Напишіть твір на тему: Чому навчив мене подвиг П’ятнадцятирічного капітана?<br>'''Список використаної літератури:'''<br>Географическое прочтение романа Жюля Верна<br>«Пятнадцатилетний капитан».Интегрированный урок географии и литературы.Л.М. ГОРЕПЕКИНА учитель географии,Н.И. НЕМЫКИНА учитель русского языка школа «Искорка», г. Белгород<br>Урок на тему: "Всесвітній мандрівник Жуль Верн" Шевченко О. В., учитель зарубіжної літератури, Миколаївська гімназія № 4 Миколаївської обл.<br>Верн Жюль Город будущего. Путешествие в Англию и Шотландию задом наперед. Невидимая невеста.- М: Ладомир, 2009.- 462с.<br>Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- <br>М.: Просвещение, 2009.- 639с.<br>Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях <br>.6 класс.- Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.<br> Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2008.- 944с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>
+
Напишіть твір на тему: Чому навчив мене подвиг П’ятнадцятирічного капітана?<br>'''Список використаної літератури:'''<br>Географическое прочтение романа Жюля Верна<br>«Пятнадцатилетний капитан».Интегрированный урок географии и литературы.Л.М. ГОРЕПЕКИНА учитель географии,Н.И. НЕМЫКИНА учитель русского языка школа «Искорка», г. Белгород<br>Урок на тему: "Всесвітній мандрівник Жуль Верн" Шевченко О. В., учитель зарубіжної літератури, Миколаївська гімназія № 4 Миколаївської обл.<br>Верн Жюль Город будущего. Путешествие в Англию и Шотландию задом наперед. Невидимая невеста.- М: Ладомир, 2009.- 462с.<br>Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- <br>М.: Просвещение, 2009.- 639с.<br>Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях <br>.6 класс.- Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с.<br> Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2008.- 944с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br> ----
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Л.М. ГОРЕПЕКИНА
+
+
Шевченко О. В.
+
+
+
Пилипенко В.В.
+
+
----
+
+
+
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
Тема: Прославлення сили людського характеру в творі Мета: розширити знання учнів про роман Жуль Верна «“П’ятнадцятирічний капітан”. - розвиток аналітичного мислення учнів; - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини. Тип уроку: навчально - виховний Хід уроку: Древній філософ Вергілій говорив: «Відважним доля допомагає.». Прикладом цього є роман Жюля Верна «П'ятнадцятирічний капітан».
Французький прозаїк, один з родоначальників жанру наукової фантастики. Народився 8 лютого 1828 в Нанті. Декілька років жив в Парижі, займаючись літературною діяльністю, але визнав це заняття неприбутковим і, збираючись одружуватися, став біржовим маклером. Втім, від думки про письменство не відмовився. Живлячи глибокий інтерес до географічних досліджень і аеронавтики, Верн написав трактат про можливість досліджувати Африку за допомогою повітряної кулі.
Трактат відкинув багато хто, але один з видавців, П.Ж.Етцель запропонував Верну переробити його в пригодницький роман, який став одним з кращих творів знаменитого французького письменника Жуля Верна став пригодницький роман «П'ятнадцятирічний капітан», який приковує увагу читачів завдяки захоплюючому сюжету. Отже, шхуна «Пілігрим» відправилася в заворожуючу і небезпечну подорож. Спробуємо відновити маршрут героїв Ж. Верна. Причому нам належить відновити два маршрути «Пілігрима»: той, по якому мав намір провести корабель капітан Халл, і той, по якому морські мандрівники вимушені були слідувати із-за підступів Негоро.
Завдання:
Прочитайте уривок інтонаційно виділяючи географічні назви: «Джемс Уэлдон ежегодно отправлял целую флотилию судов в северные моря, за Берингов пролив, а также в моря Южного полушария, к Тасмании и к мысу Горн. “Пилигрим” считался одним из лучших кораблей флотилии. Ход у него был отличный. Превосходная оснастка позволяла ему с небольшой командой доходить до самой границы сплошных льдовЮжного полушария. Капитан Халл умел лавировать, как говорят моряки, среди плавучих льдин, дрейфующих летом южнее Новой Зеландии и мыса Доброй Надежды, то есть на более низких широтах, чем в северных морях. Правда, это только небольшие айсберги, уже потрескавшиеся и размытые теплой водой, и большая часть их быстро тает вАтлантическом или Тихом океане».
