KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми: Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї
 
Строка 1: Строка 1:
-
'''&nbsp;Конспект до уроку з предмету '''[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B0_5_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81 '''Економіка 5 клас''']'''<br>Тема:'''[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A1%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82._%D0%94%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8_%D1%96_%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8_%D1%81%D1%96%D0%BC%E2%80%99%D1%97 '''Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї''']'''Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»<br>Тема уроку: “ Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї ”.'''''<br><br>''''''Мета:'''
+
'''&nbsp;Конспект до уроку з предмету '''[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D0%BA%D0%B0_5_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81 '''Економіка 5 клас''']'''<br>Тема:'''[http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A1%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82._%D0%94%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8_%D1%96_%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8_%D1%81%D1%96%D0%BC%E2%80%99%D1%97 '''Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї''']'''Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»<br>Тема уроку: “ Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї ”.'''''<br><br>''''''Мета:'''  
-
*сформувати в учнів поняття сімейного бюджету, його доходів і видатків; &nbsp;<br>
+
*сформувати в учнів поняття сімейного бюджету, його доходів і видатків;
 +
 
 +
&nbsp;<br>  
*&nbsp;розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;<br>
*&nbsp;розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;<br>
*&nbsp;виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів;<br>Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.<br>Тип уроку: комбінований<br>'''Хід уроку.<br>'''I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.<br>“Найкраща витрата часу – це праця”.<br>“ Діло майстра величає! ”.<br>Так говорить українська народна мудрість.<br>Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.<br><br>'''ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе'''
*&nbsp;виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів;<br>Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.<br>Тип уроку: комбінований<br>'''Хід уроку.<br>'''I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.<br>“Найкраща витрата часу – це праця”.<br>“ Діло майстра величає! ”.<br>Так говорить українська народна мудрість.<br>Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.<br><br>'''ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе'''
-
Анекдоти:<br><br>У школі:<br>- Хлопці й дівчата, завуч уходить. Що потрібно сказати?<br>- Слава Богу!!!<br><br>Тато дзвонить сусіду:<br>- Ви зробили за сина домашнє завдання по математиці?<br>- Зробив....<br>- Дайте списати... <br><br>Батько строго запитує сина:<br>- Ти коли, нарешті, виправиш погану оцінку в журналі?<br>- Тато, я щодня намагаюся це зробити, але вчителька не випускає журнал з рук. <br>'''ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу'''<br>Питання з повторення:<br>
+
 
 +
Анекдоти:<br><br>У школі:<br>- Хлопці й дівчата, завуч уходить. Що потрібно сказати?<br>- Слава Богу!!!<br><br>Тато дзвонить сусіду:<br>- Ви зробили за сина домашнє завдання по математиці?<br>- Зробив....<br>- Дайте списати... <br><br>Батько строго запитує сина:<br>- Ти коли, нарешті, виправиш погану оцінку в журналі?<br>- Тато, я щодня намагаюся це зробити, але вчителька не випускає журнал з рук. <br>'''ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу'''<br>Питання з повторення:<br>  
*&nbsp;Чому наші можливості придбання речей обмежені? (оскільки ресурси на їх створення і в подальшому придбання також обмежені)?<br>
*&nbsp;Чому наші можливості придбання речей обмежені? (оскільки ресурси на їх створення і в подальшому придбання також обмежені)?<br>
Строка 14: Строка 17:
*&nbsp;Що таке власність? (власність — це суспільні відносини з приводу права володіння певними речами)
*&nbsp;Що таке власність? (власність — це суспільні відносини з приводу права володіння певними речами)
-
Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування сімейного бюджету, його доходної та витратної частин.<br>'''План.'''<br>1. Поняття бюджету сім’ї .<br>
+
Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування сімейного бюджету, його доходної та витратної частин.<br>'''План.'''<br>1. Поняття бюджету сім’ї .<br>  
-
 
