Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Письмо малої букви ш. написання складів, слів і речень.Повні уроки
Тема.
Письмо рядкової букви ш, складів, слів з нею.
Мета.
Навчити дітей писати рядкову букву ш, порівнювати її з іншими буквами. Закріплювати вміння складати звукові схеми. Розвивати творчі здібності учнів. Виховувати інтерес до знань.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення вивчених букв. Мовна гра “Знайди пару” Л и и Я ї г ї г ч я Я і ч и Л я 2. Читання вивчених букв по картках.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Читання вірша вчителем. Школа учнів зібрала, Школярі навчаються. Шкода тільки, що не всі Так як слід стараються! http://www.youtube.com/watch?v=UJzM0TAnG34&feature=related Ми подивились мультфільм про школярів, а що неправильного ви помітили у поведінці героїв? 2. Повторення правил поведінки на уроці. - Пригадайте мультик про пригоди чебурашки та його друзів. http://www.youtube.com/watch?v=uLSifjfp1t4 - Хто із героїв весь час заважав друзям робити добрі справи? Стара Шапокляк завітала сьогодні і до вас та приготувала кілька завдань. - Будьте уважні і виправте допущені помилки. а) Правило перше Якщо учитель тебе запитує, треба відповідати пошепки, а не питає – шуміти. б) Правило друге. Якщо ти приніс до школи шоколад, то їж його на уроці, ні з ким не ділися і якомога голосніше шелести обгорткою. в) Правило третє. Якщо попереду сидить дівчина, то частіше прив’язуй її кіску до стільця, а якщо хлопчик – підстав йому на сидіння шпильку. 3. Поділ слова школа на склади, виділення звука [ш] у першому складі, віднесення його до приголосних звуків.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми і мети уроку; 2. Ознайомлення з прописною буквою ш, порівняння з друкованою та схожими вивченими буквами і, ї, и, й, м. - На що схожа буква ш? (Граблі, гребінець)
![T142o.jpeg](/images/d/d0/T142o.jpeg) Очерет шумить: шу-шу, Букву я нову пишу: Три стовпці, внизу межа – От і вийшла буква “ша”.
![T142ach.jpeg](/images/d/d1/T142ach.jpeg) 3. Словникова робота. Очерет – багаторічна водяна або болотна трав’яниста рослина з високим стеблом і розлогою волоттю. 4. Інструктаж до написання букви.
![T142sch1.jpeg](/images/7/73/T142sch1.jpeg) Перший елемент починаємо писати від середини робочого рядка рухом вниз до нижньої рядкової, де закруглюємо праворуч і ведемо вгору до середини рядка. Не відриваючи руки, пишемо вниз другий елемент – пряму, яка біля нижньої рядкової теж закруглюється праворуч і ведеться до середини робочогорядка. Знову ж, не відриваючи руки, пишемо третю пряму лінію, яку теж закруглюємо на нижній рядковій лінії праворуч. Пишемо під рахунок: раз-і, два-і, три-і. 5. Письмо букви ш.
![T142zav.jpeg](/images/f/fc/T142zav.jpeg) а) “в повітрі”; б) по трафарету; в) письмо букви на дошці з поясненням послідовності зображення елементів;
![T142sch2.jpeg](/images/5/57/T142sch2.jpeg) г) письмо в зошитах по паличках – опорах . (до кінця рядка пишуть без опор).
![T142sch3.jpeg](/images/b/b8/T142sch3.jpeg) 6. Пальчикова гімнастика. “Розминка”. Діти повільно підіймають руки перед собою, потім струшують кистями.
ІV. Засвоєння знань, формування умінь і навичок.
1. Мовна гра “Яке слово заблукало?”
![T142sch4.jpeg](/images/b/b5/T142sch4.jpeg) Шпак, шапка, шишкар (не птах); Шипшина, квіточки, шепоче, пшениця (немає ш). Подивіться як гарно вміє співати шпак. http://www.youtube.com/watch?v=9JNG8LhQwYM&feature=related 2. Читання буквосполучення яш, коментоване письмо в зошиті.
![T142sch5.jpeg](/images/3/32/T142sch5.jpeg) 3. Фізкультхвилинка. Ми писали, ми трудились, Наші руки вже втомились. А щоб гарно написати, Треба пальці розім’яти. Руки тільки раз тряхнемо І писати знов почнемо. Відпочивши дружно враз, Приступив до праці клас. 4. Робота з метаграмою. З “ша” читати – воно гостре, Протикає скрізь дірки. А як з “ем”, ним необхідно Мити руки залюбки. (Шило-мило) 5. Звуковий аналіз слова шило. 6. Поділ слова шило на склади, виділення наголошеного вкладу,
![T142zav1.jpeg](/images/c/ce/T142zav1.jpeg) - Назвіть букви, які є в цьому слові? - Які звуки вони позначають? - Яка буква позначає два звуки? Вмвчення вірша: Школа Надія Красоткіна Школа! Школа! Це будні і свято. Це уроки цікаві й весь світ! Рідна школа — це друзів багато. Це дитинства і юності цвіт! 1. Гра “Буква заблукала”. Бригадир послав по глину, Екскаватор і малину. 2. Словникова робота. Екскаватор – підйомний апарат, пристосування для переміщення вантажів. Подивіться яку роботу можна виконувати екскаватором. Пригадайте де ви в своєму житті зустрічали екскаватор і що він робив? http://www.youtube.com/watch?v=FjqV-HnXEQA 3. Бесіда. - Якими видами транспорту перевозять вантажі?
VI. Підсумок уроку.
- Яку букву вчилися писати? - Що штрихували на уроці? - Які марки вантажних машин знаєте?
Список використаних джерел:
Урок на тему: Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас
|