KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.
(Создана новая страница размером '''Конспект до уроку з предмету[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%9...)
 
Строка 1: Строка 1:
'''Конспект до уроку з предмету[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B0_6_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81 Економіка, 6 клас.]<br>Тема: [http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A1%D0%BA%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D1%96%D0%B1%D0%BD%D0%BE_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D1%96%3F_%D0%AF%D0%BA_%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D1%94%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82%3F_%D0%A1%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B2_%D1%96_%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82. Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.]''' <br>
'''Конспект до уроку з предмету[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B0_6_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81 Економіка, 6 клас.]<br>Тема: [http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A1%D0%BA%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D1%96%D0%B1%D0%BD%D0%BE_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D1%96%3F_%D0%AF%D0%BA_%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D1%94%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82%3F_%D0%A1%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B2_%D1%96_%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82. Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.]''' <br>
 +
Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»<metakeywords>Конспект до уроку з предмету  Економіка, 6 клас.
Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»<metakeywords>Конспект до уроку з предмету  Економіка, 6 клас.
Тема: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.</metakeywords>
Тема: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.</metakeywords>
 +
'''Тема уроку: “ Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат”.'''<br><br>'''Мета:'''
'''Тема уроку: “ Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат”.'''<br><br>'''Мета:'''
 +
*сформувати в учнів поняття державного бюджету, його доходів і видатків;
*сформувати в учнів поняття державного бюджету, його доходів і видатків;
 +
*&nbsp;розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
*&nbsp;розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
 +
*&nbsp;виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
*&nbsp;виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
 +
[[категория: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.конспект уроку і опорний каркас ]]
<br>Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.<br>Тип уроку: комбінований<br><br>'''Хід уроку.'''<br><br>'''I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.'''<br>“Найкраща витрата часу – це праця”.<br>“ Де руки й охота, там скора робота. ”.<br>Так говорить українська народна мудрість.<br>Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.<br><br>'''ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе'''<br>Анекдоти:<br><br>Бізнес–леді сидить на ланчі в кафе, п’є каву і робить записи в блокноті. <br>Підходить чоловік:<br>- Можу я запропонувати вам маленьку і затишну компанію?!<br>- Дивлячись за скільки продаєте.<br><br>Журналіст бере інтерв’ю у мільйонера:<br>- Що вам допомогло досягти успіху?<br>- Переконання, що самі по собі гроші не грають ніякої ролі, важлива тільки робота.<br>- І це переконання допомогло розбагатіти?<br>- Ні, звичайно, я розбагатів, коли зміг переконати в цьому своїх працівників. <br>ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу<br>Питання з повторення:
<br>Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.<br>Тип уроку: комбінований<br><br>'''Хід уроку.'''<br><br>'''I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.'''<br>“Найкраща витрата часу – це праця”.<br>“ Де руки й охота, там скора робота. ”.<br>Так говорить українська народна мудрість.<br>Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.<br><br>'''ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе'''<br>Анекдоти:<br><br>Бізнес–леді сидить на ланчі в кафе, п’є каву і робить записи в блокноті. <br>Підходить чоловік:<br>- Можу я запропонувати вам маленьку і затишну компанію?!<br>- Дивлячись за скільки продаєте.<br><br>Журналіст бере інтерв’ю у мільйонера:<br>- Що вам допомогло досягти успіху?<br>- Переконання, що самі по собі гроші не грають ніякої ролі, важлива тільки робота.<br>- І це переконання допомогло розбагатіти?<br>- Ні, звичайно, я розбагатів, коли зміг переконати в цьому своїх працівників. <br>ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу<br>Питання з повторення:
 +
*&nbsp;Які головні дві функції податків? (фіскальна і регулююча)
*&nbsp;Які головні дві функції податків? (фіскальна і регулююча)
 +
*&nbsp;Хто такий монополіст? (єдиний продавець на певному ринку)
*&nbsp;Хто такий монополіст? (єдиний продавець на певному ринку)
 +
*&nbsp;Назвіть головний чинник, що впливає на попит якісного товару? (ціна товару)
*&nbsp;Назвіть головний чинник, що впливає на попит якісного товару? (ціна товару)
<br>Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування державного бюджету, його доходної та витратної частин.<br><br>'''План.'''<br>'''1. Поняття бюджету країни.'''<br>Що ж таке БЮДЖЕТ КРАЇНИ?<br>Звідкіля беруться кошти в бюджеті? (мозкова атака)<br> Бюджет держави на наступний рік зазвичай будується на прикладі минулого, адже ««Хто не пам'ятає минулого - не має майбутнього»» ( українська мудрість).<br><br>Отже, БЮДЖЕТ<br><br>В Законі України «Про бюджетну систему України» подається таке визначення бюджету:<br>«Бюджет — це план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади України, органами влади Автономної Респуб¬ліки Крим та місцевими радами народних депутатів».<br>Державним бюджет — кошторис щорічних доходів та витрат держави, виражений у грошовій формі. Уряд розробляє проект державного бюджету й звітує щодо його виконання. Затверджує бюджет Верховна Рада України.<br><br>Головна мета Б: створення фонду, який призначений для фінансування народного господарства, со¬ціально-культурних заходів, потреб оборони та державного уп¬равління держави.<br> <br><br>'''2. Доходи бюджету країни.'''<br><br>Доходи Державного бюджету — це частина централізованих фінансових ресурсів держави, які врегульовані відповідними нормативними актами і необхідні для виконання її функцій. Доходи бюджету відображають економічні відносини держави з підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які виникають у процесі стягнення бюджетних платежів.<br> Доходи<br>а) Податкові<br>• Податок <br>на прибуток<br>• Прибутковий податок<br>• Податок на додану вартість (ПДВ)<br>• Акцизи<br>• Податки на землю і ресурси<br>• Мито<br><br>б) Неподаткові<br>• Доходи від державної власності<br>• Доходи від приватизації<br>• Доходи від централізованого експорту<br>• Позики <br><br>'''3. Витрати бюджету.''' <br><br>Витрати<br><br>а) Поточні<br>• Сприяння розвиткові галузей господарства<br>• Заходи щодо соціального захисту населення (зарплати, пенсії, стипендії тощо)<br>• Сплата державного боргу <br><br>б) На розвиток<br>• Фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності<br>• Структурна перебудова господарства <br><br>Дефіцит бюджету — сума, на яку витрати держави перевищують доходи за поточний рік. <br><br>Профіцит бюджету — державні доходи перевищують витрати. <br><br>Державний борг — накопичені за кілька років дефіцити бюджету. <br><br><br>'''ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)'''<br>
<br>Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування державного бюджету, його доходної та витратної частин.<br><br>'''План.'''<br>'''1. Поняття бюджету країни.'''<br>Що ж таке БЮДЖЕТ КРАЇНИ?<br>Звідкіля беруться кошти в бюджеті? (мозкова атака)<br> Бюджет держави на наступний рік зазвичай будується на прикладі минулого, адже ««Хто не пам'ятає минулого - не має майбутнього»» ( українська мудрість).<br><br>Отже, БЮДЖЕТ<br><br>В Законі України «Про бюджетну систему України» подається таке визначення бюджету:<br>«Бюджет — це план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади України, органами влади Автономної Респуб¬ліки Крим та місцевими радами народних депутатів».<br>Державним бюджет — кошторис щорічних доходів та витрат держави, виражений у грошовій формі. Уряд розробляє проект державного бюджету й звітує щодо його виконання. Затверджує бюджет Верховна Рада України.<br><br>Головна мета Б: створення фонду, який призначений для фінансування народного господарства, со¬ціально-культурних заходів, потреб оборони та державного уп¬равління держави.<br> <br><br>'''2. Доходи бюджету країни.'''<br><br>Доходи Державного бюджету — це частина централізованих фінансових ресурсів держави, які врегульовані відповідними нормативними актами і необхідні для виконання її функцій. Доходи бюджету відображають економічні відносини держави з підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які виникають у процесі стягнення бюджетних платежів.<br> Доходи<br>а) Податкові<br>• Податок <br>на прибуток<br>• Прибутковий податок<br>• Податок на додану вартість (ПДВ)<br>• Акцизи<br>• Податки на землю і ресурси<br>• Мито<br><br>б) Неподаткові<br>• Доходи від державної власності<br>• Доходи від приватизації<br>• Доходи від централізованого експорту<br>• Позики <br><br>'''3. Витрати бюджету.''' <br><br>Витрати<br><br>а) Поточні<br>• Сприяння розвиткові галузей господарства<br>• Заходи щодо соціального захисту населення (зарплати, пенсії, стипендії тощо)<br>• Сплата державного боргу <br><br>б) На розвиток<br>• Фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності<br>• Структурна перебудова господарства <br><br>Дефіцит бюджету — сума, на яку витрати держави перевищують доходи за поточний рік. <br><br>Профіцит бюджету — державні доходи перевищують витрати. <br><br>Державний борг — накопичені за кілька років дефіцити бюджету. <br><br><br>'''ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)'''<br>
 +
-
*&nbsp;Яка головна проблема бюджетів більшості країн ?
+
*&nbsp;Яка головна проблема бюджетів більшості країн&nbsp;?
-
 
+
 +
<br>
 +
*&nbsp;Чи в Україні бюджет країни дефіцитний або профіцитний?
*&nbsp;Чи в Україні бюджет країни дефіцитний або профіцитний?
<br>'''V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів'''<br>
<br>'''V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів'''<br>
 +
*&nbsp;Навести приклади, звідки можуть надходити кошти для покриття дефіциту бюджету.
*&nbsp;Навести приклади, звідки можуть надходити кошти для покриття дефіциту бюджету.
 +
*&nbsp;Як би ви запропонували зменшити видатки України?
*&nbsp;Як би ви запропонували зменшити видатки України?
<br>'''VI Додаткові завдання''' <br>Цікаві факти:<br>
<br>'''VI Додаткові завдання''' <br>Цікаві факти:<br>
 +
*&nbsp;Чи знаєте Ви, що в більшості випадків при дефіциті бюджету країни, вона бере в борг кошти як у рамках країни , так і за кордоном.
*&nbsp;Чи знаєте Ви, що в більшості випадків при дефіциті бюджету країни, вона бере в борг кошти як у рамках країни , так і за кордоном.
 +
*&nbsp;Чи знаєте Ви, що статок деяких найбагатших людей світу перевищує державний бюджет України у кілька разів?&nbsp;
*&nbsp;Чи знаєте Ви, що статок деяких найбагатших людей світу перевищує державний бюджет України у кілька разів?&nbsp;
<br><br>'''VII Домашнє завдання'''<br>Джерела:
<br><br>'''VII Домашнє завдання'''<br>Джерела:
 +
*&nbsp;_________________________________________________________
*&nbsp;_________________________________________________________
<br>'''VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)'''<br>'''Підсумки.'''<br>“ Треба розумом надточити, де сила не візьме.”(укр. нар. мудрість)<br><br><br><br><br>&nbsp;
<br>'''VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)'''<br>'''Підсумки.'''<br>“ Треба розумом надточити, де сила не візьме.”(укр. нар. мудрість)<br><br><br><br><br>&nbsp;

Текущая версия на 11:45, 15 марта 2010

Конспект до уроку з предметуЕкономіка, 6 клас.
Тема: Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»


Тема уроку: “ Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат”.

Мета:


  • сформувати в учнів поняття державного бюджету, його доходів і видатків;
  •  розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
  •  виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;


Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
“Найкраща витрата часу – це праця”.
“ Де руки й охота, там скора робота. ”.
Так говорить українська народна мудрість.
Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.

ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе
Анекдоти:

Бізнес–леді сидить на ланчі в кафе, п’є каву і робить записи в блокноті.
Підходить чоловік:
- Можу я запропонувати вам маленьку і затишну компанію?!
- Дивлячись за скільки продаєте.

Журналіст бере інтерв’ю у мільйонера:
- Що вам допомогло досягти успіху?
- Переконання, що самі по собі гроші не грають ніякої ролі, важлива тільки робота.
- І це переконання допомогло розбагатіти?
- Ні, звичайно, я розбагатів, коли зміг переконати в цьому своїх працівників.
ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення:


  •  Які головні дві функції податків? (фіскальна і регулююча)
  •  Хто такий монополіст? (єдиний продавець на певному ринку)
  •  Назвіть головний чинник, що впливає на попит якісного товару? (ціна товару)


Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування державного бюджету, його доходної та витратної частин.

План.
1. Поняття бюджету країни.
Що ж таке БЮДЖЕТ КРАЇНИ?
Звідкіля беруться кошти в бюджеті? (мозкова атака)
Бюджет держави на наступний рік зазвичай будується на прикладі минулого, адже ««Хто не пам'ятає минулого - не має майбутнього»» ( українська мудрість).

Отже, БЮДЖЕТ

В Законі України «Про бюджетну систему України» подається таке визначення бюджету:
«Бюджет — це план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади України, органами влади Автономної Респуб¬ліки Крим та місцевими радами народних депутатів».
Державним бюджет — кошторис щорічних доходів та витрат держави, виражений у грошовій формі. Уряд розробляє проект державного бюджету й звітує щодо його виконання. Затверджує бюджет Верховна Рада України.

Головна мета Б: створення фонду, який призначений для фінансування народного господарства, со¬ціально-культурних заходів, потреб оборони та державного уп¬равління держави.


2. Доходи бюджету країни.

Доходи Державного бюджету — це частина централізованих фінансових ресурсів держави, які врегульовані відповідними нормативними актами і необхідні для виконання її функцій. Доходи бюджету відображають економічні відносини держави з підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які виникають у процесі стягнення бюджетних платежів.
Доходи
а) Податкові
• Податок
на прибуток
• Прибутковий податок
• Податок на додану вартість (ПДВ)
• Акцизи
• Податки на землю і ресурси
• Мито

б) Неподаткові
• Доходи від державної власності
• Доходи від приватизації
• Доходи від централізованого експорту
• Позики

3. Витрати бюджету.

Витрати

а) Поточні
• Сприяння розвиткові галузей господарства
• Заходи щодо соціального захисту населення (зарплати, пенсії, стипендії тощо)
• Сплата державного боргу

б) На розвиток
• Фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності
• Структурна перебудова господарства

Дефіцит бюджету — сума, на яку витрати держави перевищують доходи за поточний рік.

Профіцит бюджету — державні доходи перевищують витрати.

Державний борг — накопичені за кілька років дефіцити бюджету.


ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


  •  Яка головна проблема бюджетів більшості країн ?



  •  Чи в Україні бюджет країни дефіцитний або профіцитний?


V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів


  •  Навести приклади, звідки можуть надходити кошти для покриття дефіциту бюджету.
  •  Як би ви запропонували зменшити видатки України?


VI Додаткові завдання
Цікаві факти:


  •  Чи знаєте Ви, що в більшості випадків при дефіциті бюджету країни, вона бере в борг кошти як у рамках країни , так і за кордоном.
  •  Чи знаєте Ви, що статок деяких найбагатших людей світу перевищує державний бюджет України у кілька разів? 



VII Домашнє завдання
Джерела:


  •  _________________________________________________________


VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
Підсумки.
“ Треба розумом надточити, де сила не візьме.”(укр. нар. мудрість)




 

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат. > Скільки грошей потрібно державі? Як формується державний бюджет? Співвідношення доходів і витрат.конспект уроку і опорний каркас