Конспект до уроку з предмету Економіка 11 клас Тема: Валовий національний продукт та інші макроекономічні показники Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема уроку: «Валовий національний продукт та інші макроекономічні показники»
Мета:
сформувати в учнів розуміння сутності валового національного продукту та інших макроекономічних показників; навчити розв’язувати учнів задачі згідно теми та аналізувати статистичний матеріал; розвивати логічне та просторове мислення, формувати економічний світогляд; виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів.
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
І. Привітання (3 хв) – настрій на позитив. Притча «Багатство та мудрість» Одна людина запитала в Мудреця: — Що є більш важливим і цінним: багатство чи мудрість? Запитувач мав свої власні міркування на цей рахунок. Тому Мудрець засміявся й сказав: — Звичайно ж, більш значною і більше цінною є мудрість. Людина сказала: — Тоді скажіть, чому Ви, мудра людина, ходите в дома багатих людей, але я ніколи не бачив, щоб багатії ходили у Ваш дім? Мудрець посміхнувся й сказав: — Так, мудрі люди ходять до багатих, тому що вони мудрі й знають ціну багатству. А багаті — це просто багаті й нічого більше. Вони не можуть зрозуміти ціну мудрості. Істина дійсно переконлива, завжди йдіть до своєї мети, але ніколи не втрачайте при цьому своєї людської гідності.
ІІ. Релаксація (1 хв) – після серйозного веселе.
Вчора Нобелівську премію з економіки одержав американський професор за розвиток теорії глобалізації, яка дала змогу на практиці зробити американську фінансову кризу всесвітньою.
ІІІ. Нова тема (20 хв) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу Епіграфом до нової теми уроку є відомий вислів Френсіса Бекона: «Три речі роблять народ великим і багатим: родючий грунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів». Сьогодні будемо говорити про макроекономічні показники, які є відображенням національної економіки.
ПЛАН УРОКУ:
І. Виклад основного теоретичного матеріалу: 
  Дефлятор ВВП — коефіцієнт, що використовується для коригування грошового вираження ВВП з урахуванням динаміки цін. Дефлятор ВВП= (Номінальний ВВП/ Реальний ВВП) х100% Реальний ВВП= (Номінальний ВВП/ Дефлятор ВВП) х100% ІІ. Задача для закріплення матеріалу. За наведеними даними обчислити обсяг: 1) ВВП; 2) ВВП на душу населення, якщо чисельність населення становить 20 млн. чоловік. Рахунок Обсяг, млрд. гр.од. Валові інвестиції 20 Чисті інвестиції 5 Чисті непрямі податки на бізнес 12 Заробітна плата 43 Рента 2 Чисті відсотки 6 Дохід від власності 3 Прибуток корпорацій 20 ІІІ. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівнів). Джерела: І.Ф.Радіонова «Загальна економіка» IV. Підсумки. «Усе суще на землі народжують природа і праця. Уміння трудитися – щирий скарб для людей» Езоп
|