+
-
Що ж таке БЮДЖЕТ СІМ’Ї?<br>Звідкіля беруться кошти в сімейному бюджеті? (мозкова атака)<br>Отже, БЮДЖЕТ СІМ’Ї<br>Бюджет сім’ї - це план, де враховуються доходи та плануються витрати родини.<br>Бюджет - у перекладі з англійської „грошова сумка" <br>Слово „БЮДЖЕТ" широко розповсюджене. Сучасна економіка вкладає в нього подвійний зміст. З одного боку - це розподіл доходів та витрат людини, родини, міста, країни за певний термін. По-друге, це сума грошових коштів у розрахунку на деякий період часу.<br>Кошти бюджету витрачаються для задоволення всіх потреб родини (житло, харчування, господарські потреби тощо). У багатьох родинах є непрацездатні, тобто ті, хто не можуть працювати з певних причин і забезпечувати себе самостійно {діти, люди похилого віку, інваліди). Тому економісти говорять не про особисті доходи або витрати кожної людини окремо, а про бюджет родини.<br>Головна мета БС: планування доходів і видатків родини.<br>2. Доходи бюджету сім’ї.<br>ГРОШОВІ ДОХОДИ - всі гроші, які отримані за певний період часу.<br>Сума доходів всієї родини - це сукупний дохід всієї родини. Ця сума також має назву номінальний дохід родини. Номінальний доход не показує точно рівень добробуту родини, тому що за одну й ту ж суму грошей можна купити різну кількість необхідних товарів. <br>Для більш точного оцінювання доходів родини економісти використовують поняття „реальні доходи". Реальні доходи - доходи родини з урахуванням зміни цін(інфляції). Величина реального доходу показує, яку кількість товарів та послуг можна купити за даний номінальний дохід. <br> <br>Заробітна плата - це перший за значенням і найбільш розповсюджений вид доходу за виконану роботу. Крім цього - інші виплати, наприклад, премія. <br>Державна пенсія - щомісячна допомога, яку суспільство надає громадянину при досягненні певного віку або трудового стажу. <br>Допомога з непрацездатності — щомісячна допомога, якщо людина не може працювати з причини хвороби чи інвалідності. <br>"Стимулюючі виплати" - стипендії молоді, яка продовжує навчання після школи у середніх спеціальних та вищих навчальних закладах. <br>І чимало інших доходів.<br>3. Витрати сімейного бюджету.<br>Грошові витрати - це всі витрати, що здійснені за певний період часу.<br>Споживчі витрати - переважаючий напрямок витрат грошей - більше 2/3 всіх витрат. Придбання продуктів харчування, одягу, предметів побутового та культурного призначення, оплата житла, комунальних, побутових та транспортних послуг, відпочинку. <br>Податки та інші обов'язкові витрати - з точки зору закону кожний, хто отримує доход - є платником податків, тобто повинен сплачувати податки і деякі обов'язкові платежі - зокрема, медичні та пенсійні страхові внески.
+
-
<br>
+
<br> Що ж таке БЮДЖЕТ СІМ’Ї?<br>Звідкіля беруться кошти в сімейному бюджеті? (мозкова атака)<br>Отже, БЮДЖЕТ СІМ’Ї<br>Бюджет сім’ї - це план, де враховуються доходи та плануються витрати родини.<br>Бюджет - у перекладі з англійської „грошова сумка" <br>Слово „БЮДЖЕТ" широко розповсюджене. Сучасна економіка вкладає в нього подвійний зміст. З одного боку - це розподіл доходів та витрат людини, родини, міста, країни за певний термін. По-друге, це сума грошових коштів у розрахунку на деякий період часу.<br>Кошти бюджету витрачаються для задоволення всіх потреб родини (житло, харчування, господарські потреби тощо). У багатьох родинах є непрацездатні, тобто ті, хто не можуть працювати з певних причин і забезпечувати себе самостійно {діти, люди похилого віку, інваліди). Тому економісти говорять не про особисті доходи або витрати кожної людини окремо, а про бюджет родини.<br>Головна мета БС: планування доходів і видатків родини.<br>2. Доходи бюджету сім’ї.<br>ГРОШОВІ ДОХОДИ - всі гроші, які отримані за певний період часу.