? Основна тематика творчості Волта Вітмена?
Список використаної літератури: Урок на тему : Реалізм поезії Волда Вітмена, Мисько О. М., викладача світової літератури Сш. № 7 , м. Полтава. Урок на тему : Поезія Америки, Волд Вітмен, Кравчук В. Д., викладача світової літератури Сш. №22 ,м. Житомир. Крайтон, Майкл Штамм "Андромеда"/ Пер.Перев. с англ. В. Тальми и К. Сенина.- М.: Мир, 2008.- 320с. Литература.- К: Перун, 2007.- 560с. Литература.- К: Освіта, 2002.- 415с. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
Над уроком працювали
Мисько О. М.
Кравчук В. Д.
Лісняк А. В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.