KNOWLEDGE HYPERMARKET


Пізнавальне значення світової літератури.Повні уроки
 
(2 промежуточные версии не показаны)
Строка 3: Строка 3:
'''Тема:'''&nbsp; Пізнавальне значення світової літератури: зображення в ній життя, побуту, звичаїв, світогляду, духовних і моральних цінностей різних народів світу.<br>'''Мета: '''знайомство учнів з пізнавальним значенням&nbsp; літератури.<br>&nbsp;- розвиток аналітичного мислення учнів;<br>&nbsp;- виховання інтересу до літератури.<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний<br>'''Хід уроку:'''<br>Поет народжується, вже збагачений досвідом всього людства. Изольда Курц<br>У періоді всієї своєї вікової історії наш народ створив високохудожню літературу. Вона знаходиться на гідному місці в світовій культурі.  
'''Тема:'''&nbsp; Пізнавальне значення світової літератури: зображення в ній життя, побуту, звичаїв, світогляду, духовних і моральних цінностей різних народів світу.<br>'''Мета: '''знайомство учнів з пізнавальним значенням&nbsp; літератури.<br>&nbsp;- розвиток аналітичного мислення учнів;<br>&nbsp;- виховання інтересу до літератури.<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний<br>'''Хід уроку:'''<br>Поет народжується, вже збагачений досвідом всього людства. Изольда Курц<br>У періоді всієї своєї вікової історії наш народ створив високохудожню літературу. Вона знаходиться на гідному місці в світовій культурі.  
-
[[Image:T1l.jpeg]]<br>Художня література володіє величезною суспільно-політичною, виховною і пізнавальною роллю. Тому що в ній представлена історія всього народу, його боротьба за свою волю, за своє удачливе і щасливе життя, за битву проти національного, а також соціального гніту.  
+
[[Image:T1l.jpeg]]<br>Художня [[Зарубіжна_література_6_клас._Повні_уроки|'''література''']] володіє величезною суспільно-політичною, виховною і пізнавальною роллю. Тому що в ній представлена історія всього народу, його боротьба за свою волю, за своє удачливе і щасливе життя, за битву проти національного, а також соціального гніту.  
{{#ev:youtube|N72nNMdXxHk}}  
{{#ev:youtube|N72nNMdXxHk}}  
Строка 13: Строка 13:
''Означає слово це&nbsp; Те, що шукають всі поети.&nbsp; Букв порядок змінний''&nbsp;&nbsp; (Рима)  
''Означає слово це&nbsp; Те, що шукають всі поети.&nbsp; Букв порядок змінний''&nbsp;&nbsp; (Рима)  
-
[[Image:T1l1.jpeg]]<br>Творець літератури узагальнює різні життєві випадки і явища, потім будує типові образи, і при цьому показує своє особисте відношення до даних подій або випадку. Значення письменника і його творчості, а, отже, і літератури позначаються в тому, наскільки правдиво і правильно відображують і висловлені інтереси і мрії людей. Художня творчість призначається для того, щоб служити народові. У літературних творах ми пізнаємо минулі, нинішні і, звичайно ж, бачимо майбутні мрії людини.  
+
[[Image:T1l1.jpeg]]<br>Творець літератури узагальнює різні життєві випадки і явища, потім будує типові образи, і при цьому показує своє особисте відношення до даних подій або випадку. Значення письменника і його творчості, а, отже, і літератури позначаються в тому, наскільки правдиво і правильно відображують і висловлені інтереси і мрії [[Людина_і_суспільство|'''людей''']]. Художня творчість призначається для того, щоб служити народові. У літературних творах ми пізнаємо минулі, нинішні і, звичайно ж, бачимо майбутні мрії людини.  
[[Image:T1l2.jpeg]]  
[[Image:T1l2.jpeg]]  
Строка 23: Строка 23:
Хто з цих вигадників прославився не лише байками, але і державними гімнами<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Езоп <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; І.А.Крилов <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ж.де Лафонтен <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; С.В.Міхалков&nbsp; <br>Хто написав «Казки про Італію»<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Л.Н.Толстой <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дж.Родари <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; А.М.Горький<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; А.Мандзоні&nbsp; <br>Хто з цих літературних героїв мав прізвисько Каланча<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Гуллівер <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дядя Степа <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дон Кихот <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Папа Карло<br> {{#ev:youtube|wIrxRK8l9bg&feature}}  
Хто з цих вигадників прославився не лише байками, але і державними гімнами<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Езоп <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; І.А.Крилов <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Ж.де Лафонтен <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; С.В.Міхалков&nbsp; <br>Хто написав «Казки про Італію»<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Л.Н.Толстой <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дж.Родари <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; А.М.Горький<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; А.Мандзоні&nbsp; <br>Хто з цих літературних героїв мав прізвисько Каланча<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Гуллівер <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дядя Степа <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Дон Кихот <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Папа Карло<br> {{#ev:youtube|wIrxRK8l9bg&feature}}  
-
Література базується на гуманістичних поглядах і переконаннях, схвалює нетлінні і вічні загальнолюдські цінності. Саме цим вона і є близькою, дуже потрібною і просто необхідною для людства. Письменники і творці літератури в абсолютно різних по своєму жанру творах відображують багатообразні верстви населення, відкривають талант і дар простої людини, оспівують працю людей. І цим п ищеплюють зацікавленість до своєї власної історії, любов до рідної землі-матінки, до батьків і близьких, до свого ближнього і до своїх братських народів.  
+
Література базується на гуманістичних поглядах і переконаннях, схвалює нетлінні і вічні загальнолюдські цінності. Саме цим вона і є близькою, дуже потрібною і просто необхідною для людства. Письменники і творці літератури в абсолютно різних по своєму жанру творах відображують багатообразні верстви населення, відкривають талант і дар простої людини, оспівують працю людей. І цим п ищеплюють зацікавленість до своєї власної [[Історія_України|'''історії''']], любов до рідної землі-матінки, до батьків і близьких, до свого ближнього і до своїх братських народів.  
[[Image:T1l3.jpeg]]  
[[Image:T1l3.jpeg]]  
Строка 39: Строка 39:
У боротьбі і зміні напрямів найвиразніше виражаються закономірності літературного процесу. Прийнято виділяти наступні літературні напрями:<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Класицизм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сентименталізм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Натуралізм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Романтизм (до якого деякі відносять і літературу бароко) <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Символізм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Реалізм (у якому виділяють ренесансний реалізм, тобто реалізм епохи Відродження, просвітницький реалізм, тобто реалізм епохи Освіти, критичний реалізм і соціалістичний реалізм).<br>[[Image:T1l5.jpeg]]<br>Про правомірність виділення інших напрямів єдиної думки немає - таких, як маньерізм, передромантизм, неокласицизм, неоромантизм, імпресіонізм, експресіонізм, модернізм і інш. Річ у тому, що літературні напрями, змінюючи один одного, породжують безліч проміжних форм, які існують не довго і не носять глобального характеру. Були спроби запропонувати більш універсальні системи розділення на літературні напрями - напр. "класика" і "романтика"; або "реалістична" і "ірреалістична" література.  
У боротьбі і зміні напрямів найвиразніше виражаються закономірності літературного процесу. Прийнято виділяти наступні літературні напрями:<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Класицизм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сентименталізм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Натуралізм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;Романтизм (до якого деякі відносять і літературу бароко) <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Символізм <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Реалізм (у якому виділяють ренесансний реалізм, тобто реалізм епохи Відродження, просвітницький реалізм, тобто реалізм епохи Освіти, критичний реалізм і соціалістичний реалізм).<br>[[Image:T1l5.jpeg]]<br>Про правомірність виділення інших напрямів єдиної думки немає - таких, як маньерізм, передромантизм, неокласицизм, неоромантизм, імпресіонізм, експресіонізм, модернізм і інш. Річ у тому, що літературні напрями, змінюючи один одного, породжують безліч проміжних форм, які існують не довго і не носять глобального характеру. Були спроби запропонувати більш універсальні системи розділення на літературні напрями - напр. "класика" і "романтика"; або "реалістична" і "ірреалістична" література.  
-
<br>Літературна течія - часто асоціюється&nbsp; з літературним угрупуванням і школою. Позначає сукупність творчих осіб, для яких характерні ідейно-художня близькість і програмно-естетична єдність. Інакше, літературна течія - це різновид літературного напряму. Наприклад, стосовно російського романтизму говорять про "філософську", "психологічну" і "цивільну" течію. У російському реалізмі деякі виділяють "психологічну" і "соціологічну" течію.<br>[[Image:T1l6.jpeg]]<br>  
+
<br>Літературна течія - часто асоціюється&nbsp; з літературним угрупуванням і [[Тема_3._Здрастуй,_школо!_Найсильніша_зброя.|'''школою''']]. Позначає сукупність творчих осіб, для яких характерні ідейно-художня близькість і програмно-естетична єдність. Інакше, літературна течія - це різновид літературного напряму. Наприклад, стосовно російського романтизму говорять про "філософську", "психологічну" і "цивільну" течію. У російському реалізмі деякі виділяють "психологічну" і "соціологічну" течію.<br>[[Image:T1l6.jpeg]]<br>  
*'''Запитання для закріплення нової теми:'''
*'''Запитання для закріплення нової теми:'''
Строка 55: Строка 55:
Підготуйте розповідь на тему: Значення світової літератури в формуванні особистості.<br> <br> '''Список використаної літератури:'''<br>Урок на тему&nbsp;: Роль&nbsp; літератури в освіті , Назаренко Н. М., викладача світової літератури Сш. №7 ,м. Кіровоград. <br>Урок на тему&nbsp;: Значення літератури в формуванні особистості, Паб Н. Д., викладача світової літератури Сш. №10 ,м. Миколаїв.<br>•&nbsp; Литература.- К: Освіта, 2009.- 415с.<br>•&nbsp; Литература.- К: Перун, 2009.- 560с.<br>Античная литература.- М: Современник, 2008.- 493с.<br>Литература ХХ века 1871-1917.- М.: Просвещение, 2007.- 640с.<br><br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>  
Підготуйте розповідь на тему: Значення світової літератури в формуванні особистості.<br> <br> '''Список використаної літератури:'''<br>Урок на тему&nbsp;: Роль&nbsp; літератури в освіті , Назаренко Н. М., викладача світової літератури Сш. №7 ,м. Кіровоград. <br>Урок на тему&nbsp;: Значення літератури в формуванні особистості, Паб Н. Д., викладача світової літератури Сш. №10 ,м. Миколаїв.<br>•&nbsp; Литература.- К: Освіта, 2009.- 415с.<br>•&nbsp; Литература.- К: Перун, 2009.- 560с.<br>Античная литература.- М: Современник, 2008.- 493с.<br>Литература ХХ века 1871-1917.- М.: Просвещение, 2007.- 640с.<br><br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br>  
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
+
----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Пилипенко В.В.
 +
 
 +
Паб Н. Д.
 +
 
 +
Назаренко Н. М.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
[[Category:Зарубіжна_література_6_клас]]
[[Category:Зарубіжна_література_6_клас]]

Текущая версия на 11:09, 15 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 6 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Пізнавальне значення світової літератури.Повні уроки

Тема:  Пізнавальне значення світової літератури: зображення в ній життя, побуту, звичаїв, світогляду, духовних і моральних цінностей різних народів світу.
Мета: знайомство учнів з пізнавальним значенням  літератури.
 - розвиток аналітичного мислення учнів;
 - виховання інтересу до літератури.
Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:
Поет народжується, вже збагачений досвідом всього людства. Изольда Курц
У періоді всієї своєї вікової історії наш народ створив високохудожню літературу. Вона знаходиться на гідному місці в світовій культурі.

T1l.jpeg
Художня література володіє величезною суспільно-політичною, виховною і пізнавальною роллю. Тому що в ній представлена історія всього народу, його боротьба за свою волю, за своє удачливе і щасливе життя, за битву проти національного, а також соціального гніту.


У літературі чесно і справедливо відображується суспільна дійсність: різні періоди життя всього народу, прагнення і, звичайно, надії людей.
Художня література – це різновид мистецтва, що є найпотужнішим засобом пізнання людини, інструментом, який впливає на дійсність, що відбувається. Література формує розум людини, його волю і психіку, його відчуття і людський сильний характер, а саме – формує особистість людини.

  • Відгадайте загадку:

Означає слово це  Те, що шукають всі поети.  Букв порядок змінний   (Рима)

T1l1.jpeg
Творець літератури узагальнює різні життєві випадки і явища, потім будує типові образи, і при цьому показує своє особисте відношення до даних подій або випадку. Значення письменника і його творчості, а, отже, і літератури позначаються в тому, наскільки правдиво і правильно відображують і висловлені інтереси і мрії людей. Художня творчість призначається для того, щоб служити народові. У літературних творах ми пізнаємо минулі, нинішні і, звичайно ж, бачимо майбутні мрії людини.

T1l2.jpeg

В уяві починають формуватися новітні поняття, в глибині душі народжується невідоме до цих пір відчуття. І лише літературні твори і праці ми сприймаємо в першу чергу своїм серцем, а потім і практичним розумом, і здоровим глуздом.

  • Вікторина:

Хто з цих вигадників прославився не лише байками, але і державними гімнами
•    Езоп
•    І.А.Крилов
•    Ж.де Лафонтен
•    С.В.Міхалков 
Хто написав «Казки про Італію»
•    Л.Н.Толстой
•    Дж.Родари
•    А.М.Горький
•    А.Мандзоні 
Хто з цих літературних героїв мав прізвисько Каланча
•    Гуллівер
•    Дядя Степа
•    Дон Кихот
•    Папа Карло

Література базується на гуманістичних поглядах і переконаннях, схвалює нетлінні і вічні загальнолюдські цінності. Саме цим вона і є близькою, дуже потрібною і просто необхідною для людства. Письменники і творці літератури в абсолютно різних по своєму жанру творах відображують багатообразні верстви населення, відкривають талант і дар простої людини, оспівують працю людей. І цим п ищеплюють зацікавленість до своєї власної історії, любов до рідної землі-матінки, до батьків і близьких, до свого ближнього і до своїх братських народів.

T1l3.jpeg

Література допомагає і підтримує людину в складні хвилини життєвого шляху. Надихає на подвиги ради своїх ближніх і ради інших. Дає силу для подолання різних життєвих негараздів, направляє і орієнтує на дорогу до правильного вирішення важливих в даний момент проблем.


Cаме цим вона і коштовна для нас і для кожного народу окремо.
Літературний напрям - часто отожествляєтся з художнім методом. Позначає сукупність фундаментальних духовно-естетичних принципів багатьох письменників, а також ряду угрупувань і шкіл, їх програмно-естетичних установок, використовуваних засобів.

T1l4.jpeg

  • Це цікаво: Треба жити, щоб писати, а не писати, щоб жити. Жюль Ренар

У боротьбі і зміні напрямів найвиразніше виражаються закономірності літературного процесу. Прийнято виділяти наступні літературні напрями:
•     Класицизм
•     Сентименталізм
•     Натуралізм
•     Романтизм (до якого деякі відносять і літературу бароко)
•    Символізм
•    Реалізм (у якому виділяють ренесансний реалізм, тобто реалізм епохи Відродження, просвітницький реалізм, тобто реалізм епохи Освіти, критичний реалізм і соціалістичний реалізм).
T1l5.jpeg
Про правомірність виділення інших напрямів єдиної думки немає - таких, як маньерізм, передромантизм, неокласицизм, неоромантизм, імпресіонізм, експресіонізм, модернізм і інш. Річ у тому, що літературні напрями, змінюючи один одного, породжують безліч проміжних форм, які існують не довго і не носять глобального характеру. Були спроби запропонувати більш універсальні системи розділення на літературні напрями - напр. "класика" і "романтика"; або "реалістична" і "ірреалістична" література.


Літературна течія - часто асоціюється  з літературним угрупуванням і школою. Позначає сукупність творчих осіб, для яких характерні ідейно-художня близькість і програмно-естетична єдність. Інакше, літературна течія - це різновид літературного напряму. Наприклад, стосовно російського романтизму говорять про "філософську", "психологічну" і "цивільну" течію. У російському реалізмі деякі виділяють "психологічну" і "соціологічну" течію.
T1l6.jpeg

  • Запитання для закріплення нової теми:

Як ви розумієте поняття літературна течія?

Опишіть характерні риси реалізму в літературі.
Розвиток реалізму в літературі Англіі і Росії,назвіть  загальні та відмінні риси.
Видатні письменники цієї єпохи.

  • Домашнє завдання:

Дайте визначення наступним поняттям:

Що таке художня література?
Які ви знаєте літературні  напрямки?

Підготуйте розповідь на тему: Значення світової літератури в формуванні особистості.

Список використаної літератури:
Урок на тему : Роль  літератури в освіті , Назаренко Н. М., викладача світової літератури Сш. №7 ,м. Кіровоград.
Урок на тему : Значення літератури в формуванні особистості, Паб Н. Д., викладача світової літератури Сш. №10 ,м. Миколаїв.
•  Литература.- К: Освіта, 2009.- 415с.
•  Литература.- К: Перун, 2009.- 560с.
Античная литература.- М: Современник, 2008.- 493с.
Литература ХХ века 1871-1917.- М.: Просвещение, 2007.- 640с.

Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.


Над уроком працювали

Пилипенко В.В.

Паб Н. Д.

Назаренко Н. М.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 6 клас