<br>Сума доходів всієї родини - це сукупний дохід всієї родини. Ця сума також має назву номінальний дохід родини. Номінальний доход не показує точно рівень добробуту родини, тому що за одну й ту ж суму грошей можна купити різну кількість необхідних товарів. <br>Для більш точного оцінювання доходів родини економісти використовують поняття „реальні доходи". Реальні доходи - доходи родини з урахуванням зміни цін(інфляції). Величина реального доходу показує, яку кількість товарів та послуг можна купити за даний номінальний дохід. <br> <br>Заробітна плата - це перший за значенням і найбільш розповсюджений вид доходу за виконану роботу. Крім цього - інші виплати, наприклад, премія. <br>Державна пенсія - щомісячна допомога, яку суспільство надає громадянину при досягненні певного віку або трудового стажу. <br>Допомога з непрацездатності — щомісячна допомога, якщо людина не може працювати з причини хвороби чи інвалідності. <br>"Стимулюючі виплати" - стипендії молоді, яка продовжує навчання після школи у середніх спеціальних та вищих навчальних закладах. <br>І чимало інших доходів.<br>3. Витрати сімейного бюджету.<br>Грошові витрати - це всі витрати, що здійснені за певний період часу.<br>Споживчі витрати - переважаючий напрямок витрат грошей - більше 2/3 всіх витрат. Придбання продуктів харчування, одягу, предметів побутового та культурного призначення, оплата житла, комунальних, побутових та транспортних послуг, відпочинку. <br>Податки та інші обов'язкові витрати - з точки зору закону кожний, хто отримує доход - є платником податків, тобто повинен сплачувати податки і деякі обов'язкові платежі - зокрема, медичні та пенсійні страхові внески.
-
[[Image:Vini.jpeg]]
+
<br> <br>
-
<br>
+
<br> [[Image:Vini.jpeg|638x370px]]<br> Збільшення заощаджень та придбання власності - більшість прагне відкладати деяку частину доходу. Таким чином вони відмовляються від споживання у теперішньому часі, „переносячи" його у майбутнє, заощадження може бути різною - це і запобіжні заходи на випадок фінансових ускладнень, прагнення заощадити на велику покупку, і просто бажання збільшити свій статок, багатство або статок близьких.&nbsp;<br>'''ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)'''<br>
-
Збільшення заощаджень та придбання власності - більшість прагне відкладати деяку частину доходу. Таким чином вони відмовляються від споживання у теперішньому часі, „переносячи" його у майбутнє, заощадження може бути різною - це і запобіжні заходи на випадок фінансових ускладнень, прагнення заощадити на велику покупку, і просто бажання збільшити свій статок, багатство або статок близьких.&nbsp;<br>'''ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)'''<br>
+
<br>  
-
*&nbsp;Чи є в вашій сім’ї бюджет ?<br>
+
*&nbsp;Чи є в вашій сім’ї бюджет&nbsp;?<br>
*&nbsp;Чого в ньому більше - доходів чи витрат?<br>'''V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) - задіяти всіх учнів'''<br>
*&nbsp;Чого в ньому більше - доходів чи витрат?<br>'''V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) - задіяти всіх учнів'''<br>
Строка 36: Строка 37:
*&nbsp;Чи знаєте Ви, що більшість родин не витрачає час на ведення сімейного бюджету, тому часто позичають кошти в банку?
*&nbsp;Чи знаєте Ви, що більшість родин не витрачає час на ведення сімейного бюджету, тому часто позичають кошти в банку?
-
&nbsp;Чи знаєте Ви, що ті люди, які слідкують за своїми фінансами, частіше стають багатими , аніж ті, що не слідкують?&nbsp;<br>'''VII Домашнє завдання'''<br>Джерела:<br>&nbsp;_________________________________________________________<br><br>'''VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)'''<br>Підсумки.<br>“ Пташка красна своїм пір'ям, а людина — своїм знанням.”(укр. нар. мудрість)<br><br><br>
+
&nbsp;Чи знаєте Ви, що ті люди, які слідкують за своїми фінансами, частіше стають багатими , аніж ті, що не слідкують?&nbsp;<br>'''VII Домашнє завдання'''<br>Джерела:<br>&nbsp;_________________________________________________________<br><br>'''VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)'''<br>Підсумки.<br>“ Пташка красна своїм пір'ям, а людина — своїм знанням.”(укр. нар. мудрість)<br><br><br>  
[[Category:Сімейний_бюджет._Доходи_і_витрати_сім’ї._конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Сімейний_бюджет._Доходи_і_витрати_сім’ї._конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 14:34, 1 февраля 2011