Герої роману впродовж півроку переживають безліч дивних пригод у відкритому морі і в тропічних лісах Африки, куди їх закидає зла доля в особі злочинця і работорговця Негоро. І в цих пригодах найяскравіше виявляється дивний характер юного капітана Дік Сенда. «Його розумне обличчя дихало енергією. Це було обличчя людини не лише сміливої, але і відважної», — підкреслює автор. Не раз, стикаючись з труднощами, доводиться Діку ризикувати життям, але хоробрий хлопець ніколи не зупиняється перед перешкодами. Він проявляє дивну винахідливість і мужність саме в ті хвилини, коли здається, що ніщо вже не може врятувати від неминучої загибелі.
Юний капітан рятує себе самого, але в першу чергу своїх друзів. Він безстрашно переймає на себе командування «Пілігримом», який не лише залишився без капітана, але і знаходився в стороні від звичайних морських доріг. Дік думав про те, що повинен доставити місіс Уелдон і її сина до найближчого порту, де вони будуть в безпеці. Проте із-за підступів негідника Негоро подорожні збиваються з дороги і замість берега Америки потрапляють до Африки, де на кожному кроці їх підстерігає небезпека. І знову юний герой, не дозволяючи собі піддаватися паніці, знаходить вихід із скрутного становища.
Він прагне придумати спосіб дістатися до берега, який таїв би в собі менше небезпек для його супутників. Але на дорозі їх підстерігають нові випробування. Подорожні потрапляють в полон до работорговців, де і самі перетворюються на рабів. І навіть в цій нелегкій ситуації Дік Сенд придумує план порятунку.
«Юный моряк переходил от отчаяния к надежде. Но благодаря своей энергичной натуре он не поддавался унынию и готов был воспользоваться малейшей возможностью, которая могла ему представиться». І хлопець використовує кожну таку можливість, завдяки чому і знаходить вихід з цієї і багатьох інших важких ситуацій. Ми бачимо, що небезпеки і перешкоди лише загартовують волю юного капітана. Рішучість, мужність, твердість характеру,, благородство думок, які проявляє Дік Сенд у всіх випробуваннях, роблять його справжнім героєм.
Жуль Верн писав, що в своєму творі «намагався показати, що можуть зробити розум і хоробрість підлітка в боротьбі з небезпеками і труднощами, що змусили його покласти на себе відповідальність, не властиву його віку». Кращі якості п'ятнадцятирічного капітана — сила волі, енергійність, відвага, наполегливість, справедливість і благородство — зробили його одним з найулюбленіших героїв французької літератури. А сам роман був і залишається в числі найбільш популярних творів Жуля Верна.
Ті муки совісті, які мучили Діка Сенда, повинні з'являтися періодично в душі кожної людини. Хлопець не міг собі пробачити, що через недостатність знань він не зумів як слід впоратися зі своїми обов'язками на кораблі. «Да, — повторял он себе, — если бы на борту “Пилигрима” я знал всё то, что должен знать настоящий моряк, скольких несчастий можно было бы избежать». І тому він почав вивчати підручники з неймовірною старанністю і завзятою допитливістю читача. Давайте ж і ми отримувати знання з непереборним бажанням здійснювати дивні відкриття, які прикрасять наше життя і допоможуть в подоланні життєвих труднощів.
Завдання на закріплення нової теми:
Назвіть основні риси характеру п’ятнадцятирічного капітана.
Домашнє завдання:
Напишіть твір на тему: Чому навчив мене подвиг П’ятнадцятирічного капітана? Список використаної літератури: Географическое прочтение романа Жюля Верна «Пятнадцатилетний капитан».Интегрированный урок географии и литературы.Л.М. ГОРЕПЕКИНА учитель географии,Н.И. НЕМЫКИНА учитель русского языка школа «Искорка», г. Белгород Урок на тему: "Всесвітній мандрівник Жуль Верн" Шевченко О. В., учитель зарубіжної літератури, Миколаївська гімназія № 4 Миколаївської обл. Верн Жюль Город будущего. Путешествие в Англию и Шотландию задом наперед. Невидимая невеста.- М: Ладомир, 2009.- 462с. Зарубежная литература: Х1Х век. Романтизм. Критический реализм. Хрестоматия.- М.: Просвещение, 2009.- 639с. Болгаров Михаил Владимирович Русская и зарубежная литература в кроссвордах и заданиях .6 класс.- Харьков: Изд. группа "Основа", 2009.- 96с. Зарубежная повесть.- М.: Прогресс, 2008.- 944с. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
----
Над уроком працювали
Л.М. ГОРЕПЕКИНА
Шевченко О. В.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.