KNOWLEDGE HYPERMARKET


Роль слів у побудові тексту. Повні уроки
Строка 5: Строка 5:
'''&nbsp;Роль слів у побудові тексту. '''<br><br><u>Мета: </u><br>-поглиблювати&nbsp; знання учнів&nbsp; про текст;<br>-вдосконалювати вміння добирати заголовок до тексту;<br>- формувати вміння виконувати&nbsp; аналіз тексту;<br>- розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас;<br>-виховувати любов до рідної мови.<br><br><u>Тип уроку:</u>&nbsp; навчально-виховний<br><br><u>Хід уроку:</u>  
'''&nbsp;Роль слів у побудові тексту. '''<br><br><u>Мета: </u><br>-поглиблювати&nbsp; знання учнів&nbsp; про текст;<br>-вдосконалювати вміння добирати заголовок до тексту;<br>- формувати вміння виконувати&nbsp; аналіз тексту;<br>- розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас;<br>-виховувати любов до рідної мови.<br><br><u>Тип уроку:</u>&nbsp; навчально-виховний<br><br><u>Хід уроку:</u>  
-
Послухай початок оповідання І.Кирія «Незвичайний пацієнт».''<br>Тетянка сиділа на великому камені на березі моря й чекала маму.<br>Неподалік вирував пляж, і їй теж кортіло побовтатися у воді. Бо було дуже жарко, але без мами вона купатися не хотіла. Не тому, що боялася чи не вміла плавати. Ні. Так у них повелося з першого дня приїзду в санаторій, що купалися вони тільки вдвох.<br>Тетянчина мама – лікар. Лікар-хірург. Працює в їхній сільській лікарні. Чи вдень, чи вночі покличуть до хворого, не йде – біжить…''<br>&nbsp;Знайди в цьому уривку слова, найважливіші для вираження головної думки.<br>Як по-іншому можна сказати такі&nbsp; словосполучення: побовтатися у воді; чи вдень, чи вночі; не йде – біжить.<br>[[Image:likar_t8.jpg]]<br>Прочитай вірш В.Вітка&nbsp; «Скільки сорок».<br>''У неділю на уроки<br>Прилетіли всі сороки.<br>Не згадалось ні одній,<br>Що в неділю вихідний.<br>В понеділок на урок<br>Прийшло сорок<br>Сорок.<br>А в вівторок за буквар<br>Сіло рівно двадцять пар.<br>Шістдесят&nbsp; сороченят<br>Погулять пішли в дитсад.<br>Коли вернеться назад<br>&nbsp;Зграя тих сороченят<br>І засяде за урок,-<br>Скільки буде всіх сорок?''<br>Яке слово в цьому вірші визначає тему? Це слово СОРОК і СОРОЧЕНЯТ. Ці слова дуже часто вживаються в тексті і тому ми розуміємо, що це скоромовка. Такі вірші-вправи допомагають учням розвивати гарну, чітку дикцію. Для того, щоб розучити скоромовку, працюй за таким планом:<br>1. Прочитай повільно скоромовку.<br>2. Подумай, про що в ній говориться.<br>3. Проговори повільно (два-три рази) важкі слова.<br>4. Який звук&nbsp; повторюється в скоромовці?<br>5. Проговори скоромовку декілька разів тихо і повільно.<br>6. Проговори скоромовку швидше.<br>7. Проговори ще швидше, збільшуючи силу голосу, але не кричи.<br><br>Прочитай речення і розташуй їх відповідно до того, як відбувалися події.<br>1.На уроках природознавства учні разом з вчителем часто роблять досліди.<br>2.Кожен з них посадив у свій горщик цибулинку.<br>3.Діти принесли з дому горщики із землею для вирощування рослин.<br>4.Цибулинка проросла і над поверхнею землі зазеленіли цибуляні&nbsp; чубчики.<br>5.Вчителька похвалила дітей за старанну роботу.<br>6.Діти старанно доглядали за своїми рослинами.<br>Випиши ті слова, що змогли встановити послідовність подій.<br><br>Склади розповідь з використанням поданих слів.<br>Жіноче свято, привітання, вітальна листівка, поштова скринька, вдячна та радісна мама.<br>Про яке свято йдеться у твоїй розповіді? Які слова про це говорять?<br><br>Прочитай текст.<br>''Їжачиха – дуже дбайлива мати. Для своїх діточок їжачиха гніздо з трави, з сухого листя влаштовує. Поки їжаченята маленькі, мати-їжачиха їх своїм молоком годує. Коли їжаченята підростуть, їжачиха разом з ними на полювання вирушає: ловить жуків, черв`яків, жаб, а їжаченята, дивлячись на неї, теж ловити здобич почнуть. (Г.Скребицький, В.Чапліна).''<br>Які недоліки ти помітив у цьому тексті? Так, це часте повторювання слова «їжачиха». Його можна замінити словами: мама, дбайлива мати, вона.<br><br>В наступному тексті треба поставити слова у правильному відмінку.<br>'''''Масляна'''''<i><br>За тиждень перед початком Великого посту відзначають Маслян(а) – свято зустрічі весни та веселого заговіння. У народі ці сім (день) веселяться, співають, танцюють і вдосталь ласують варениками та млинцями. На масляному тижні не можна вживати м`ясо, а лише молочні продукти – масло, сир, сметан(а).<br>Масляна складається з трьох частин. У понеділок печуть млинці, варять вареники з сиром, влаштовують веселі гойдалк(а) та катання на санчатах. У четвер збираються на родинні посиденьк(а). А в неділ(я), яку ще називають Сиропусною та Прощеною, кожен повинен&nbsp; забути про кривд(а) та попросити пробачення в рідних та знайомих, аби очиститися перед Велик(ий) постом від усього недоброго.</i><br><br>Склади текст за таким початком.<br>''Степ завжди був і залишається загадкою. А вдень підійметься вгору пекуче сонце, і степ перетворюється на розжарену, важку, спекотну пустелю…''<br>Використовуй в розповіді такі слова-підказки: простір, далечінь, обрій, балка ,рівнина, ковила, суцвіття, струмок; загадковий, мудрий, прохолодно-вологий, замріяний, мінливий;&nbsp; увечері, ранком поступово, скрізь, ледь-ледь; визирає сонечко, височить блакить,дихає земля, хмари біжать, вечір приходить; вітер-пустун, степ-батько, земля-матінка, тюльпани-вогники, небо-купол;&nbsp; степ, як море; озера, як очі; трави, як хвилі; вітер, як птах, струмок, як дзвінок.<br>Які слова найкраще описують природу степової зони?<br>&nbsp;Згадай з уроків природознавства, в яких областях України є степові зони? <br><br>Повторимо вивчене раніше. Спробуй дати відповіді на тестові запитання.<br>1.'''Текст – це…'''<br>а) група слів, словосполучень та речень;<br>б) висловлювання, що складається&nbsp; з кількох речень;<br>в) група речень,об’єднаних&nbsp; темою та головною&nbsp; думкою;<br>2. '''Тема тексту – це …'''<br>а) те, чого текст навчає, що&nbsp; схвалює&nbsp; або засуджує;<br>б) його зміст, те, про що в ньому&nbsp; розповідається;<br>в) оцінка предмета чи явища;<br>д) те, що описується&nbsp; у ньому.<br>3. '''Речення у&nbsp; тексті&nbsp; пов’язані&nbsp; за допомогою:'''<br>а) займенників, абзаців, іменників, теми;<br>б) синонімів, антонімів, власних назв, мікротем;<br>в) займенників, сполучників,&nbsp; синонімів, повторів, спільнокореневих&nbsp; слів;<br><br>Завдання до теми:<br>1.Склади текст за темою «Біля озера».<br>2.Розкажи, як ти допомагав вирощувати рослини дорослим (на дачі чи на бабусиному городі).<br>3.Намалюй малюнок за темою «Степ».<br>4.Вивчи напам`ять скоромовку «Скільки сорок».<br><br>Запитання до теми:<br>1. За допомогою чого об`єднуються слова в тексті??<br>2.Що таке тема тексту?<br>3.Що таке синоніми? Яку роль вони відіграють у побудові тексту?<br>4.Що таке мета тексту? <br><br>Список використаних джерел:<br>1.Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова: Підруч. для 4 кл.-К.:Освіта, 2003-Ч.І.-126 с.<br>2.Каніщенко А.П. Опорні групи лексики для розвитку зв`язного мовлення.-К.:КІМО:РУТА, 2001.-96 с.<br>3.Країна знань: Довідник молодшого школяра/Авт.-упорядник Т.М.Огієнко, Л.Ф.Богданова, Н.М.Кириченко.-Х.:Науково-методичний&nbsp; центр, 2005.-208 с.<br>4.Сонечко: Казки, оповідання. Скоромовки//Хрестоматія для позакласного читання./Уклад. Г.Ю.Рогінська.-Харків: Ранок-НТ, 2002.-384 с.<br>5.Урок на тему: «Роль слів у побудові тексту.», Стеф’юк О. Д., учитель початкових класів, Рожнівський НВК "Гуцульщина" ім. Ф. Погребенника НаУКМА, Косівського району Івано-Франківської обл.<br><br>Відредаговано і надіслано Пучко Л.В.<br><br><br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум]. <br><br>
+
Послухай початок оповідання І.Кирія «Незвичайний пацієнт».''<br>Тетянка сиділа на великому камені на березі моря й чекала маму.<br>Неподалік вирував пляж, і їй теж кортіло побовтатися у воді. Бо було дуже жарко, але без мами вона купатися не хотіла. Не тому, що боялася чи не вміла плавати. Ні. Так у них повелося з першого дня приїзду в санаторій, що купалися вони тільки вдвох.<br>Тетянчина мама – лікар. Лікар-хірург. Працює в їхній сільській лікарні. Чи вдень, чи вночі покличуть до хворого, не йде – біжить…''<br>&nbsp;Знайди в цьому уривку слова, найважливіші для вираження головної думки.<br>Як по-іншому можна сказати такі&nbsp; словосполучення: побовтатися у воді; чи вдень, чи вночі; не йде – біжить.<br>[[Image:Likar t8.jpg]]<br>Прочитай вірш В.Вітка&nbsp; «Скільки сорок».<br>''У неділю на уроки<br>Прилетіли всі сороки.<br>Не згадалось ні одній,<br>Що в неділю вихідний.<br>В понеділок на урок<br>Прийшло сорок<br>Сорок.<br>А в вівторок за буквар<br>Сіло рівно двадцять пар.<br>Шістдесят&nbsp; сороченят<br>Погулять пішли в дитсад.<br>Коли вернеться назад<br>&nbsp;Зграя тих сороченят<br>І засяде за урок,-<br>Скільки буде всіх сорок?''
 +
 
 +
[[Image:soroka_t8.jpg]]<br>Яке слово в цьому вірші визначає тему? Це слово СОРОК і СОРОЧЕНЯТ. Ці слова дуже часто вживаються в тексті і тому ми розуміємо, що це скоромовка. Такі вірші-вправи допомагають учням розвивати гарну, чітку дикцію. Для того, щоб розучити скоромовку, працюй за таким планом:<br>1. Прочитай повільно скоромовку.<br>2. Подумай, про що в ній говориться.<br>3. Проговори повільно (два-три рази) важкі слова.<br>4. Який звук&nbsp; повторюється в скоромовці?<br>5. Проговори скоромовку декілька разів тихо і повільно.<br>6. Проговори скоромовку швидше.<br>7. Проговори ще швидше, збільшуючи силу голосу, але не кричи.<br><br>Прочитай речення і розташуй їх відповідно до того, як відбувалися події.<br>1.На уроках природознавства учні разом з вчителем часто роблять досліди.<br>2.Кожен з них посадив у свій горщик цибулинку.<br>3.Діти принесли з дому горщики із землею для вирощування рослин.<br>4.Цибулинка проросла і над поверхнею землі зазеленіли цибуляні&nbsp; чубчики.<br>5.Вчителька похвалила дітей за старанну роботу.<br>6.Діти старанно доглядали за своїми рослинами.<br>Випиши ті слова, що змогли встановити послідовність подій.<br><br>Склади розповідь з використанням поданих слів.<br>Жіноче свято, привітання, вітальна листівка, поштова скринька, вдячна та радісна мама.<br>Про яке свято йдеться у твоїй розповіді? Які слова про це говорять?<br><br>Прочитай текст.<br>''Їжачиха – дуже дбайлива мати. Для своїх діточок їжачиха гніздо з трави, з сухого листя влаштовує. Поки їжаченята маленькі, мати-їжачиха їх своїм молоком годує. Коли їжаченята підростуть, їжачиха разом з ними на полювання вирушає: ловить жуків, черв`яків, жаб, а їжаченята, дивлячись на неї, теж ловити здобич почнуть. (Г.Скребицький, В.Чапліна).''<br>Які недоліки ти помітив у цьому тексті? Так, це часте повторювання слова «їжачиха». Його можна замінити словами: мама, дбайлива мати, вона.<br><br>В наступному тексті треба поставити слова у правильному відмінку.<br>'''''Масляна'''''<i><br>За тиждень перед початком Великого посту відзначають Маслян(а) – свято зустрічі весни та веселого заговіння. У народі ці сім (день) веселяться, співають, танцюють і вдосталь ласують варениками та млинцями. На масляному тижні не можна вживати м`ясо, а лише молочні продукти – масло, сир, сметан(а).<br>Масляна складається з трьох частин. У понеділок печуть млинці, варять вареники з сиром, влаштовують веселі гойдалк(а) та катання на санчатах. У четвер збираються на родинні посиденьк(а). А в неділ(я), яку ще називають Сиропусною та Прощеною, кожен повинен&nbsp; забути про кривд(а) та попросити пробачення в рідних та знайомих, аби очиститися перед Велик(ий) постом від усього недоброго.</i><br><br>Склади текст за таким початком.<br>''Степ завжди був і залишається загадкою. А вдень підійметься вгору пекуче сонце, і степ перетворюється на розжарену, важку, спекотну пустелю…''<br>Використовуй в розповіді такі слова-підказки: простір, далечінь, обрій, балка ,рівнина, ковила, суцвіття, струмок; загадковий, мудрий, прохолодно-вологий, замріяний, мінливий;&nbsp; увечері, ранком поступово, скрізь, ледь-ледь; визирає сонечко, височить блакить,дихає земля, хмари біжать, вечір приходить; вітер-пустун, степ-батько, земля-матінка, тюльпани-вогники, небо-купол;&nbsp; степ, як море; озера, як очі; трави, як хвилі; вітер, як птах, струмок, як дзвінок.<br>Які слова найкраще описують природу степової зони?<br>&nbsp;Згадай з уроків природознавства, в яких областях України є степові зони? <br><br>Повторимо вивчене раніше. Спробуй дати відповіді на тестові запитання.<br>1.'''Текст – це…'''<br>а) група слів, словосполучень та речень;<br>б) висловлювання, що складається&nbsp; з кількох речень;<br>в) група речень,об’єднаних&nbsp; темою та головною&nbsp; думкою;<br>2. '''Тема тексту – це …'''<br>а) те, чого текст навчає, що&nbsp; схвалює&nbsp; або засуджує;<br>б) його зміст, те, про що в ньому&nbsp; розповідається;<br>в) оцінка предмета чи явища;<br>д) те, що описується&nbsp; у ньому.<br>3. '''Речення у&nbsp; тексті&nbsp; пов’язані&nbsp; за допомогою:'''<br>а) займенників, абзаців, іменників, теми;<br>б) синонімів, антонімів, власних назв, мікротем;<br>в) займенників, сполучників,&nbsp; синонімів, повторів, спільнокореневих&nbsp; слів;<br><br>Завдання до теми:<br>1.Склади текст за темою «Біля озера».<br>2.Розкажи, як ти допомагав вирощувати рослини дорослим (на дачі чи на бабусиному городі).<br>3.Намалюй малюнок за темою «Степ».<br>4.Вивчи напам`ять скоромовку «Скільки сорок».<br><br>Запитання до теми:<br>1. За допомогою чого об`єднуються слова в тексті??<br>2.Що таке тема тексту?<br>3.Що таке синоніми? Яку роль вони відіграють у побудові тексту?<br>4.Що таке мета тексту? <br><br>Список використаних джерел:<br>1.Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова: Підруч. для 4 кл.-К.:Освіта, 2003-Ч.І.-126 с.<br>2.Каніщенко А.П. Опорні групи лексики для розвитку зв`язного мовлення.-К.:КІМО:РУТА, 2001.-96 с.<br>3.Країна знань: Довідник молодшого школяра/Авт.-упорядник Т.М.Огієнко, Л.Ф.Богданова, Н.М.Кириченко.-Х.:Науково-методичний&nbsp; центр, 2005.-208 с.<br>4.Сонечко: Казки, оповідання. Скоромовки//Хрестоматія для позакласного читання./Уклад. Г.Ю.Рогінська.-Харків: Ранок-НТ, 2002.-384 с.<br>5.Урок на тему: «Роль слів у побудові тексту.», Стеф’юк О. Д., учитель початкових класів, Рожнівський НВК "Гуцульщина" ім. Ф. Погребенника НаУКМА, Косівського району Івано-Франківської обл.<br><br>Відредаговано і надіслано Пучко Л.В.<br><br><br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум]. <br><br>
[[Category:Українська_мова_4_клас]]
[[Category:Українська_мова_4_клас]]

Версия 13:02, 15 января 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 4 клас. Повні уроки>> Українська мова: Роль слів у побудові тексту. Повні уроки 


 Роль слів у побудові тексту.

Мета:
-поглиблювати  знання учнів  про текст;
-вдосконалювати вміння добирати заголовок до тексту;
- формувати вміння виконувати  аналіз тексту;
- розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас;
-виховувати любов до рідної мови.

Тип уроку:  навчально-виховний

Хід уроку:

Послухай початок оповідання І.Кирія «Незвичайний пацієнт».
Тетянка сиділа на великому камені на березі моря й чекала маму.
Неподалік вирував пляж, і їй теж кортіло побовтатися у воді. Бо було дуже жарко, але без мами вона купатися не хотіла. Не тому, що боялася чи не вміла плавати. Ні. Так у них повелося з першого дня приїзду в санаторій, що купалися вони тільки вдвох.
Тетянчина мама – лікар. Лікар-хірург. Працює в їхній сільській лікарні. Чи вдень, чи вночі покличуть до хворого, не йде – біжить…

 Знайди в цьому уривку слова, найважливіші для вираження головної думки.
Як по-іншому можна сказати такі  словосполучення: побовтатися у воді; чи вдень, чи вночі; не йде – біжить.
Likar t8.jpg
Прочитай вірш В.Вітка  «Скільки сорок».
У неділю на уроки
Прилетіли всі сороки.
Не згадалось ні одній,
Що в неділю вихідний.
В понеділок на урок
Прийшло сорок
Сорок.
А в вівторок за буквар
Сіло рівно двадцять пар.
Шістдесят  сороченят
Погулять пішли в дитсад.
Коли вернеться назад
 Зграя тих сороченят
І засяде за урок,-
Скільки буде всіх сорок?

Soroka t8.jpg
Яке слово в цьому вірші визначає тему? Це слово СОРОК і СОРОЧЕНЯТ. Ці слова дуже часто вживаються в тексті і тому ми розуміємо, що це скоромовка. Такі вірші-вправи допомагають учням розвивати гарну, чітку дикцію. Для того, щоб розучити скоромовку, працюй за таким планом:
1. Прочитай повільно скоромовку.
2. Подумай, про що в ній говориться.
3. Проговори повільно (два-три рази) важкі слова.
4. Який звук  повторюється в скоромовці?
5. Проговори скоромовку декілька разів тихо і повільно.
6. Проговори скоромовку швидше.
7. Проговори ще швидше, збільшуючи силу голосу, але не кричи.

Прочитай речення і розташуй їх відповідно до того, як відбувалися події.
1.На уроках природознавства учні разом з вчителем часто роблять досліди.
2.Кожен з них посадив у свій горщик цибулинку.
3.Діти принесли з дому горщики із землею для вирощування рослин.
4.Цибулинка проросла і над поверхнею землі зазеленіли цибуляні  чубчики.
5.Вчителька похвалила дітей за старанну роботу.
6.Діти старанно доглядали за своїми рослинами.
Випиши ті слова, що змогли встановити послідовність подій.

Склади розповідь з використанням поданих слів.
Жіноче свято, привітання, вітальна листівка, поштова скринька, вдячна та радісна мама.
Про яке свято йдеться у твоїй розповіді? Які слова про це говорять?

Прочитай текст.
Їжачиха – дуже дбайлива мати. Для своїх діточок їжачиха гніздо з трави, з сухого листя влаштовує. Поки їжаченята маленькі, мати-їжачиха їх своїм молоком годує. Коли їжаченята підростуть, їжачиха разом з ними на полювання вирушає: ловить жуків, черв`яків, жаб, а їжаченята, дивлячись на неї, теж ловити здобич почнуть. (Г.Скребицький, В.Чапліна).
Які недоліки ти помітив у цьому тексті? Так, це часте повторювання слова «їжачиха». Його можна замінити словами: мама, дбайлива мати, вона.

В наступному тексті треба поставити слова у правильному відмінку.
Масляна
За тиждень перед початком Великого посту відзначають Маслян(а) – свято зустрічі весни та веселого заговіння. У народі ці сім (день) веселяться, співають, танцюють і вдосталь ласують варениками та млинцями. На масляному тижні не можна вживати м`ясо, а лише молочні продукти – масло, сир, сметан(а).
Масляна складається з трьох частин. У понеділок печуть млинці, варять вареники з сиром, влаштовують веселі гойдалк(а) та катання на санчатах. У четвер збираються на родинні посиденьк(а). А в неділ(я), яку ще називають Сиропусною та Прощеною, кожен повинен  забути про кривд(а) та попросити пробачення в рідних та знайомих, аби очиститися перед Велик(ий) постом від усього недоброго.


Склади текст за таким початком.
Степ завжди був і залишається загадкою. А вдень підійметься вгору пекуче сонце, і степ перетворюється на розжарену, важку, спекотну пустелю…
Використовуй в розповіді такі слова-підказки: простір, далечінь, обрій, балка ,рівнина, ковила, суцвіття, струмок; загадковий, мудрий, прохолодно-вологий, замріяний, мінливий;  увечері, ранком поступово, скрізь, ледь-ледь; визирає сонечко, височить блакить,дихає земля, хмари біжать, вечір приходить; вітер-пустун, степ-батько, земля-матінка, тюльпани-вогники, небо-купол;  степ, як море; озера, як очі; трави, як хвилі; вітер, як птах, струмок, як дзвінок.
Які слова найкраще описують природу степової зони?
 Згадай з уроків природознавства, в яких областях України є степові зони?

Повторимо вивчене раніше. Спробуй дати відповіді на тестові запитання.
1.Текст – це…
а) група слів, словосполучень та речень;
б) висловлювання, що складається  з кількох речень;
в) група речень,об’єднаних  темою та головною  думкою;
2. Тема тексту – це …
а) те, чого текст навчає, що  схвалює  або засуджує;
б) його зміст, те, про що в ньому  розповідається;
в) оцінка предмета чи явища;
д) те, що описується  у ньому.
3. Речення у  тексті  пов’язані  за допомогою:
а) займенників, абзаців, іменників, теми;
б) синонімів, антонімів, власних назв, мікротем;
в) займенників, сполучників,  синонімів, повторів, спільнокореневих  слів;

Завдання до теми:
1.Склади текст за темою «Біля озера».
2.Розкажи, як ти допомагав вирощувати рослини дорослим (на дачі чи на бабусиному городі).
3.Намалюй малюнок за темою «Степ».
4.Вивчи напам`ять скоромовку «Скільки сорок».

Запитання до теми:
1. За допомогою чого об`єднуються слова в тексті??
2.Що таке тема тексту?
3.Що таке синоніми? Яку роль вони відіграють у побудові тексту?
4.Що таке мета тексту?

Список використаних джерел:
1.Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова: Підруч. для 4 кл.-К.:Освіта, 2003-Ч.І.-126 с.
2.Каніщенко А.П. Опорні групи лексики для розвитку зв`язного мовлення.-К.:КІМО:РУТА, 2001.-96 с.
3.Країна знань: Довідник молодшого школяра/Авт.-упорядник Т.М.Огієнко, Л.Ф.Богданова, Н.М.Кириченко.-Х.:Науково-методичний  центр, 2005.-208 с.
4.Сонечко: Казки, оповідання. Скоромовки//Хрестоматія для позакласного читання./Уклад. Г.Ю.Рогінська.-Харків: Ранок-НТ, 2002.-384 с.
5.Урок на тему: «Роль слів у побудові тексту.», Стеф’юк О. Д., учитель початкових класів, Рожнівський НВК "Гуцульщина" ім. Ф. Погребенника НаУКМА, Косівського району Івано-Франківської обл.

Відредаговано і надіслано Пучко Л.В.



Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Предмети > Українська мова > Українська мова 4 клас