| 
 
 Гіпермаркет знань>>Інформатика 11 клас >>Інформатика >> Інформатика: Електронна пошта. Поштові програми. 
 План-конспект уроку з курсу «Інформатика 11 клас» з теми «Створення, відправлення та отримання електронного повідомлення.»
 
 Тема:     Створення, відправлення та отримання електронного повідомлення.
 Мета:    закріпити в учнів основні поняття електронної пошти, сформувати в учнів навички проведення основних операцій з електронною поштою: створення, зберігання, перегляд, відправлення та отримання електронних повідомлень; закріпити в учнів призначення папок поштового клієнта; сформувати в учнів вміння і навички створення облікового запису; розвивати логічне мислення та формувати вміння і навички роботи з мишею; виховувати інформаційну культуру учнів.
 Тип уроку:     урок розвитку і закріплення, формування навичок і вмінь (тренувальний урок).
 Апаратне та програмне забезпечення:
  комп’ютерний клас, проектор, інтерактивна дошка, локальна мережа класу, локальна мережа міста, поштовий клієнт Outlook Express, тестова оболонка з тестом, картки з тестом, учнівські графічні файли-привітання, файл з емблемою школи, програма для зв’язку по локальній мережі PicoPhone, мікрофон, колонки. 
 ХІД УРОКУ
 I.    Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів
 1) Запитання для учнів. 
 •    Що таке електронна пошта? Відповідь:  Електронна пошта (або e-mail) – це служба Інтернет для обміну текстовими повідомленнями та прикріпленими до них файлами.
 •    Що таке поштовий клієнт?
 Відповідь: Поштовий клієнт – це програма для роботи з електронною поштою.
 •    Яка будова електронної адреси?
 Відповідь:
 „ім’я_поштової_скриньки_користувача”@„доменне_ім’я_поштового_сервера”
 •    Які основні операції з поштою?
 Відповідь:  створення, відправлення, отримання, створення копії, створення прихованої копії, відповідь, відповідь всім, пересилання, видалення, друкування.
 2) Тест
 1.    Оберіть протоколи, які використовуються в мережі Інтернет 
 •    PCI •    TCFTP
 •    FTP
 •    HTTP
 •    TCP/IP
 •    TPC/IP
 2.    Серед адрес електронної пошти оберіть правильні
 •    www.mail.ru •    teacher.mail.ru
 •    [email protected]
 •    baby@mail@ru
 •    [email protected]
 •    comp@ tim. kiev. ua.
 3.    Серед запропонованих протоколів оберіть основний мережевий протокол
 •    IP/PCP •    CTP/IP
 •    TCP/IP
 •    FTP/IP
 •    TCP/PI
 •    FTP/PI
 4.    Серед ІР адрес комп’ютерів оберіть ІР-адреси класу В
 •   154.251.23.21 •    192.168.100.45
 •    202.102.12.93
 •    134.224.156.98
 •    188.96.165.73
 •    48.231.49.55
 5.    Серед ІР-адрес комп’ютерів оберіть неправильні
 •    30,23,56,98•    54.201.41.156.
 •    45.45.45.45
 •    102.102.103.103
 •    192.168.100.11
 •    192.168.605.23
 6.    Серед ІР-адрес комп’ютерів оберіть правильні
 •    239.258.214.235 •    102.135.104.2
 •    12.12.13.14
 •    123.231.321.26
 •    22.22.22.22
 •    101,101,101,125
 II.    Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку
 Необхідність знань, навичок та вмінь при роботі з електронною поштою, як невід’ємна складова інформаційної культури людини. У сучасному житті, коли інформація поширюється миттєво, важко уявити собі галузь, працівники якої не користуються електронною поштою. От і ми з вами будемо користуватися електронною поштою. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
 Завдання уроку: 
 Створити обліковий запис в поштовому клієнті. Створити електронні повідомлення для учнів іншої школи.
 Отримати повідомлення від них та записати потрібних адресатів до адресної книги.
 III.    Вивчення нового навчального матеріалу
 1)    Створення облікового запису.
 Сервис -> Учетные записи -> Добавить -> Почта 
 E-mail: [email protected]
 SMTP-server: 192.168.133.1
 POP3-server: 192.168.133.1
 Порада. У випадку одноосібного користування поштовим клієнтом пароль для входу на поштовий сервер можна запам’ятати; якщо програмою користуються декілька користувачів, то краще пароль не запам’ятовувати, а вводити його при обміну даними з поштовим сервером.
 2)    Створення електронного повідомлення. 
 Розглянемо таблицю, яка допоможе вам створити поштове повідомлення 
 
  
 Вчитель створює повідомлення вчителю іншої школи, демонструючи виконувану роботу на дошці:
  
 •    Клацнути кнопку  Создать сообщение
 
   •    Вибрати бланк оформлення
  
 •    В полі От: вибрати свій обліковий запис.
 •    Заповнити адресу одержувача.
 Вводимо в поле Кому:  адресу [email protected] 
 •    При потребі вказати адресу одержувача копії листа. •    Вказати тему повідомлення.
 В поле Тема: пишемо Перше повідомлення.
 •    Вводимо текст повідомлення
 •    Вказуємо тип важливості повідомлення
  
 •    Відправити лист
 Файл / Відправити
  
 3)    Отримання повідомлення.
 •    Клацнути стрілку на кнопці Доставить Почту 
  
 •    Перевірити папку Входящие.
 Розгляд заголовка отриманого повідомлення.
 4)    Відповідь на повідомлення з прикріпленням файлів.
 •    Натиснути кнопку Ответить •    В полі Кому: вже міститься інформація про адресата.
 •    В темі повідомлення додалося слово Re:
 •    Ввести текст відповіді.
 •    Щоб прикріпити до повідомлення файл, натиснути кнопку Вложить і знайти файл.
  
 •    Натиснути кнопку Отправить.
 
  
 5)    Створення контакту.
 •    І спосіб: створення нового контакту: У вікні контактів клацнути кнопку Контакты і вибрати Создать контакт.
  
 •    ІІ спосіб: створення контакту за допомогою отриманого листа.
 Клацнути на отриманому листі праву кнопку миші та вибрати Добавить отправителя в адресную книгу.
 6)    Використання контакту для створення повідомлення.
 У списку контактів двічі клацнути по потрібному адресату. В полі Кому: автоматично з’явиться ім’я адресата. •    Для економії часу цей лист не відправляти.
 •    Закрити лист.
 •    На питання про збереження листа відповісти Да.
 •    Лист буде розміщено в папці Черновики.
 IV.    Первинне застосування набутих знань
 1)    Створити обліковий запис.
 E-mail: [email protected] SMTP-server: 192.168.133.1
 POP3-server: 192.168.133.1
 Ім’я: pupil1-10
 Пароль: 123456
 2)    Створити електронне повідомлення учню гімназії №1.
 Адресат: [email protected]. Тема: Давай познайомимось.
 Зміст: Мене звати Іваненко Сергій.
 3)    Відправити повідомлення.
 V.    Застосування учнями знань і дій в стандартних умовах
 1)    Отримати повідомлення від учня гімназії №1.
 2)    Створити контакт для цього учня.
 3)    Дати відповідь учню: „Приємно познайомитись”.
 4)    Відправити повідомлення.
 VI.    Творче перенесення знань, навичок і вмінь у змінених умовах
 1)    За допомогою створеного контакту створити нове повідомлення на тему: „Подарунок для тебе”. В тексті повідомлення набрати заготовлене вдома привітання.
 2)    Вкласти в привітання створений файл з графічним зображенням. Приклад файла-привітання:
  
 3)    Забезпечити відправлення копії цього листа іншому учню зі списку на дошці.
 4)    Відправити повідомлення.
 5)    Отримати повідомлення від учнів гімназії.
 6)    Відкрити файл, вкладений до повідомлення і зберегти його на робочому столі.
 VII.    Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
 •    Як створити обліковий запис?
 •    Як відправити повідомлення?
 •    Як отримати повідомлення ?
 •    Як вкласти файл до повідомлення?
 Домашнє завдання:
 Підготуватися до практичної роботи: знати і вміти створювати обліковий запис, створювати, відправляти та отримувати повідомлення.
 
 
 
 
 
 Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК»
 Планування з інформатики, матеріали з інформатики 11 класу скачати, підручники онлайн 
Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас > Електронна пошта. Поштові програми > Електронна пошта. Поштові програми. Конспект уроку і опорний каркас 
 
 
 |