KNOWLEDGE HYPERMARKET


Міф про Прометея.Повні уроки
Строка 52: Строка 52:
<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>  
<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>  
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Макаренко С. В.
 +
 
 +
Колісніченко В. Д.
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
[[Category:Зарубіжна_література_6_клас]]
[[Category:Зарубіжна_література_6_клас]]

Версия 08:32, 11 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Міф про Прометея. Повні уроки

Тема:  Міф про Прометея. Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей
Мета: знайомство учнів з міфологічним образом Прометея.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
 - виховання інтересу до літератури.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:

T6mp.jpeg
"Прометей був сином титану Іапета, і, по суті, племінником зевса, царя богів. Одного дня створивши людей, просто так граючись шматочком глини, він бачив з висот Олімпу, як страждають на холодній землі його діти. Вони були беззахисні перед силами природи, хижаками і забавами богів (які по незнанню називали їх гнівом). І вглядівшись в їх долю, він зрозумів, що їм не вистачає в житті, для того, щоб вони жили як боги на Олімпі.


А, насправді, чому зевс не звертає уваги на них і обділяє благами рівних йому? Чому рівних? Вони як боги красиві і граціозні, їх душі також світлі і їх стремління направлені в тому ж напрямі що і у Богів Грішніх. Єдина відмінність в тому, що Боги безсмертні ... люди ж живуть, просто суперкоротке століття.

T6mp1.jpeg

  Безсмертям він не може наділити людей....
Але є ще одна річ, без якої  навіть боги були б безсмертними дикунами, що животіли у вічності всесвіту.... Це Священний Вогонь, від якого Боги черпають сили і натхнення, то на чому тримається окрім доступу до Ме і Амброзії їх уселенська Власть. І він вирішує подарувати частинку вогню людям, засвічену від священного вогнища вітку.

  • Прочитайте виразно:


Людей познакомил с различным металлом, учил добывать его с недр земли.
Смирил им быка и коня, чтобы люди с их помощью в поле работать могли.
Построил им мудрый титан и корабль, он силу лекарства открыл для людей.
Учил их всему, чтобы сделать счастливей, и этим прогневал "богов" Прометей!
Седой Океан из прохладного  грота, услышав удары и стон.
К скале прилетел на своей колеснице, и что же увидел тут он?
Племянник его, Прометей, сын Япета, прибитый стрелою к скале.
С позором стоит, он прикован цепями, и муки - на гордом челе!



Отже, Це сталося. Вогонь зайняв належне місце у вогнищі людини і став служити йому. Людина по істині стала ближча до богів і як бог. Вогонь дав ім можливість жити "по-людськи". І сама людина зрозуміла, що вона сильна перед природою. Людина отримала можливість переробити світ на свій розсуд і по суті завоювати його віддалені куточки.

T6mp2.jpeg

Сама стихія ця виявилася ще і ниткою спілкування з богами, які, купуючись на жертви в їх честь, розкрили людині багато секретів всесвіту.  Все це довелося Цареві Богів не за смаком. Слідуючи встановленням Закону, який сам і створив, він посилає своїх слуг Закон і Потужність, здійснити правосуддя.  Прометей був прикований до скелі і день за днем до нього прилітав орел зевса клювати його печінку.

Tmp3.jpeg
Отже, хто ж цей самий Прометей, якого вихваляють грецькі міфи. Цей Титан був єдиним, хто воював на стороні Богів за часів Тітаномахії, оскільки прекрасно знав результат цієї війни (титани увергнули в Тартар). Самим богам він послужив велику службу тим, що  робив їм передбачення і самих навчив цьому мистецтву. Він бачив всі події наперед і всі основні події аж до кінця світу представлені в міфології греків як проречені саме ним.
В трактуванні цього ключового міфу (як втім, і пантеону греків в цілому) ми бачимо Прометея промовця як персоніфікація. Визначення і Карми (у західному її розумінні) якої схильно все, що з'являється на цьому світі від мурашки до бога. Він же є і принцип здійснює наказане. Він сам віддає людині цей вогонь.
Вогонь Богів, який краде Прометей, це Розум і Розумна Душа, якими він наділяє безсловесних тварин, чому вони стають набагато ближчими до богів (чим того хочуть останні).

T6mp4.jpeg

Останні опираються по тисячу разів вже обговореній причині - Розумний Божественний початок, зчленований з матеріальним тілом є колиска нового бога, як нового порядку, який рано чи пізно змінить той, що існує. Вони опираються, але те, що визначене, не змінити. Людина стане Богом (про це говорять всі есхатологічні міфи) цього не змінити, тому що принцип Карми сам є поводирем людини до його долі.
У цьому ключі також символічно і покарання (як людей, так і самого Прометея).

T6mp5.jpeg
Перші були покарані "Ящиком пандори". У символізмі він виступає образом того факту, що людина сама причина всіх своїх нещасть. Точніше його розум. Адже голод, хвороби і страждання різного роду випробовували тварини і раніше. Відкривши свою скриньку, пандора з іншими людьми взнала різницю між голодом і ситим існуванням, здоров'ям і хворобами, життям і смертю. Тобто людина, ставши розумним, стала пізнавати добро і зло, корисне і шкідливе для себе і в той же час переживати психологічно брак багатства (неважливо фізичного або матеріального) на всіх рівнях особової свідомості, що з'явилася у нього. Ящик пандори це ще і випробування духу, частки божественної іскри полоном фізичного плану. І лише в профанічеськом міфі Боги заставляють пандору, відкрити цюскриньку із зла або із заздрості до людини....

Tmp6.jpeg
Покарання ж самого Прометея полягало в наступному. Його прикували до скелі, що символізувало Акт Падіння в Матерію. Як тільки іскра божественного розуму почала втілюватися в матерії, фізичному світу також було зумовлено жити за законами карм (тобто, по суті, матерія нарешті почала "осмислене" і уготоване нею існування). Принцип Прометея був змішаний із Землею(як стихією), щоб бути Вчителем Дороги, Провідником і Учасником учнівства розумних душ (потенційних божеств) доки вони не досягнуть прояснення і рівня коли зможуть зійти на Олімп.


Заповіт того (що по міфах було виконано) що Прометея звільнить людина, в якій тектиме кров бога, і говорить саме про це. Геракл був напівбогом, тобто по суті - просвітленим. Просвітлені вчителі і пророки в кінці своїх пошуків приходять до особистого звільнення себе від оков фізичної карми, а їх учення в сукупності пропонують і допомагають знаходити такі ж Дороги і обивателям. Тому настане час, коли людина (в особі суспільства в цілому і як вигляд і як Розум взагалі), повністю піде з-під влади матерії. І СТАНЕ БОГОМ. І більше не буде нужди в опіці Закону над матерією, оскільки щось  одухотворяющєє  її (Вогонь) зникне і Прометей услід за що "подорослішав" людиною покине Землю.

  • Завдання на закріплення нової теми:

Перескажіть коротко міф про Прометея?
За що Прометея прикували до скали?
Хто мав звільнити Прометея?

  • Домашнє завдання:

В чому полягало покарання Прометея?
 В чом у полягає принцип образу Прометея?
Список використаної літератури:
Урок на тему : Міфологічні герої, Макаренко С. В., викладача світової літератури Сш. № 17,м. Херсон.
Урок на тему : Прометей, Колісніченко В. Д., викладача світової літератури Сш. №2 ,м. Калуш.
Прометей.- Донецк: Юго-Восток, 2009.- 318 с
Мифология.- М.: Большая Росийская Энциклопедия, 2008.- 736 с.
 Вейман Роберт История литературы и мифология.- М: Прогресс, 2008.- 343 с.
Самозванцев Андрей Михайлович Мифология Востока.- М.: Алетейа, 2009.- 384 с.
  Радциг С.И. Античная мифология: Очерк античных мифов в освещении современной науки.- М.Л.: Изд-во АН СССР, 2008.- 188 с.
Хуторской А.В. Современная дидактика. - СПБ, 2009. - с. 533
Анна Столяренко, Ольга Демьяненко „Проектные технологии на уроках литературы”. // Школьный мир.- №45.


Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Макаренко С. В.

Колісніченко В. Д.

Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 6 клас