|
|
Строка 5: |
Строка 5: |
| <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Українська мова 4 клас|Українська мова 4 клас]]» з теми «[[Тема 26. Визначення відмінків іменників.|Форма кличного відмінка при звертанні]]» ''' | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Українська мова 4 клас|Українська мова 4 клас]]» з теми «[[Тема 26. Визначення відмінків іменників.|Форма кличного відмінка при звертанні]]» ''' |
| | | |
| + | <br> |
| | | |
| + | <br> |
| | | |
- | <br> | + | Тема : Форма кличного відмінка при [[Тема_9._Звертання |'''звертанні''']].<br><br>Мета : Формувати навички правильно відмінювати іменники, удосконалювати вміння і навички правильно використовувати кличний відмінок. Збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення та логічне мислення учнів. Виховувати любов до рідної мови.<br>Обладнання : узагальнюючі таблиці, схеми, картки.<br> |
| | | |
- | <u>Тема :</u> Форма кличного відмінка при звертанні.<br><u><br>Мета :</u> Формувати навички правильно відмінювати іменники, удосконалювати вміння і навички правильно використовувати кличний відмінок. Збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення та логічне мислення учнів. Виховувати любов до рідної мови.<br><u>Обладнання :</u> узагальнюючі таблиці, схеми, картки.<br> | + | Табл №1<br>Форма кличного відмінка при звертанні.<br> |
| | | |
- | Табл №1<br>'''Форма кличного відмінка при звертанні.'''<br>
| + | [[Image:Clipboard31.jpg]]<br> |
| | | |
- | [[Image:Clipboard31.jpg]]<br>
| + | <br>Умовні позначення :<br>( + ! ) Обов’язково у формі кличного відмінка<br>( + - ) Може бути у формі кличного відмінка , а може у формі називного<br>( - ! ) Тільки у формі називного відмінка.<br><br><br>Хід уроку :<br>1.Актуалізація опорних знань.<br> |
| | | |
- | <br><u>Умовні позначення :</u><br>( + ! ) Обов’язково у формі кличного відмінка<br>( + - ) Може бути у формі кличного відмінка , а може у формі називного<br>( - ! ) Тільки у формі називного відмінка.<br><br><br>'''Хід уроку :'''<br><u>1.Актуалізація опорних знань.</u><br>
| + | Повторення про власні та загальні іменники.<br>Словниковий диктант. ( Учні записують слова у дві колонки. Перша колонка-власні назви, друга – загальні.)<br> |
- | | + | |
- | Повторення про власні та загальні іменники.<br>'''Словниковий диктант.''' ( Учні записують слова у дві колонки. Перша колонка-власні назви, друга – загальні.)<br> | + | |
| | | |
| {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 200px; height: 123px;" | | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 200px; height: 123px;" |
| |- | | |- |
| | | | | |
- | | + | <br> Дід Мороз |
- | | + | |
- | Дід Мороз | + | |
| | | |
| | | | | |
Строка 30: |
Строка 28: |
| | | |
| |- | | |- |
- | | Україна <br> | + | | Україна <br> |
| | вересень | | | вересень |
| |- | | |- |
- | | Чумацький Шлях | + | | Чумацький Шлях |
| | картина | | | картина |
| |- | | |- |
- | | Сірко | + | | Сірко |
| | собака | | | собака |
| |- | | |- |
- | | Шевченко | + | | Шевченко |
| | письменник | | | письменник |
| |} | | |} |
Строка 45: |
Строка 43: |
| | | |
| | | |
- | Обгрунтування учнями розміщення слів.<br>Усна розповідь учнів про правопис великої літери.<br> | + | Обгрунтування учнями розміщення слів.<br>Усна розповідь учнів про правопис великої літери.<br> |
| | | |
- | <br> | + | <br> |
| | | |
- | <u>2.Повідомлення теми , мети й завдань уроку.</u><br> ''а) Прочитати речення у двох колонках. Чи різняться вони за значенням? Як розставлено в них коми ?''<br>
| + | 2.Повідомлення теми , мети й завдань уроку.<br> а) Прочитати речення у двох колонках. Чи різняться вони за значенням? Як розставлено в них коми ?<br> |
| | | |
| {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 388px; height: 61px;" | | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 388px; height: 61px;" |
| |- | | |- |
- | | Жив, живе і буде жити мій народ ! | + | | Жив, живе і буде жити мій народ ! |
- | | Жив, живеш і будеш жити, мій народе ! | + | | Жив, живеш і будеш жити, мій народе ! |
| |- | | |- |
- | | Світить нам день безсмертними вогнями. <br> | + | | Світить нам день безсмертними вогнями. <br> |
| | Світи, нам день , безсмертними вогнями. | | | Світи, нам день , безсмертними вогнями. |
| |} | | |} |
| | | |
- | '' б) діти пригадують, коли та які розділові знаки вживаються при звертанні.''<br>Робота біля дошки. Записати, вживаючи іменник у кличній формі. Поставити розділові знаки.<br> Ти прекрасна вечірняя ( зоря) !<br> '' в) Гра “ Подорож у казку “''<br>Доповнити речення звертаннями до персонажів українських казок. Записати.<br>- Не їж мене … я тобі пісеньку заспіваю ! …. чи ти пила, чи ти їла ? Ні .. не пила й не їла : бігла через місточок та вхопила кленовий листочок.! Мерзни, мерзни ….! | + | б) діти пригадують, коли та які розділові знаки вживаються при звертанні.<br>Робота біля дошки. Записати, вживаючи [[Тема_24._Відмінювання_іменників._Початкова_форма_іменника. |'''іменник''']] у кличній формі. Поставити розділові знаки.<br> Ти прекрасна вечірняя ( зоря) !<br> в) Гра “ Подорож у казку “<br>Доповнити речення звертаннями до персонажів українських казок. Записати.<br>- Не їж мене … я тобі пісеньку заспіваю ! …. чи ти пила, чи ти їла ? Ні .. не пила й не їла : бігла через місточок та вхопила кленовий листочок.! Мерзни, мерзни ….! |
- | | + | |
| | | |
| + | <br> |
| | | |
- | <u>3.Сприймання і усвідомлення матеріалу.</u><br> Учні отримують таблиці, в яких іменники треба поставити у кличному відмінку , узгоджуючи їх між собою. Користуватись табл. № 1.<br>
| + | 3.Сприймання і усвідомлення матеріалу.<br> Учні отримують таблиці, в яких іменники треба поставити у кличному відмінку , узгоджуючи їх між собою. Користуватись табл. № 1.<br> |
| | | |
| {| width="200" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" | | {| width="200" cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" |
| |- | | |- |
- | | Ольга Миколаївна <br> | + | | Ольга Миколаївна <br> |
- | | | + | | |
| |- | | |- |
- | | Іван Петрович <br> | + | | Іван Петрович <br> |
| | | | | |
| |- | | |- |
- | | Подружка Марійка | + | | Подружка Марійка |
| | | | | |
| |- | | |- |
Строка 86: |
Строка 84: |
| | | |
| | | |
- | <u>4. Узагальнення та систематизація знань.</u><br> Перебудувати речення так, щоб виділені слова виступали у ролі звертання. <br> Як же я люблю свою ''рідну школу'' ! <br> ''Подружка Марійка'' роздивлялась нову книгу. <br> ''Зоря ''зійшла над лісом. <br>
| + | 4. Узагальнення та систематизація знань.<br> Перебудувати речення так, щоб виділені слова виступали у ролі звертання. <br> Як же я люблю свою рідну школу ! <br> Подружка Марійка роздивлялась нову книгу. <br> Зоря зійшла над лісом. <br> |
| | | |
- | <u>5. Підсумок уроку.</u><br> Написати листа другові про своє навчання у школі. <br><br>
| + | 5. Підсумок уроку.<br> Написати листа другові про своє навчання у школі. <br><br> |
| | | |
- | <br> | + | <br> |
| | | |
| Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустеровою О.М. | | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустеровою О.М. |
Текущая версия на 20:27, 12 июля 2012
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 4 клас>> Українська мова: Форма кличного відмінка при звертанні
План-конспект уроку з курсу «Українська мова 4 клас» з теми «Форма кличного відмінка при звертанні»
Тема : Форма кличного відмінка при звертанні.
Мета : Формувати навички правильно відмінювати іменники, удосконалювати вміння і навички правильно використовувати кличний відмінок. Збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення та логічне мислення учнів. Виховувати любов до рідної мови. Обладнання : узагальнюючі таблиці, схеми, картки.
Табл №1 Форма кличного відмінка при звертанні.
Умовні позначення : ( + ! ) Обов’язково у формі кличного відмінка ( + - ) Може бути у формі кличного відмінка , а може у формі називного ( - ! ) Тільки у формі називного відмінка.
Хід уроку : 1.Актуалізація опорних знань.
Повторення про власні та загальні іменники. Словниковий диктант. ( Учні записують слова у дві колонки. Перша колонка-власні назви, друга – загальні.)
Дід Мороз
|
школа
|
Україна
| вересень
|
Чумацький Шлях
| картина
|
Сірко
| собака
|
Шевченко
| письменник
|
Обгрунтування учнями розміщення слів. Усна розповідь учнів про правопис великої літери.
2.Повідомлення теми , мети й завдань уроку. а) Прочитати речення у двох колонках. Чи різняться вони за значенням? Як розставлено в них коми ?
Жив, живе і буде жити мій народ !
| Жив, живеш і будеш жити, мій народе !
|
Світить нам день безсмертними вогнями.
| Світи, нам день , безсмертними вогнями.
|
б) діти пригадують, коли та які розділові знаки вживаються при звертанні. Робота біля дошки. Записати, вживаючи іменник у кличній формі. Поставити розділові знаки. Ти прекрасна вечірняя ( зоря) ! в) Гра “ Подорож у казку “ Доповнити речення звертаннями до персонажів українських казок. Записати. - Не їж мене … я тобі пісеньку заспіваю ! …. чи ти пила, чи ти їла ? Ні .. не пила й не їла : бігла через місточок та вхопила кленовий листочок.! Мерзни, мерзни ….!
3.Сприймання і усвідомлення матеріалу. Учні отримують таблиці, в яких іменники треба поставити у кличному відмінку , узгоджуючи їх між собою. Користуватись табл. № 1.
Ольга Миколаївна
|
|
Іван Петрович
|
|
Подружка Марійка
|
|
Пан Мартин
|
|
Друг Іванко
|
|
4. Узагальнення та систематизація знань. Перебудувати речення так, щоб виділені слова виступали у ролі звертання. Як же я люблю свою рідну школу ! Подружка Марійка роздивлялась нову книгу. Зоря зійшла над лісом.
5. Підсумок уроку. Написати листа другові про своє навчання у школі.
Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустеровою О.М.
Українська мова за 4 клас безкоштовно скачати, плани конспектів уроків, готуємось до школи онлайн
Предмети > Українська мова > Українська мова 4 клас > Визначення відмінків іменників > Визначення відмінків іменників. Конспект уроку і опорний каркас
|