 Конспект до уроку з предмету Економіка 5 клас
Тема:
Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’їНадіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»
Тема уроку: “ Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї ”.


'
Мета:

  • сформувати в учнів поняття сімейного бюджету, його доходів і видатків;

 

  •  розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
  •  виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів;
    Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
    Тип уроку: комбінований
    Хід уроку.
    I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
    “Найкраща витрата часу – це праця”.
    “ Діло майстра величає! ”.
    Так говорить українська народна мудрість.
    Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.

    ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе

Анекдоти:

У школі:
- Хлопці й дівчата, завуч уходить. Що потрібно сказати?
- Слава Богу!!!

Тато дзвонить сусіду:
- Ви зробили за сина домашнє завдання по математиці?
- Зробив....
- Дайте списати...

Батько строго запитує сина:
- Ти коли, нарешті, виправиш погану оцінку в журналі?
- Тато, я щодня намагаюся це зробити, але вчителька не випускає журнал з рук.
ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення:

  •  Чому наші можливості придбання речей обмежені? (оскільки ресурси на їх створення і в подальшому придбання також обмежені)?
  •  Що є першоосновою життя людини? (сім’я)
  •  Що таке власність? (власність — це суспільні відносини з приводу права володіння певними речами)

Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: формування сімейного бюджету, його доходної та витратної частин.
План.
1. Поняття бюджету сім’ї .


Що ж таке БЮДЖЕТ СІМ’Ї?
Звідкіля беруться кошти в сімейному бюджеті? (мозкова атака)
Отже, БЮДЖЕТ СІМ’Ї
Бюджет сім’ї - це план, де враховуються доходи та плануються витрати родини.
Бюджет - у перекладі з англійської „грошова сумка"
Слово „БЮДЖЕТ" широко розповсюджене. Сучасна економіка вкладає в нього подвійний зміст. З одного боку - це розподіл доходів та витрат людини, родини, міста, країни за певний термін. По-друге, це сума грошових коштів у розрахунку на деякий період часу.
Кошти бюджету витрачаються для задоволення всіх потреб родини (житло, харчування, господарські потреби тощо). У багатьох родинах є непрацездатні, тобто ті, хто не можуть працювати з певних причин і забезпечувати себе самостійно {діти, люди похилого віку, інваліди). Тому економісти говорять не про особисті доходи або витрати кожної людини окремо, а про бюджет родини.
Головна мета БС: планування доходів і видатків родини.
2. Доходи бюджету сім’ї.
ГРОШОВІ ДОХОДИ - всі гроші, які отримані за певний період часу.
Сума доходів всієї родини - це сукупний дохід всієї родини. Ця сума також має назву номінальний дохід родини. Номінальний доход не показує точно рівень добробуту родини, тому що за одну й ту ж суму грошей можна купити різну кількість необхідних товарів.
Для більш точного оцінювання доходів родини економісти використовують поняття „реальні доходи". Реальні доходи - доходи родини з урахуванням зміни цін(інфляції). Величина реального доходу показує, яку кількість товарів та послуг можна купити за даний номінальний дохід.

Заробітна плата - це перший за значенням і найбільш розповсюджений вид доходу за виконану роботу. Крім цього - інші виплати, наприклад, премія.
Державна пенсія - щомісячна допомога, яку суспільство надає громадянину при досягненні певного віку або трудового стажу.
Допомога з непрацездатності — щомісячна допомога, якщо людина не може працювати з причини хвороби чи інвалідності.
"Стимулюючі виплати" - стипендії молоді, яка продовжує навчання після школи у середніх спеціальних та вищих навчальних закладах.
І чимало інших доходів.
3. Витрати сімейного бюджету.
Грошові витрати - це всі витрати, що здійснені за певний період часу.
Споживчі витрати - переважаючий напрямок витрат грошей - більше 2/3 всіх витрат. Придбання продуктів харчування, одягу, предметів побутового та культурного призначення, оплата житла, комунальних, побутових та транспортних послуг, відпочинку.
Податки та інші обов'язкові витрати - з точки зору закону кожний, хто отримує доход - є платником податків, тобто повинен сплачувати податки і деякі обов'язкові платежі - зокрема, медичні та пенсійні страхові внески.




Vini.jpeg
Збільшення заощаджень та придбання власності - більшість прагне відкладати деяку частину доходу. Таким чином вони відмовляються від споживання у теперішньому часі, „переносячи" його у майбутнє, заощадження може бути різною - це і запобіжні заходи на випадок фінансових ускладнень, прагнення заощадити на велику покупку, і просто бажання збільшити свій статок, багатство або статок близьких. 
ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


  •  Чи є в вашій сім’ї бюджет ?
  •  Чого в ньому більше - доходів чи витрат?
    V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) - задіяти всіх учнів
  •  Запропонуйте вдома підрахувати ваш сімейний бюджет та прийміть в цьому участь.
  •  Які видатки вашої сім’ї ви запропонували б зменшити? А які збільшити? Обґрунтуйте.
    VI Додаткові завдання
    Цікаві факти:
  •  Чи знаєте Ви, що більшість родин не витрачає час на ведення сімейного бюджету, тому часто позичають кошти в банку?

 Чи знаєте Ви, що ті люди, які слідкують за своїми фінансами, частіше стають багатими , аніж ті, що не слідкують? 
VII Домашнє завдання
Джерела:
 _________________________________________________________

VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
Підсумки.
“ Пташка красна своїм пір'ям, а людина — своїм знанням.”(укр. нар. мудрість)


Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї. > Сімейний бюджет. Доходи і витрати сім’ї. конспект уроку і опорний каркас