|
|
Строка 3: |
Строка 3: |
| <br> '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська мова|Українська мова]]>>[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]>> Українська мова: Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою''' | | <br> '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська мова|Українська мова]]>>[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]>> Українська мова: Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою''' |
| | | |
- | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]» з теми «[[Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою|Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою]]» ''' | + | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]» з теми «[[Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою|Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою]]» '''<br> '''Звук [г], позначення його буквою “Г”''' <br> |
| | | |
- | <br> '''Звук [г], позначення його буквою “Г”''' <br>
| + | '''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів. |
| | | |
- | <u>Мета:</u> ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.
| + | '''Обладнання: '''фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br> |
| | | |
- | <u>Обладнання:</u> фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”. | + | <u>'''План:'''</u> |
| | | |
- | <br> | + | <u>'''1. Організаційний момент (2 хв.) <br>'''</u> |
| | | |
- | '''План:'''
| + | <u>'''2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)'''</u><br> |
- | | + | |
- | ''1. Організаційний момент (2 хв.) <br>''
| + | |
- | | + | |
- | ''2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)''<br> | + | |
| | | |
| • Відгадування загадок, вправа на образне мислення. <br> | | • Відгадування загадок, вправа на образне мислення. <br> |
Строка 27: |
Строка 23: |
| • Повторення граматичного матеріалу<br> | | • Повторення граматичного матеріалу<br> |
| | | |
- | ''3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.) ''<br> | + | <u>'''3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)'''</u><br> |
| | | |
| 1). Ознайомлення із звуком “г” <br> | | 1). Ознайомлення із звуком “г” <br> |
Строка 43: |
Строка 39: |
| 7). Утворення і читання складів <br> | | 7). Утворення і читання складів <br> |
| | | |
- | ''4. Фізкультхвилинка (5 хв.) <br>'' | + | <u>'''4. Фізкультхвилинка (5 хв.) <br>'''</u |
| | | |
- | ''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)''<br> | + | <u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''</u<br> |
| | | |
| 1). Словникова робота <br> | | 1). Словникова робота <br> |
Строка 53: |
Строка 49: |
| 3) розвиток мовлення. <br> | | 3) розвиток мовлення. <br> |
| | | |
- | ''6. Підсумок уроку (3 хв.) ''<br> | + | <u>'''6. Підсумок уроку (3 хв.)'''</u><br> |
| | | |
- | <br> | + | <u>Хід уроку: </u><br> |
| | | |
- | '''Хід уроку: '''<br> | + | '''1. Організаційний момент (2 хв.) '''Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)<br> |
| | | |
- | <u>1. Організаційний момент (2 хв.) </u>Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)
| + | '''2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.) '''<br> |
| | | |
- | <br>
| + | <u>'''• Відгадування загадок, вправа на образне мислення.'''</u><br> |
- | | + | |
- | <u>2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)</u> <br> | + | |
- | | + | |
- | ''• Відгадування загадок, вправа на образне мислення.''<br> | + | |
| | | |
| - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова. <br> | | - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова. <br> |
Строка 73: |
Строка 65: |
| - Які вірші ми вчили про букви? (повторення) | | - Які вірші ми вчили про букви? (повторення) |
| | | |
- | ''• Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами'' <br> | + | <u>'''• Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами'''</u><br> |
| | | |
| - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве в першому завданні? (Булка, оскільки інші три означають назви тварин)<br> | | - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве в першому завданні? (Булка, оскільки інші три означають назви тварин)<br> |
Строка 81: |
Строка 73: |
| - Інтерактивна гра «Схопи слово». На екрані на секунду з’являються слова. Треба встигнути їх прочитати. <br> | | - Інтерактивна гра «Схопи слово». На екрані на секунду з’являються слова. Треба встигнути їх прочитати. <br> |
| | | |
- | ''• Повторення граматичного матеріалу''<br> | + | '''<u>• Повторення граматичного матеріалу</u>'''<br> |
| | | |
| - Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)<br> | | - Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)<br> |
| | | |
- | - Які бувають звуки? (голосні і приголосні) | + | - Які бувають звуки? (голосні і приголосні)<br> |
| | | |
- | <br> | + | '''<u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u> '''<br> |
| | | |
- | <u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u> <br>
| + | '''1). Ознайомлення із звуком “г”''' |
- | | + | |
- | ''1). Ознайомлення із звуком “г”'' | + | |
| | | |
| - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох” | | - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох” |
| | | |
- | ''2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних '' | + | '''2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних ''' |
| | | |
| - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо? | | - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо? |
| | | |
- | ''3). Називання слів з звуком “г” '' | + | '''3). Називання слів з звуком “г” ''' |
| | | |
| - Назвіть слова, де є звук “г”. | | - Назвіть слова, де є звук “г”. |
| | | |
- | ''4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука) '' | + | '''4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука) ''' |
| | | |
- | - Викладаємо звукову мозаїку. Якщо звук ”г” в слові на початку, кладемо зелену фішку, якщо посередині-жовту, а якщо в кінці – червону. (Слова викладаються зліва направо, з верхнього рядка до нижнього). | + | - Викладаємо звукову мозаїку. Якщо звук ”г” в слові на початку, кладемо зелену фішку, якщо посередині-жовту, а якщо в кінці – червону. (Слова викладаються зліва направо, з верхнього рядка до нижнього).<br> |
- | | + | |
- | <br> | + | |
| | | |
| Слова: нога, ріг, погода; <br> | | Слова: нога, ріг, погода; <br> |
Строка 113: |
Строка 101: |
| гном, пиріг, глечик; <br> | | гном, пиріг, глечик; <br> |
| | | |
- | вигадати, дог, скарга. | + | вигадати, дог, скарга.<br> |
- | | + | |
- | <br> | + | |
| | | |
- | ''5). Ознайомлення з буквою “г”''<br> | + | '''5). Ознайомлення з буквою “г”'''<br> |
| | | |
| - На що схожа буква ”г”? <br> | | - На що схожа буква ”г”? <br> |
Строка 129: |
Строка 115: |
| Як на груші гусінь! <br> | | Як на груші гусінь! <br> |
| | | |
- | <br>
| + | '''6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор” '''<br> |
- | | + | |
- | ''6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”'' <br> | + | |
| | | |
| - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви. | | - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви. |
Строка 137: |
Строка 121: |
| [[Image:Qwerty12.jpg]]<br> Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. <br> | | [[Image:Qwerty12.jpg]]<br> Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. <br> |
| | | |
- | <br>
| + | '''''7). Утворення і читання складів <br>''''' |
- | | + | |
- | ''7). Утворення і читання складів'' <br> | + | |
- | | + | |
- | - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.
| + | |
| | | |
- | <br> | + | - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.<br> |
| | | |
- | <u>4. Фізкультхвилинка (5 хв.)</u><br>
| + | '''4. Фізкультхвилинка (5 хв.)'''<br> |
| | | |
| Білі гуси налетіли, <br> | | Білі гуси налетіли, <br> |
Строка 159: |
Строка 139: |
| А діти тихенько за парти сідають…<br> | | А діти тихенько за парти сідають…<br> |
| | | |
- | (Діти імітують рухи гусей.) | + | (Діти імітують рухи гусей.)<br> |
| | | |
- | <br> | + | <u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''</u><br> |
| | | |
- | <u>5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)</u> <br>
| + | '''1). Словникова робота'''<br> |
- | | + | |
- | ''1). Словникова робота''<br> | + | |
| | | |
| - Пояснення значень слів “глухар”, “грак”, “граб” <br> | | - Пояснення значень слів “глухар”, “грак”, “граб” <br> |
Строка 171: |
Строка 149: |
| Складання речень з цими словами. <br> | | Складання речень з цими словами. <br> |
| | | |
- | <br>
| + | '''2) читання слів у колонках '''<br> |
- | | + | |
- | ''2) читання слів у колонках'' <br> | + | |
| | | |
| • Читання вчителя<br> | | • Читання вчителя<br> |
Строка 181: |
Строка 157: |
| • Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині) <br> | | • Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині) <br> |
| | | |
- | <br> | + | ''''' 3) розвиток мовлення.'''''<br> |
| | | |
- | ''3) розвиток мовлення.'' <br>
| + | - Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей. <u><br></u> |
| | | |
- | - Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей. <br>
| + | '''6. Підсумок уроку (3 хв.) '''<br> |
| | | |
- | <u><br></u>
| + | - Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає? Гарно працювали, гарно! Час пройшов у нас немарно! |
- | | + | |
- | <u>6. Підсумок уроку (3 хв.)</u> <br>
| + | |
- | | + | |
- | - Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає? Гарно працювали, гарно! Час пройшов у нас немарно! | + | |
- | | + | |
- | <br>
| + | |
| | | |
| '''Література:''' <br> | | '''Література:''' <br> |
| | | |
- | 1. Буквар. Під ред. Вашуленка М.С., Скрипченко Н.Ф.<br> | + | ''1. Буквар. Під ред. Вашуленка М.С., Скрипченко Н.Ф.<br>'' |
- | | + | |
- | 2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б.<br>
| + | |
- | | + | |
- | 3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru
| + | |
| | | |
- | <br> | + | ''2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б.<br>'' |
| | | |
- | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Князевою О.Б.
| + | ''3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru ''<br> |
| | | |
- | <br> <sub>Матеріали з читання [[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|онлайн]], завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з читання [[Письмо. Читання. 1 клас|скачати]]</sub> | + | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Князевою О.Б.<br> <sub>Матеріали з читання [[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|онлайн]], завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з читання [[Письмо. Читання. 1 клас|скачати]]</sub> |
| | | |
| [[Category:Звук_г._Закріплення_звукового_значення_букви_г,_умінь_читати_з_нею_склади,_слова_і_речення._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] | | [[Category:Звук_г._Закріплення_звукового_значення_букви_г,_умінь_читати_з_нею_склади,_слова_і_речення._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Версия 07:04, 13 июня 2012
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас>> Українська мова: Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою
План-конспект уроку з курсу «Письмо. Читання. 1 клас» з теми «Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою» Звук [г], позначення його буквою “Г”
Мета: ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.
Обладнання: фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.
План:
1. Організаційний момент (2 хв.)
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
• Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
• Повторення віршів на вивчені букви
• Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами
• Повторення граматичного матеріалу
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
1). Ознайомлення із звуком “г”
2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних
3). Називання слів з звуком “г”
4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)
5). Ознайомлення з буквою “г”
6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”
7). Утворення і читання складів
4. Фізкультхвилинка (5 хв.) </u
<u>5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)</u
1). Словникова робота
2) читання слів у колонках
3) розвиток мовлення.
<u>6. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку:
1. Організаційний момент (2 хв.) Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
• Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
- Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова.
- Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені букви
- Які вірші ми вчили про букви? (повторення)
• Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами
- На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве в першому завданні? (Булка, оскільки інші три означають назви тварин)
- Яке слово зайве в другому завданні? (сніг, оскільки інші слова – це назви пір року)
- Інтерактивна гра «Схопи слово». На екрані на секунду з’являються слова. Треба встигнути їх прочитати.
• Повторення граматичного матеріалу
- Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)
- Які бувають звуки? (голосні і приголосні)
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
1). Ознайомлення із звуком “г”
- Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох”
2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних
- Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо?
3). Називання слів з звуком “г”
- Назвіть слова, де є звук “г”.
4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)
- Викладаємо звукову мозаїку. Якщо звук ”г” в слові на початку, кладемо зелену фішку, якщо посередині-жовту, а якщо в кінці – червону. (Слова викладаються зліва направо, з верхнього рядка до нижнього).
Слова: нога, ріг, погода;
гном, пиріг, глечик;
вигадати, дог, скарга.
5). Ознайомлення з буквою “г”
- На що схожа буква ”г”?
Глянь, Галинко! Гнате, глянь,
Подивись, Ганнусю ,
- Буква ”г” гачком зігнулась,
Як на груші гусінь!
6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”
- Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.
Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку.
7). Утворення і читання складів
- Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.
4. Фізкультхвилинка (5 хв.)
Білі гуси налетіли,
Все подвір'я стало білим.
Поклювали, походили,
Піднялись та полетіли.
Гуси летять відлітають,
А діти тихенько за парти сідають…
(Діти імітують рухи гусей.)
5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)
1). Словникова робота
- Пояснення значень слів “глухар”, “грак”, “граб”
Складання речень з цими словами.
2) читання слів у колонках
• Читання вчителя
• Читання “бджолине”
• Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині)
3) розвиток мовлення.
- Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.
6. Підсумок уроку (3 хв.)
- Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає? Гарно працювали, гарно! Час пройшов у нас немарно!
Література:
1. Буквар. Під ред. Вашуленка М.С., Скрипченко Н.Ф.
2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б.
3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru
Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Князевою О.Б. Матеріали з читання онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з читання скачати
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас > Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення > Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Конспект уроку і опорний каркас
|