Тема: Поль ВЕРЛÉН (1844–1896). .“Поетичне мистецтво” — віршований маніфест символізму. Заперечення в творі раціонально-реалістичного художнього мислення, ствердження принципу спонтанной уяви<br>Мета: познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Поля Верлена.<br> - розвиток аналітичного мислення учнів;<br> - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.<br><br>Тип уроку: навчально - виховний<br>Хід уроку:
Тема: Поль ВЕРЛÉН (1844–1896). .“Поетичне мистецтво” — віршований маніфест символізму. Заперечення в творі раціонально-реалістичного художнього мислення, ствердження принципу спонтанной уяви<br>Мета: познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Поля Верлена.<br> - розвиток аналітичного мислення учнів;<br> - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.<br><br>Тип уроку: навчально - виховний<br>Хід уроку:
-
[[Image:T46pv.jpeg]]<br>Поль Верлен народився 30 березня 1844 року в Меці, у Франції. У 1862 році після отримання ступеню бакалавра він спочатку працював в канцелярії страхової компанії, а потім в муніципалітеті Парижу, займаючись у вільний час поезією і відвідуючи літературні гуртки.<br>Верлена стали приписувати до відомої групи "письменники Парнасу", куди входили Стефані Малларме, Вілльер де Лив-Адам і Анатоль Франс. Вірші Верлена стали з'являтися в літературних журналах, і в 1866 році він опублікував свою першу збірку поезії. <br>У 1869 році у віці двадцяти п'яти років Верлен закохався в шістнадцятилітню Матільду Моте, і наступного року вони одружилися. Вірші, написані за період заручин, свідчать про те, що поет вважав свою дружину позбавленням від "грішних пут".<br><br> {{#ev:youtube|bcSemknn1l0}}
+
[[Image:T46pv.jpeg]]<br>Поль Верлен народився 30 березня 1844 року в Меці, у [[Тема 27. Франція. Абсолютизм за Людовіка XIV. Двір Короля сонце. Ж.Б. Кольбер. Війни Людовіка XIV. Французький класицизм.|'''Франції''']]. У 1862 році після отримання ступеню бакалавра він спочатку працював в канцелярії страхової компанії, а потім в муніципалітеті Парижу, займаючись у вільний час поезією і відвідуючи літературні гуртки.<br>Верлена стали приписувати до відомої групи "письменники Парнасу", куди входили Стефані Малларме, Вілльер де Лив-Адам і Анатоль Франс. Вірші Верлена стали з'являтися в літературних журналах, і в 1866 році він опублікував свою першу збірку поезії. <br>У 1869 році у віці двадцяти п'яти років Верлен закохався в шістнадцятилітню Матільду Моте, і наступного року вони одружилися. Вірші, написані за період заручин, свідчать про те, що поет вважав свою дружину позбавленням від "грішних пут".<br><br> {{#ev:youtube|bcSemknn1l0}}
-
- Що ви уявляли під час прослуховування вірша? <br> - Що на вас справило найбільше значення?<br>У серпні 1871 року в житті Верлена з'явився Артур Рембо. <br> Між ними відбувалися безінечні сварки, розставання і примирення. Кульмінація настала, коли 10 липня 1873 року в Брюсселі Верлен, не пам'ятаючи себе від випитого, вистрілив в Рембо і попав йому в зап'ястя. Жахнувшись скоєному, Верлен дав пістолет Рембо, наполягаючи, щоб той убив його. Рембо відмовився, і вони відправилися в лікарню, щоб обробити рану. Проте на вулиці Верлен затіяв нову сварку, знов витягнув зброю, і Рембо довелося благати поліцейського, який проходив поруч, про захист. Артура Рембо забрали в лікарню, а Верлена заарештували. Звинувачений в замаху на вбивство, поет був засуджений до двох років позбавлення волі.
+
- Що ви уявляли під час прослуховування вірша? <br> - Що на вас справило найбільше значення?<br>У серпні 1871 року в житті Верлена з'явився [[Артюр Рембо (1854–1891). Повні уроки|'''Артур Рембо''']]. <br> Між ними відбувалися безінечні сварки, розставання і примирення. Кульмінація настала, коли 10 липня 1873 року в Брюсселі Верлен, не пам'ятаючи себе від випитого, вистрілив в Рембо і попав йому в зап'ястя. Жахнувшись скоєному, Верлен дав пістолет Рембо, наполягаючи, щоб той убив його. Рембо відмовився, і вони відправилися в лікарню, щоб обробити рану. Проте на вулиці Верлен затіяв нову сварку, знов витягнув зброю, і Рембо довелося благати поліцейського, який проходив поруч, про захист. Артура Рембо забрали в лікарню, а Верлена заарештували. Звинувачений в замаху на вбивство, поет був засуджений до двох років позбавлення волі.
-
[[Image:T46pv1.jpeg]]<br>Відбувши покарання, він повернувся до Франції, деякий час жив у селі в родичів, потім виїхав до Англії, де провів два роки, займаючись викладанням французької мови в різних школах. Потім він перебрався до Франції і протягом декількох років викладав в духовному коллежі в містечку Ретель, насолоджуючись, за власними словами, "щастям безвісності". Але іншого щастя у нього не було.
+
[[Image:T46pv1.jpeg|650x650px]]<br>
-
[[Image:T46pv2.jpeg]]<br>Його дружина за час його вигнання встигла отримати розлучення і назавжди розлучила його з сином, що народився в перший рік їхнього подружнього життя. Верлен пристрасно сумував за дитиною, і це було однією з причин нового перелому в його житті.
+
Відбувши покарання, він повернувся до Франції, деякий час жив у селі в родичів, потім виїхав до Англії, де провів два роки, займаючись викладанням французької мови в різних школах. Потім він перебрався до Франції і протягом декількох років викладав в духовному коллежі в містечку Ретель, насолоджуючись, за власними словами, "щастям безвісності". Але іншого [[Тема 12. Хочеш бути щасливим, не будь лінивим.|'''щастя''']] у нього не було.
+
+
[[Image:T46pv2.jpeg]]<br>
+
+
Його дружина за час його вигнання встигла отримати розлучення і назавжди розлучила його з сином, що народився в перший рік їхнього подружнього життя. Верлен пристрасно сумував за дитиною, і це було однією з причин нового перелому в його житті.
*'''Декілька хвилин для гумору, відгадайте загадку:'''
*'''Декілька хвилин для гумору, відгадайте загадку:'''
Строка 15:
Строка 19:
''Не лише сітчаста тканина для вишивання по клітках, але і основна сюжетна лінія твору.'' '''(Канва.)'''
''Не лише сітчаста тканина для вишивання по клітках, але і основна сюжетна лінія твору.'' '''(Канва.)'''
-
[[Image:T46pv3.jpeg]]<br>Декілька років Верлен жив у Парижі, ведучи незабезпечене існування, безуспішно намагався влаштуватися на службу і потім раптово знову вирішив "сісти на землю". Знову був куплений клаптик землі, і Верлен оселився разом з матір'ю в селі. Справа йшла погано. Верлен багато пив, стосунки його з матір'ю стали псуватися, і одного дня розігралася трагічна сцена, під час якої Верлен грубо обійшовся з матір'ю. У справу втрутилися треті особи, і Верлен знов попав під суд і сів на місяць у в'язницю.
+
[[Image:T46pv3.jpeg|650x650px]]<br>
-
[[Image:T46pv4.jpeg]]<br>На початку творчої дороги Верлен перебував під сильним впливом Бодлера і парнаської школи. Крім того, він ввібрав в себе багатющу поетичну культуру минулого. Три його перших збірки несуть сильний відтиск цих впливів, хоча вже вірші Прогулянка відчуттів (Promenade sentimentale), Осенная пісня (Chanson d''automne) ''з Сатурналій і особливо Сентиментальної бесіди (Colloque sentimental) з Галантних свят знаменують народження унікального верленовського вірша, який повною мірою втілився в його головній книзі – Романси без слів (1873).
+
Декілька років Верлен жив у Парижі, ведучи незабезпечене існування, безуспішно намагався влаштуватися на службу і потім раптово знову вирішив "сісти на землю". Знову був куплений клаптик землі, і Верлен оселився разом з матір'ю в селі. Справа йшла погано. Верлен багато пив, стосунки його з матір'ю стали псуватися, і одного дня розігралася трагічна сцена, під час якої Верлен грубо обійшовся з матір'ю. У справу втрутилися треті особи, і Верлен знов попав під суд і сів на місяць у в'язницю.
-
{{#ev:youtube|gFyweqFfmJ0}} <br>В ерлен не залишив після себе теоретичних робіт, деб він сформулював принципи своєї поетики і естетики. Але він виклав їх в поетичній формі у вірші 1874 Поетичне мистецтво (Art poétique). Верлен чітко відокремлює поезію від власне літератури («Et tout le reste est litterature»), розуміючи під останньою мистецтво, засноване на сюжеті; поезія, на його думку, повинна виражати якусь невизначену реальність: невловимі рухи душі, швидкоплинні враження, мрію або, швидше, її контури.<br>Синтез слова і звуку, поезії і музики – не єдина характеристика верленовської поезії. Поетичне тісно пов'язане у нього з живописним. Інтерес до живопису характерний для всіх періодів його творчості.
+
[[Image:T46pv4.jpeg]]<br>
-
{{#ev:youtube|39A7F0DA145E80AB&playnext}}
+
На початку творчої дороги Верлен перебував під сильним впливом Бодлера і парнаської школи. Крім того, він ввібрав в себе багатющу поетичну культуру минулого. Три його перших збірки несуть сильний відтиск цих впливів, хоча вже вірші Прогулянка відчуттів (Promenade sentimentale), Осенная пісня (Chanson d''automne) ''з Сатурналій і особливо Сентиментальної бесіди (Colloque sentimental) з Галантних свят знаменують народження унікального верленовського вірша, який повною мірою втілився в його головній книзі – Романси без слів (1873).
-
Про це свідчать назви двох частин Сатурналій – Офорти (Eaux-fortes) і Сумні пейзажі (Paysages tristes). У Галантних святах він перекладає мовою поезії пластичні образи з картин Ватто, Буше, Фрагонара, Ланкре. Другий цикл збірки Романси без слів названий Бельгійські пейзажі (Paysages belges), а третій – Акварелі (Aquarelles). Але головне – не в цих позначеннях і не в тематиці, а в характері поетичного письма, близького до імпресіоністського. <br>
+
{{#ev:youtube|gFyweqFfmJ0}} <br>
-
[[Image:T46pv5.jpeg]]<br>Символісти проголосили Верлена своїм основоположником, а Поетичне мистецтво – своїм маніфестом. Верлен безумовно зробив величезний вплив на поезію символіста. Проте його значення набагато ширше і не може бути обмежено рамками лише одного напряму. Верлен створив не лише новий неповторний вірш. Повернувши з небуття середньовічну пісню, він відновив зв'язок з витоками народної поетичної творчості. Завдяки ньому була збережена традиція французької ліричної поезії, продовжена у 20 ст найбільшими поетами Франції Г.Аполлінером і П.Елюаром.
+
В ерлен не залишив після себе теоретичних робіт, деб він сформулював принципи своєї поетики і естетики. Але він виклав їх в поетичній формі у вірші 1874 Поетичне мистецтво (Art poétique). Верлен чітко відокремлює поезію від власне літератури («Et tout le reste est litterature»), розуміючи під останньою мистецтво, засноване на сюжеті; поезія, на його думку, повинна виражати якусь невизначену реальність: невловимі рухи душі, швидкоплинні враження, мрію або, швидше, її контури.<br>Синтез слова і звуку, поезії і музики – не єдина характеристика верленовської поезії. Поетичне тісно пов'язане у нього з живописним. Інтерес до живопису характерний для всіх періодів його творчості.<br>
+
+
Про це свідчать назви двох частин Сатурналій – Офорти (Eaux-fortes) і Сумні пейзажі (Paysages tristes). У Галантних святах він перекладає мовою поезії пластичні образи з картин Ватто, Буше, Фрагонара, Ланкре. Другий цикл збірки Романси без слів названий Бельгійські пейзажі (Paysages belges), а третій – Акварелі (Aquarelles). Але головне – не в цих позначеннях і не в тематиці, а в характері поетичного письма, близького до імпресіоністського. <br>
+
+
[[Image:T46pv5.jpeg|650x650px]]<br>
+
+
Символісти проголосили Верлена своїм основоположником, а Поетичне мистецтво – своїм маніфестом. Верлен безумовно зробив величезний вплив на поезію символіста. Проте його значення набагато ширше і не може бути обмежено рамками лише одного напряму. Верлен створив не лише новий неповторний вірш. Повернувши з небуття середньовічну [[Родинно-побутові пісні|'''пісню''']], він відновив зв'язок з витоками народної поетичної творчості. Завдяки ньому була збережена традиція французької ліричної поезії, продовжена у 20 ст найбільшими поетами Франції Г.Аполлінером і П.Елюаром.
*'''Мозкова атака.'''
*'''Мозкова атака.'''
Строка 31:
Строка 41:
<u>''Розділіться на дві групи і проведіть діалог на тему: Життєвий і творчий шлях Поля Верлена.''</u><br>Ваше завдання:<br>-створити проблемну ситуацію; <br>-систематізація ідеї в групі; <br>-критичне обговорення цих ідей; <br>-формулювання висновків відносно вирішення даної проблемної ситуації.
<u>''Розділіться на дві групи і проведіть діалог на тему: Життєвий і творчий шлях Поля Верлена.''</u><br>Ваше завдання:<br>-створити проблемну ситуацію; <br>-систематізація ідеї в групі; <br>-критичне обговорення цих ідей; <br>-формулювання висновків відносно вирішення даної проблемної ситуації.
-
<br>'''Список використаної літератури:'''<br>Урок на тему : Символізм Франції Поль Верлен, Джуринко І. М., викладача світової літератури Сш. № 10 ,м. Хмельницький. <br>Урок на тему : Життєвий і творчий шлях П. Верлена, Колісніченко В. Д., <br>викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Калуш.<br>Верлен П. Избранное: Лирика. Проза. Критика. М., 1999<br>Верлен П. Сатурнийские стихи; Галантные празднества; Песни без слов. СПБ, 2001<br>Зарубежная литература: Х1Х век. РомантизмМ.: Просвещение, 2009.- 639с.<br>Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях . Харьков: Изд. группа "Основа", 2004.- 96с.<br> Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2005.- 944с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br>
+
<br>'''''Список використаної літератури:'''''<br>''1. Урок на тему : Символізм Франції Поль Верлен, Джуринко І. М., викладача світової літератури Сш. № 10 ,м. Хмельницький. <br>2. Урок на тему : Життєвий і творчий шлях П. Верлена, Колісніченко В. Д., <br>викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Калуш.<br>3. Верлен П. Избранное: Лирика. Проза. Критика. М., 1999<br>4. Верлен П. Сатурнийские стихи; Галантные празднества; Песни без слов. СПБ, 2001<br>5. Зарубежная литература: Х1Х век. РомантизмМ.: Просвещение, 2009.- 639с.<br>6. Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях . Харьков: Изд. группа "Основа", 2004.- 96с.<br>7. Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2005.- 944с.''<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br>
+
+
----
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Джуринко І. М.
+
+
Колісніченко В. Д.
+
+
Пилипенко В.В.
+
+
----
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
+
<br>
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
Тема: Поль ВЕРЛÉН (1844–1896). .“Поетичне мистецтво” — віршований маніфест символізму. Заперечення в творі раціонально-реалістичного художнього мислення, ствердження принципу спонтанной уяви Мета: познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Поля Верлена. - розвиток аналітичного мислення учнів; - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.
Тип уроку: навчально - виховний Хід уроку:
Поль Верлен народився 30 березня 1844 року в Меці, у Франції. У 1862 році після отримання ступеню бакалавра він спочатку працював в канцелярії страхової компанії, а потім в муніципалітеті Парижу, займаючись у вільний час поезією і відвідуючи літературні гуртки. Верлена стали приписувати до відомої групи "письменники Парнасу", куди входили Стефані Малларме, Вілльер де Лив-Адам і Анатоль Франс. Вірші Верлена стали з'являтися в літературних журналах, і в 1866 році він опублікував свою першу збірку поезії. У 1869 році у віці двадцяти п'яти років Верлен закохався в шістнадцятилітню Матільду Моте, і наступного року вони одружилися. Вірші, написані за період заручин, свідчать про те, що поет вважав свою дружину позбавленням від "грішних пут".
- Що ви уявляли під час прослуховування вірша? - Що на вас справило найбільше значення? У серпні 1871 року в житті Верлена з'явився Артур Рембо. Між ними відбувалися безінечні сварки, розставання і примирення. Кульмінація настала, коли 10 липня 1873 року в Брюсселі Верлен, не пам'ятаючи себе від випитого, вистрілив в Рембо і попав йому в зап'ястя. Жахнувшись скоєному, Верлен дав пістолет Рембо, наполягаючи, щоб той убив його. Рембо відмовився, і вони відправилися в лікарню, щоб обробити рану. Проте на вулиці Верлен затіяв нову сварку, знов витягнув зброю, і Рембо довелося благати поліцейського, який проходив поруч, про захист. Артура Рембо забрали в лікарню, а Верлена заарештували. Звинувачений в замаху на вбивство, поет був засуджений до двох років позбавлення волі.
Відбувши покарання, він повернувся до Франції, деякий час жив у селі в родичів, потім виїхав до Англії, де провів два роки, займаючись викладанням французької мови в різних школах. Потім він перебрався до Франції і протягом декількох років викладав в духовному коллежі в містечку Ретель, насолоджуючись, за власними словами, "щастям безвісності". Але іншого щастя у нього не було.
Його дружина за час його вигнання встигла отримати розлучення і назавжди розлучила його з сином, що народився в перший рік їхнього подружнього життя. Верлен пристрасно сумував за дитиною, і це було однією з причин нового перелому в його житті.
Декілька хвилин для гумору, відгадайте загадку:
Не лише сітчаста тканина для вишивання по клітках, але і основна сюжетна лінія твору.(Канва.)
Декілька років Верлен жив у Парижі, ведучи незабезпечене існування, безуспішно намагався влаштуватися на службу і потім раптово знову вирішив "сісти на землю". Знову був куплений клаптик землі, і Верлен оселився разом з матір'ю в селі. Справа йшла погано. Верлен багато пив, стосунки його з матір'ю стали псуватися, і одного дня розігралася трагічна сцена, під час якої Верлен грубо обійшовся з матір'ю. У справу втрутилися треті особи, і Верлен знов попав під суд і сів на місяць у в'язницю.
На початку творчої дороги Верлен перебував під сильним впливом Бодлера і парнаської школи. Крім того, він ввібрав в себе багатющу поетичну культуру минулого. Три його перших збірки несуть сильний відтиск цих впливів, хоча вже вірші Прогулянка відчуттів (Promenade sentimentale), Осенная пісня (Chanson dautomne) з Сатурналій і особливо Сентиментальної бесіди (Colloque sentimental) з Галантних свят знаменують народження унікального верленовського вірша, який повною мірою втілився в його головній книзі – Романси без слів (1873).
В ерлен не залишив після себе теоретичних робіт, деб він сформулював принципи своєї поетики і естетики. Але він виклав їх в поетичній формі у вірші 1874 Поетичне мистецтво (Art poétique). Верлен чітко відокремлює поезію від власне літератури («Et tout le reste est litterature»), розуміючи під останньою мистецтво, засноване на сюжеті; поезія, на його думку, повинна виражати якусь невизначену реальність: невловимі рухи душі, швидкоплинні враження, мрію або, швидше, її контури. Синтез слова і звуку, поезії і музики – не єдина характеристика верленовської поезії. Поетичне тісно пов'язане у нього з живописним. Інтерес до живопису характерний для всіх періодів його творчості.
Про це свідчать назви двох частин Сатурналій – Офорти (Eaux-fortes) і Сумні пейзажі (Paysages tristes). У Галантних святах він перекладає мовою поезії пластичні образи з картин Ватто, Буше, Фрагонара, Ланкре. Другий цикл збірки Романси без слів названий Бельгійські пейзажі (Paysages belges), а третій – Акварелі (Aquarelles). Але головне – не в цих позначеннях і не в тематиці, а в характері поетичного письма, близького до імпресіоністського.
Символісти проголосили Верлена своїм основоположником, а Поетичне мистецтво – своїм маніфестом. Верлен безумовно зробив величезний вплив на поезію символіста. Проте його значення набагато ширше і не може бути обмежено рамками лише одного напряму. Верлен створив не лише новий неповторний вірш. Повернувши з небуття середньовічну пісню, він відновив зв'язок з витоками народної поетичної творчості. Завдяки ньому була збережена традиція французької ліричної поезії, продовжена у 20 ст найбільшими поетами Франції Г.Аполлінером і П.Елюаром.
Мозкова атака.
Розділіться на дві групи і проведіть діалог на тему: Життєвий і творчий шлях Поля Верлена. Ваше завдання: -створити проблемну ситуацію; -систематізація ідеї в групі; -критичне обговорення цих ідей; -формулювання висновків відносно вирішення даної проблемної ситуації.
Список використаної літератури: 1. Урок на тему : Символізм Франції Поль Верлен, Джуринко І. М., викладача світової літератури Сш. № 10 ,м. Хмельницький. 2. Урок на тему : Життєвий і творчий шлях П. Верлена, Колісніченко В. Д., викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Калуш. 3. Верлен П. Избранное: Лирика. Проза. Критика. М., 1999 4. Верлен П. Сатурнийские стихи; Галантные празднества; Песни без слов. СПБ, 2001 5. Зарубежная литература: Х1Х век. РомантизмМ.: Просвещение, 2009.- 639с. 6. Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях . Харьков: Изд. группа "Основа", 2004.- 96с. 7. Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2005.- 944с. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
Над уроком працювали
Джуринко І. М.
Колісніченко В. Д.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.