|
|
| (10 промежуточных версий не показаны.) |
| Строка 1: |
Строка 1: |
| - | Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [[Українська мова 7 клас|7 клас]]<br>'''''Тема: «'''''[[Контрольна робота №4.|'''''Контрольна робота № 4''''']]'''''»'''''<br> | + | Конспект уроку до предмету [[Українська мова|Українська мова]], [[Українська мова 7 клас|7 клас]]<br>'''''Тема: «'''''[[Контрольна робота № 4 (дієприслівник)|'''''Контрольна робота № 4''''']]'''''»'''''<br> |
| | | | |
| | + | <br>'''Мета''': <br> |
| | | | |
| - | Тема. Дієприслівник. Повторення й узагальнення матеріалу за темою
| + | - систематизувати й узагальнити набуті учнями знання про особливу форму дієслова; <br> |
| | | | |
| - | Мета: систематизувати й узагальнити набуті учнями знання про особливу форму
| + | - вдосконалювати і закріплювати вміння практично застосовувати набуті знання – розвивати стилістичну вправність і орфографічну пильність, удосконалювати культуру усного і писемного мовлення;<br> |
| - | дієслова; вдосконалювати і закріплювати вміння практично застосовувати
| + | |
| - | набуті знання – розвивати стилістичну вправність і орфографічну пильність,
| + | |
| - | удосконалювати культуру усного і писемного мовлення.
| + | |
| - | Розвивати увагу, спостережливість.
| + | |
| - | Сприяти збагаченню словникового запасу школярів, виховувати пошану
| + | |
| - | до влучного слова.
| + | |
| | | | |
| - | Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок на основі здобутих знань.
| + | - розвивати увагу, спостережливість;<br> |
| - | Урок – подорож.
| + | |
| - | Обладнання: мультимедійна дошка, картки.
| + | |
| | | | |
| - | Хід уроку
| + | - сприяти збагаченню словникового запасу школярів, виховувати пошану до влучного слова. |
| | | | |
| - | Учитель. «Форвард»,- кажуть англійці, «аванті» - італійці і схоже французи. Українці кажуть: «Уперед!». Тож сьогодні ми вирушаємо в уявну подорож по Дієприслівниковій області країни Дієслово. Запишіть тему уроку.
| + | '''Тип уроку''': урок формування практичних умінь і навичок на основі здобутих знань. Урок – подорож. <br> |
| - |
| + | |
| - | Щоб не збитися в дорозі, ознайомтесь із «Пам’яткою подорожуючим»
| + | |
| | | | |
| - | Слайд №1
| + | '''Обладнання: '''мультимедійна дошка, картки. |
| - | Пам’ятка подорожуючим
| + | |
| - | • Взяти необхідні теоретичні знання і практичні навички орієнтування на місцевості Дієприслівник (а також ручку і зошит для запису вражень).
| + | |
| - | • Не смітити пустими, непродуманими словами, виразами.
| + | |
| - | • Рухатись краще групою, щоб не впасти у прірву безпорадності.
| + | |
| - | • Бути уважними. Зберігати спокій у важкопрохідних місцях дієприслівникового звороту.
| + | |
| - | • Виявляти кмітливість, творчі здібності під час подорожі.
| + | |
| - | • Незважаючи на непередбачувані обставини (забув, не побачив, помилився), продовжувати рухатися вперед.
| + | |
| | | | |
| - | Учитель. Звісно, у країні Дієслово є й інші не менш цікаві регіони, на які вчені звично кажуть просто форми. Пригадайте, як вони називаються (неозначена, безособова, дієприкметник)
| + | <br> |
| - | Щоб ми випадково не зійшли з маршруту, варто точно знати різницю між дієприкметником і дієприслівником, які подорожуючі часто сплутують. Отже, затримаємось на хвилинку на роздоріжжі і розберемось у цій мовній плутанині..
| + | |
| | | | |
| - | Слайди №2 (3 для перевірки). Прочитаєте вислів, якщо все правильно (Успіхів вам у навчанні)
| + | '''Хід уроку''' |
| - |
| + | |
| | | | |
| | + | '''Учитель.''' «Форвард»,- кажуть англійці, «аванті» - італійці і схоже французи. Українці кажуть: «Уперед!». Тож сьогодні ми вирушаємо в уявну подорож по Дієприслівниковій області країни Дієслово. Запишіть тему уроку. |
| | | | |
| - |
| + | Щоб не збитися в дорозі, ознайомтесь із '''«Пам’яткою подорожуючим»''' |
| - | Учитель. Що ж, тепер успішно можна рухатись далі, до «Криниці мудрості».
| + | |
| - | На жаль, вона виявилась замуленою. Тому ми трохи попрацюємо, щоб скарби народного досвіду засяяли по-справжньому.
| + | |
| - | Слайд №4
| + | |
| | | | |
| - |
| + | <br> |
| | | | |
| - | Учитель. - Чому наша зупинка мала таку назву?
| + | Слайд № 1 |
| - | Ми з вами справді дотримуємось того, про що сказано в останньому прислів’ї: «…почавши, роби», тому і поєднуємо приємне з корисним під час подорожі, не забуваючи і про поради з пам’ятки: бути кмітливими і уважними.
| + | |
| - | Зараз нам це дуже знадобиться, адже ми прийшли у «Парк пригод», де дієприслівники вирішили погратись з нами у схованки.
| + | |
| | | | |
| - | Слайд №5 – 6 (перевірка)
| + | {| width="50%" border="1" cellspacing="1" cellpadding="1" |
| - |
| + | |- |
| | + | | '''Пам’ятка подорожуючим '''<br> |
| | + | *Взяти необхідні теоретичні знання і практичні навички орієнтування на місцевості Дієприслівник (а також ручку і зошит для запису вражень). <br> |
| | + | *Не смітити пустими, непродуманими словами, виразами. <br> |
| | + | *Рухатись краще групою, щоб не впасти у прірву безпорадності. <br> |
| | + | *Бути уважними. Зберігати спокій у важкопрохідних місцях дієприслівникового звороту. <br> |
| | + | *Виявляти кмітливість, творчі здібності під час подорожі. <br> |
| | + | *Незважаючи на непередбачувані обставини (забув, не побачив, помилився), продовжувати рухатися вперед. |
| | | | |
| - | Учитель. Нарешті ми потрапили до головного місця області, де розташована «Фабрика слів» або, як кажуть в народі, «Майстерня», адже саме тут дієприслівники, допомагаючи у висловленні думок, стають будівельним матеріалом у конструюванні речень.
| + | |} |
| - | Знання срібло, а практика - золото – часто чуємо ми. Ось зараз і побачимо, наскільки вдалим вийде застосування ваших знань на практиці. У «Майстерні» краще працювати бригадою (групою). Це і швидше, і цікавіше. Тож прошу отримати замовлення.
| + | |
| | | | |
| - | Робота в групах (картки: укласти після виконання кожним свого завдання окремі речення у текст (усно).
| + | <br> |
| | | | |
| - | Робота біля дошки (інший текст)
| + | '''Учитель.''' Звісно, у країні Дієслово є й інші не менш цікаві регіони, на які вчені звично кажуть просто форми. Пригадайте, як вони називаються (неозначена, безособова, дієприкметник) Щоб ми випадково не зійшли з маршруту, варто точно знати '''різницю між дієприкметником і дієприслівником''', які подорожуючі часто сплутують. Отже, затримаємось на хвилинку на роздоріжжі і розберемось у цій мовній плутанині.. |
| - | Слайд № 7
| + | |
| - |
| + | |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| - | Учитель. З окремих речень ви склали тексти про княгиню Ольгу та художника Сергія Васильківського, які , кожен по-своєму , залишили свій слід в історії. Різними вони були і в очах тих, хто їх бачив, з ними спілкувався чи просто про них чув.
| + | Слайди № 2 (3 для перевірки). Прочитаєте вислів, якщо все правильно (Успіхів вам у навчанні)<br> |
| - | Пригадайте опис зовнішності Сергія Васильківського з уроку розвитку мовлення (усно).
