KNOWLEDGE HYPERMARKET


Письмо рядкової букви о. Повні уроки
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська мова|Українська ...»)
Строка 3: Строка 3:
'''Тема:''' Письмо рядкової букви о.<br> Мета. Навчити дітей писати рядкову букву “о”, з’єднувати її з іншими буквами у словах. Закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слів, вдосконалювати вимову, закріплювати вміння поділяти слова на склади, ставити наголос. Розвивати творчі здібності дітей. Збагачувати словниковий запас, мовлення дітей. <br><br>  
'''Тема:''' Письмо рядкової букви о.<br> Мета. Навчити дітей писати рядкову букву “о”, з’єднувати її з іншими буквами у словах. Закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слів, вдосконалювати вимову, закріплювати вміння поділяти слова на склади, ставити наголос. Розвивати творчі здібності дітей. Збагачувати словниковий запас, мовлення дітей. <br><br>  
-
=== Тип уроку: ===
+
=== Тип уроку: ===
навчально - виховний<br>  
навчально - виховний<br>  
-
=== Організаційна частина. ===
+
=== Організаційна частина. ===
<br><br>ОЙ НЕ СІЙТЕСЬ, СНІГИ<br>Ой не сійтесь, сніги, ой не сійтесь, рясні, <br>Не губіть ви останньої слави: <br>Гріє здалека землю усмішка весни, <br>Пробиваються проліски, трави.<br><br>Не злякать вам нікого, холодні сніги, <br>Бо розтопче вас сонце блискуче.<br>І нечуваний сміх залуна навкруги, <br>Як тікати ви будете з кручі.<br>О. Олесь<br>Дітки, на яку букву починаться віршик. <br>На що вона схожа?<br><br>&nbsp;'''Основна частина'''<br>  
<br><br>ОЙ НЕ СІЙТЕСЬ, СНІГИ<br>Ой не сійтесь, сніги, ой не сійтесь, рясні, <br>Не губіть ви останньої слави: <br>Гріє здалека землю усмішка весни, <br>Пробиваються проліски, трави.<br><br>Не злякать вам нікого, холодні сніги, <br>Бо розтопче вас сонце блискуче.<br>І нечуваний сміх залуна навкруги, <br>Як тікати ви будете з кручі.<br>О. Олесь<br>Дітки, на яку букву починаться віршик. <br>На що вона схожа?<br><br>&nbsp;'''Основна частина'''<br>  
-
=== Вивчення нового матеріалу. ===
+
=== Вивчення нового матеріалу. ===
-
<br><br><br>Письмо в зошиті.<br><br>Буква “О” – це безперервне коло. Починаємо писати по середині рядка, ставимо крапочку і малюємо не величке коло. Уважно слідкуємо щоб коло не вийшло за межі лінійки. <br>Пишемо під лічбу і-раз-і. Пишемо в повітрі. Діти обводять зразки у зошиті, тоді дописують рядок. З’єднання букв відривне.<br>Тепер спробуйте з’єднати букви О С. Пишемо в повітрі. Діти обводять зразки у зошиті, тоді дописують рядок<br>  
+
[[Image:t32zo.jpeg]]<br><br><br>Письмо в зошиті.<br><br>Буква “О” – це безперервне коло. Починаємо писати по середині рядка, ставимо крапочку і малюємо не величке коло. Уважно слідкуємо щоб коло не вийшло за межі лінійки. <br>Пишемо під лічбу і-раз-і. Пишемо в повітрі. Діти обводять зразки у зошиті, тоді дописують рядок. З’єднання букв відривне.<br>Тепер спробуйте з’єднати букви О С. Пишемо в повітрі. Діти обводять зразки у зошиті, тоді дописують рядок<br>  
-
=== Фізкультхвилинка. ===
+
=== Фізкультхвилинка. ===
-
<br><br>«Ходить білочка по лісі»<br><br>Ходить білочка по лісі, — Діти ходять по кімнаті, прос-<br><br>По високому, густому, тягають руки вперед, розводять<br><br>По зеленому, рясному. в сторони, слідкують поглядом,<br><br>В неї стежечок багато: відводять руку у загадану сторо-<br><br>По землі і по деревах. ну, слідкують поглядом, поверта-<br><br>Справа стежечка — до зірки, ються назад, простягають руки<br><br>Зліва стежечка — до шишки, вперед, слідкують поглядом.<br><br>Ззаду стежка — до горішка. <br><br>Відгадайте загадку:<br>Без вікон, без дверей, Повна світлиця людей. (Огірок) <br>Молодці дітки ви правильно відгадали загадку, а тепер в давайте повторимо&nbsp; слова із загадки де є звук у.<br>Дітки, пісеньку:<br>Як вона називається? Так, це колискова. Тепер в слові колискова, інтонаційно виділіть наголошений склад. Молодці. Дітки яка голосна буква в наголошеному складі? <br><br>  
+
<br><br>«Ходить білочка по лісі»<br><br>Ходить білочка по лісі, — Діти ходять по кімнаті, прос-<br><br>По високому, густому, тягають руки вперед, розводять<br><br>По зеленому, рясному. в сторони, слідкують поглядом,<br><br>В неї стежечок багато: відводять руку у загадану сторо-<br><br>По землі і по деревах. ну, слідкують поглядом, поверта-<br><br>Справа стежечка — до зірки, ються назад, простягають руки<br><br>Зліва стежечка — до шишки, вперед, слідкують поглядом.<br><br>Ззаду стежка — до горішка. <br>[[Image:t32zo1.jpeg]]<br>Відгадайте загадку:<br>Без вікон, без дверей, Повна світлиця людей. (Огірок) <br>Молодці дітки ви правильно відгадали загадку, а тепер в давайте повторимо&nbsp; слова із загадки де є звук у.<br>Дітки, пісеньку:<br>Як вона називається? Так, це колискова. Тепер в слові колискова, інтонаційно виділіть наголошений склад. Молодці. Дітки яка голосна буква в наголошеному складі? <br>[[Image:T32zo3.jpeg]]<br>  
-
=== Розвиток зв’зного мовлення. ===
+
=== Розвиток зв’зного мовлення. ===
-
<br><br>Зараз ми з вами будемо визначати значення слів:<br>&nbsp;обвинувачувати?<br>(уважати причинним, виним)<br>Обруч<br>(кільце ,пеpстень,бpаслет)<br>Овал<br>(фігура)<br><br>&nbsp;Продовжуємо заняття, повторюйте за мною, виразно:<br>ук — лоб, тур — торг, бум — бом, внук — у ніг, люк — ліг, люстра — люстерко. <br>Травень холодний — не будеш голодний. Червоне поле пшоном, а мова розумом.<br><br>Послухайте віршик:<br><br>Про кого він? <br>Які слова з буквою о ви запам’ятали?<br><br>  
+
<br><br>Зараз ми з вами будемо визначати значення слів:<br>&nbsp;обвинувачувати?<br>(уважати причинним, виним)<br>Обруч<br>(кільце ,пеpстень,бpаслет)<br>Овал<br>(фігура)<br>[[Image:T32zo4.jpeg]]<br>&nbsp;Продовжуємо заняття, повторюйте за мною, виразно:<br>ук — лоб, тур — торг, бум — бом, внук — у ніг, люк — ліг, люстра — люстерко. <br>Травень холодний — не будеш голодний. Червоне поле пшоном, а мова розумом.<br><br>Послухайте віршик:<br><br>Про кого він? <br>Які слова з буквою о ви запам’ятали?<br>[[Image:t32zo4.jpeg]]<br>  
-
=== Продовження роботи в зошиті. ===
+
=== Продовження роботи в зошиті. ===
-
<br><br>1.Написання складів “ос, во, мо, со”.<br><br>2.Написання “о”, слова “овочі”.<br>Я читаю віршик, ви уважно слухаєте і коли чуєте слово з буквою о весело плескаєте в долоні:<br><br>ЧИ ХОРОШЕ ГАЛОЧКИ ГНІЗДЕЧКО В’ЮТЬ<br><br>Коло вишневого садочку<br>Там соколенько облітає<br>І в вишневий сад заглядає:<br>Чи хороше галочки гніздечко в’ють, <br>Чорним шовком починають, <br>А зеленим повивають, <br>А червоним покращають...<br>Тарас Шевченко<br>Молодці продовжуємо завдання:<br><br>ВИЙДИ, ВИЙДИ, СОНЕЧКО<br><br>Вийди, вийди, сонечко <br>На дідове полечко,<br>На бабине зіллячко, <br>На наше подвір’ячко.<br><br>На весняні квітоньки, <br>На маленькі дітоньки, <br>Там вони граються, <br>Тебе дожидаються.<br>І на останок мультфільм, але не забувайте що ви повинні запам’ятати слова з літерою О.<br><br>&nbsp;  
+
<br><br>1.Написання складів “ос, во, мо, со”.<br><br>2.Написання “о”, слова “овочі”.<br>Я читаю віршик, ви уважно слухаєте і коли чуєте слово з буквою о весело плескаєте в долоні:<br><br>ЧИ ХОРОШЕ ГАЛОЧКИ ГНІЗДЕЧКО В’ЮТЬ<br><br>Коло вишневого садочку<br>Там соколенько облітає<br>І в вишневий сад заглядає:<br>Чи хороше галочки гніздечко в’ють, <br>Чорним шовком починають, <br>А зеленим повивають, <br>А червоним покращають...<br>Тарас Шевченко<br>Молодці продовжуємо завдання:<br><br>ВИЙДИ, ВИЙДИ, СОНЕЧКО<br><br>Вийди, вийди, сонечко <br>На дідове полечко,<br>На бабине зіллячко, <br>На наше подвір’ячко.<br><br>На весняні квітоньки, <br>На маленькі дітоньки, <br>Там вони граються, <br>Тебе дожидаються.<br>І на останок мультфільм, але не забувайте що ви повинні запам’ятати слова з літерою О.<br>[[Image:T32zo5.jpeg]]<br>&nbsp;  
-
=== Підсумок уроку. ===
+
=== Підсумок уроку. ===
<br><br>Яку букву ми вчилися писати. Чи важко її писати? Який звук вона позначає? На що вона схожа? <br><br>  
<br><br>Яку букву ми вчилися писати. Чи важко її писати? Який звук вона позначає? На що вона схожа? <br><br>  
-
=== Список&nbsp; використаних джерел: ===
+
=== Список&nbsp; використаних джерел: ===
<br>Урок на тему: Практичне написання букви У. Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою <br>Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району<br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В <br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
<br>Урок на тему: Практичне написання букви У. Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою <br>Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району<br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В <br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
[[Category:Українська_мова_1_клас]]
[[Category:Українська_мова_1_клас]]

Версия 15:47, 20 февраля 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Письмо рядкової букви о.Повні уроки

Тема: Письмо рядкової букви о.
Мета. Навчити дітей писати рядкову букву “о”, з’єднувати її з іншими буквами у словах. Закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слів, вдосконалювати вимову, закріплювати вміння поділяти слова на склади, ставити наголос. Розвивати творчі здібності дітей. Збагачувати словниковий запас, мовлення дітей.

Содержание

Тип уроку:

навчально - виховний

Організаційна частина.



ОЙ НЕ СІЙТЕСЬ, СНІГИ
Ой не сійтесь, сніги, ой не сійтесь, рясні,
Не губіть ви останньої слави:
Гріє здалека землю усмішка весни,
Пробиваються проліски, трави.

Не злякать вам нікого, холодні сніги,
Бо розтопче вас сонце блискуче.
І нечуваний сміх залуна навкруги,
Як тікати ви будете з кручі.
О. Олесь
Дітки, на яку букву починаться віршик.
На що вона схожа?

 Основна частина

Вивчення нового матеріалу.

T32zo.jpeg


Письмо в зошиті.

Буква “О” – це безперервне коло. Починаємо писати по середині рядка, ставимо крапочку і малюємо не величке коло. Уважно слідкуємо щоб коло не вийшло за межі лінійки.
Пишемо під лічбу і-раз-і. Пишемо в повітрі. Діти обводять зразки у зошиті, тоді дописують рядок. З’єднання букв відривне.
Тепер спробуйте з’єднати букви О С. Пишемо в повітрі. Діти обводять зразки у зошиті, тоді дописують рядок

Фізкультхвилинка.



«Ходить білочка по лісі»

Ходить білочка по лісі, — Діти ходять по кімнаті, прос-

По високому, густому, тягають руки вперед, розводять

По зеленому, рясному. в сторони, слідкують поглядом,

В неї стежечок багато: відводять руку у загадану сторо-

По землі і по деревах. ну, слідкують поглядом, поверта-

Справа стежечка — до зірки, ються назад, простягають руки

Зліва стежечка — до шишки, вперед, слідкують поглядом.

Ззаду стежка — до горішка.
T32zo1.jpeg
Відгадайте загадку:
Без вікон, без дверей, Повна світлиця людей. (Огірок)
Молодці дітки ви правильно відгадали загадку, а тепер в давайте повторимо  слова із загадки де є звук у.
Дітки, пісеньку:
Як вона називається? Так, це колискова. Тепер в слові колискова, інтонаційно виділіть наголошений склад. Молодці. Дітки яка голосна буква в наголошеному складі?
T32zo3.jpeg

Розвиток зв’зного мовлення.



Зараз ми з вами будемо визначати значення слів:
 обвинувачувати?
(уважати причинним, виним)
Обруч
(кільце ,пеpстень,бpаслет)
Овал
(фігура)
T32zo4.jpeg
 Продовжуємо заняття, повторюйте за мною, виразно:
ук — лоб, тур — торг, бум — бом, внук — у ніг, люк — ліг, люстра — люстерко.
Травень холодний — не будеш голодний. Червоне поле пшоном, а мова розумом.

Послухайте віршик:

Про кого він?
Які слова з буквою о ви запам’ятали?
T32zo4.jpeg

Продовження роботи в зошиті.



1.Написання складів “ос, во, мо, со”.

2.Написання “о”, слова “овочі”.
Я читаю віршик, ви уважно слухаєте і коли чуєте слово з буквою о весело плескаєте в долоні:

ЧИ ХОРОШЕ ГАЛОЧКИ ГНІЗДЕЧКО В’ЮТЬ

Коло вишневого садочку
Там соколенько облітає
І в вишневий сад заглядає:
Чи хороше галочки гніздечко в’ють,
Чорним шовком починають,
А зеленим повивають,
А червоним покращають...
Тарас Шевченко
Молодці продовжуємо завдання:

ВИЙДИ, ВИЙДИ, СОНЕЧКО

Вийди, вийди, сонечко
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко.

На весняні квітоньки,
На маленькі дітоньки,
Там вони граються,
Тебе дожидаються.
І на останок мультфільм, але не забувайте що ви повинні запам’ятати слова з літерою О.
T32zo5.jpeg
 

Підсумок уроку.



Яку букву ми вчилися писати. Чи важко її писати? Який звук вона позначає? На що вона схожа?

Список  використаних джерел:


Урок на тему: Практичне написання букви У. Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою
Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В

Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас