KNOWLEDGE HYPERMARKET


Звук к.Повні уроки
Строка 5: Строка 5:
=== Мета:  ===
=== Мета:  ===
-
Вчити виділяти звуки в словах, ознайомити з новою буквою. Розкрити поняття багатозначності слів. Формувати вміння визначити слова, що відповідають на питання хто? що? Повторити тверді та м ’які приголосні<br>  
+
Вчити виділяти [[Тема_1._Звуки_мовлення._Букви|'''звуки''']] в словах, ознайомити з новою буквою. Розкрити [[Однозначні_та_багатозначні_слова|'''поняття багатозначності слів''']]. Формувати вміння визначити слова, що відповідають на питання хто? що? Повторити тверді та м ’які приголосні<br>  
=== Тип уроку:  ===
=== Тип уроку:  ===
-
навчально - виховний<br>Хід уроку:<br><br>Повторення вивченого.<br>&nbsp;<br>На набірному полотні слова оси, осі.<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Назвати голосні&nbsp;&nbsp; (о, и, і).<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Назвати приголосні [с], [с’].<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; В якому слові [с] - твердий, в якому [с’] - м’який.<br>&nbsp;<br>Повторимо чистомовку:<br>&nbsp;<br>Са - са - са - прилетіла оса, <br>Си - си - си - тут немає оси,<br>Сі - сі - сі - сон наснився осі,<br>Су - су - су - не чіпайте осу.<br>&nbsp;<br>Позначимо тверді приголосні рискою (–), а м’які двома рисками (=).<br>&nbsp;<br>Схема до слів: оси, осі.<br>0-0&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; О=О<br>&nbsp;<br>Робота над новим матеріалом.  
+
навчально-виховний<br>Хід уроку:<br><br>Повторення вивченого.<br>&nbsp;<br>На набірному полотні слова оси, осі.<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Назвати голосні&nbsp;&nbsp; (о, и, і).<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Назвати приголосні [с], [с’].<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; В якому слові [с] - твердий, в якому [с’] - м’який.<br>&nbsp;<br>Повторимо чистомовку:<br>&nbsp;<br>Са - са - са - прилетіла оса, <br>Си - си - си - тут немає оси,<br>Сі - сі - сі - сон наснився осі,<br>Су - су - су - не чіпайте осу.<br>&nbsp;<br>Позначимо тверді приголосні рискою (–), а м’які двома рисками (=).<br>&nbsp;<br>Схема до слів: оси, осі.<br>0-0&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; О=О<br>&nbsp;<br>Робота над новим матеріалом.  
[[Image:T67K.jpeg]]<br>На дошці слово оса. Викликається дівчинка з гарною косою.<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Подивіться, діти, яке гарне волосся у дівчинки.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як можна назвати зачіску дівчинки? (коса)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Поставимо ручки на парти і скажемо слово коса.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Який звук ви почули на початку слова?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; [К]. Показується букви К к і підставляється мала буква "ка"<br>до слова&nbsp; оса.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Прочитаємо слово: книга.<br> {{#ev:youtube|cRNA4DloI_s&playnext}}.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;[[Image:T67K1.jpeg]]<br>Виліпимо букву "ка" з пластиліну.<br>&nbsp;<br> Слухаємо віршик  
[[Image:T67K.jpeg]]<br>На дошці слово оса. Викликається дівчинка з гарною косою.<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Подивіться, діти, яке гарне волосся у дівчинки.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як можна назвати зачіску дівчинки? (коса)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Поставимо ручки на парти і скажемо слово коса.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Який звук ви почули на початку слова?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; [К]. Показується букви К к і підставляється мала буква "ка"<br>до слова&nbsp; оса.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Прочитаємо слово: книга.<br> {{#ev:youtube|cRNA4DloI_s&playnext}}.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <br>&nbsp;[[Image:T67K1.jpeg]]<br>Виліпимо букву "ка" з пластиліну.<br>&nbsp;<br> Слухаємо віршик  
Строка 21: Строка 21:
=== Гра в слова.  ===
=== Гра в слова.  ===
-
<br>&nbsp;<br>Вчитель показує предмети, а учні називають слова: ключ, коробка, картина, книжка.<br>-&nbsp;&nbsp; Я вам показувала предмети, а ви називали слова. Кожен предмет має свою назву. Ми можемо поставити питання&nbsp; (Що?)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; А є такі слова, які відповідають на питання (Хто?) Наприклад: коза, курка, качка, комаха. Ці слова означають назви тварин, птахів, істот.<br>&nbsp;[[Image:T67K3.jpeg]]<br>Тренувальні вправи.<br>&nbsp;<br>Вчитель називає назву предмета, а діти плещуть в долоні, якщо це істота.<br>Криниця, курка, коло, клас, коза, корова, кінь, коса, камінь, кенгуру, кіт, книжка.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>Не кущ, а з листочками,<br>Не сорочка, а зшита.<br>Не людина, а навчає.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; (книга)<br>&nbsp;<br>Вивчимо вірш:<br>&nbsp;<br>Кінь катає дітлахів,<br>Кіт Мурко ковбаску з’їв.<br>Квокче квочка: Ко-ко-ко! <br>Кинь ці витівки, Мурко!<br>&nbsp;<br>&nbsp;[[Image:T67K4.jpeg]]<br>  
+
<br>&nbsp;<br>Вчитель показує предмети, а учні називають [[Тема_17._Слова,_які_означають_назви_предметів|'''слова''']]: ключ, коробка, картина, книжка.<br>-&nbsp;&nbsp; Я вам показувала предмети, а ви називали слова. Кожен предмет має свою назву. Ми можемо поставити питання&nbsp; (Що?)<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; А є такі слова, які відповідають на питання (Хто?) Наприклад: коза, курка, качка, комаха. Ці слова означають назви тварин, птахів, істот.<br>&nbsp;[[Image:T67K3.jpeg]]<br>Тренувальні вправи.<br>&nbsp;<br>Вчитель називає [[Тема_17._Слова,_які_означають_назви_предметів|'''назву предмета''']], а діти плещуть в долоні, якщо це істота.<br>Криниця, курка, коло, клас, коза, корова, кінь, коса, камінь, кенгуру, кіт, книжка.<br>&nbsp;<br>Відгадайте загадку.<br>&nbsp;<br>Не кущ, а з листочками,<br>Не сорочка, а зшита.<br>Не людина, а навчає.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; (книга)<br>&nbsp;<br>Вивчимо вірш:<br>&nbsp;<br>Кінь катає дітлахів,<br>Кіт Мурко ковбаску з’їв.<br>Квокче квочка: Ко-ко-ко! <br>Кинь ці витівки, Мурко!<br>&nbsp;<br>&nbsp;[[Image:T67K4.jpeg]]<br>  
=== Слухання казки "Про курочку рябу".  ===
=== Слухання казки "Про курочку рябу".  ===
Строка 29: Строка 29:
=== Підсумок.  ===
=== Підсумок.  ===
-
<br>&nbsp;<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які слова відповідають на питання хто? що?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Навести приклади.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як повинні поступати діти, коли їм дають поради старші?<br><br><br>  
+
<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Які слова відповідають на питання хто? що?<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Навести приклади.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як повинні поступати діти, коли їм дають поради старші?<br><br><br>  
=== Список використаних джерел:  ===
=== Список використаних джерел:  ===
-
<br>Урок - гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.<br>Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009<br>Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі".2010р.<br>Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010р.<br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> ---
 
-
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 
-
Гайдай Г. В.
+
#Урок-гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.
 +
#Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009 р.
 +
#Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі". 2010 р.
 +
#Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010 р.
 +
#"Українська енциклопедія" імені М.П. Бажана.
 +
#Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
 +
#Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
 +
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> ---
-
Балема Г.О.
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
Гайдай Г. В.<br> Балема Г.О.
 +
 +
Пилипенко В.В.
-
Пилипенко В.В.
 
----
----
-
 
+
<br>
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
-
 
-
 
[[Category:Українська_мова_1_клас]]
[[Category:Українська_мова_1_клас]]

Версия 12:23, 26 августа 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Звук к. Повні уроки


Тема: Звуки [к], [к´], позначення їх буквами КК.

Содержание

Мета:

Вчити виділяти звуки в словах, ознайомити з новою буквою. Розкрити поняття багатозначності слів. Формувати вміння визначити слова, що відповідають на питання хто? що? Повторити тверді та м ’які приголосні

Тип уроку:

навчально-виховний
Хід уроку:

Повторення вивченого.
 
На набірному полотні слова оси, осі.
 
-         Назвати голосні   (о, и, і).
-         Назвати приголосні [с], [с’].
-         В якому слові [с] - твердий, в якому [с’] - м’який.
 
Повторимо чистомовку:
 
Са - са - са - прилетіла оса,
Си - си - си - тут немає оси,
Сі - сі - сі - сон наснився осі,
Су - су - су - не чіпайте осу.
 
Позначимо тверді приголосні рискою (–), а м’які двома рисками (=).
 
Схема до слів: оси, осі.
0-0        О=О
 
Робота над новим матеріалом.

T67K.jpeg
На дошці слово оса. Викликається дівчинка з гарною косою.
 
-         Подивіться, діти, яке гарне волосся у дівчинки.
-         Як можна назвати зачіску дівчинки? (коса)
-         Поставимо ручки на парти і скажемо слово коса.
-         Який звук ви почули на початку слова?
-         [К]. Показується букви К к і підставляється мала буква "ка"
до слова  оса.
-         Прочитаємо слово: книга.

.
-        
 T67K1.jpeg
Виліпимо букву "ка" з пластиліну.
 
Слухаємо віршик


Фізкультхвилинка.



Хоровод "Віночок".
 
Рідна наша земле, матінко моя,
Сонечко привітне (руки-вгору),Співи солов’я (слухаймо).
Поклонись низенько рідній за пісні (кланяємося),
За духмяні квіти (нюхаємо), за дощі рясні (долоні до верху, плещемо).
 
 Друкування  букв К к і слова "коса" в зошиті.
 T67K2.jpeg

Гра в слова.


 
Вчитель показує предмети, а учні називають слова: ключ, коробка, картина, книжка.
-   Я вам показувала предмети, а ви називали слова. Кожен предмет має свою назву. Ми можемо поставити питання  (Що?)
-    А є такі слова, які відповідають на питання (Хто?) Наприклад: коза, курка, качка, комаха. Ці слова означають назви тварин, птахів, істот.
 T67K3.jpeg
Тренувальні вправи.
 
Вчитель називає назву предмета, а діти плещуть в долоні, якщо це істота.
Криниця, курка, коло, клас, коза, корова, кінь, коса, камінь, кенгуру, кіт, книжка.
 
Відгадайте загадку.
 
Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а зшита.
Не людина, а навчає.     (книга)
 
Вивчимо вірш:
 
Кінь катає дітлахів,
Кіт Мурко ковбаску з’їв.
Квокче квочка: Ко-ко-ко!
Кинь ці витівки, Мурко!
 
 T67K4.jpeg

Слухання казки "Про курочку рябу".


 
-        Уважно послухайте казочку, щоб потім змогли дати відповідь на питання.
Як звали Курочку?
Що зробила Курочка?
Що відбувалось далі в казці?
Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає?
 T67K52.jpeg
 

Підсумок.


-         Які слова відповідають на питання хто? що?
-         Навести приклади.
-         Як повинні поступати діти, коли їм дають поради старші?


Список використаних джерел:

  1. Урок-гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.
  2. Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009 р.
  3. Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі". 2010 р.
  4. Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010 р.
  5. "Українська енциклопедія" імені М.П. Бажана.
  6. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
  7. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.

Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.

---

Над уроком працювали

Гайдай Г. В.
Балема Г.О.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас