Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Розвиток зв’язного мовлення.Повні уроки
Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Слова – назви іграшок.
Мета:
Успішне формування мовленнєвих умінь, розвивати уміння висловлювати свої думки і емоції, розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість.
Тип уроку:
навчально - виховний Хід уроку:
Актуалізація опорних знань учнів:
Дітки, давайте пригадаємо: 1. Які бувають звуки ? (мовні і немовні ) 2. Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. ) 3. Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. ) 4. На які дві групи поділяються мовні звуки ? ( голосні та приголосні ) 5. Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] ) 6. Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами )
Гра « Давайте сперечатися».
- Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону. Я стверджую, що : - в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки ); - в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] ); - в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] ); - в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] ); - в слові «тінь» перший звук [ т ] ( ні, [ т’] ). Дітки у кожного з вас є улюблені іграшки. Давайте подивимось на малюнки і опишемо іграшки. Відгадайте загадку: Про мене казка є відома, Я не люблю сидіти вдома, Пригоди ждуть мене завжди – Я не боюсь вогню, води. Дисциплінований, слухняний, Це я - _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _. (Солдатик олов’яний)
Відеозавдання:
Подивіться мультфільм про Літачок. Разкажіть про які пригоди літачка ви подивились мультфільм? А у вас серед іграшок є літачок? Опишіть який він?
Фізкульт хвилина:
Раз-два — всі пірнають, Три, чотири — виринають, П'ять, шість — на воді Кріпнуть крильця молоді, Сім, вісім — що є сили Всі до берега поплили, Дев'ять, десять — обтрусились І за парти опустились. Відгадайте загадку: Плига, плига цілий день, Через лаву, через пень, Через кущ і через квіти. Що за іграшка це, діти? (М’яч)
Гра “Принеси іграшку, яку захочеш”.
Хлопці, у нас в класі дуже багато різних іграшок. Я пропоную вам по черзі взяти в ігровому куточку будь-яку іграшку і поставити на стіл, називаючи її. Правило: іграшки не повинні повторюватися. (Після гри стіл з іграшками забирається з поля зору дітей). Дітки а тепер назвіть іграшки які були на столі
Розглядання іграшок.
Давайте розглянемо іграшку. Як вона називається? Лисиця яка? Що є в лисиці? Що вміє робити лиса? Чим тобі подобається ця іграшка? (Останнє питання припускає кілька варіантів відповідей, тому доцільно опитати всіх дітей). Аналогічно проводиться розглядання собаки, кішки.
=Складання розповідей про іграшки.
Зараз ми будемо вчитися розповідати про іграшки. Я буду починати пропозицію, а ви закінчувати його. Це … (лисиця). Вона … (руда, пухнаста, м'яка). У лисиці … (Довгий хвіст, зелені очі). Лиса вміє … (бігати, ловити мишей, замітати хвостом сліди). Мені подобається лиса тому, що … (вона красива).
Фізкультхвилинка. В казковому лісі розминка. Настала фізична хвилинка. Раз, два! Пострибали! Три, чотири! Назад стали. Лапки вліво, лапки вправо, Всі тихесенько присіли, Потім знову підвелись. І кружились, веселились, Усміхнулись, І за науку знов взялись. Подивимось казочку:
“Розкажи казку по ланцюжку”.
Сьогодні ми будемо вчитися розповідати казку “Ріпка” по ланцюжку. Будьте уважні: ви повинні ні разу не помилитися при розповіді казки і вибудувати правильну ланцюжок, в якій всі герої мають бути розташовані в правильній послідовності.
Список використаних джерел:
Розробка уроку зв’язного мовлення на тему: "Джерела писемності. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса." Учитель української мовита літератури ДЗОШ № 101 МОЛЧАН Владілена Володимирівна Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови" Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл. Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО — 2009 р. "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Над уроком працювали: Цесорева Г.В. Молчан В.В. Пилипенко В.В. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас
|