Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова: Букви Аа.Повні уроки. Повні уроки.
Тема. Звук [a]. Букви Аа. Моделювання слів і речень..
Мета.
Засвоїти звук [а] і букви «А,а». Ознайомити з алфавітом. Розвивати вміння за допомогою дотику визначити вивчені бу¬кви. Розрізняти голосні і приголосні звуки.
Хід уроку
Робота над новим матеріалом. 1. На набірному полотні слово оса. • Якою буквою закінчується слово оса. • Вимовимо звук [а]. • Якою буквою починається слово оса? • Вимовимо звук [о]. • Звуки [а], [о] - голосні. При їх вимові повітря вільно виходить, не зустрічає ніяких перешкод. Ці звуки можна заспівати (співаємо о-о-о, а-а-а). Такі звуки називаються голосними. Вони позначаються буквами: О, А. Візьмемо букву А. Ось перед нами каса букв. Кожна буква має своє місце. Називається це містечко, де живуть букви "Алфавіт". Як і в кожному місті тут є "будиночки". В такому будиночку мешкає певна буква. В першому - буква А. (Буква А вкладається в кишеньку). Далі діти знаходять "будиночки", в яких знаходяться букви С, О і розкладають ці букви по "домівках". Букв "а" дві - велика і мала. Виліпимо "А" велику. Вона складається з трьох елементів: дві більші однакові палички і одна менша. Буква "а" мала складається з двох елементів: паличка заокруглена вгорі і внизу і півовал, як буква с.
Фізкультхвилинка.
Будем дружно ми вставати, Щоб ногам роботу дати. Раз - присіли, Два - всі встали, Три руками помахали.
Робота в зошитах.
Надрукуємо "А", "а", слова оса за зразком.
Вивчимо вірш.
Автобус їде вздовж алеї, Акація цвіте в садку, А ми зібралися під нею, Абетку вивчити легку.
Словникова робота:
роз’яснення слів алфавіт, абетка, азбука. Назвати сусідів букви "а" в словах: сад, рак, мак. Гра "Визнай букву". На столі розкладені букви: о, с, а з наждачного паперу. Учню зав’язуються очі. Він бере букву і визначає, яка це буква за допомогою тактильних відчуттів. Фізкультпауза. Діти марширують під вірш: Ати - бати – Йшли солдати Ати - бати – На базар. Ати - бати – Що купили? Ати - бати – Самовар!
Самостійна робота.
"Знайти букву "а". Учням роздаються картки зі словами: троянда, хата, машина та інші. Треба олівчиком підкреслити букву "а". Слухання казки "Курочка Ряба". - Діти, хто з вас знає казочку "Курочка Ряба"? (Діти розповідають цю казку) - Давайте її подивимось:
Ми з вами подивились казку, а тепер дайте відповідь: - Чому плакав дід, плакала баба, коли мишка розбила яєчко? Питання за змістом. - Про кого казочка? - Яке яєчко знесла курочка? - Чому дід з бабою хотіли його розбити? - Хто допоміг їм розбити яєчко? - Так чому ж вони плакали? - Бо дід з бабою хотіли його з’їсти, а воно впало на підлогу, розтеклося по підлозі і їсти його вже не можна було. - Що пообіцяла курочка? - А як звали курочку? - А чому її так звали?
Підсумок.
- Яку букву ми сьогодні вивчили? - Який звук позначає ця буква? (Голосний) - Чому? - Який ще голосний ви знаєте?
Список використаних джерел:
Урок на тему: Практичне ознайомлення зі словом, речення. Бесіда на тему "Літні розваги". Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас
|