| + | |
| | | | |
| - | Слайд № 8(Княгиня Ольга, Сергій Васильківський)
| + | <br>[[Image:222012.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| | | | |
| - |
| + | <br>[[Image:22203.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| - | - Чи відповідає показаний портрет вашому уявленню про художника?
| + | |
| - | - Чому так по-різному зображували княгиню Ольгу?
| + | |
| | | | |
| - | Але сьогодні інші особистості цікавлять нашу молодь. Це – політики, співаки, спортсмени тощо. Навіть під час нашої подорожі без розмов про них не обійшлося.
| + | <br> Учитель. Що ж, тепер успішно можна рухатись далі, до «Криниці мудрості». На жаль, вона виявилась замуленою. Тому ми трохи попрацюємо, щоб скарби народного досвіду засяяли по-справжньому. <br> |
| - | Слайд № 9 (фото)
| + | |
| - |
| + | |
| - |
| + | |
| - | Пропоную розповісти (3– 4 речення) про одну із запропонованих вам особистостей, використавши можливості творчої майстерні Дієприслівника, зокрема дієприслівникові звороти.
| + | |
| | | | |
| - | Домашня робота : продовжити розповідь про героя або написати про іншого (твір-мініатюра).
| + | <br> |
| | | | |
| | + | Слайд № 4 |
| | | | |
| - | Учитель. А далі нас запрошують у місце, що на комп’ютері називається «Кошик». Речення, що знаходяться там, не викинуті назавжди, а чекають часу, коли їх реанімують і повернуть до життя.
| + | <br> [[Image:22204.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| - | Тож зупинка «Коригувальна».
| + | |
| | | | |
| - | Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами (по групах)
| + | <br> |
| | | | |
| - | Слайди № 10-11(правильно)
| + | '''Учитель ''' |
| - | Я – коректор (або лікування без болю)
| + | |
| - | (Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами)
| + | |
| - | І група
| + | |
| - | Під’їжджаючи до міста, хлопця охопив неспокій (хлопець почав хвилюватися).
| + | |
| - | Йдучи лісом, дерева щось ніжно шепотіли у вуха дівчини (дівчина чула ніжний шепіт дерев).
| + | |
| - | Захопившись подорожжю, нам здалося, що час минув дуже швидко (ми не помітили, як швидко промайнув час).
| + | |
| - | ІІ група
| + | |
| - | Спускаючись з гори, у мене сильно стискалося серце від страху (я тремтів від страху).
| + | |
| - | Не діставшись увечері до міста, наступний день полетів шкереберть (на наступний день я не зміг нічого путнього зробити).
| + | |
| - | Заглиблюючись у хащі, туристів охопив неспокій (туристи почали непокоїтися, хвилюватися).
| + | |
| | | | |
| | + | ''- Чому наша зупинка мала таку назву? '' |
| | | | |
| - | Учитель. Наша подорож наблизилась до кінця. Ми знаходимось на Галявині спогадів, де всі діляться враженнями про мандрівку Дієприслівниковою областю.
| + | Ми з вами справді дотримуємось того, про що сказано в останньому прислів’ї: «…почавши, роби», тому і поєднуємо приємне з корисним під час подорожі, не забуваючи і про поради з пам’ятки: бути кмітливими і уважними. Зараз нам це дуже знадобиться, адже ми прийшли у «Парк пригод», де дієприслівники вирішили погратись з нами у схованки. |
| - | Слайд №12 (метод «Мікрофон»)
| + | |
| - |
| + | |
| - | Сподіваюсь, інші подорожі по загадковій Мовознавчій країні для вас будуть не менш цікавими.
| + | |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | + | Слайд № 5 – 6 (перевірка)<br> [[Image:222105.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| | | | |
| - | Додатки до уроку
| + | <br> '''Учитель. '''Нарешті ми потрапили до головного місця області, де розташована «Фабрика слів» або, як кажуть в народі, «Майстерня», адже саме тут дієприслівники, допомагаючи у висловленні думок, стають будівельним матеріалом у конструюванні речень. Знання срібло, а практика - золото – часто чуємо ми. Ось зараз і побачимо, наскільки вдалим вийде застосування ваших знань на практиці. У «Майстерні» краще працювати бригадою (групою). Це і швидше, і цікавіше. Тож прошу отримати замовлення. |
| - | Картки для індивідуально- групової роботи
| + | |
| - | Рівноапостольна Ольга
| + | |
| - | Поява на Київському престолі жінки – виняткове явище суворої середньовічної доби, адже у Європі панувала фізична сила, кожен володар був насамперед воєначальником, вождем армії. Упродовж кільканадцяти років, осяяна ореолом мудрості й жіночого чару, вона утримувала владу у великій державі.
| + | |
| - | Як зазначають дослідники, першою серед руських можновладців Ольга відчула необхідність упорядкувати та унормувати данину й повинності, поширити судову й адміністративну систему на всі підвладні Києву землі. Княгиня впровадила перші в Київській Русі «реформи», чітко встановивши землі, з яких періодично мала збиратись цілком означена кількість данини.
| + | |
| - | Аби краще знати своєї володіння, Ольга часто подорожувала , проїжджаючи в санях або на звичайному возі сотні, тисячі кілометрів.
| + | |
| - | У зовнішніх стосунках, налагоджуючи зв’язки з візантійським імператором, встановлюючи дипломатичні відносини з Німеччиною, вона надавала перевагу дипломатії перед війною.
| + | |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | Робота в групах (картки: укласти після виконання кожним свого завдання окремі речення у текст (усно). |
| - | Поява на Київському пр..столі жінки виняткове явище суворої середньовічної доби адже у Європі панувала фізична сила кожен володар був насамперед воєначальником вождем армії.
| + | |
| | | | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | Робота біля дошки (інший текст) |
| - | • Пояснити спосіб творення виділеного слова.
| + | |
| - | • Підкреслити граматичні основи.
| + | |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | Слайд № 7<br> |
| - | Упродовж кільканадцяти років осяяна ореолом мудрості й жіночого чару вона утримувала владу у великій державі.
| + | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | |
| - | • Підкреслити члени речення.
| + | |
| - | • Написати 3-4 іменники ІІІ відміни в О. відмінку.
| + | |
| | | | |
| | + | <br> [[Image:22206.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | '''Учитель.''' З окремих речень ви склали тексти про княгиню Ольгу та художника Сергія Васильківського, які , кожен по-своєму , залишили свій слід в історії. Різними вони були і в очах тих, хто їх бачив, з ними спілкувався чи просто про них чув. Пригадайте опис зовнішності Сергія Васильківського з уроку розвитку мовлення (усно). |
| - |
| + | |
| - | Як зазначають дослідники першою серед руських можновладців Ольга відчула необхідність упорядкувати та унормувати данину й повинності поширити судову й адміністративну систему на всі підвладні Ки..ву землі.
| + | |
| | | | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | <br> |
| - | • Підкреслити однорідні члени речення як члени речення.
| + | |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | Слайд № 8 (Княгиня Ольга, Сергій Васильківський) <br> [[Image:22207.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| - | Княгиня впровадила перші в Київській Русі «реформи» чітко встановивши землі з яких періодично мала збиратись цілком означена кількість данини. | + | |
| | | | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | <br> ''- Чи відповідає показаний портрет вашому уявленню про художника? '' |
| - | • Виконати морфологічний розбір слова кількість.
| + | |
| | | | |
| | + | ''- Чому так по-різному зображували княгиню Ольгу?'' |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | Але сьогодні інші особистості цікавлять нашу молодь. Це – політики, співаки, спортсмени тощо. Навіть під час нашої подорожі без розмов про них не обійшлося. <br> |
| | | | |
| - | Аби краще знати своєї володіння Ольга часто подорожувала прої..жаючи в санях або на звичайному возі сотні тисячі кілометрів.
| + | <br> Слайд № 9 (фото) <br> |
| | | | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | <br> [[Image:22208.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| - | • Надписати частини мови.
| + | |
| - | • Яка особливість іменника сани?
| + | |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | <br> <br> Пропоную розповісти (3–4 речення) про одну із запропонованих вам особистостей, використавши можливості творчої майстерні Дієприслівника, зокрема дієприслівникові звороти. |
| - | У зовнішніх стосунках налагоджуючи зв’язки з візантійським імператором встановлюючи дипломатичні відносини з Німеччиною вона надавала перевагу дипломатії перед війною.
| + | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | |
| - | • Пояснити різницю у значенні слів: дипломат – дипломант.
| + | |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | + | '''Домашня робота:''' продовжити розповідь про героя або написати про іншого (твір-мініатюра). |
| | | | |
| - | Художник Сергій Васильківський
| + | <br> '''Учитель.''' А далі нас запрошують у місце, що на комп’ютері називається «Кошик». Речення, що знаходяться там, не викинуті назавжди, а чекають часу, коли їх реанімують і повернуть до життя. Тож зупинка «Коригувальна». |
| - | На думку дослідників, якби Сергій Васильківський не став художником, то був би співаком або музикантом. Позбавлений будь - якої матеріальної підтримки, адже пішов всупереч волі батька, Сергій вступив до Петербурзької академії мистецтв.
| + | |
| - | Майже щороку, демонструючи нові роботи на виставках, юний митець отримував нагороди (13 за весь час навчання).
| + | |
| - | Основною і, по суті, єдиною темою творчості художника стала природа. Відчуваючи найтонші зміни кольору неба, землі, повітря, рослин, він просто і переконливо передавав побачене.
| + | |
| - | Здобувши після закінчення Академії право на закордонну поїздку, Васильківський об’їжджає мало не всю Європу, всюди малюючи з натури і наполегливо вивчаючи спадщину визнаних європейських майстрів.
| + | |
| - | Найбільше приваблювали художника звичайні нібито куточки довкілля. Залишені ним понад три тисячі картин глибоко людяні, сповнені щирої любові до рідної природи, яку він зробив джерелом втіхи і найвищого натхнення.
| + | |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами (по групах) |
| - | На думку дослідників якби Сергій Васильківський не став художником то був би співаком або музикантом.
| + | |
| | | | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | <br> |
| - | • Виконати морфологічний розбір слова співаком.
| + | |
| | | | |
| | + | Слайди № 10-11 (правильно) |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | Я – коректор (або лікування без болю) (Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами) І група Під’їжджаючи до міста, хлопця охопив неспокій (хлопець почав хвилюватися). Йдучи лісом, дерева щось ніжно шепотіли у вуха дівчини (дівчина чула ніжний шепіт дерев). Захопившись подорожжю, нам здалося, що час минув дуже швидко (ми не помітили, як швидко промайнув час). ІІ група Спускаючись з гори, у мене сильно стискалося серце від страху (я тремтів від страху). Не діставшись увечері до міста, наступний день полетів шкереберть (на наступний день я не зміг нічого путнього зробити). Заглиблюючись у хащі, туристів охопив неспокій (туристи почали непокоїтися, хвилюватися). |
| - | Позбавлений будь..якої матеріальної підтримки адже пішов всупереч волі батька Сергій вступив до Петербур..ької академії мистецтв.
| + | |
| | | | |
| - | • Поставити розділові знаки.
| + | <br> |
| - | • Навести власні приклади (3-5) правопису через дефіс різних частин мови. Вказати частини мови.
| + | |
| | | | |
| | + | '''Учитель. '''Наша подорож наблизилась до кінця. Ми знаходимось на Галявині спогадів, де всі діляться враженнями про мандрівку Дієприслівниковою областю. <br> |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | + | Слайд №12 (метод «Мікрофон»)<br> [[Image:22209.jpg|380px|вивчення дієприслівника: ілюстрація]] |
| | | | |
| | + | <br> Сподіваюсь, інші подорожі по загадковій Мовознавчій країні для вас будуть не менш цікавими. |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | <br> |
| - | Майже щороку демонструючи нові роботи на виставках юний митець отримував нагороди (13 за весь час навчання).
| + | |
| | | | |
| - | • Розставити розділові знаки.
| + | Скачати конспект уроку можна клікнувши на текст [http://school.xvatit.com/Presentation/Gipermarket_september_2012/Pastuh/Goreckaja/1kon_7klass_ukr_mov_59.doc Скачати конспект уроку]. |
| - | • Підкреслити члени речення.
| + | |
| | | | |
| | + | '''''<br> Надіслано вчителем міжнародного ліцею «Гранд» <br>''''' '''''Горецькою І. Й.''''' |
| | | | |
| - | Прізвище__________________________
| + | <br> |
| | | | |
| - | Основною і по суті єдиною темою творчості художника стала природа. Відчуваючи найтонші зміни кольору неба землі повітря рослин він просто і переконливо передавав побачене.
| + | [[Category:Контрольна_робота_№4._Конспект_уроку]] |
| - | | + | |
| - | • Розставити розділові знаки.
| + | |
| - | • Підкреслити граматичні основи, однорідні члени речення
| + | |
| - | | + | |
| - | | + | |
| - | Прізвище__________________________
| + | |
| - | | + | |
| - | Здобувши після закінчення Академії право на закордонну поїздку Васильківський об’ї..жає мало не всю Європу всюди малюючи з натури і наполегливо вивчаючи спадщину визнаних європейських майстрів.
| + | |
| - | • Розібрати за будовою слово «закордонну».
| + | |
| - | • Записати 5 – 6 слів на різні правила правопису слів з апострофом.
| + | |
| - | | + | |
| - | Прізвище__________________________
| + | |
| - | Найбільше приваблювали художника звичайні нібито куточки довкілля.
| + | |
| - | Залишені ним понад три тисячі картин глибоко людяні сповнені щирої любові до рідної природи яку він зробив джерелом втіхи і найвищого натхнення.
| + | |
| - | | + | |
| - | • Розставити розділові знаки.
| + | |
| - | • Вказати у другому реченні частини мови.
| + | |
| - | | + | |
| - | <br> '''''<br> Надіслано вчителем міжнародного ліцею «Гранд» <br>''''' '''''Горецькою І. Й.'''''
| + | |
| - | | + | |
| - | [[категория:Контрольна робота №4. Конспект уроку]] | + | |
- систематизувати й узагальнити набуті учнями знання про особливу форму дієслова;
- вдосконалювати і закріплювати вміння практично застосовувати набуті знання – розвивати стилістичну вправність і орфографічну пильність, удосконалювати культуру усного і писемного мовлення;
- сприяти збагаченню словникового запасу школярів, виховувати пошану до влучного слова.
Слайди № 2 (3 для перевірки). Прочитаєте вислів, якщо все правильно (Успіхів вам у навчанні)
Ми з вами справді дотримуємось того, про що сказано в останньому прислів’ї: «…почавши, роби», тому і поєднуємо приємне з корисним під час подорожі, не забуваючи і про поради з пам’ятки: бути кмітливими і уважними. Зараз нам це дуже знадобиться, адже ми прийшли у «Парк пригод», де дієприслівники вирішили погратись з нами у схованки.
Робота в групах (картки: укласти після виконання кожним свого завдання окремі речення у текст (усно).
Але сьогодні інші особистості цікавлять нашу молодь. Це – політики, співаки, спортсмени тощо. Навіть під час нашої подорожі без розмов про них не обійшлося.
Я – коректор (або лікування без болю) (Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами) І група Під’їжджаючи до міста, хлопця охопив неспокій (хлопець почав хвилюватися). Йдучи лісом, дерева щось ніжно шепотіли у вуха дівчини (дівчина чула ніжний шепіт дерев). Захопившись подорожжю, нам здалося, що час минув дуже швидко (ми не помітили, як швидко промайнув час). ІІ група Спускаючись з гори, у мене сильно стискалося серце від страху (я тремтів від страху). Не діставшись увечері до міста, наступний день полетів шкереберть (на наступний день я не зміг нічого путнього зробити). Заглиблюючись у хащі, туристів охопив неспокій (туристи почали непокоїтися, хвилюватися).