KNOWLEDGE HYPERMARKET


Звуки с.Повні уроки
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська мова|Українська ...»)
Строка 3: Строка 3:
'''Тема:''' Звуки [с], [с´], позначення їх буквами Сс.<br>  
'''Тема:''' Звуки [с], [с´], позначення їх буквами Сс.<br>  
-
=== Мета: ===
+
=== Мета: ===
Вивчити букву С. Формувати уміння складати&nbsp; речення. Закріп¬лювати вміння знаходити слова з заданим звуком.<br>  
Вивчити букву С. Формувати уміння складати&nbsp; речення. Закріп¬лювати вміння знаходити слова з заданим звуком.<br>  
-
=== Тип уроку: ===
+
=== Тип уроку: ===
навчально - виховний<br>  
навчально - виховний<br>  
-
=== Хід уроку: ===
+
=== Хід уроку: ===
-
<br>На дошці слово оса.<br>&nbsp;<br>– Давайте спробуємо сказати слово оса один раз відкривши рот. Скажемо разом О (рот залишається відкритим). Одер¬жали ми слово оса?–- Добавте са. О – це тільки І частина слова, са – II частина. При вимові слова о-са скільки разів ми відкриваємо рот? – Два! Ось бачите слово Оса зразу сказати не можна. Треба двічі відкрити рот. Скажемо хором о-са. О – І частинка слова називається складом, са – II частинка називається теж складом. Склад О - складається з одного звука, а другий са?<br>-&nbsp; З двох звуків. Називаємо звуки [с] [а].<br>-&nbsp; З якого звука починається другий склад?<br>-&nbsp; Зі звука [С].<br>&nbsp;<br>Виліпимо з пластиліну букву "ес", велику і малу.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>Уночі гуляє, удень спочиває.<br>Має круглі очі, бачить серед ночі.&nbsp;&nbsp;&nbsp; (Сова)<br>&nbsp;<br>– Поділимо слово сова на склади. В якому складі знаходиться буква "ес"&nbsp;?<br>– В першому.<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>  
+
<br>На дошці слово оса.<br>&nbsp;<br>– Давайте спробуємо сказати слово оса один раз відкривши рот. Скажемо разом О (рот залишається відкритим). Одер¬жали ми слово оса?–- Добавте са. О – це тільки І частина слова, са – II частина. При вимові слова о-са скільки разів ми відкриваємо рот? – Два! Ось бачите слово Оса зразу сказати не можна. Треба двічі відкрити рот. Скажемо хором о-са. О – І частинка слова називається складом, са – II частинка називається теж складом. Склад О - складається з одного звука, а другий са?<br>-&nbsp; З двох звуків. Називаємо звуки [с] [а].<br>-&nbsp; З якого звука починається другий склад?<br>-&nbsp; Зі звука [С].<br>&nbsp;[[Image:T61c.jpeg]]<br>Виліпимо з пластиліну букву "ес", велику і малу.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>Уночі гуляє, удень спочиває.<br>Має круглі очі, бачить серед ночі.&nbsp;&nbsp;&nbsp; (Сова)<br>&nbsp;<br>– Поділимо слово сова на склади. В якому складі знаходиться буква "ес"&nbsp;?<br>– В першому.<br>[[Image:T61c1.jpeg]]&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>  
-
=== Фізкультхвилинка. ===
+
=== Фізкультхвилинка. ===
-
<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Всі піднесли руки - раз!<br>На носках стоїть весь клас,<br>Два - присіли, руки вниз<br>На сусіда подивись!<br>&nbsp;<br>Робота взошитах. Друкування букв С, с за зразком і поясненням.<br>&nbsp;<br>Продовження роботи зі словом оса.<br>&nbsp;<br>– Чи однаково я вимовляю склади? (другий склад вимовля¬ється сильніше).<br>– В кожному слові якийсь склад вимовляється сильніше, голосніше. Такий склад називається наголошеним. (Чітко вимовляється слово сова. Скільки складів? Який з них наголошений?)<br>&nbsp;<br>  
+
<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>Всі піднесли руки - раз!<br>На носках стоїть весь клас,<br>Два - присіли, руки вниз<br>На сусіда подивись!<br>&nbsp;<br>Робота взошитах. Друкування букв С, с за зразком і поясненням.<br>&nbsp;[[Image:T61c2.jpeg]]<br>Продовження роботи зі словом оса.<br>&nbsp;<br>– Чи однаково я вимовляю склади? (другий склад вимовля¬ється сильніше).<br>– В кожному слові якийсь склад вимовляється сильніше, голосніше. Такий склад називається наголошеним. (Чітко вимовляється слово сова. Скільки складів? Який з них наголошений?)<br>&nbsp;<br>  
-
=== Гра в слова.===
+
=== Гра в слова. ===
-
Діти називають слова, в яких є звук [с]. Запам’ятаймо кілька слів.<br>&nbsp;<br>Сад, сіно, син, рис, сосна, сонце.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>– Що сходить без насіння?&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; (Сонце)<br>– Поділіть слово "сонце" на склади: сон - це, со - нце.<br>– Скільки складів в цьому слові? Який наголошений?<br>&nbsp;<br>Звернемося знову до слова оса.<br>&nbsp;<br>-&nbsp; Заберемо букву а. Яке слово утворилось? (ос)<br>-&nbsp; Хто може скласти речення з цим словом. {Багато ос прилетіло до вікна.)<br>&nbsp;<br>Запам’ятаємо чистомовку&nbsp;: <br>&nbsp;<br>Са - са - са - прилетіла оса.<br>Відгадайте загадку:<br>На дні, де тихо і темно, Лежить вусата колода.&nbsp;&nbsp; (СОМ)<br>&nbsp;<br>Подумай. У назвах якого посуду є звук [с]. <br>&nbsp;<br>(Салатниця, склянка, каструля).<br>Дітки ми зараз подивимось мультфільм і потім ви назвете слова на букву С<br><br>&nbsp;Вивчимо вірш:<br>&nbsp;<br>Спить сердитий старий сом<br>Сому сниться сьомий сон.<br>Сонце пестить поплавок, <br>Сом сопе на весь ставок.<br>&nbsp;<br>Слухання казки "Ріпка".<br>&nbsp;<br>– Роздивимося малюнок. До якої казки він намальований? Хто може розповісти цю казку? (Діти розповідають). Казка читається вчителем.<br>– Всі уважно послухайте казку і подумайте: Чому без мишки не могли витягнути ріпку? Невже вона була такою сильною?<br>&nbsp;<br>Висновок: в цій казці перемогла дружба. Всі дружно тягнули ріпку і тому її витягли.<br>&nbsp;<br>
+
-
=== Підсумок. ===
+
Діти називають слова, в яких є звук [с]. Запам’ятаймо кілька слів.<br>&nbsp;[[Image:T61c3.jpeg]]<br>Сад, сіно, син, рис, сосна, сонце.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>– Що сходить без насіння?&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; (Сонце)<br>– Поділіть слово "сонце" на склади: сон - це, со - нце.<br>– Скільки складів в цьому слові? Який наголошений?<br>&nbsp;<br>Звернемося знову до слова оса.<br>&nbsp;<br>-&nbsp; Заберемо букву а. Яке слово утворилось? (ос)<br>-&nbsp; Хто може скласти речення з цим словом. {Багато ос прилетіло до вікна.)<br>&nbsp;[[Image:T61c4.jpeg]]<br>Запам’ятаємо чистомовку&nbsp;: <br>&nbsp;<br>Са - са - са - прилетіла оса.<br>Відгадайте загадку:<br>На дні, де тихо і темно, Лежить вусата колода.&nbsp;&nbsp; (СОМ)<br>&nbsp;<br>Подумай. У назвах якого посуду є звук [с]. <br>&nbsp;(Салатниця, склянка, каструля).<br>Дітки ми зараз подивимось мультфільм і потім ви назвете слова на букву С<br><br>&nbsp;Вивчимо вірш:<br>&nbsp;<br>Спить сердитий старий сом<br>Сому сниться сьомий сон.<br>Сонце пестить поплавок, <br>Сом сопе на весь ставок.<br>&nbsp;[[Image:T61c5.jpeg]]<br>Слухання казки "Ріпка".<br>&nbsp;<br>– Роздивимося малюнок. До якої казки він намальований? Хто може розповісти цю казку? (Діти розповідають). Казка читається вчителем.<br>– Всі уважно послухайте казку і подумайте: Чому без мишки не могли витягнути ріпку? Невже вона була такою сильною?<br>&nbsp;<br>Висновок: в цій казці перемогла дружба. Всі дружно тягнули ріпку і тому її витягли.<br>&nbsp;<br>
 +
 
 +
=== Підсумок. ===
<br>&nbsp;<br>-&nbsp; Яку букву ми сьогодні вивчили?<br>-&nbsp; Що таке склад?<br>-&nbsp; Який склад називається наголошеним?<br>  
<br>&nbsp;<br>-&nbsp; Яку букву ми сьогодні вивчили?<br>-&nbsp; Що таке склад?<br>-&nbsp; Який склад називається наголошеним?<br>  
-
=== Список використаних джерел: ===
+
=== Список використаних джерел: ===
<br>Урок - гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.<br>Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009<br>Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі".2010р.<br>Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010р.<br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].  
<br>Урок - гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.<br>Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009<br>Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі".2010р.<br>Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010р.<br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].  
[[Category:Українська_мова_1_клас]]
[[Category:Українська_мова_1_клас]]

Версия 10:02, 16 февраля 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Звуки с. Повні уроки

Тема: Звуки [с], [с´], позначення їх буквами Сс.

Содержание

Мета:

Вивчити букву С. Формувати уміння складати  речення. Закріп¬лювати вміння знаходити слова з заданим звуком.

Тип уроку:

навчально - виховний

Хід уроку:


На дошці слово оса.
 
– Давайте спробуємо сказати слово оса один раз відкривши рот. Скажемо разом О (рот залишається відкритим). Одер¬жали ми слово оса?–- Добавте са. О – це тільки І частина слова, са – II частина. При вимові слова о-са скільки разів ми відкриваємо рот? – Два! Ось бачите слово Оса зразу сказати не можна. Треба двічі відкрити рот. Скажемо хором о-са. О – І частинка слова називається складом, са – II частинка називається теж складом. Склад О - складається з одного звука, а другий са?
-  З двох звуків. Називаємо звуки [с] [а].
-  З якого звука починається другий склад?
-  Зі звука [С].
 T61c.jpeg
Виліпимо з пластиліну букву "ес", велику і малу.
 
Відгадайте загадку.
 
Уночі гуляє, удень спочиває.
Має круглі очі, бачить серед ночі.    (Сова)
 
– Поділимо слово сова на склади. В якому складі знаходиться буква "ес" ?
– В першому.
T61c1.jpeg       

Фізкультхвилинка.


                 
Всі піднесли руки - раз!
На носках стоїть весь клас,
Два - присіли, руки вниз
На сусіда подивись!
 
Робота взошитах. Друкування букв С, с за зразком і поясненням.
 T61c2.jpeg
Продовження роботи зі словом оса.
 
– Чи однаково я вимовляю склади? (другий склад вимовля¬ється сильніше).
– В кожному слові якийсь склад вимовляється сильніше, голосніше. Такий склад називається наголошеним. (Чітко вимовляється слово сова. Скільки складів? Який з них наголошений?)
 

Гра в слова.

Діти називають слова, в яких є звук [с]. Запам’ятаймо кілька слів.
 T61c3.jpeg
Сад, сіно, син, рис, сосна, сонце.
 
Відгадайте загадку.
 
– Що сходить без насіння?       (Сонце)
– Поділіть слово "сонце" на склади: сон - це, со - нце.
– Скільки складів в цьому слові? Який наголошений?
 
Звернемося знову до слова оса.
 
-  Заберемо букву а. Яке слово утворилось? (ос)
-  Хто може скласти речення з цим словом. {Багато ос прилетіло до вікна.)
 T61c4.jpeg
Запам’ятаємо чистомовку :
 
Са - са - са - прилетіла оса.
Відгадайте загадку:
На дні, де тихо і темно, Лежить вусата колода.   (СОМ)
 
Подумай. У назвах якого посуду є звук [с].
 (Салатниця, склянка, каструля).
Дітки ми зараз подивимось мультфільм і потім ви назвете слова на букву С

 Вивчимо вірш:
 
Спить сердитий старий сом
Сому сниться сьомий сон.
Сонце пестить поплавок,
Сом сопе на весь ставок.
 T61c5.jpeg
Слухання казки "Ріпка".
 
– Роздивимося малюнок. До якої казки він намальований? Хто може розповісти цю казку? (Діти розповідають). Казка читається вчителем.
– Всі уважно послухайте казку і подумайте: Чому без мишки не могли витягнути ріпку? Невже вона була такою сильною?
 
Висновок: в цій казці перемогла дружба. Всі дружно тягнули ріпку і тому її витягли.
 

Підсумок.


 
-  Яку букву ми сьогодні вивчили?
-  Що таке склад?
-  Який склад називається наголошеним?

Список використаних джерел:


Урок - гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.
Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009
Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі".2010р.
Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010р.
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.

Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас