KNOWLEDGE HYPERMARKET


Розвиток зв’язного мовлення.Повні уроки
Строка 3: Строка 3:
'''Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Слова – назви іграшок.'''<br>  
'''Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Слова – назви іграшок.'''<br>  
-
=== Мета: ===
+
=== Мета: ===
&nbsp; Успішне формування мовленнєвих умінь, розвивати уміння висловлювати свої думки і емоції, розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість. <br>  
&nbsp; Успішне формування мовленнєвих умінь, розвивати уміння висловлювати свої думки і емоції, розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість. <br>  
-
=== Тип уроку: ===
+
=== Тип уроку: ===
навчально - виховний<br>Хід уроку:<br>  
навчально - виховний<br>Хід уроку:<br>  
-
=== Актуалізація опорних знань учнів: ===
+
=== Актуалізація опорних знань учнів: ===
<br>Дітки, давайте пригадаємо:<br>1.&nbsp; Які бувають звуки&nbsp;? (мовні і немовні )<br>2.&nbsp; Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )<br>3.&nbsp; Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )<br>4.&nbsp; На які дві групи поділяються мовні звуки&nbsp;? ( голосні та приголосні )<br>5.&nbsp; Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] )<br>6.&nbsp; Як позначаються звуки на письмі&nbsp;? ( буквами )<br>  
<br>Дітки, давайте пригадаємо:<br>1.&nbsp; Які бувають звуки&nbsp;? (мовні і немовні )<br>2.&nbsp; Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )<br>3.&nbsp; Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )<br>4.&nbsp; На які дві групи поділяються мовні звуки&nbsp;? ( голосні та приголосні )<br>5.&nbsp; Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] )<br>6.&nbsp; Як позначаються звуки на письмі&nbsp;? ( буквами )<br>  
-
=== Гра «&nbsp;Давайте сперечатися». ===
+
=== Гра «&nbsp;Давайте сперечатися». ===
-
<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону.<br>&nbsp;&nbsp; Я стверджую, що&nbsp;: <br>-&nbsp; в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );<br>-&nbsp; в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );<br>-&nbsp; в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] );<br>-&nbsp; в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] ); <br>-&nbsp; в слові «тінь» перший звук&nbsp; [ т ]&nbsp; ( ні, [ т’] ).<br>Дітки у кожного з вас є улюблені іграшки. Давайте подивимось на малюнки і опишемо іграшки.
+
<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону.<br>&nbsp;&nbsp; Я стверджую, що&nbsp;: <br>-&nbsp; в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );<br>-&nbsp; в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );<br>-&nbsp; в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] );<br>-&nbsp; в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] ); <br>-&nbsp; в слові «тінь» перший звук&nbsp; [ т ]&nbsp; ( ні, [ т’] ).<br>Дітки у кожного з вас є улюблені іграшки. Давайте подивимось на малюнки і опишемо іграшки.  
-
[[Image:T20zm.jpeg]]
+
[[Image:T20zm.jpeg]]  
-
[[Image:T20zm1.jpeg]]
+
[[Image:T20zm1.jpeg]]  
[[Image:T20zm2.jpeg]]<br>Відгадайте загадку:<br>Про мене казка є відома, <br>Я не люблю сидіти вдома, <br>Пригоди ждуть мене завжди –<br>Я не боюсь вогню, води. <br>Дисциплінований, слухняний, <br>Це я - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.  
[[Image:T20zm2.jpeg]]<br>Відгадайте загадку:<br>Про мене казка є відома, <br>Я не люблю сидіти вдома, <br>Пригоди ждуть мене завжди –<br>Я не боюсь вогню, води. <br>Дисциплінований, слухняний, <br>Це я - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.  
Строка 27: Строка 27:
[[Image:T20zm3.jpeg]]<br>(Солдатик олов’яний)<br><br>  
[[Image:T20zm3.jpeg]]<br>(Солдатик олов’яний)<br><br>  
-
=== Відеозавдання: ===
+
=== Відеозавдання: ===
-
 
+
{{#ev:youtube|wxwvpl09IgQ&feature}}
<br>Подивіться мультфільм про Літачок. Разкажіть про які пригоди літачка ви подивились мультфільм?<br>А у вас серед іграшок є літачок? Опишіть який він?<br>  
<br>Подивіться мультфільм про Літачок. Разкажіть про які пригоди літачка ви подивились мультфільм?<br>А у вас серед іграшок є літачок? Опишіть який він?<br>  
-
=== Фізкульт хвилина: ===
+
=== Фізкульт хвилина: ===
-
<br>Раз-два — всі пірнають,<br>Три, чотири — виринають,<br>П'ять, шість — на воді<br>Кріпнуть крильця молоді,<br>Сім, вісім — що є сили<br>Всі до берега поплили,<br>Дев'ять, десять — обтрусились<br>І за парти опустились.
+
<br>Раз-два — всі пірнають,<br>Три, чотири — виринають,<br>П'ять, шість — на воді<br>Кріпнуть крильця молоді,<br>Сім, вісім — що є сили<br>Всі до берега поплили,<br>Дев'ять, десять — обтрусились<br>І за парти опустились.  
<br>Відгадайте загадку:<br>Плига, плига цілий день, <br>Через лаву, через пень, <br>Через кущ і через квіти. <br>Що за іграшка це, діти?  
<br>Відгадайте загадку:<br>Плига, плига цілий день, <br>Через лаву, через пень, <br>Через кущ і через квіти. <br>Що за іграшка це, діти?  
Строка 39: Строка 39:
[[Image:T20zm4.jpeg]]<br>(М’яч)<br>  
[[Image:T20zm4.jpeg]]<br>(М’яч)<br>  
-
=== Гра “Принеси іграшку, яку захочеш”. ===
+
=== Гра “Принеси іграшку, яку захочеш”. ===
<br>Хлопці, у нас в класі&nbsp; дуже багато різних іграшок. Я пропоную вам по черзі взяти в ігровому куточку будь-яку іграшку і поставити на стіл, називаючи її. Правило: іграшки не повинні повторюватися.<br>(Після гри стіл з іграшками забирається з поля зору дітей). Дітки а тепер назвіть іграшки які були на столі<br>  
<br>Хлопці, у нас в класі&nbsp; дуже багато різних іграшок. Я пропоную вам по черзі взяти в ігровому куточку будь-яку іграшку і поставити на стіл, називаючи її. Правило: іграшки не повинні повторюватися.<br>(Після гри стіл з іграшками забирається з поля зору дітей). Дітки а тепер назвіть іграшки які були на столі<br>  
-
=== Розглядання іграшок. ===
+
=== Розглядання іграшок. ===
-
<br>Давайте розглянемо іграшку. Як вона називається? Лисиця яка? Що є в лисиці? Що вміє робити лиса? Чим тобі подобається ця іграшка? (Останнє питання припускає кілька варіантів відповідей, тому доцільно опитати всіх дітей).<br>Аналогічно проводиться розглядання собаки, кішки.<br>  
+
<br>Давайте розглянемо іграшку. Як вона називається? Лисиця яка? Що є в лисиці? Що вміє робити лиса?  
 +
Чим тобі подобається ця іграшка? (Останнє питання припускає кілька варіантів відповідей, тому доцільно опитати всіх дітей).<br>Аналогічно проводиться розглядання собаки, кішки.<br>  
-
=== Складання розповідей про іграшки. ===
+
=== Складання розповідей про іграшки. ===
-
<br>Зараз ми будемо вчитися розповідати про іграшки. Я буду починати пропозицію, а ви закінчувати його.<br>Це … (лисиця). Вона … (руда, пухнаста, м'яка). У лисиці … (Довгий хвіст, зелені очі). Лиса вміє … (бігати, ловити мишей, замітати хвостом сліди). Мені подобається лиса тому, що … (вона красива).<br><br>Фізкультхвилинка.<br>В казковому лісі розминка.<br>Настала фізична хвилинка.<br>Раз, два! Пострибали!<br>Три, чотири! Назад стали.<br>Лапки вліво, лапки вправо,<br>Всі тихесенько присіли,<br>Потім знову підвелись.<br>І кружились, веселились,<br>Усміхнулись,<br>І за науку знов взялись.
+
<br>Зараз ми будемо вчитися розповідати про іграшки. Я буду починати пропозицію, а ви закінчувати його.<br>Це … (лисиця). Вона … (руда, пухнаста, м'яка).
 +
{{#ev:youtube|ND09wzTdTMc}}
 +
У лисиці … (Довгий хвіст, зелені очі). Лиса вміє … (бігати, ловити мишей, замітати хвостом сліди). Мені подобається лиса тому, що … (вона красива).<br><br>Фізкультхвилинка.<br>В казковому лісі розминка.<br>Настала фізична хвилинка.<br>Раз, два! Пострибали!<br>Три, чотири! Назад стали.<br>Лапки вліво, лапки вправо,<br>Всі тихесенько присіли,<br>Потім знову підвелись.<br>І кружились, веселились,<br>Усміхнулись,<br>І за науку знов взялись.  
[[Image:T20zm6.jpeg]]<br>Подивимось казочку:<br>  
[[Image:T20zm6.jpeg]]<br>Подивимось казочку:<br>  
-
=== “Розкажи казку по ланцюжку”. ===
+
=== “Розкажи казку по ланцюжку”. ===
-
 
+
{{#ev:youtube|YhhEYfMW0hs}}
<br>Сьогодні ми будемо вчитися розповідати казку “Ріпка” по ланцюжку. <br>Будьте уважні: ви повинні ні разу не помилитися при розповіді казки і вибудувати правильну ланцюжок, в якій всі герої мають бути розташовані в правильній послідовності.<br>[[Image:T20zm5.jpeg]]<br>  
<br>Сьогодні ми будемо вчитися розповідати казку “Ріпка” по ланцюжку. <br>Будьте уважні: ви повинні ні разу не помилитися при розповіді казки і вибудувати правильну ланцюжок, в якій всі герої мають бути розташовані в правильній послідовності.<br>[[Image:T20zm5.jpeg]]<br>  
-
=== Список&nbsp; використаних джерел: ===
+
=== Список&nbsp; використаних джерел: ===
<br>Розробка уроку зв’язного мовлення на тему: "Джерела писемності. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса." Учитель української мовита літератури ДЗОШ № 101<br>МОЛЧАН Владілена Володимирівна<br>Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району<br>План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&amp;nbsp; — 2009 р. <br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.<br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Над уроком працювали:<br>Цесорева Г.В.<br>Молчан В.В.<br>Пилипенко В.В.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>  
<br>Розробка уроку зв’язного мовлення на тему: "Джерела писемності. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса." Учитель української мовита літератури ДЗОШ № 101<br>МОЛЧАН Владілена Володимирівна<br>Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району<br>План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&amp;nbsp; — 2009 р. <br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.<br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Над уроком працювали:<br>Цесорева Г.В.<br>Молчан В.В.<br>Пилипенко В.В.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>  

Версия 10:55, 16 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Розвиток зв’язного мовлення.Повні уроки

Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Слова – назви іграшок.

Содержание

Мета:

  Успішне формування мовленнєвих умінь, розвивати уміння висловлювати свої думки і емоції, розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість.

Тип уроку:

навчально - виховний
Хід уроку:

Актуалізація опорних знань учнів:


Дітки, давайте пригадаємо:
1.  Які бувають звуки ? (мовні і немовні )
2.  Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )
3.  Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )
4.  На які дві групи поділяються мовні звуки ? ( голосні та приголосні )
5.  Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] )
6.  Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами )

Гра « Давайте сперечатися».


     - Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону.
   Я стверджую, що :
-  в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );
-  в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );
-  в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] );
-  в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] );
-  в слові «тінь» перший звук  [ т ]  ( ні, [ т’] ).
Дітки у кожного з вас є улюблені іграшки. Давайте подивимось на малюнки і опишемо іграшки.

T20zm.jpeg

T20zm1.jpeg

T20zm2.jpeg
Відгадайте загадку:
Про мене казка є відома,
Я не люблю сидіти вдома,
Пригоди ждуть мене завжди –
Я не боюсь вогню, води.
Дисциплінований, слухняний,
Це я - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

T20zm3.jpeg
(Солдатик олов’яний)

Відеозавдання:


Подивіться мультфільм про Літачок. Разкажіть про які пригоди літачка ви подивились мультфільм?
А у вас серед іграшок є літачок? Опишіть який він?

Фізкульт хвилина:


Раз-два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.


Відгадайте загадку:
Плига, плига цілий день,
Через лаву, через пень,
Через кущ і через квіти.
Що за іграшка це, діти?

T20zm4.jpeg
(М’яч)

Гра “Принеси іграшку, яку захочеш”.


Хлопці, у нас в класі  дуже багато різних іграшок. Я пропоную вам по черзі взяти в ігровому куточку будь-яку іграшку і поставити на стіл, називаючи її. Правило: іграшки не повинні повторюватися.
(Після гри стіл з іграшками забирається з поля зору дітей). Дітки а тепер назвіть іграшки які були на столі

Розглядання іграшок.


Давайте розглянемо іграшку. Як вона називається? Лисиця яка? Що є в лисиці? Що вміє робити лиса? Чим тобі подобається ця іграшка? (Останнє питання припускає кілька варіантів відповідей, тому доцільно опитати всіх дітей).
Аналогічно проводиться розглядання собаки, кішки.

Складання розповідей про іграшки.


Зараз ми будемо вчитися розповідати про іграшки. Я буду починати пропозицію, а ви закінчувати його.
Це … (лисиця). Вона … (руда, пухнаста, м'яка).


У лисиці … (Довгий хвіст, зелені очі). Лиса вміє … (бігати, ловити мишей, замітати хвостом сліди). Мені подобається лиса тому, що … (вона красива).

Фізкультхвилинка.
В казковому лісі розминка.
Настала фізична хвилинка.
Раз, два! Пострибали!
Три, чотири! Назад стали.
Лапки вліво, лапки вправо,
Всі тихесенько присіли,
Потім знову підвелись.
І кружились, веселились,
Усміхнулись,
І за науку знов взялись.

T20zm6.jpeg
Подивимось казочку:

“Розкажи казку по ланцюжку”.


Сьогодні ми будемо вчитися розповідати казку “Ріпка” по ланцюжку.
Будьте уважні: ви повинні ні разу не помилитися при розповіді казки і вибудувати правильну ланцюжок, в якій всі герої мають бути розташовані в правильній послідовності.
T20zm5.jpeg

Список  використаних джерел:


Розробка уроку зв’язного мовлення на тему: "Джерела писемності. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса." Учитель української мовита літератури ДЗОШ № 101
МОЛЧАН Владілена Володимирівна
Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району
План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"
Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.
Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&nbsp; — 2009 р.
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Над уроком працювали:
Цесорева Г.В.
Молчан В.В.
Пилипенко В.В.
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас