KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків»

Конспект уроку економіки 6 класу

Тема: «Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків»

Мета:
1    сформувати в учнів поняття про роль та призначення банків;
2    розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
3    виховувати творчу  активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;

Обладнання
: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

I   Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.


Щасливий той , хто задоволений своєю долею
Хоробрим доля сприяє.
Людину пізнають за її працею

ІІ   Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе


Анекдоти:
Начальник сварить підлеглого:
- Мені здається, що один із нас – дурень. Як ви думаєте, хто?
- Але шеф, керівник із вашим досвідом навряд чи візьме на роботу дурня.

ІІI   Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу


Питання з повторення:
1    Що таке конкуренція?
2    Якою має бути конкуренція? (чесною)
3    Що являє собою конкуренція між продавцями (приклади компаній )та покупцями?
4    Яку роль відіграють банки у відносинах між фірмами та покупцями?

План.
1.    Поняття банку, його визначення, мета.


Що ж таке банк?
Які функції він виконує?
В якій ситуації зараз перебувають банки?
Чи активно люди вкладають гроші в банки?
Які ви знаєте найбільші українські банки?

Визначення:
кредитно-фінансова установа, яка зберігає кошти і капіталовкладення, надає кредити та здійснює послуги по фінансових операціях для фізичних та юридичних осіб.

Головна мета Б: приймати вклади осіб та видавати кредити у разі необхідності.

2.    Види банків:


За формою власності:
1    державні;
2    приватні/комерційні;
3    кооперативні.


За масштабами операцій:
-    роздрібні (акумулюють кошти численних клієнтів, невеликі за обсягом. При цьому потрібна розвинута інфраструктура);
-    оптові. Обслуговують незначну кількість великих клієнтів, а необхідні ресурси залучають на фінансовому ринку.


За територіальним охопленням:
1    міжнародні;
2    регіональні;
3    банки, що ведуть діяльність у національному масштабі (колишні спеціалізовані банки).


За колом виконуваних операцій:
-    спеціалізовані;
-   універсальні.

3. Основні послуг банків:
-    взяття вкладів у фізичних та юридичних осіб;
-    ведення рахунків;
-    видачі кредитів.

ІV   Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


1    Які реклами найбільше приваблюють (відлякують) споживачів? Чому?
2    До чого підприємству необхідно пристосовуватися, виходячи на різні ринки збуту?

V   Завдання для закріплення нової теми (10 хв.)  -задіяти всіх учнів


1    Розглянути банки України. Виділити найбільші та найпопулярніші. Які банки найчастіше рекламують у ЗМІ?
2    Які найбільші зарубіжні банки відомі учням?

VI   Додаткові завдання


Ekon6-103.jpg
Цікаві факти:
У 10 найбільших банків входять 2 голландських, 5 банків США, 2 з Німецьким капіталом, по 1 із Франції та Швейцарії.

VII   Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)


Джерела: Підручник

VIII   Заключна частина уроку (Установчий слоган- “ Незнання – не доказ”...)


Підсумки.
«Праця народжує пошану». (нар. мудрість)

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків > Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків. Конспект уроку і опорний каркас